Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 18. Januar 2007

Intel ili AMD

Sigurno je da postoji niz prednosti i nedostataka jednih u odnosu na druge. Volio bih da cujem od onih koji se razumiju koje su to razlike, na sta je potrebno obratiti paznju ... Jednostavno: Koji kupiti?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 19. Januar 2007

do sad nisam imao prilike da imam AMD .... jer moje licno misljenje je ... Negativno ... sad da navodim sta mi se ne svidja osto bih dugo al eto Samo INTEL R ... a moze i Celeron
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • Intel_PentiumKutija.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

3

Petak, 19. Januar 2007

Definitivno i konacno INTEL.
Ova nova serija core 2 duo, je fantasticna, a toliko su jeftini da je Amd trenutno sludjen:)
Inter Core 2Duo, E6420, ti je 183dolara, a najnovija tehnologija izrade procesora, dupla jezgra,zgoda...
2.13Ghz,1066Mhz FSB,2mb Cache :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

$amer

Početnik

(10)

• »$amer« je muško

Datum registracije: 31.12.2007

• Poruku poslati

4

Srijeda, 02. Januar 2008

ma to su samo price...kao Intel bolji, Intel ovo, Intel ono...ljudi samo imaju predrasude prema AMD-u.a i ako iskreno pogledamo koliko se to ljudi uopste razume u komjutere?njima neko kaze Intel i to je to, nema druge...ja imam Intelov CPU i extra je ali mislim da je AMD negde tu, ako ne i bolji i da ga ne treba omalovazavati, cak za neke stvari i bolji od Intela...
...bolje cutati i biti smatran glupim, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

5

Srijeda, 02. Januar 2008

bate Intel je zakon,

Intel ti je ka mercedes, uvijek najbolji, najstabilniji i najpouzdaniji...

par drugara ima AMD mashine na 3 gh, moja trojka intel 1.2gh bolje radi...

ne mozhe da se uporedjuje...

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 02. Januar 2008

Ja ih vidim ovako:

Intel-Marlboro Crveni

Amd-Marlboro Light..................kratko i jasno ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

7

Subota, 05. Januar 2008

Zivot...ovaj 8) ..Intel je zakon!!!
Moliiim!!!!!?
Kome ti to, ha!???

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

8

Subota, 05. Januar 2008

Intel Core 2 Duo E6750 je Izabran za procesor pa mi nešto mLogo merak jer ga ja imam :D

http://www.chip.de/artikel/Die-besten-Pr…7_29889582.html
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 08. Septembar 2008

Vecite dileme.Intel ili Amd,Nvidia ili ati , ovo ili ono... Slazem se sa $amer-om ,naime ljudi grade misljenja na osnovu komponenti koje imaju,tj.ako im je prvi racunar sa intel cpu-om onda ce oni iz sve snage da brane intel kao najbolji ili obratno. Istina je negde tamo... Amd ima bolji odnos cena- kvalitet.Znaci za iste pare ces da uzmes bolji amd cpu nego intel,plus sto se manje greje.Ja trenutno imam amd-ov procesor,ali ne bezim ni od intel-a.Ista stvar je i sa grafickim karticama,do pre samo nekoliko meseci je nvidia imala bolji odnos cena -kvalitet,a sad zadnjim izdanjima ih je preteko ati radeon(posebno mislim na 3850,3870,4850,4870)

srbija042

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.09.2008

• Poruku poslati

10

Srijeda, 10. Septembar 2008

Ne razumem ovakve teme. Čemu to. Mogu da razumem da neko radi to iz interesa da mu jedna ili druga kompanija plaćaju za to, ali realno obični korisnici u praksi ne mogu da vide razliku. A da ne pominjem koliko performanse zavise od kompletne konfiguracije.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 11. Septembar 2008

Činjenica je da kombinacija
Intel + nVidia = najmanje glavobolje
我还记得

srbija042

Početnik

(10)

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 02. Oktobar 2008

Citirano

Orginalno od MATRIX
Činjenica je da kombinacija
Intel + nVidia = najmanje glavobolje

Intel + nVidia ne znaci nista. Maticna ploca kao da tu ne igra nikakvu ulogu, a sta sa ostalim komponentama.
To je isto kao da kazes npr. jaja + brasno = kolac. Teoretski to jest kolac, mada ima i razlike da li su jaja kokosija, pacija, prepelicja, a brasno moze da bude od razi, heljde, psenice ili... A da ne pominjem da ako se stavi i cokolada u kolac, da to bitno menja celu pricu.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

13

hehe! U ovakvim temama čovek mora ostati nedorečen i globalizirati diskusiju, što te @srbijo042 stavlja van iste!

Ako želimo biti apsolutno precizni, kao što ti insistiraš, onda moramo ovako:
"Digitalni elektronski uređaj izrađen kao integralno kolo, koji služi kao centralni procesor u računaru, po imenu INTEL PENTIUM ili novije generacije CORE, zajedno sa digitalnim elektronskim uređajima u obliku integralnih kola sa zasebnim funkcijama za kompleksno proračunavanje grafičkih detalja, naročito poznatog brenda nVIDIA, koje bi po prilici trebale biti EKVIVALENTNE snazi porecesora, pružaju najpouzdanije performanse!"

BLESAVO, A? Nerazumljivo, ali brutalno precizno!

Drugim riječima:
Intel + nVidia = najmanje glavobolje!

Jel malo jasnije?

P.S. - Ovo ne moraju biti činjenice, već individualno viđenje. Al šta god ti imaš u tvojoj mašini, nek te dobro služi. Amin
我还记得

srbija042

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Ma nisi me shvatio. Ali, priznajem napravio sam lose poredjenje pa nije ni cudo.
Hoću samo da kažem da Intel+nVidia ne znači nista ako je na lošoj matičnoj ploči. Ovo samo kao primer. I drugo - Intel je samo brand kao i nVidia koji proizvode ogroman broj različitih proizvoda pa tako ima boljih i losijih, skupljih i jako pristupačnih. Pa čak i da ostanemo u tom paru, šta vredi da imaš Intelov procesor poslednje generacije, ako imaš najjeftiniju nVidia-inu grafičku kartu ili obrnuto.
Htedoh da kažem samo da je kombinacija dva brenda suviše opšta stvar da bi dalo bilo kakvu garanciju. Eto.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 03. Oktobar 2008

A i to sam rekao:

Citirano

Orginalno od MATRIX
...koje bi po prilici trebale biti EKVIVALENTNE snazi procesora...

Naravno, sve je ovo ceteris paribus -pod uslovom da su svi ostali činioci u redu (matična ploča, RAM memorija, pa i hard disk...).
Nego, ok. :)

Gledam ovih dana cene konfiguracija, divota jedna! :D Za 300 eura fantastičan komp. (bez monitora). Moram se prinovit.
Naravno: I N T E L
我还记得

Social bookmarks