Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MasterMind

Početnik

(10)

• »MasterMind« je muško
  • »MasterMind« je autor ove teme

Datum registracije: 04.05.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 23. Februar 2004

Internet Browseri

Internet Browser's

- MS Internet Explorer (verzija kol'ko hocesh);
- Opera
- Netscape
- Mozilla
- ...bla bla bla...

Da li ste probali Firefox???

No dobro, ovo je jedan mali browser koji radi kao zmaj: brz, tabovi, download manager, ekstenzije, skinovi i ostale manje ili vise korisne opcije.
Kazu da Microsoft treba da se zabrine jer je napokon dostupna veoma dobra alternativa koja moze posluziti kao uzor za prvaljenje user friendly i brzog web browsera.

Visit: www.mozilla.org/products/firefox/

s obzirom da je sada u verziji 0.8... IE je dogurao do sestice a ovaj malisa ga premasuje "i-ha".

preporucujem onima koji ga downloaduju da odu na http://texturizer.net/firefox/extensions/ i pogledaju mnogo korisnih dodataka za firefox.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 23. Februar 2004

Pozdrav,

ja vec od pocetka koristim Firebird koji se sad od ove najnovije verzije naziva firefox, mogu da potvrdim da je stvarno za mene najbolji browser koji trenutno postoji, u prvim verzijama je imao malo problema sa webstranama na kojima se nalazi java, al evo sad primetih da od kako je izaso firefox tih problema nema...bollmarks takodje automatski preuzima od Internet Explorera...

Ima jos jedna negativna stvar, nekolko puta mi se desavalo da mi se poremeti browser pri aktualiziranju na noviju verziju, nestanu mi one puljke u navigaciju, cak ni nova instalacija ne pomaze vec mora da se prvo izbrisu upisi u registry da bi se od nule program mogo instalirat...

U svakom slucaju preporucljiv browser...

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 13. Maj 2004

Kazu tim koji dobija ne treba mijenjati ali ako pocne da gubi...

Naime, prelaz sa omiljenog mi Netscape-a na Internet Explorer je bio bolan i iako sam isprobao mnoge browser-e nisam bio odusevljen ni jednim kao otkricem MyIE2...

MyIE2 je sjajan browser a od karakteristika izdvajam sljedece (a ih ima pregrst jos)

- cijena sitnica 0 (freeware)
- user interface slican IE i Operi sa visestukim tab - otvaranjem prozora kao i postoji nekoliko skin-ova za koristiti
-Za one kojima je Alt-Tab nacin zivota Ctrl-Tab radi isti posao za otvorene prozore u MyIE2
- novina su Grupe, recimo da trazite neakav deal preko net-a i uporedjujete cijene od max 15 stranica, mozete ih snimiti kao Grupu i sa sljedecim otvaranjem MyIE2 jednim klikom ih ucitati ponovo
-Ctrl-T da sve otvorene prozore vidite tile-ovane po vertikali
-Undo dugme sa 15 posljednjih posjecenih stranica, rekao bih efikasnije za koriscenje nego History (ovo moze doduse i u IE sa desnim klikom na back dugme)
-Boss key (default ALT+~ ali se moze promijeniti) u slucaju da vam sef naleti ovo dugme cini da MyIE2 nestane potpuno sa ekrana, task bar-a i system tray-a, pri tome cuvajuci sve otvorene stranice i istom kombinacijom ga pozivate nazad
-Ugradjena kontrola protivu raznih oglasa i pop-up prozora (kazu bolja od Googla)
-Ctr++ i Ctr-- za uvecanje, smanjenje stranice (nije teksta vec stranice)
-Podrska IE plug-in-ova (pa i Google toolbar-a - od viska glava ne boli ;) )
-Dinamicki status bar sa prikazivanjem lokalne IP adrese, koliko operativne memorije imate na raspolaganju, brzine mreze i za mene posebice dobra opcija da se onemoguci turobni scrolling text u status bar-u :D .
-Hipter Language Pack-ova (izmedju ostalih hrvatski i srpski), skinova i plug-in-ova za download
-Za one lijene tu je i scroll dugme koje kad ga aplicirate scroll-uje stranicu zeljenom brzinom tako da mozete odmoriti svoj kaziprst
-Mogucnost startovanja neke druge aplikacije
i saso mange cuda jos...

U sve ovo mozete se i sami uvjeriti ako preuzmete ovaj browser. Dolazi u dvije verzije Lite i Full (obje su badza 8) )

Jedina mana je da se umije nekad zaglaviti ako je stranica puna appleta i cuda.

LINK ZA DOWNLOAD

ScreenShot (nije default skin)

Zivili
Giovanni
Giovanni je dodao/la ovu sliku:
  • MyIE2.gif
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

4

Četvrtak, 13. Maj 2004

@ Giovanni : Evo ja poslusah tvoj savet, download-ovah MyIE2 trenutno testiram opcije :) a vec mogu reci da mi se dopada Auto Scrolling :D .
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 13. Maj 2004

evo i ja ga skinuh i mogu ti rec' da nije lose. Stavise, odlican.

Ono sto nisi naveo je da moras da imas Internet Explorer pa tek onda da instaliras MyIE2. MyIE2 je tab-browser za IE. On i dalje koristi IE za prikazivanje stranica.

Moj omiljeni browser je Mozilla FireFox. To je kompletan browser i za sada radi lepo. Ono sto mi je najbitnije je da tacno prikazuje stranice (za posao). Sve ostalo (auto-scroll i sl) je "nice-to-have" ...
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 13. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Tulumba4All Ono sto nisi naveo je da moras da imas Internet Explorer pa tek onda da instaliras MyIE2. MyIE2 je tab-browser za IE. On i dalje koristi IE za prikazivanje stranica.

Jah, zaboravih taj detalj. Kuzim da vecina raje koristi "Prozore" a znamo koji browser cika Gates servira za prozor u svijet. 8)

Jos jedan fol za MyIE2 koji mi se pravo svidja a zaboravih gore. Opet sto ti kazes "lijepo za imati"...

Umjesto desnog klika i onda Open in New Window, samo lijevim tasterom misa prevucite link jedno 0.2 cm u stranu ili po zelji i gle cuda otvara se u novom prozoru...Ne znam da li Opera ili Mozilla imaju slicni fol ali meni je gotivan.

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

rockerx

Početnik

(10)

• »rockerx« je muško

Datum registracije: 12.07.2004

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 12. Juli 2004

Heh, pa MyIE2 koristi shell Internet Explorer-a, tako da ste ga opet skoro na istom...

Glas za Forefox :]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 24. Juni 2005

Nisam uspeo da instaliram Myie2 jer nemam administratorska prava u internet caffe-u :). Za sad je moj favorit Opera 8. Presao sam sa IE 6 na nju. Ali! Problem je u načinu na koji se oni odnose prema HTML-u, preciynije CSS-u. Opera mi ne dozvoljava da primenim css stilove u celosti, a takodje ne podrzava sve JavaScript funkcije.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

9

Srijeda, 19. Mart 2008

Koristim "Mozilla Firefox 3 Beta 1"...
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

10

Srijeda, 19. Mart 2008

Koristio sam internet explorer mozilu ali mislim da je opera najbolja pa nju sada i koristim

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

11

Petak, 21. Mart 2008

Sada sam instalirao "Internet Explorer 7" tako da ce to najverovatnije biti moj novi izbor,nema bez klasike nista. :P
Nisam se bas najbolje snasao sa 8.-icom oko instalacije,a nista ne hvali ni 7.-ici. :D

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

12

Petak, 21. Mart 2008

Ja instalirah Internet Explorer 8 beta 1, rekoh, hajde da budem u trendu, u toku. :)
Malo imadoh problema sa nekim sajtovima, konkretno sa Hotmail-om, ali srećom su programeri Microsofta ostavili opciju Emulate IE7. Kad uključih tu opcija onda više ne bijaše problema. :)
Sad samo čekam Betu 2, pa onda RC1, pa onda RC2, pa onda Full verziju, i to je to.

Ja nekako ne mogu nikako da pređem na neki drugi pretraživač. Još kad je izašla ova 7.0-ica vjerovatno neću mijenjati pretraživač.

Mada čitah neke žestoke pohvale za Firefox trojku.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 22. Mart 2008

U pravu si za trojku beta 1 koju ja koristim odnosno polomih se da se odlucim da li IE 7 ili Mozillu da koristim.Javljam vam kada se definitivno odlucim,a za sada kombinujem io oba browsera koristim :D

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

14

Subota, 22. Mart 2008

90% vremena provedenog na Internetu koritim Operu. Navikoh se na nju i veoma mi je udoban rad u njoj. Ko još nije probao, predložio biuh mu da to uradi. po 5% vremena otpada na Explorer 7 (koji mi je veoma spor), i na Firefox (još uvek nisam skinuo trojku).

Moja preporuka: Opera.

Razlozi: Brz, udoban (sadrži integrisan rss feed čitač, e mail čitač, notes...), dosta dobro podržan i često se update-uje novim pogodnnostima u novim verzijama.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 18. Juni 2008

Izašla nova opera 9,5 sa dosta vizuelnih i funkcionalnih izmena. Za sada sam zadovoljan. Probajte. www.opera.com

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

16

Srijeda, 18. Juni 2008

Nova Opera je za sada super mada nema dosta noviteta,tema je sada tamnija a i promenjena je opcija speed dial koja je fantasticna, nacin ukljucivanja ove opcije su preuzeli od Internet Explorera i makli su opciju pretrazivanja teksta na stranicama

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

17

Srijeda, 18. Juni 2008

Nažalost, ni opera 9,5 još uvek ne podržava HTML5 specifikaciju. Probao sam samo neke nove tagove (jedan od njih je <audio> tag za kog sam se baš obradovao kad sam video da je uveden). Ne znam kakva je situacija sa IE 8 beta verzijom. Videćemo.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

18

Subota, 21. Juni 2008

Izasao je i novi Firefox 3.0. Skinite ga sa sajta www.spreadfirefox.com

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 10. Juli 2008

Nakon tri Release Candidate verzije, Opera 9.51 verzija internet pretraživača istoimene kompanije je konačno ugledala svetlost dana. Novi update uključuje sledeće izmene: fino podešeni novi Opera skin, unapređeni drag/drop tab-ovi, popravljeni problemi sa mehanizmima pretrage kada se vrši upgrade sa verzije Opera 9.2x. Takođe, popravljen je problem sa stabilnošću kada se vrši štampanje. Kada su u pitanju mail/news karakteristike feed-ovi pokazuju prvi put kada ste se prijavili, a popravljen je i problem sa stabilnošću koji se događa kada kliknete na padajući meni za promenu izgleda.

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 10. Juli 2008

Ja ipak glasam za Firefox. Sa jednom negativnom opaskom, koja mozda i nije negativna :). Browser nije podrzao add-ons sa prethodne verzije. Npr. bilo je toliko flash downloadera koje je podrzavao Firefox 2, a sada nema nijednog. Sa druge strane prilicno je brzi od prethodne verzije, a cak 10 puta od IE 7. Koristim odnedavno, pomalo i Operu 9.5. Prilicno mi se svidja novi interfejs, a cuo sam i da je brza koliko i FF3, tako da se moje favorizovanje Firefox-a svodi na puku naviku i eto, sto je Firefox open source za razliku od Opere...

Social bookmarks