Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

101

Srijeda, 20. August 2008

Evo i ovaj shljam od sajta sandaknews.com je prenio da je sajt "Zukorlicevog privatnog Univerziteta" napadnut...ocigledno da su sliku i informaciju preuzeli odavde iz mog prethodnog posta ...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

102

Četvrtak, 21. August 2008

Evo opet...sada neki dobonamJerni haker...

Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • Opet....JPG

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

103

Ponedjeljak, 25. August 2008

Dobronamjerni haker je iskoristio poslednji otkriveni katastrofalno veliki propust joomla CMS-a i to verzije 1.5.x. Evo o cemu se radi. Propust je napravljen na vrlo osetljivom delu - pri resetovanju administratorske lozinke. Dozvoljava bilo kome da promeni lozinku administratora i postavi svoju nakon čega ima punu kontrolu nad sajtom!

Preporuka za admina sajta je da pređe na novu verziju 1.5.6. jer je bug ispravljen. U poslednjih mesec dana je deface-ovano milioni sajtova zbog ovog bug-a. A na sledećem linku je pojašnjenje.

http://www.milw0rm.com/exploits/6234

• »ErviN.Pazar« je muško

Datum registracije: 12.01.2008

• Poruku poslati

104

Srijeda, 03. Septembar 2008

Video sam neke predhodne postove o vrednosti i priznavanju diplome sa Internacionalnog univerziteta, ja sam moju diplomu upisao u radnu knjizicu u opstini dok je jos Suljo bio na vlasti, znaci da nije tu mogao nista da spreci, radim vec godinu dana u svojoj struci i niko se ne zali na moj rad, kolege sa internacionalnog univerziteta rade i u drzavnim preduzecima kao sto su skole, bolnice i sl., tako da sve ovo ide u prilog internacionalnom univerzitetu i tome da su diplome priznate kao i diplome sa bilo kog drugog univerziteta i fakulteta u Srbiji.
Dolazili su apsolventi sa drzavnog fakulteta ,u firmu gde radim ,na praksu i nisam video nikakvu razliku od kolega sa internacionalnog. A sto se tice znanja koje iznosimo sa univerziteta zavisi od nas samih, ako necete da ucite ni 10 univerziteta ni 100 profesora vas ne moze naterati da naucite.

Nemoj niko da se nesto uvredi, cenim svacije znanje i diplomu bez obzira sa kog univerziteta dolazi dok on sam ne dokaze suprotno. ;)
Nista nije kao sto je bilo al ce ipak jednom biti, nema leta s'jednim krilom , treba vreme da nam spoji niti...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

105

Kad smo vec kod toga...

Devojka koja je odslushala trecu godinu na IUNP, smer za engleski jezik i knjizevnost, bez problema je nastavila studije u Kanadi, Ontario. Takodje, bez problema ce moci da radi u struci.

U toj pokrajini, medjutim, postoji ustanova koja izdaje sertifikate za predavanje, shto bi kod nas bilo neshto slichno licenci. Taj sertifikat moraju da dobiju svi koji su zavrshili engleski jezik bilo gde u svetu, pa i u samom Ontariju.

Shto se drugih smerova tiche - nisam se raspitivala. To je to shto znam.

Dakle, IUNP priznaju i na drugom kontinentu, ali ga neki njegovi sugradjani osporavaju. Kao i uvek i u svemu, uostalom...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

106

jel se ovo vas dvoje salite ,da citaocima prodje brze vrijeme do iftara ili ste ozbiljni?
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

107

Uzimam za pravo da ti odgovorim...ne sale se....ozbiljni su...isto kao sto je bilo ozbiljno da je iz Pazara sa vlasti otisao onaj koji te je ubijedio u suprotno od ovog sto oni dvoje govore...sad su malo druga vremena braCki...ti jos uvijek spavas...nego trazi od ovog novog rukovodstva partije da te malo prodrma i probudi...

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

108

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Kad smo vec kod toga...

Devojka koja je odslushala trecu godinu na IUNP, smer za engleski jezik i knjizevnost, bez problema je nastavila studije u Kanadi, Ontario. Takodje, bez problema ce moci da radi u struci.

Shto se drugih smerova tiche - nisam se raspitivala. To je to shto znam.

Draga sestro, Sting Lady,nadam se da me pogresno razumeti neces. Svati da sam daleko od toga da zelim da ti sporecim, jer to zapravo i ne mogu. A ne mogu jer imas pravo. A imas pravo jer bez sumnje IUNP kvalitetan jeste ! Ali to sto je tvoja drugarica, ( ili mozda ti sama, ali to ne zelis da kazes jer zelis da ostanes skormna ;),) je dobila mesto za studije ne govori direktno o kvalitetu IUNP. Jer mislim da je ovde vise u pitanju kvota stranaca koja je bila povoljna za nju. Svaki univerzitet na zapadu ima odredjeni broj rezervisanih mesta za strane studente. Nekad se zbog toga desu neke ne logicne stvari. Znam primer brata. On je isao u Frankfurtu u gimnaziji i hteo je da upise arhitekturu. Drugi brat je bio u tutinskoj gimnaziji. Za ovog brata sto je isao u Frankfurtu kriterijum za upis arhitekture je bila ocena 1 do 1,9. A za ovog iz tutina je vazila kvota za strance. Uporedjivanje te dve gimnazije nije fer, kao je vreme kasnije i pokazalo nije fer da ovaj iz tutina odmah dobije mesto za studiju, iako ne zna jezik, a ovoj drugi je tek posle godinu dana cekanja dobio mesto. Rekao sam da je vreme pokazalo da to nije bilo fer- ovaj iz tutina je posle tri godine prekinuo studijum a ovaj ce insALLAH ove godine zavrsiti. Da konacno kazem sve u jednoj recenici, dobiti mesto za studijum ne znaci da si ravnopravan.

Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

109

Citirano

Orginalno od Tutinac
Uzimam za pravo da ti odgovorim...ne sale se....ozbiljni su...isto kao sto je bilo ozbiljno da je iz Pazara sa vlasti otisao onaj koji te je ubijedio u suprotno od ovog sto oni dvoje govore...sad su malo druga vremena braCki...ti jos uvijek spavas...nego trazi od ovog novog rukovodstva partije da te malo prodrma i probudi...

Tutinac,nisam ti ja "bracki" jer nismo mi zajedno ovce cuvali (s tim sto ih ja nisam nikad ni cuvo)

-posto poteze politicki argument :D :D ,pa tacno je da su druga vremena,tacno je (veseli-vujica-muamer)(sandzak se najedaman prenuo iz sna ali samo ako citas halilovica itd itd)
-taj tvoj fakultet je inace poznat po mitu, po placenim diplomama i po tome da su cesti slucajevi da student postavi pitanje a asistent a nekad i profesor ne umiju da odgovore na pitanje koje se tice predmeta (a asistente neke i znam , i zato to i kazem)
o onome ko je GLAVNI za primanje mita i kod koga se sliva sliva i sliva sav novac, necu pred iftar, no poslen

a sto se tice pojedinaca,tacno je da gde god da uce,oni mogu da nadmase i sam program studiranja,ali takvi su zaista retki,a jos redji oni koji uce tako ne da bi se oholili no iz drugih pobuda ali to je za neko drugu temu
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

110

Petak, 05. Septembar 2008

Ima li na Forumu nekoga ko studira nemachki na IUNP? Kako izgleda ispit iz savremenog nemachkog (iz chega se sastoji, itd.), interesuje jednu devojku iz BiH.
Pozdrav!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

111

Ponedjeljak, 08. Septembar 2008

sta se desilo ovom forumu??

nekim diskutantima jednostavno treba samo pogledati u profil i shvatiti da nisu vredni gubljenja vremena a kamoli nerviranja.

lady, ako se nisi informisala jos, najjednostavnije je da se javis na studentska pitanja, tamo ces dobiti sve potrebne informacije. pozdrav ;)
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

• »ErviN.Pazar« je muško

Datum registracije: 12.01.2008

• Poruku poslati

112

To sto govoris Jasmine za mito, toga ima svuda, nemoj mi reci da ga nema na drzavnim univerzitetima, jer znam odlicno ljude koji su bili tamo i sta se radi, ne kazem da na internacionalnom nema toga, ali je svedeno na minimum. A da je neko kupio diplomu to jos nisam cuo , ili ja nisam dobro informisan.
A neznam sto se libis da cuvas ovce, ako ih nismo ti i ja cuvali jesu nasi ocevi ili dedovi , ali nema veze. Da smo mi zdravo.

A ako znas nekog da prima mito na univerzitetu, mozes ga prijaviti i dobiti besplatno skolovanje do kraja studiranja. To je Muftija Zukorlic izjavio na televizija i ja sam ga licno gledao.

Tako eto ti sanse da dobijes stipendiju , a ujedno da pomognes ljudima koji se bore protiv mita i korupcije. Sto bi rekao nas narod dva murata na jedna vrata.

Nista nije kao sto je bilo al ce ipak jednom biti, nema leta s'jednim krilom , treba vreme da nam spoji niti...

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

113

TAJ FAKULTET TREBA UKINUTI!!!!To sam vec hiljadu puta reko...degradacija...hiperprodukcija...
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

114

Utorak, 09. Septembar 2008

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
TAJ FAKULTET TREBA UKINUTI!!!!To sam vec hiljadu puta reko...degradacija...hiperprodukcija...

I ja sam bio reko da treba da se ukine Amerika, samo pravi probleme po svijetu, nego me niko ne slusha :]
SDA 1990

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

115

Ponedjeljak, 22. Septembar 2008

M. DUDIĆ NOVI REKTOR INTERNACIONALNOG UNIVERIZTETA

NOVI PAZAR , 22. septembra (Tanjug) - Novi rektor Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru je prof. dr Mevlud Dudić dosadašnji prorektor i dekan Fakulteta za islamske studije na tom univerzitetu, saopštila je danas univerzitetska Informativna služba.

Odluku o tome doneo je savet te visokoškolske ustanove.

Dudić je na funkciji rektora zamenio glavnog muftiju Islamske zajednice u Srbiji Muamera Zukorlića, kome je istekao drugi četvorogodišnji mandat.

Muftija Zukorlić je osnivač Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru.

www.tanjug.co.yu
--------------

Ima li neko vise informacija o ovome...mozda Altuna ?
8)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

116

Zanimljiv clanak o Internaconalnom univerzitetu u Novom Pazaru na Wikipediji:

Internacionani univerzitet u Novom Pazaru
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

117

Tutinac, i meni je ovo novo za cuti, ali vjerujem da je istina.

Iskreno, po malo mi je zao, nekako navikla sam u onom kabinetu Muftiju da vidim.

Naravno, od srca sve cestitke dr.Dudicu!

P.S. Tutinac, ja sam na bolovanju trenutno i bicu jos godinu dana tako da sam slabo u toku sta se trenutno desava na Univerzitetu. I sama sam ti muftac koje svjeze informacije.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

118

Utorak, 23. Septembar 2008

I meni je malo zao ali naravno sve cestitike dr Dudicu (ako je to tako).
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

119

A zasto vam je zao to ne rekoste?
Sit Hungry Doesn't Believe

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

120

Ja predlazem pokretanje peticije za ostanak Zukorlica na mesto rektora Internacionalnog Univerziteta, uz molbu da prihvati jos neku funkciju.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks