Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

121

Utorak, 23. Septembar 2008

Citirano

Orginalno od @ef
Ja predlazem pokretanje peticije za ostanak Zukorlica na mesto rektora Internacionalnog Univerziteta, uz molbu da prihvati jos neku funkciju.

Ej Ef ne zezaj ziv ti sve.Kakve veze ima dal je zvanicno na toj funkciji ili ne.Mislis da on nece da vodi glavnu ulogu i dalje!!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

122

Utorak, 23. Septembar 2008

Pa ja ne znam sta je cudno. Pa normalno da ce on voditi glavnu rec. A zasto i ne bi? Ako je najsposobniji za obavljanje te funkcije(i ne samo te), a svi znamo da jeste, i treba da je obavlja.

Kom se to ne svidja njegov problem, i nista vise.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

123

Četvrtak, 02. Oktobar 2008

Citirano

Orginalno od And_U_Price
A zasto vam je zao to ne rekoste?

Uz duzno postovanje dr.Dudica, al brate vise hajem Muftiju pa hajt! :D
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

124

Petak, 14. Novembar 2008

Ima li ovaj univerzitet nezavisnu akademsku grupu ili neku sekciju akademaca koji su diplomirali na ovom univerzitetu? Mogu li se naci negde na web sajtu radovi ili istrazivanja akademaca -strucnjaka iz raznih oblasti, sa ovog univerziteta?
novipazar.wordpres.com

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

125

Četvrtak, 04. Decembar 2008

Gradonačelnik Mirsad Đerlek posetio Univerzitet u Novom Pazaru

Gradonačelnik Novog Pazara, Mirsad Đerlek i članovi njegovog kabineta posetili su danas Univerzitet u Novom Pazaru. Delegacija se sastala sa predsednikom Univerziteta, Muamerom ef. Zukorlićem, rektorom - prof. dr Mevludom Dudićem, i generalnim menadžerom – mr Nusretom Nicevićem.

Gradonačelnik Đerlek je obećao intenzivniju saradnju lokalne vlasti i Univerziteta u Novom Pazaru, istakavši da je današnja poseta visokoškolskoj instituciji dokaz da zajednički treba težiti poboljšanju kvaliteta obrazovanja. Gradonačelnik nakon zvaničnog dela posete nije krio oduševljenje onim što Univerzitet u Novom Pazaru, za nepunu deceniju rada, može da ponudi mladim generacijama.

„Posebno je na mene ostavila utisak činjenica da je ovo zaista internacionalni, multietnički Univerzitet, u smislu kadrova i u smislu studenata. I loklana samouprava teži tome da Novi Pazar i ovaj region predstavi kao multietničku zajednicu, pa u tom smislu želimo da pomognemo Univerzitetu u svemu onome što je u našem domenu. Očekujemo da će se ovde izroditi novi, mladi i obrazovani kadrovi, koji će u budućnosti na najbolji način voditi svoj grad. Ovaj je Univerzitet temelj visokog obrazovanja u Sandžaku, i u tom smislu zaslužuje posebnu pažnju.“

Prvi čovek grada Novog Pazara najavio je izgradnju studentskog doma i studentske poliklinike, i javno zatražio od rektora Univerziteta imena deset do sada najuspešnijih svršenih studenata, kako bi uz intervenciju organa uprave, ti mladi ljudi bili uključeni u društveno politički život zajednice.

Za rektora, prof. dr Mevluda Dudića današnja poseta predstavika lokalne samouprave Univerzitetu je dokaz uspostavljanja novih odnosa između te ustanove i Grada.“

„Poseta je od izuzuzetnog značaja, imajući u vidu da je trebalo da prođe sedam godina, da bi ljudi koji su na čelu Novog Pazara spoznali vrednosti ovog Univeziteta. Čini mi čast da je novi gradonačelnik ima svesti o tome šta za samu sredinu znači obrazovanje i odgoj. Nadam se da će naša saradnja biti od izuzetne koristi ne samo na nivou lokalne zajednice već i za čitavu regiju“, kazao je Dudić pred novinarima.

Razgovarajući sa studentim svih fakulteta i studijskih grupa, gradonačelnik Mirsad Đerlek se interesovao za probleme mladih, čije je rešavanje u domenu lokalne samouprave. Zakjlučeno je između ostalog, da bi na ulicama koje od centra grada vode do Univerziteta trebalo obezbediti kvalitetnije ulično osvetljenje, kao i čistije i sigurnije trotoare za studente – pešake.

Gradonačelniku je u znak dobrodošlice i sećanja na prvu zvaničnu posetu Univerziteta, uručen simboličan poklon.

www.uninp.edu.yu
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

126

Petak, 05. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od boljanici
Ima li ovaj univerzitet nezavisnu akademsku grupu ili neku sekciju akademaca koji su diplomirali na ovom univerzitetu? Mogu li se naci negde na web sajtu radovi ili istrazivanja akademaca -strucnjaka iz raznih oblasti, sa ovog univerziteta?

Eh boljanici i ti mnogo pitaš! Zar sumnjaš u svoju ... elitu?
Sad će nam doć onaj agilni gimnazijalac (šućur nama za onako pametnog i klasno svesnog omladinca) da nam objasni kako to veze nema, kakvi naučni radovi, kakvi bakrači. A za njim moderator sa sunđerom. Dobrodošli u Orvelovu 1984. godinu! Ili u njegovu „Farmu ... (odaberite sami čega!)“ Uvijek ista priča, zar ne Johnny? A „fantoma slobode“ sve manje i manje.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

127

Petak, 05. Decembar 2008

Cvrsto i nepokolebljivo verujem u nasu akademsku elitu... (o) (o) (o) (o)
novipazar.wordpres.com

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

128

Petak, 05. Decembar 2008

intenacionalni univerzitet treba da se ukine i momentalno prestane sa radom...a vodece ljude univerzziteta na psihijatrijsko lecenje zbog hiperprodukcije diploma :-))) ;)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

129

Petak, 05. Decembar 2008

Dobar predlog, pazi da ti ne uspe. Ti baba i majku ne mozes da ubedis u ispravnost svojih stavova, a doso si nama pamet da prosipas. Daj ljudi stvarno pisite, nesto pametno, da covek i nauci nesto, kada procita vase postove.
o|

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

130

Subota, 06. Decembar 2008

otkud ti znas dal ja uspevam da opravdam svoje stavove kod roditelja?nemoj da se ljutis odmah...samo bi mi stvarno blo drago da zabrane taj tzv univerzitet...zna se ko upisuje dole jel tako? ;) selam!!!

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

131

Ukoliko je tačno to o čemu ti govoriš sevdalijo, onda oni rade protiv sebe i sami će se zatvorit, nepotrebno je da priželjkuješ zabrane. Pustimo tržište da odluči o kvalitetu njihovih diploma, rano je još za takve kvalifikacije. Ja lično bih voleo da imamo što više kvalitetnih univerziteta, koji će obrazovati istinske stručnjake. Ja (a čini mi se i boljanici) govorim o nečem drugom. O slobodi govora a protiv jednoumlja, koje upravo počiva na zabranama i tabuima. Takvom društvu, gde se forsira jednoumlje, ne pomažu ni diplome sa Harvarda.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

132

Nijedan fakultet ili skolu na svetu ne treba zatvarati.
Ali skole i fakulteti trebaju biti uvek otvoreni.Trebaju se menjati prilagodjavati.
Treba da imaju kriterijum i monitoring.
novipazar.wordpres.com

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

133

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
otkud ti znas dal ja uspevam da opravdam svoje stavove kod roditelja?nemoj da se ljutis odmah...samo bi mi stvarno blo drago da zabrane taj tzv univerzitet...zna se ko upisuje dole jel tako? ;) selam!!!

To je tacno, svako upisuje taj fakultet. Ali brate svako i u dzamiju ulazi, pa neces valjda prestati zbog toga da ides u dzamiju ili pokusati da je zabranis.

Ne nego treba se boriti protiv takvih kvalitetom. Meni se mnogo toga kod Internacionalnog univerziteta ne svidja, ali mi se ideja postojanja fakulteta svidja, jer smatram da je to put izlaska iz ove bede, neobavestenosti, gluposti. E sad normalno je da i tu ima kukolja, ali InsAllah ce se to iscistiti.

darvin

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.08.2008

• Poruku poslati

134

Nedjelja, 21. Decembar 2008

Koliko sam shvatio iz priche,s tim fakultetom se nigdje ne mozes zaposlit u ozbiljnoj drzavnoj instituciji.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

135

Nisi dobro shvatio...ono sto ja znam, tj. znam dosta ljudi licno koji sa tog Univerziteta vec rade kao profesori u osnovnim i srednjim skolama, znam jednog koji kao pravnik radi u vrticu, jednu devojku koja radi u Sudu u Tutinu, znam troje njih koji rade u Filijali PIO u Novom Pazaru, jednu koja vec obavlja pripravnicki u Organu za prekrsaje u Tutinu, u Opstini isto...itd.

darvin

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.08.2008

• Poruku poslati

136

Ok,sorry,moguce je da gresim

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

137

svi koji se zaposle a imaju tu diplomu verovatno imaju i clanske karte odredjenih politickih partija...tako neko vreme doslo...tesko nama o|

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

138

Ponedjeljak, 22. Decembar 2008

Da...evo npr. devojka koja radi kao pravnica u Opstini Tutin ima clansku kartu SDA i istaknuti je clan u omladini te stranke...a ima diplomu tog Univerziteta.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

139

"Ne nego treba se boriti protiv takvih kvalitetom. Meni se mnogo toga kod Internacionalnog univerziteta ne svidja, ali mi se ideja postojanja fakulteta svidja, jer smatram da je to put izlaska iz ove bede, neobavestenosti, gluposti. E sad normalno je da i tu ima kukolja, ali InsAllah ce se to iscistiti."

Jako dobro receno....
novipazar.wordpres.com

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

140

Internacionalni fakultet u N.Pazaru je visak...ne treba...mlogo je...a kvalitetom je daleko iza ovog drzavnog...ne treba...hiperprodukcija diploma...ne treba...visak ;)

Social bookmarks