Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

161

Ponedjeljak, 29. Decembar 2008

Tako da...nisi u pravu...

Ja znam da bi neki ovdje pokusali da nas ubijede da je 6 manje od 2 ali nece moci...

Generacije koje su upisivane 2000. 2001. ... i tako redom...su zapravo upisivane na odeljenja univerziteta pristinskog, beogradskog, kragujevackog... tako da Drzavni univerzitet u Novom Pazaru nije ni postojao...

Drzavni univerzitet u NP je osnovan odlukom Vlade Srbije, koja je odrzana 26. oktobra 2006. u Nisu...

Internacionalni univerzitet u NP osnovan je 2002. godine...

Mislim da neko ko je rodjen 2006. godine cak ni "Suljovom teoremom" ne moze biti stariji od nekog ko je rodjen 2002. godine...

Eto radi istine...da se zna
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

162

Četvrtak, 08. Januar 2009

Realno gledano, da u ovoj drzavi postoje ikakvi kriterijumi koji bi vodili racuna o kvalitetu fakulteta i univerziteta oba univerziteta u Novom Pazaru bila bi zatvorena. I ne samo univerziteti u Novom Pazaru, vec i gotovo svi univerziteti u Srbiji. Zatvorili bi se svi i osnovao jedan koji bi okupio najbolje profesora sa svih univerziteta i to bi bilo dovoljno za jedan, u evropskim okivirima, skroman univerzitet. To je realnost. Ne moze stanje u visokom obrazovanju da bude ni bolje, ni gore od stanja u drzavi. Cak bih rekao da je stanje u drzavi u najvecoj meri odraz stanja u obrazovanju, posebno visokom. A kako ne postoje nikakvi kriterijumi, danas u Novom Pazaru imamo najezdu instant magistara, doktora nauka itd... Zao mi je sto ovo pisem, ali imao sam prilike da se susretnem sa par turbo doktora nauka iz Novog Pazaru i mogu mirne duse da kazem da su to mozda i najiskopleksiraniji ljudi koje sam u zivotu video. Zalosno je sto takvi ljudi pokusavaju predstavit kao "naucna" i "obrazovna" elita ovog grada.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

163

Četvrtak, 08. Januar 2009

Citirano

Orginalno od @ef
Zao mi je sto ovo pisem, ali imao sam prilike da se susretnem sa par turbo doktora nauka iz Novog Pazaru i mogu mirne duse da kazem da su to mozda i najiskopleksiraniji ljudi koje sam u zivotu video. Zalosno je sto takvi ljudi pokusavaju predstavit kao "naucna" i "obrazovna" elita ovog grada.

a ja lično svaki dan to gledam...i šta misliš kako se osećam?
ne postoje gori trenuci nego kad to moraš to da trpiš.
a moraš.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

164

Četvrtak, 15. Januar 2009

A sto moras?

A sta je to sto se mora?
X(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

165

Četvrtak, 15. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Altuna
A sta je to sto se mora?
X(

a šta je to što ciljaš ti ovime? pogotovu mi ovaj smajli dole ispod nije jasan,ako je upućen meni,ne znam čime sam zaslužio tu toliku srdžbu s tvoje strane.Ali,evo odgovoriću ti:
Moraš da trpiš razne pritiske,razne ucene,demagoška šuplja naklapanja od strane samoproklamovane ekipe koja voli sebe nazivati gradskom i akademskom,razne kvazi asistente koji su se bavili degipsom i rigipsom,upisali fakultet i završili ga,isti dan otišli i kupili 10 odela i danas se čak i padežima gadjaju dok ti drži neku kvazi nastavu,a ti to sve plaćaš,a dodješ u 8 ujutru i igraš Counter Strike.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

166

Petak, 16. Januar 2009

Moram da se slozim 80% sa onim sto kaze Simke. Vise je nego ocajna situacija u "akademskoj" dimenziji ovog kraja.
Oko 20% se ne slazem. Nista se ne mora, ako se ne mora. Onaj ko se ozbiljno bavi naukom i poseduje iskustvo i rejting, vrlo lako moze da postavi uslove za sebe, ili ode odavde i nadje sebi zasluzen posao. Treba samo biti odvazan i priznati sebi da je gubljenje vremena poredeci se sa kvazi intelektualcima.
Teska srca kazem-ali moram: Ima vas koji vredite, i ne gubite vreme u ovoj kasabi.Svet je veliki da nadjete ono sto vam pripada.
Godine koje prolaze tavoreci ovde su nenadoknadive. Ucinicete puno vise za one koji su vam vazni u zivotu, i za sebe naravno, ako shvatite to na vreme. Ima mesta gde se ceni znanje, entuzijazam, kreativan i stvaralacki duh intelektualca.

novipazar.wordpres.com

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

167

Četvrtak, 12. Mart 2009

1. Zna li neko hoce li uskoro biti organizovana dodela diploma na Internacionalnom? Proshle godine je, koliko znam, organizovana 31. marta.

2. Je l' poslovni engleski i dalje predaje Ljiljana Jovkovic?

Hvala! :D

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

168

Četvrtak, 12. Mart 2009

Za dodelu diploma mozes pitati sledeci kontakt:

Generalni menadžer:
Mr Nusret Nicević
Univerzitet u Novom Pazaru
Dimitrija Tucovića bb, 36300 Novi Pazar, Srbija
tel/fax: + 381 20.331.511 (8-15 h)
email: n.nicevic@uninp.edu.rs

Za profesoricu Ljiljanu Jovkovic i njen status pozovi direktno nju:
Adresa: Beograd, Jurija Gagarina 180/16
Telefoni: 011/2153-317; 064/1190487
novipazar.wordpres.com

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

169

Četvrtak, 06. August 2009

"ZUKORLIĆEV "INTERNACIONALNI" UNIVERZITET IZDAJE LAŽNE DIPLOME
UPIS brucoša na isturena odjeljenja univerziteta i fakulteta zakonom je zabranjeno! Studenti koji se upisuju, to čine na sopstvenu odgovornost. Diplome koje se stiču od 2006. godine nisu validne i mogu biti poništene, kaže prof. dr Radivoje Mitrović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete. On ističe da će prosvetna inspekcija preduzeti sve neophodne mere kako bi se odredbe Zakona o visokom obrazovanju striktno poštovale.

Otvaranje isturenih odeljenja postalo je poslednjih godina hit u Srbiji. "Škole" se otvaraju kao nekada radnički univerziteti. Iako se očekivalo da će akreditacija koja je u toku uvesti neki red u ovoj oblasti, ostao je "status kvo". Nijedna visokoškolska ustanova nije odbijena, a onima koje su dobile "akt upozorenja" dozvoljen je upis nove generacije brucoša.

Iako je to zakonom zabranjeno, Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru upisao je novu genereciju brucoša u Beogradu, Pančevu, Nišu i Subotici. Odeljenje u Beogradu nalazi se u Udruženju novinara Srbije, gde se odvija nastava smerovima za engleski jezik, diplomatiju i međunarodne odnose i žurnalistiku. I dok na univerzitetu tvrde da imaju sve neophodne dozvole, u Komisiji za akreditaciju to demantuju.

- Univerzitet je tek u postupku akreditacije, a isturena odeljenja, koja imaju su ilegalna
- kaže prof. dr Vera Dondur, član Komisije za akreditaciju. - Nije izdata nijedna dozvola za rad isturenog odeljenja, niti će. Jer, niko ne može da ima isturena odeljenja van mesta gde je sedište fakulteta.

Rešenjem nadležnih od 13. 10. 2003. godine odobren je rad ovog Univerziteta, a tadašnji ministar prosvete Gašo Knežević se, kako piše u obrazloženju, "rukovodio se interesima studenata, potrebama za obrazovanjem kadrova u ovom delu, kao i činjenicom da je osnivač podneo dokaze da ispunjava uslove u pogledu opreme, prostora i kadra".

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru, inače, osnovao je muftija Muamer Zukorlić, uz pomoć donatora. A, zahtev za osnivanje univerziteta Ministarstvu prosvete podnelo je preduzeće za proizvodnju, trgovinu i usluge "Refref" d.o.o iz Novog Pazara, specijalizovano za prodaju garderobe.
SediŠte Univerziteta je u upravnoj zgradi Tekstilnog kombinata "Raška" u Novom Pazaru, koju je muftija Zukorlić preuzeo pod nejasnim okolnostima. Zgrada je više puta doziđivana i više ne liči na stari objekat. Muftija je preuzeo i ceo kompleks oko upravne zgrade i glavni parking "Raške".
U Novom Pazaru se javno govori da muftija deljenjem diploma, magistratura i doktorata kupuje lojalnost i podršku dela Bošnjaka, ali i podmićuje druge ljude. Neki su na ovom univerzitetu, za samo godinu-dve magistrirali, doktorirali i stekli zvanja profesora. I sadašnji rektor je brzo prošao taj put.

GDE SU PARE?

U OTVORENOM pismu koje je reis Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić više puta upućivao reisu Islamske zajednice BiH dr Mustafi Ceriću između ostalog se ističe:
- Za sedam godina rada univerziteta, muftija, odnosno rektor Zukorlić, ni jednom nije podneo izveštaj o poslovanju univerziteta, a znamo da se samo za jednu godinu studija u sve četiri generacije zaradi između 2,5 i 3 miliona evra, što za četri godine iznosi 12 miliona evra.

PROFESORI

NA Internacionalnom univerzitetu rade ili su radili: Enver Petrovci, Branislav Lečić, Irfan Mensur, Andrijana Videnović, Abedin Ferović, Živorad Đorđević, Zoran Jeftović, Velimir Sotirović, Branislav Egić... Školarine su, u zavisnosti od fakulteta i smera, od 800 do 2.200 evra. Trenutno studira oko 5.000 studenta.

Izvor: Večernje novosti"

Na osnovu ovog teksta covek pocinje da sumnja u validnost diploma sa Internacionalnog univerziteta u NP. Mada nije lepo ne saslusati drugu stranu, zato vas sada molim da prokomentarisete ovaj tekst. Veoma sam zainterovan za ovu temu iz razloga da dosta rodjaka i prijatelja studiraju na ovom univerzitetu. Sto je najgore, kada ih pitas o validnosti diplome oni veze nemaju. IMa li neko da je se zaposlio u nekoj od drzavnih institucija sa diplomom ovog univerz.?

Mono

Zlatna sredina

(10)

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

170

Četvrtak, 06. August 2009

Reagovanje IU na tekst :“Diplome kod inspektora”

Društvo

Vlastodršci lome najsvetliju tačku

19.07.2009 19:59:47 Ocena:

U SKLADU sa Zakonom o visokom obrazovanju, član 46. stav 9, “visokoškolska ustanova može osnovati visokoškolsku jedinicu izvan svog sedišta bez svojstva pravnog lica, u postupku iz člana 16. ovog zakona - navodi se u reagovanju Uprave Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru na tekst “Diplome kod inspektora”, objavljen u “Novostima”.

- Čudi činjenica da je ovaj, očito naručeni tekst, izgubio iz vida da je upravo Novi Pazar od osnivanja Internacionalnog univerziteta postao poligon za isturena odeljenja, kako bi ovaj univerzitet bio gušen nelojalnom konkurencijom. Tako je u Novi Pazar došlo odeljenje Učiteljskog fakulteta iz Beograda, odeljenja BK univerziteta iz Beograda, odeljenje Ekonomskog fakulteta iz Kragujevca, odeljenje Pravnog fakulteta iz Prištine, odeljenje Fakulteta za fizičku kulturu iz Kragujevca, razne menadžerske, saobraćajne i druge više škole...

Uprava dalje navodi da su “tadašnji vlastodršci započeli osnivanje univerziteta u Novom Pazaru pod apsolutno istim imenom, pod kojim je registrovan Univerzitet u Novom Pazaru, suprotno zakonu o upisu u registar privrednih subjekata”.
- Sud je presudio u korist Internacionalnog univerziteta i osnivaču naložio da u roku od mesec dana vladin univerzitet promeni ime, što se i dogodilo, iako i danas na zgradi stoji naziv Univerzitet u Novom

Pazaru. Vlastodršci se ponovo suočavaju s potrebom da lome najsvetliju tačku na pustom sandžačkom moru u nameri da potope i tu poslednju svetlu tačku.

Uprava navodi da je odlukom Vlade Srbije, 13. 6. 2002. godine, doneta privremena dozvola za otpočinjanje rada Univerziteta u Novom Pazaru, a da 13. 10. 2003. (rešenjem I 612-00-232/2002-04) Univerzitet dobija trajnu dozvolu, koju mu uručuje lično premijer Zoran Živković, koga citiraju:

- Ja vam obećavam da je ovo poslednji put da vam dajemo dozvolu. Ona je trajna. Čestitam vam i neka traje puno vekova.

U reagovanju Uprave piše i da “čudi odlučnost profesora Vere Dondur, člana Komisije za akreditaciju”:

- Verujemo, da je znala u koje će svrhe biti zloupotrebljena njena izjava - kojom se ispostavlja da samo Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru ima izdvojene visokoškolske jedinice - ne bi dala saglasnost na njeno objavljivanje.

- Briga mnogobrojnih institucija u Srbiji za naš univerzitet učvršćuje našu veru da brod koji nosi ime Internacionalni univerzitet nikada neće biti potopljen. Toga moraju biti svesni svi koji za takvom idejom posegnu. Ne bi bilo dobro ako bi se verovalo da se radi o istim onima koji su pokušali da pocepaju bošnjačko biće u Srbiji. O istim onima koji pokušaše da podele Islamsku zajednicu u Srbiji - zaključuje Uprava.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?…i%20univerzitet

www.uninp.edu.rs

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

• Poruku poslati

171

Petak, 07. August 2009

Hvala na tekstu....
Nego, ima li neko da je se zaposlio sa diplomom Internacionalnog univerziteta u neku od drzavnih institucija?

rintintin

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.04.2008

• Poruku poslati

172

Petak, 07. August 2009

Jesu li SUP, sud, osnovne i srednje skole drzavna institucija?
Ako jesu onda ih imaaa mnooogoo tamo sa diplomama Internacionalnog.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

174

Petak, 14. Oktobar 2011

Citajuci Statut UNINP-a vidio sam da se ovaj univerzitet zove Univerzitet u Novom Pazaru (Clan 2, stavka 1). Naziv na engleskom je University of Novi Pazar (Clan 2, stavka 7). U javnosti ovaj univerzitet se pojavljuje kao Internacionalni univerzitet u Novom pazaru.

Zna li neko da li postoji neki normativni akt kojim je naziv ove ustanove promijenjen?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

175

Petak, 14. Oktobar 2011

Ed, koliko ja znam nije promenjen, ali se forsira jer je bilo osporavano to ime od strane državnog Univerziteta. To je rezultovalo time da se sad forsira i naziv Državni Univerzitet u Novom Pazaru i to zvuči fantastično loše :).

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

176

Petak, 14. Oktobar 2011

Citirano

Orginalno od Phikret
Ed, koliko ja znam nije promenjen, ali se forsira jer je bilo osporavano to ime od strane državnog Univerziteta. To je rezultovalo time da se sad forsira i naziv Državni Univerzitet u Novom Pazaru i to zvuči fantastično loše :).

Iznenadjenjima nikad kraja. Prvo, otkud Drzavnom pravo da osporava "internacionalnom" bilo sta. Drzavni nije nadlezan za " internacionalni". Drugo, otkud "Internacionalnom" pravo da mijenja ime tek tako i da kaci ovo 'internacionalni'. To je falsifikat, to je lazno predstavljanje i to je nezakonito. Ne smijem ni da pitam sta pise svrsenicima ovog Univerziteta na diplomama.

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

177

Petak, 14. Oktobar 2011

ed: jed, i hudih cinjenica red... na svaku temu...

Deja vu... samo uglavnom ekavski i bez stila.

Ali forum se zahuktao. Uhar, zar ne?

M. Z. "Moj civilizacijski koncept je prejak za ovo okruzenje..."

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

178

Subota, 15. Oktobar 2011

Citirano

Orginalno od Mehdi
M. Z. "Moj civilizacijski koncept je prejak za ovo okruzenje..."

Ja se nadam da ce on pronaci okruzenje za koje taj "civilizacijski" koncept nece biti prejak, pa da i ti budes sretan u zivotu.

Social bookmarks