Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

21

Petak, 13. Juli 2007

To na arapskom sto pise ([SIZE=4]تحت الإنشاء[/SIZE] ) bukvalno znaci - under construction. A poslao sam im mail, da vidim da li je to drzavni ili privatni. A lijepo je osmisljeno... Sad vidjeh na google kad se ukuca ta adresa, pise INTERNACIONALNI UNIVERZITET U NOVOM PAZARU. Ako je tako, onda bi trebali promijeniti ono na sajt kad se udje pa pise 'univerzitet u novom pazaru' u 'internacionalni univerzitet u novom pazaru', da ne zbunjuju ljude :) Sve u svemu, coolj:)
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

22

Petak, 13. Juli 2007

Jeste sa INT Univerziteta i siguran sam da je to novi projekat za Distance learning zato sto je registrovan od strane:

Prof. Dr Mile Vasiljevic
Prof. Dr Mile Vasiljevic (profmile@gover.us)
+381.12541300
Fax: +381.12541303
Bratstva Jedinstva 192/a
Pozarevac, YU 12000
YU

Izgleda kao neki kvalitetan dil!!!

Pa koga vise interesuje neka malo prosnjuha okolo, cudo je ovaj internet!!!
Optimus je dodao/la ovu sliku:
  • Mile.jpg
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 19. August 2007

da li je ,,slucajno,, neko polagao kod Erike Tobolke fonetiku, i ako jeste secate li se koja je bila ispitna kombinacija. polagala sam u junu, asistentica mi je izgubila test, i sada mi je frka od sledeceg polaganja.
hvala na paznji.... ?(
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 19. August 2007

Linalena, ako si polagala u junu, onda znash kakva je koncepcija testa.
Davno sam je polagala, ali znam samo da nikad ne budu ista pitanja kao na prethodnom ispitu. Prof. Tobolka je vrlo uredna u tome.
Usput, ne treba da ti bude frka od sledeceg polaganja, kod Tobolke nikada necesh dobiti manje nego shto zasluzujesh.
To je, mishljenja sam, najrealniji i najbolji predavach i pedagog na Univerzitetu.

Sretno na ispitu! ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 20. August 2007

Usput, za one kojima ce uskoro trebati studenstka sluzba ili uopce administracija Univerziteta da javim da ce poceti sa radom umjesto 20., 27.avgusta, zbog radova na Univerzitetu koji su u toku.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 20. August 2007

Hvala Sting Lady! za promenu, to je lepo da se cuje!
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

27

Srijeda, 10. Oktobar 2007

Na IUNP juce je boravio ambasador Amerike u Srbiji. Zajedno sa Rektorom obratio se prepunoj Velikoj sali studenata.

Oktobarski ispitni rok na IUNP pocinje od 22.oktobra, a prijava ispita je od 15.do 20.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

28

Subota, 13. Oktobar 2007

Zukorlić: Smetaju IZ i Univerzitet

Autor Radio StoPlus
petak, 12 oktobar 2007

NOVI PAZAR - Glavni muftija Muamer Zukorlić, kojeg ne priznaje deo imama, ponovio je u Novom Pazaru da je proteklih dana realizovana zavera “širokih” razmera sa ciljem da uništi Islamsku zajednicu u Srbiji i Internacionalni univerzitet na čijem je čelu. On je na prijemu povodom Bajrama u Mešihatu IZ u Novom Pazaru ocenio da IZ proživljava „još jednu kušnju“ koja će pokazati koliko je zajednica na čijem je čelu jaka. “Prevarili su se, jer su nas potcenili i mislili da smo mi muslimani dvadesetog veka, kada je sve moglo da se uzme i proda”, rekao je muftija Zukorlić. Prema njegovoj oceni, problem za neprijatelje stabilne IZ i muslimana uopšte u Srbiji je i postojanje Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru. “Mislili su da znamo samo da pravimo farmerice i švercujemo, a mi smo pokazali da znamo da osnivamo univerzitete i školujemo hiljade mladih”, rekao je Zukorlić. On je oštoro kritikovao medije, ocenivši da su oni deo zavere protiv Islamske zajednice. “Siguran sam da će oni (mediji) u prvi plan staviti moje reči kad kažem da se neće iz naših džamija slati poruke koje se sada šalju“, rekao je muftija Zukorlić. On je takođe ponovio poziv muslimanima u Sandžaku da ne plaćaju pretplatu Radio televiziji Srbije, dok je kao posebno nekorektne u izveštavanju označio agenciju Beta i RTV B92. “Novinari ovih kuća ovo ne treba da shvate kao `targetiranje`”, rekao je Zukorlić. On je ponovio da se odrekao diplomatskog pasoša i imuniteta, dodajući da ga neće imati „dok se ovako ponašaju prema muslimanima“. Prijemu u Mešihatu prisustvovali su potpredsednici Sandžačke demokratske partije i Stranke za Sandžak, Mujo Muković i Azem Hajdarević, biznismeni iz Novog Pazara i drugih sandžačkih gradova i predstavnici nevladinih organizacija. Deo imama iz nekoliko sandžačkih gradova imenovao je Adema Zilkiča za reis-ul-ulemu u Srbiji i Muamera Zukorliča smenio sa funkcije glavnog muftije u Srbiji. Oni su, takođe, saopštili da se Islamska zajednica u Srbiji reorganizuje na drugim principima i izdvaja iz sastava Rijaseta u Bosni i Hercegovini. Sandžački Mešihat na čelu sa Muamerom Zukorličem je, s druge strane, nelegalnim proglasio sve odluke imama koji se deklarišu kao Islamska zajednica Srbije sa sedištem u Beogradu. Obe strane za sebe tvrde da su jedini legalni i legitimni predstavnici muslimana u Srbiji.

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 18. Oktobar 2007

Nemačka daje stipendije za studente

Autor Radio StoPlus

četvrtak, 18 oktobar 2007

NOVI PAZAR- Ataše za kulturu nemačke ambasade u Beogradu rekao je danas da mladi u Srbiji retko putuju te da im program stipendije Nemačke službe za akademsku razmenu nudi tu mogućnost, kao i usavršavanje u nauci i umetnosti. On je tokom prezentacije ovog programa na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru rekao da se mladi na ovaj način mogu upoznati i sa nemačkom kulturom i načinom života. Učenici i studenti mogu godinu dana boraviti i pohađati nastavu u Nemačkoj, dok postdiplomci imaju mogućnost realizovanja istraživačkih projekata, u trajanju do tri godine. Stipendije iznose od 100 do 1200 evra mesečno, a uslov je minimum poznavanja nemačkog jezika.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

30

Subota, 20. Oktobar 2007

Studenti američkih univerziteta

Juce su na Internacionalnom univerzitetu boravili su studenti politikologije, antropologije, sociologije i jezika sa američkih i oko 50 stranih univerziteta. Studente je predvodila profesorica historije na American University Marijana Morosini – Dominik.
Ova posjeta organizovana je u sklopu programa pod nazivom Internacionalna analiza mira i rezolucija konflikta gdje američki studenti izučavaju poslijeratnu situaciju u državama bivše Jugoslavije. To je najstariji program u SAD – u, a bazira se na praktičnom učenju koje podrazumijeva obilazak zemalja u kojima je prisutna pojava ili stanje koje istražuju. Godišnje ovu vrstu programa pohađa oko 400 studenata iz SAD-a a rezultati ovakvog istraživanja su brojni seminarski, istraživački i naučni radovi. Studenti su posjetili i Zagreb, a njihova dalja maršuta poslije Novog Pazara biće Sarajevo, Banja Luka, Plitvice, Srebrenica i Mostar.
Američki studenti osim to su imali priliku da razgovaraju i upoznaju se sa studentima Internacionalnog univerziteta te da razmijene svoja iskustva, prisustvovali su i vježbama iz predmeta Engleski jezik i književnost, zajedno sa studentima Pravnog fakulteta Internacionalnog univerziteta.
Nova akademska godina počela je živo sa brojnim aktivnostima što je, naravno, planirano i za cijelu godinu.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

31

Petak, 02. Novembar 2007

Sutra počinje prvi ciklus akreditacija fakulteta
Autor Radio StoPlus

sreda, 31 oktobar 2007

BEOGRAD- Prvi ciklus akreditacije fakulteta u Srbiji za koji se prijavila 21 viosokoškolska ustanova počeće sutra, a prve odluke Akreditacione komisije mogu se očekivati početkom aprila naredne godine, izjavio je predsednik te komisije Slobodan Arsenijević. On je kazao da će fakulteti koji su najspremniji za akreditaciju, pa su zbog toga rešili da učestvuju već u prvom ciklusu, sutra početi da dostavljaju svu potrebnu dokumentaciju. Akreditacija fakulteta u Srbiji odvijaće se u pet ciklusa i u potpunosti će biti završena u junu 2009. godine. Za prvi ciklus akreditacija prijavilo se šest fakulteta Univerziteta u Beogradu, pet državnih fakulteta iz Novog Sada i po jedan fakultet kragujevačkog i niškog univerziteta. U trku za dobijanje dozvola ušao je i jedan privatni novosadski fakultet, kao i sedam privatnih ustanova koje su tek u osnivanju. Od beogradskih fakulteta u prvom krugu akreditacija učestvovaće Mašinski, Hemijski, Pravni, Stomatološki, Fakultet političkih nauka i Fakultet za fizičku hemiju. Za akreditaciju u prvom ciklusu od državnih fakulteta u Novom Sadu prijavili su se Prirodno-matematički, Tehnički, Tehnološki, Poljoprivredni i Građevinski fakultet. Dozvolu za rad zatražio je i privatni Fakultet za pravne i poslovne studije u Novom Sadu. Medicinski fakulteti iz Niša i Kragujevca takođe učestvuju u prvom akreditacionom krugu. Od sedam privatnih fakulteta u osnivanju koji su se prijavili za akreditaciju šest je u Beogradu, a jedan u Sremskoj Kamenici.

-----------------------

Brucoši dobili indekse

Autor Radio StoPlus

utorak, 30 oktobar 2007

NOVI PAZAR- Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru danas je oko 400 brucoša primilo indekse. Prorektor ovog Univerziteta dr Sait Kačapor upoznao je studente sa načinom studiranja, kao i sa mogućnošću posdiplomskih akademskih studija. „Naš cilj je profilisanje mladih stručnjaka i intelektualaca, koji će biti ključ razvoja Sandžaka, u umetničkom, ekonomskom, kulturnom i drugim područjima“, rekao je Kačapor studentima.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

32

Utorak, 06. Novembar 2007

Izdvojio sam dio intervjua Muamera ef.Zukorlica, objavljenog na www.bosnjaci.net a vezano za Internacionalni univerzitet...
-----------------

....Baš zato što neko ne može da proguta činjenicu da je prvi Univerzitet nastao na prostoru Sandžaka iz okrilja Islamske zajednice, ili od strane ljudi iz Islamske zajednice, pa su se na početku nadali da to neće da uspije, jer su mislili da mi iz Sandžaka znamo samo da švercamo, pravimo farmerice i cipele, a mi smo pokazali da znamo napraviti moderan Univerzitet, vrlo ekspeditivan servis visokog znanja, Univerzitet koji je formiran na najsavremenijim internacionalnim principima, otvoren i prema Istoku i prema Zapadu, koji se povezao sa svim važnim faktorima u zemlji i inostranstvu. Kada smo postavili stožer intelektualne misli i intelektualnog razvoja na ovim prostorima nekima je to zasmetalo. Pošto su se počele praviti razne zamke tom Univerzitetu onda je neko zaključio: dok je muftija jak u Islamskoj zajednici Univerzitetu se ne može ništa. Smijem da garantujem da bi sljedeći korak bio Univerzitet ako bi ovo sada uspjelo. Sljedeći korak bi bio uništavanje Internacionalnog univerziteta, 99% sam u to siguran. Kao što znate, kada je osnovan Internacionalni univerzitet i kada je pokazao prve korake uspjeha, naglo kao pečurke poslije kiše u Novom Pazaru su počela nicati odjeljenja državnih fakulteta. Pošto i ovo nije dalo rezultata u smislu konkurencije, iako nelojalne, jer se tamo nudilo besplatno školovanje, država je trošila novac poreskih obveznika da bi pravila konkurenciju, kako oni kažu, „Muftjinom univerzitetu“. Pošto ni to nije uspjelo, država se usudila da bude tako velikodušna i dala je državni univerzitet. Samo da napravim paralelu, jer nije bilo logičnije da 1999. godine, kada je povlačen državni univerzitet iz Prištine, nego da bude stacioniran u Novom Pazaru kao najbližem centru tom dijelu države. Naravno da nije jer ne bi bilo dobro da Bošnjaci imaju univerzitet, već su ti fakulteti tog univerziteta razasuti po selima na jugu Srbije samo da Novi Pazar ne bi imao univerzitet. Vidite paradoksa, zahvaljujući neočekivanom uspjehu Internacionalnog univerziteta mi postali jedini grad poslije Beograda koji imamo dva univerziteta. Dakle, mogli smo do 2002. godine bez ijednog univerziteta, a sada smo neko ko ima dva univerziteta. Oni koji bi ugasili Internacionalni univerzitet ugasili bi i onaj drugi jer on tada uopšte ne bi imao smisla da postoji jer je on samo sada potreban kao konkurent. A onda bi se sve svelo na par odjeljenja fakulteta, kao što je bila ranije praksa. Prema tome, nema nikakve sumnje da je taj scenarij u pitanju. Ali, hvala Bogu, ni to se neće desiti zbog toga što se nije desilo ovo prvo, Jer puč nije uspio i onda ništa se nije desilo....

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

33

Citirano

Orginalno od Tutinac
Pošto i ovo nije dalo rezultata u smislu konkurencije, iako nelojalne, jer se tamo nudilo besplatno školovanje, država je trošila novac poreskih obveznika da bi pravila konkurenciju, kako oni kažu, „Muftjinom univerzitetu“. --------------------
Izdvojio sam dio intervjua Muamera ef.Zukorlica, objavljenog na www.bosnjaci.net a vezano za Internaciuonalni univerzitet.

nije mi jasno u čemu je problem što država troši pare u naš kraj,to je bolje za sve građane.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

34

Citirano

Orginalno od Tutinac
Pošto i ovo nije dalo rezultata u smislu konkurencije, iako nelojalne, jer se tamo nudilo besplatno školovanje, država je trošila novac poreskih obveznika da bi pravila konkurenciju, kako oni kažu, „Muftjinom univerzitetu“.

Ni meni nije jasna ova muftijina izjava. Pre svega ne znam zbog cega bi besplatno skolovanje bila nelojalna konkurencija. Hajde da je to besplatno skolovanje omoguceno na drzavnom univerzitetu samo u Novom Pazaru, pa i da pomislimo da neko ima neke skrivene namere. Ali drzavni univerzitet u Novom Pazaru se po tom pitanju ne razlikuje nista od drugih drzavnih univerziteta u Srbiji. Svuda imate studente koji su na budzetu, tj. koji se skoluju o trosku drzave. Da li ova muftijina izjava znaci da je drzava nelojalni konkurent svim privatnim univerzitetima i fakultetima u Srbiji, jer je omogucila besplatno skolovanje za odredjen broj studenata? Za mene to nije nelojalna konkurencija vec omogucivanje elementarnog prava svakog gradjana koji ima volje da se skoluje, a nema finansijskih sredstava za skolovanje.
Posle one o "socialnom univerzitetu" ovo je druga neodmerena izjava muftije o drzavnom univerzitetu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od Zukorlic
-----------------

....Baš zato što neko ne može da proguta činjenicu da je prvi Univerzitet nastao na prostoru Sandžaka iz okrilja Islamske zajednice, ili od strane ljudi iz Islamske zajednice, pa su se na početku nadali da to neće da uspije,jer su mislili da mi iz Sandžaka znamo samo da švercamo, pravimo farmerice i cipele, a mi smo pokazali da znamo napraviti moderan Univerzitet, vrlo ekspeditivan servis visokog znanja, Univerzitet koji je formiran na najsavremenijim internacionalnim principima, otvoren i prema Istoku i prema Zapadu, koji se povezao sa svim važnim faktorima u zemlji i inostranstvu.

Bas dobro sto smo pokazali da znamo, pored svega ostalog, da pravimo diplome,tj.univerzitet da osnujemo,tj.ko to nemoze da proguta bas nas briga! :D

Citirano

Orginalno od Zukorlic

Kada smo postavili stožer intelektualne misli i intelektualnog razvoja na ovim prostorima nekima je to zasmetalo.Kao što znate, kada je osnovan Internacionalni univerzitet i kada je pokazao prve korake uspjeha, naglo kao pečurke poslije kiše u Novom Pazaru su počela nicati odjeljenja državnih fakulteta.

Stozer intelektualne misli i ravoja biti nije mala stvar,to je sjajno!Samo koliko se ja secam odeljenja drzavnih univerziteta su pocela i prije internac.univerziteta?!Jesam li u pravu?!

Citirano

Orginalno od Zukorlic
Pošto i ovo nije dalo rezultata u smislu konkurencije, iako nelojalne, jer se tamo nudilo besplatno školovanje, država je trošila novac poreskih obveznika da bi pravila konkurenciju, kako oni kažu, „Muftjinom univerzitetu“. Pošto ni to nije uspjelo, država se usudila da bude tako velikodušna i dala je državni univerzitet.

Besplatno skolovanje se nudi u Srbiji na svim univerzitetima tako da ova prica o nelojalnoj konkurenciji ne pije vodu!
Da Allah dz.s. nagradi muftiju te je bio sebet da nam drzava makar i iz inata podari univerzitet i jos plus da nas dzabe skoluje!Nas narod sastavlja kraj s krajem i dosta studenata nema novca da plati skolarinu,zato treba zahvaliti muftiji te ne moramo placat na drzavnom!
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 18. Novembar 2007

NOVI PAZAR: Kadrovsko i prostorno PROŠIRENJE

Novi Pazar - Na oba novopazarska univerziteta, državnom i Internacionalnom, primenjuje se Bolonjska deklaracija i na obe visokoškolske ustanove tvrde da su u postupku akreditacije.
Adem Vrcić, iz Rektorata najmlađeg državnog univerziteta u Srbiji, tvrdi da su za prvi krug akreditacije kompletirali dokumentaciju i da ih je obišla Komisija za akreditaciju koja je konstatovala da Univerzitet Novi Pazar ima odgovarajuće prostorne uslove.
- Prijavili smo za akreditaciju smer Sport i rehabilitacija na Filozofskom fakultetu, na Fakultetu tehničkih nauka smerove Matematika i Računarske tehnike i naučno-istraživački rad - kaže Vrcić i napominje da se "kompletira dokumentacija za ostale studijske grupe za drugi krug".
Na ovom Univerzitetu se uzdaju u ministra prosvete Zorana Lončara, koji je prilikom nedavnog boravka u Novom Pazaru obećao pomoć države, kako bi Univerzitet u Novom Pazaru imao ravnopravne uslove za akreditaciju sa ostalim univerzitetima.
Generalni sekretar Internacionalnog univerziteta Harun Hadžić kaže da su predali preliminarni zahtev za akreditaciju i da su uputili poziv Komisiji za akreditaciju da dođu i da se uvere u ono što imaju. Internacionalni univerzitet, koji je po osnivačkom aktu zadužbinarski, akreditovao je pet fakulteta: Pravni, Fakultet humanističkih nauka, Fakultet za menadžment i poslovnu ekonomiju, Fakultet za informatiku i informacione tehnologije i Fakultet umetnosti. Hadžić kaže da u skladu sa zakonskim uslovima stvaraju prostorne i kadrovske uslove, jer tehnički uslovi postoje i studijski programi su urađeni po Bolonjskoj deklaraciji.
- U završnoj fazi su radovi na dva nadzidana sprata. Dosad smo imali prostor od dve hiljade kvadrata, a kada radovi budu završeni dobićemo još toliko prostora. U toku su pripreme za raspisivanje konkursa za izbor nastavnika i saradnika za zvanja i zasnivanje stalnog radnog odnosa na našem univerzitetu - objašnjava Hadžić.

S. Novosel

www.danas.co.yu

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 18. Novembar 2007

vi se dogovorite oko stipendiranja, a ja tražim povišicu
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

38

Utorak, 20. Novembar 2007

Šta će da bude ondje gdje je vršena dogradnja na IUNP? Lijepo izgleda :) Sad nećemo morati da se zabijamo po kabinetima usljed nedostatka učionica, nego ćemo moći lijepo da se raskomotimo :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

39

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
Šta će da bude ondje gdje je vršena dogradnja na IUNP? Sad nećemo morati da se zabijamo po kabinetima usljed nedostatka učionica, nego ćemo moći lijepo da se raskomotimo :D

Vec si i sam odgovorio na pitanje koje si postavio. ;)
Povecavaju se kapaciteti,tj ucionicki prostor.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

• Poruku poslati

40

Ma znam za učionice, nego prije svega pitam za ono veliko s lijeve strane. Jel će ondje da bude nešto vezano za distance learning, posto je onoliko, ili će biti amfiteatar?

Social bookmarks