Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

141

Ponedjeljak, 22. Decembar 2008

Pitanje: Gdje Palestinac najbrže i najlakše dolazi do diplome?
Odgovor: U Tel Avivu.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

142

Smesno je govoriti da je drzavni univerzitet kvalitetniji, ili uopste bolji od Internacionalnog, podsecam da je drzavni BUKVALNO nastao kao pandan, konkurencija ili INAT Internacionalnom univerzitetu. Jedino ovaj tvoj stav mogo da shvatim ako si ti na Drzavnom univerzitetu. Slazem se sa tim da ce se na taj nacin stvoriti visak strucnog kadra, ali ce se, nadam se, i stvoriti neka elita, koja ce se odvojiti od tog kadra i promeniti nesto ovde. Mnogo je lakse iz 1000 studenata naci lidera, koji ce nesto promeniti, nego iz 10 studenta. Postoji dobra i losa strana postojanja oba fakulteta.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

143

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
Internacionalni fakultet u N.Pazaru je visak...ne treba...mlogo je...a kvalitetom je daleko iza ovog drzavnog...ne treba...hiperprodukcija diploma...ne treba...visak ;)

Da ne mislim da se salis, rekao bih da je zalosno da u nasem narodu, u 21. veku, postoje tako zatucane jedinke koje mogu u treznom stanju da iznesu jednu ovakvu tesku budalastinu.

Pazi, mnogo mu znanja. Strah ga da ce se narod previse obrazovati. Neverovatno...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

144

Utorak, 23. Decembar 2008

NEKA BRRE NAPISACU TI OPOMENU ZA VREDJANJE OSTALIH CLANOVA FORUMA ;) NIJE KULTURNO
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

145

Ljudi, tema je dobra, ali hajde da se uvazavamo i da budemo konstruktivni.
Hajde-neka svako taksativno napise 2 rubrike , dobre i lose stvari na univerzitetima u NP, pa cemo onda zakljuciti zajedno nesto na kraju.
novipazar.wordpres.com

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

146

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
NEKA BRRE NAPISACU TI OPOMENU ZA VREDJANJE OSTALIH CLANOVA FORUMA ;) NIJE KULTURNO

Hoces reci da se nisi salio u tvojoj izjavi?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

147

Pa ne znam ... vodeća dva čoveka na ovom internacionalnom fakultetu su vjerska lica. Da se radi o teološkom pa i nekako da razumijem, al ovako ... Taj spoj vjere i nauke mi liči na brak bez ljubavi a znamo da u takvom braku najviše stradaju deca (studenti). Takav spoj na zapadu je teško sresti, to je odvojeno. Mada mi smo poznati po balkanskoj domišljatosti. Ko zna, možda je ovo neki čuveni naš izum. Ionako sam se naslušao na ovim našim pazarskim forumima da zapad pojma nema, pa što bi ga kopirali, kad mi znamo bolje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

148

Ne mogu da verujem da neko ne nalazi vezu izmedju vere i nauke, meni to samo pada napamet, ako se ti ljudi ne razumeju u veru. Ovo nije srednji vek, doba inkvizicije , pa da se tako govori. Jedina institucaija kod nas koja radi jeste taj Mesihat, a zasto onda ljudi , koji vode jedinu uspesnu instituciju, ne bi vodili i druge, kad su se vec dokazali.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

šatkar

Učenik

(10)

• Poruku poslati

149

Pa i to što kažeš. Nego kako je u školi, imal petica?

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

150

Citirano

Orginalno od šatkar
Pa i to što kažeš. Nego kako je u školi, imal petica?

:D :D :D
E ovo me je dobro nasmejalo.
A sad cu malo ozbiljnije.
Vera i nauka bi nacelno trebale da imaju neki spoj- korelat koji ih povezuje.Ja to dozivljavam kako je predstavljeno u Islamu.Medjutim, put do povezivanja tako ogromne dvije instance je jako tezak.
Kulturoloski model zivota (evropski) u kom zivimo je asimetrican sa Islamskim sveobuhvatnim shvatanjem.Da se razumemo-ja sam vernik musliman, i uvek mislim da je Islam kao univerzalna smernica bitisanja i zivljenja na Zemlji prioritet.Na kraju krajeva, sva nauka je izasla iz Filozofije, a Filozofija je nastala iz Vere.
Dakle, dedukcijom se izvodi da je Vera kontinum koji objedinjuje i filozofiju i nauku.
Sad dolazimo do fenomena nauke: ona je primenjena, definisana EMPIRIJSKI, i pod njenim zakonima podlezu i neke stvari koje nisu bas i logicne.
Ali je NAUKA.
Civilizacija danas egzistira na nauci. E sad, izvinite sto filozofiram: mozda ljudski mozak nije do sad dovoljno evoluirao bioloski da bi shvatio univerzalne zakone Vere, pa je cesto na principima nauke...ali, ovo sto sam rekao je stvar licne spekulacije a nikako uverenja.
Sad cu da se vratim na temu oba Univerziteta u NP. Mislim da i jedan i drugi imaju propuste.Na oba Univerziteta i dalje je ukorenjen stari atavisticki skolski sistem. Mozda je strukturalno i na papiru Bolonja "check point" po kome se upravlja strucni kadar oba Univerziteta ali se on ne sprovodi u praksi. Na ovim Univerzitetima nije dominirajuci faktor naucni entuzijazam i kvalitetno znanje. Dominira svest da je samo potrebna diploma po svaku cenu.
Dok ne dodje novi obrazovni kadar, dok se ne promeni konceptualno i stilski pristup nauci i studijama, uvek cemo imati na univerzitetima lose diplomce.
novipazar.wordpres.com

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

151

Srijeda, 24. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od šatkar
Pa ne znam ... vodeća dva čoveka na ovom internacionalnom fakultetu su vjerska lica. Da se radi o teološkom pa i nekako da razumijem, al ovako ... Taj spoj vjere i nauke mi liči na brak bez ljubavi a znamo da u takvom braku najviše stradaju deca (studenti). Takav spoj na zapadu je teško sresti, to je odvojeno. Mada mi smo poznati po balkanskoj domišljatosti. Ko zna, možda je ovo neki čuveni naš izum. Ionako sam se naslušao na ovim našim pazarskim forumima da zapad pojma nema, pa što bi ga kopirali, kad mi znamo bolje.

Hajde da ti ne uvrijedim, kako nemas pojma, ali mislim da dalje od Raske tesko da si stigao.
Pa medju najjacim univerzitetima na zapadu su upravo katolicki univerziteti.
SDA 1990

šatkar

Učenik

(10)

• Poruku poslati

152

Srijeda, 24. Decembar 2008

Kako nisam do Raške!? Pa ja šatke vodam samo uz Rašku-niz Rašku. Nemoj da vređaš, molim te.

Ne znam o kojim to katoličkim univerzitetima pričaš. Haj pošto ti imaš pojma navedi mi te najjače katoličke univerzitete, evo recimo za nemačko govorno područje (preko 100 miliona ljudi) a ekstra gde je rektor neki bišop ili sl.

Ja znam samo za jedan-jedini, malecni, gde su bišopi osnivači a rektor - redovan prof. Dr., al neću da ti pomažem.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

153

Subota, 27. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od šatkar
Ne znam o kojim to katoličkim univerzitetima pričaš. Haj pošto ti imaš pojma navedi mi te najjače katoličke univerzitete, evo recimo za nemačko govorno područje (preko 100 miliona ljudi) a ekstra gde je rektor neki bišop ili sl.

Ja znam samo za jedan-jedini, malecni, gde su bišopi osnivači a rektor - redovan prof. Dr., al neću da ti pomažem.

E moj patkaru prikoci malo.

Za njemacko govorno podrucije imas prestizni univerzitet u Frajburgu (Svajcarska),

za englesko govorno podrucije poznati katolicki univerzitet u wasingtonu, The Catholic University of America;
www.cua.edu

a taj o kome ti pricas je valjda katolicki univerzitet Eichstatt-Ingolstadt, koji je tamosnji casopis Spiegel proglasio najelitnijim u Njemackoj.

Eto, sad si saznao jos ponesto...
;)
SDA 1990

gothiacup

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

154

Da, postoje univerziteti koji se nazivaju katolickim (a na njima se izucavaju kako svetovne tako i verske nauke), ali ni na jednom od njih rektori i dekani nisu svestena lica, vec te univerzitete vode uvazeni i priznati akademci. Otuda su ti univerziteti i uspesni - jer su profesionalni. Tako imami i Islamske univerzitete, a na njihovim celima su takodje uvazeni i strucni PROFESORI DOKTORI, tj visoki i kvalifikovani akademici. Nasa bogoslovija, pardon takozvani internacionalni univerzitet, jer presedan bez premca, tj jedini univerzitet kojem rektorske funkcije obnasaju ljudi bez kvalifikacija, pa cak i ljudi bez ikakvih akademskih titula popur recimo zukorlica. Osnivaci univerziteta su takodje jake fondacije koje podrzavaju veru i rade za nju, ali na cijim celima nisu svestena lica vec opet strucni experti za polja kojim se bave. Jedine katedre na kojima ima i svestenih lica jesu katedre verskih odseka. I nista vise.

Podvlacim, nije problem sto ovaj univerzitet vode svestena lica, vec je problem sto su ta lica u ovom slucaju nekvalifikovana i neprofesinalna, a bez malo bez iskustva (u toj jednoj jako bitnoj sferi). Obrazovne institucije nisu prodavnice ili krojacke radionice.

Jos jednom ponavljam, ima katolickih univerziteta ali te univerzitete ne vode nestrucna svestena lica. A ovo nije islamski univerzitet o kom se prica, a vode ga islamski svestenici koji nemaju kvalifikacije za ono sto rade. A cisto reda radi, reci cu da je to po islamskom ucenju haram. Ljudi u Islamu su duzni da se drze onoga u cemu su dobri i u cemu su kvalifikovani (tj da svako uzme ono mesto koje mu pripada, a prepusti boljima od sebe ono sto mu nije specijalnost).

Toliko.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

155

Jeste lako je sada pricati, kao fol vode ga nestrucni ljudi, ali isti ti ljudi su bili strucni da pokrenu inicijativu!
Gdje su tada bili ti silni strucni kada je bilo najteze!?

Danas nebi bilo ni drzavnog univerziteta, koji je pandan internacinalnom univerzitetu, da tada nije pokrenut internacionalni, i to je glavna zasluga muftije Zukorlica i ekipe oko njega.
SDA 1990

šatkar

Učenik

(10)

• Poruku poslati

156

Citirano

Orginalno od Tufan

Citirano

Orginalno od šatkar

E moj patkaru prikoci malo.

Za njemacko govorno podrucije imas prestizni univerzitet u Frajburgu (Svajcarska),

za englesko govorno podrucije poznati katolicki univerzitet u wasingtonu, The Catholic University of America;
www.cua.edu

a taj o kome ti pricas je valjda katolicki univerzitet Eichstatt-Ingolstadt, koji je tamosnji casopis Spiegel proglasio najelitnijim u Njemackoj.

Eto, sad si saznao jos ponesto...
;)

Prva liga univerziteta je: Hajdelberg, Sorbona, Kembridž, Oksford, Harvard, Jejl ... . Ove koje si ti nabrojao spadaju u skromnu drugu ligu. Ovo ne pišem da tebi kontriram tufane, već zbog ove mlađarije, zbog istine, dovoljno im se već „ispira mozak“. U ovom nesretnom vremenu imala je jedna sreća u nesreći. Da su mnogi ljudi iz našeg kraja videli bijela svijeta i njima je teško prodat ovu „istinu“, koju nameću lokalni moćnici. Globalizacija stigla i u naše selo, šta da se radi.
Mojne te fore u mijenjanju slova u imenu. Preciznost u imenovanju bića, stvari i pojmova je važna stavka u naučnoj istini. Znači nije patkar, nego šatkar – nije tupan nego tufan. ;)

Tufan

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

157

Nedjelja, 28. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od šatkar

Prva liga univerziteta je: Hajdelberg, Sorbona, Kembridž, Oksford, Harvard, Jejl ... .

A jeli, koji su to kriterji po kojima ih ti svrstavas u prvu ligu?
Uzmi malo potrazi koliko je naucnih radova u prosloj godini na kojem univerzitetu objavnjeno.

P.s.Sorbona se raspala na 12 univerziteta. ;)
SDA 1990

gothiacup

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

158

Ponedjeljak, 29. Decembar 2008

cisto da ponovim: ni na jednom od tih univerziteta rektori i rukovodioci nisu svestena lica vec vrhunski rukovodioci. samim tim vasa rasprava je promasena.
tufane, jedno je inicijativa za osnivanje univerziteta a drugo vodjenje istog. ovo prvo pozdravljam, svaka cast, ali cinjenica da su za rukovodioce jedne akademske institucije postavljena svestena lica bez ikakvih akademskih kvalifikacija umanjuje znacaj svega. onog momenta kada se zukorlic samoimenovao za rektora, sto je jedini slucaj da tu funkciju obnasa neko bez IKAKVIH kvalifikacija, ja sam izgubio poverenje i u njega i u instituciju koju on pokrece. islamski je da covek nikad ne uzima mesto koje mu ne pripada, cak ni kad ga ponuda a bezmalo da se sam imenuje.

šatkar

Učenik

(10)

• Poruku poslati

159

Pa to i ja kažem, nema popova na čelu zapadnih univerziteta, pa ni tih malobrojnih katoličkih.
Merodavnu ocenu o kvalitetu diploma bi dalo jedino slobodno i razvijeno tržište, koje mi zasad nemamo. Ovako nam ostaje samo da nagađamo. Ostaje nam nada da će se stvari iskristalisat u međusobnoj konkurenciji državnog i internacionalnog. Samo da ne bude glavni kriterij- gde se stiče lakše diploma. Već gde se dobija više znanja.
Znanje je moć. Diploma bez znanja je mrtvo slovo na papiru. Nadam se da se u ovome sva trojica slažemo.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

160

Citirano

Orginalno od Jahja
...podsecam da je drzavni BUKVALNO nastao kao pandan, konkurencija ili INAT Internacionalnom univerzitetu...

@Jahja, izvini, ali mislim da nisi u pravu.
Znam da je prva generacija na drzavnom unverzitetu upisana jos davne 2000. godine, dok je ovaj privatni osnovan 2002.
Tako da, istine radi, drzavni univerzitet je stariji od privatnog. :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Social bookmarks