Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

taske

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.07.2008

• Poruku poslati

81

Srijeda, 16. Juli 2008

Ja smatram da treba da se izvrsi reforma naseg skolskog sistema jer nigde ovog nema sto kod nas ima... da te profesori izlude...da te teraju bukvalno da znas na kojoj strani se nalazi sta i sta se navodi u toj i toj fus-noti xx( a izadjes sa faxa sa diplomom u koju mozes samo da blejis jer nisi imao ni dana prakse i nemas pojma sta si zavrsio....sto na zapadu nije tako....posvecuju vise paznje praksi sto podrzavam...jer na kraju krajeva....sve je samo stvar prakse :))

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

82

Srijeda, 16. Juli 2008

Plan i program

Ljudi, ima li neko plan i program nastave na smeru za engleski jezik i knjizevnost na Internacionalnom?
Ne mogu da ga nadjem na sajtu.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

83

Srijeda, 16. Juli 2008

sa istoka je doslo sve sto vredi...koreni i osnova za sve nauke...sa zapada nikada nije doslo nista vredno pomena...ama bas nista...to je moje misljenje ;)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

84

Srijeda, 16. Juli 2008

kralj sevdaha misli da si iskljuciv
doslo je sa istoka i sa zapada
zar nemci nisu itekako uticali na ravoj nauke

inace,u kolonijalnom sistemu se za Islamsku i inace nacionalnu arapsku literaturu govorilo da sve zajedno vrede koliko jedna polica knjiga sa zapada
vidis dokle moze da ide iskljucivost
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

85

Srijeda, 16. Juli 2008

Jasmine, ma u redu je to, nego ja sam mislio na savremeni
sistem obrazovanja. Na kraju krajeva, čitav Zapad je proizvod Istoka :).
Samo što su posle zapadnjaci preuzeli neke vrednosti i usavršili ih...
Ipak je veća isključivost reći da ništa od Zapada ne valja.
Tehnološki napredan Istok je istorija, a tehnološki napredan Zapad je sadašnjost. Za budućnost nek se svako bori :D
我还记得

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

86

Srijeda, 16. Juli 2008

OK.SVAKO IMA SVOJE MISLJENJE...dedukcija...nema tu puno iskljucivosti...selam!!! ;)

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

87

Četvrtak, 17. Juli 2008

Citirano

Orginalno od taske
Ja smatram da treba da se izvrsi reforma naseg skolskog sistema jer nigde ovog nema sto kod nas ima... da te profesori izlude...da te teraju bukvalno da znas na kojoj strani se nalazi sta i sta se navodi u toj i toj fus-noti xx( a izadjes sa faxa sa diplomom u koju mozes samo da blejis jer nisi imao ni dana prakse i nemas pojma sta si zavrsio....sto na zapadu nije tako....posvecuju vise paznje praksi sto podrzavam...jer na kraju krajeva....sve je samo stvar prakse :))

Ja mislim da moras samo biti srpljiv. I InsAllah bice nekad i nas PAZARSKI ( posto lepo zvuci zato velikim slovima :-) ) univerzitet od ranga i zvanja. To je veliki proces a prozesi, boze moj, tako je to, zahtevaju svoje vreme i srpljenje. U krajnjoj lini, kad sve svoje zacrtane ciljeve, nas univerzit dostigne, vi kako njegovi prvi studenti mozete reci, mi smo bili tu od pocetka i kad je obicno najteze. A to govori puno vama u prilog jer vecina firmi otvara svoja nova prestavnista u drugim delovima sveta. Vasa iskustva na tako mladom univerzitetu,kao sto je pazarski, ce vam kad tad dobro doci, budite u to sigurni! Menadzirati haos, traziti informacije i vani, van svog univerziteta, svoji studiskih knjiga- dakle unapredjivati se samoodgovorno, kao sto sad radite studirajuci na pazarskom univerzitetu ce vam insALLAH u mnogome olaksati pocetak rada u nekoj firmi ili na kraju otvaranju sopstvenog biznisa, zasto da ne ? Jer ko bolje to zna od studenata koji vec za vreme studiranja u realnom vremenu imaju iskustva sa tim kako se pocetni haos savladava, informacije prikupljaju.... To meni, dakle, studirati u NP-u, kad sveobuhvatno razmislim, nema samo mana vec i svojih prednosti. A ko zna koje ce mu iskustvo najvise u zivotu koristiti !?
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

taske

Početnik

(10)

• Poruku poslati

88

Četvrtak, 17. Juli 2008

Ti znaci smatras da tamo vlada haos i nered i da ne nude neko adekvatno znanje 8o

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

• Poruku poslati

89

Četvrtak, 17. Juli 2008

Ja smatram ono sto sam izneo. I drzim da studiranje, kao sto rekoh u NP, nema samo mana vec i nekih svojih prednosti.
I ja se samo osvrnih na ono sto sam procitao iz tvog posta kojeg sam citirao. A dali je zaista situacija kao sto si je ti opisao, ja to naravno ne znam. Jer ne studiram tamo. Bio sam samo jednom onako iz znatizelje na internacinalnom univerzitetu, kao gost, a to nije dovoljno, pa sam se zato drzao tvog testa i tvoj promatranja stanja na internacionalnom univerzitetu.
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

taske

Početnik

(10)

• Poruku poslati

90

Četvrtak, 17. Juli 2008

Zaista :] ... i.... kako ti se cinilo....onako kao gostu :D

P.S. Nema nameru nikog da uvredim :klanja:

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

91

Četvrtak, 17. Juli 2008

Taske, htela bih da te pitam poneshto... ;)

Koji fakultet bi ti upisao?
Za shta si najvishe zainteresovan?
Jesi li vec na nekom drugom univerzitetu pa bi da se, recimo, prebacish, ili si josh u srednjoj?

Shta ochekujesh od Internacionalnog univerziteta? Kako ochekujesh na njemu da prodjesh?

Shta mislish, od chega najvishe zavisi nivo znanja koje dobijesh tokom studija? Da li od politike univerziteta, od predavacha ili od tebe samog?

Nadam se da ti nece biti problem da odgovorish, a ja se izvinjavam ako si na neko od pitanja vec odgovorio, a ja to previdela.

Pozdrav i sretno!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

92

Četvrtak, 17. Juli 2008

on bi hajo da dobije diplomu,da nista ne uci,a da uz sve to bude priznat strucnjak... ;) shala mala..bez ljutnje...to ja samo razmisljam tako... ;)

taske

Početnik

(10)

• Poruku poslati

93

Petak, 18. Juli 2008

EEEEEEEEEE.... dragi moji ja sam svoje zavrsio.....sto se skolovanja tice mislim ;( ......mene samo interesuju Vasa misljenja :D

P.S. Jos jednom napominjem da nemam nameru nikog da uvredim :klanja:

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

94

Petak, 18. Juli 2008

postovanje za tebe brate!!!!pa priznajul ti tu diplomu nedje?radis li?selam i neka ti je sa hairom (o)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

95

Petak, 18. Juli 2008

Citirano

Orginalno od taske
EEEEEEEEEE.... dragi moji ja sam svoje zavrsio.....sto se skolovanja tice mislim ;( ......mene samo interesuju Vasa misljenja :D

Kakav si ti car! :] Pa zashto si onda tako uzbudjeno pocheo prichu o Univerzitetu? U chemu je svrha obaveshtavati te o njemu kada ti on, zapravo i ne treba?

Ne morash da ponavljash da nemash nameru nikoga da uvredish, niko ti to nije rekao, koliko znam...? ;)

Hajd' zdravo! 8)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

taske

Početnik

(10)

• Poruku poslati

96

Subota, 19. Juli 2008

Samo malo istrazujem okolo.... interesuje me kako rade i razmisljaju mladi studenti...8).... :P ....Mene uvek mnogo toga interesuje i volim da znam o svacemu ponesto pa sam zato pokrenuo ovaj razgovor....eto samo toliko..... :rolleyes:

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

• Poruku poslati

97

Ponedjeljak, 21. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Citirano

Orginalno od taske

Kakav si ti car! :] Pa zashto si onda tako uzbudjeno pocheo prichu o Univerzitetu? U chemu je svrha obaveshtavati te o njemu kada ti on, zapravo i ne treba?

Ne morash da ponavljash da nemash nameru nikoga da uvredish, niko ti to nije rekao, koliko znam...? ;)

Hajd' zdravo! 8)

Znas lady... mozda se zijanio, greskom dakle postavio pitanje. Imam ljudi nesto kazu, a ti odmah mozes da vidis da posle pet minuta vise ne stoje iz toga sto su tvrdili. Dakle ima ljudi koji jezik ne drze na uzdane misli. Mislim nekad zarad hater sagovornika treba preci preko neprisebnosti istog.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

98

Ponedjeljak, 18. August 2008

Vidim da vec neko vrijeme sajt IUNP napadaju hakeri...evo screenshota od 18.08.2008....ocigledno neki Kosovari
Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • IUNP - hack.JPG
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

99

Utorak, 19. August 2008

Treba ukinut internacionalni....Bogomi...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

100

Utorak, 19. August 2008

Ma vazi...hocemo jos ako je tvoja ili jos bolje Rejsova zelja...alj jos ako je kret ljiderova...onda ga ukidamo bez razmisljanja...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks