Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru

Smatram da je bitno da postoji i tema vezana za rad Internacionalnog univerziteta u Novom pazaru.

Posebno zbog toga sto vidim da je otvorena i tema vezana za novopazarski drzavni Univerzitet, a teme vezane za Internacionalni su u prethodnom periodu zatvarane.

8) 8) 8) 8) 8) 8)

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

2

Ja se slažem sa ovim. Drugo dobro rešenje bi bilo da se tema Univerzitet u Novom Pazaru, koja se zapravo odnosi na Internacionalni preimenuje u Internacionali univerzitet, a da tema o državnom zadrži ime Univerzitet u Novom Pazaru i da se izbriše ono državni koje sam morala da dodam, pa da lijepo znamo o čemu se piše i o čemu se čita.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

3

Ovo su super ideje. Hvala Bogu da vec jednom krenemo izlaziti iz zacaranog kruga Jedan PROTIV Drugoga, a da udjemo u period kada cemo pisati o svakom ponaosob i informisati se o njima, sa objektivnoscu i zeljom da oba univerziteta ( ja jos ne mogu da vjerujem da mi imamo dva univerzitetu u ovom nasem Novom Pazaru... :D ) budu obrazovno-vaspitne ustanove vrhunskog kvaliteta. :) InshaAllah :D
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

4

Respect za temu! (o)

Evo ja da pocnem sa nekim prakticnim pitanjima:

1. Kakve su mogucnosti stipendiranja na IU (uslovi da se ostvari stipendija) odnosno mogucnost oslobadjanja od skolarine (potpuno ili u nekom procentu - kako za brucose tako i za ostale?

2. Da li postoje neke finansijske olaksice ukoliko se upisu dva fakulteta na IU?

Iskustva/informacije???

8)

Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

5

Besplatnu skolarinu ( za narednu godinu ) moguce je ostvarit ukoliko imas prosek 9.5 i vise.

Isto tako djeca bez jednog roditelja imaju veliki popuust, djeca bez oba roditelja imaju besplatnu skolarinu.

U porodicama koje imaju 7 i vise djece studenti studiraju besplatno.

Popust imaju sve cure 10%.

Popust imaju ako studira dvoje ili vise iz porodice, svako po 10%.

Sto se tice studiranja 2 fakulteta, popust je 20% ukoliko nema istih predmeta. Sto vise ima istih predmeta na tim fakultetima to je popust veci.

Povoljnost je svakako i placanje skolarine u ratama!
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

6

Popust za studente bez jednog roditelja ? Jesi sigurna i-Mana ? Odakle ti taj infos ? Nisam cuo za to , ali bi me recimo obradovalo da placam manje skolarinu .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 28. Juni 2007

Danas sam u centru Beograda video plakate kojima se reklamira upis studenata IU u Novom Pazaru, odeljenja u Pancevu (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 28. Juni 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Danas sam u centru Beograda video plakate kojima se reklamira upis studenata IU u Novom Pazaru, odeljenja u Pancevu (o) (o) (o)

I na izlazu iz Pazara ka Rozajama video sam crvene bilborde sa reklamom sajta IUNP i na kojima pise ...be international...

777

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.05.2007

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 28. Juni 2007

Svaka cast na reklamiranju, i treba, nek se zna, tj nek se cuje. Al zasto da se cuje nesto sto ne oslikava niti predstavlja taj univerzitet ni po cemu? U kom to smislu da bude neko internacionalan ako tu studira? Jes, sad moze se naci sto nekih prica, al zar nije bolje naci, tj izvuci, neku crtu univerziteta koja jeste njegova realna snaga i ono sto karakterise njegove studente a ne samo fraza koja za neke dobro zvuci a uopste nije realna niti relevantna. To je samo primer pukog marketinga i ambalaze u kojoj se prodaje suplja prica.

Kazem, treba reklamirat, al reklama treba da naglasava i suplementira postojece atribute, i to one realno jake i relevantne, a ne neke koji samo zvuce dobro i potenciraju da se gaje nekakve iluzije. Cus budimo internacionalni. Stvarno zanimljivo...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 28. Juni 2007

Citirano

Orginalno od 777
Svaka cast na reklamiranju, i treba, nek se zna, tj nek se cuje. Al zasto da se cuje nesto sto ne oslikava niti predstavlja taj univerzitet ni po cemu? U kom to smislu da bude neko internacionalan ako tu studira? Jes, sad moze se naci sto nekih prica, al zar nije bolje naci, tj izvuci, neku crtu univerziteta koja jeste njegova realna snaga i ono sto karakterise njegove studente a ne samo fraza koja za neke dobro zvuci a uopste nije realna niti relevantna. To je samo primer pukog marketinga i ambalaze u kojoj se prodaje suplja prica.

Kazem, treba reklamirat, al reklama treba da naglasava i suplementira postojece atribute, i to one realno jake i relevantne, a ne neke koji samo zvuce dobro i potenciraju da se gaje nekakve iluzije. Cus budimo internacionalni. Stvarno zanimljivo...

Dvadesetjedinico :)

Raspitaj se i saznaces da tu rade profesori iz Bosne, Crne Gore, Kosova, Makedonije... i naravno Srbije. Isto tako i studenti su iz raznih zemalja iz okruzenja... toliko sto se tice internacionalnosti...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 28. Juni 2007

Do skora smo imali i profesora iz Libije, a i sad ima profesor iz Turske i profesor iz Amerike...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

777

Početnik

(10)

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 28. Juni 2007

Bilo bi lijepo kad bi razlikovali profesore od predavaca. Valjda vama koji studirate/predajete to je vrlo lako jasno. U svakom slucaju, to uopce ne cini sredinu internacionalnom u tom smislu da pripadnike iste bogati za internacionalna iskustva. Odlika internacionalnih institucija jeste ta da svojim pripadnicima pruza zaista svestrano iskustvo iskustvenog upoznavanja razlicitih nacija i kultura kroz neposredne susrete i intenzivne kontakte sa pripadnicima istih. Na taj nacin svi postaju internacionalni i mogu se pohvaliti tj okititi/obogatiti epitetom internacionalizacije. U svakom drugom slucaju to su samo price koje se pokausavaju poduprijeti individualnim primercima razlicitih kultura, koji se izmedju ostalog mogu naci i na NEinternacionalnim univerzitetima i fakultetima. Dakle, sustina je valjda jasna, al ako je ne zelite videti ja zaista je ne zelim ponavljati jer ne zelim nikoga ni u sta ubedjivati. Draze bi mi bilo da je izvucena neka crta koja zaista oslikava taj univerzitet i da je se na njoj potenciralo i naglasak stavio. Al nejse. Da smo zdravo. Sve dok ne naucimo sebe da sagledamo realno i prihvatimo kritike i sugestije nemamo mi dje naprijed, a jos manje u svijet.

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 28. Juni 2007

Citirano

Orginalno od @ef

heehee da vrlo interesantno
postavljene su bile po gradu jos kad je fakultet u Pazaru poceo tek sa radom
(o) za ambicije
SVJETLOST

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 28. Juni 2007

Pa i razlikujemo... prof. dr. mozda to nesto znaci...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 28. Juni 2007

Mislim da proces "internacionalizacije" tek predstoji i definitivno zavisi od uprave Univerziteta i, po mom misljenju, od samih studenata koji treba da pokazu inicijativu za pokretanje takvog procesa.

Ne postize se nista preko noci, tako da je Univerzitet sada na pola puta ka tome da postane ozbiljna institucija internacionalnog karaktera.

Usput da pitam: sta bi sa akreditacijom tj. kad istice rok za dodelu akreditacija univerzitetima???

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 28. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Optimus
...

Usput da pitam: sta bi sa akreditacijom tj. kad istice rok za dodelu akreditacija univerzitetima???

Mislim da sve mora da bude zavrseno do 2009. godine.

I jos nesto vrlo vazno... ne daje se akreditacija Univerzitetima, vec se daje svakom studijskom programu pojedinacno. I za svaki studijski program se posebno placa i to mnogo skupo...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 29. Juni 2007

Prijemni ispit u ponedjeljak u deset za sve studijske grupe.

Sretno brucosovi! :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 29. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Prijemni ispit u ponedjeljak u deset za sve studijske grupe.

Sretno brucosovi! :)

Hvala Altuna :D :D :D :D :D :D

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

19

Petak, 13. Juli 2007

E, ljudi, jel ovaj sajt - http://www.uninp-dls.com/ - sajt privatnog ili drzavnog univerziteta? Malo me zbuni, posto znam da privatni pravi sad za ovaj distance learning, ali ovdje pise Univerzitet u Novom Pazaru, a to je zvanicni naziv drzavnog, pa kako sad...? Jel ovo od drzavnog?
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

777

Početnik

(10)

• Poruku poslati

20

Petak, 13. Juli 2007

.US (americki) domain, harfovi ispod toga, to mora da bude muftija, nema ko drugi... :]

Social bookmarks