Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 18. August 2011

Citirano

Orginalno od Phikret
Interesuje me šta su sledeći koraci?

Sta ce sada biti? Ukoliko se budu postovali rezultati izbora, izborna pravila i Statut IZ onda je stvar prilicno nejasna :). Naime, Statutom je samo receno da se upraznjeno mjesto treba popuniti a da nacin popunjavanja regulisu izborna pravila. Dva puta sam procitao ta famozna izborna pravila i nigdje nisam nasao da se i jednom rijecju pominje popunjavanje upraznjenih mjesta. Znaci, nema nista crno na bijelo i morace se dogovoriti sto kod Bosnjaka nije nikakav problem :D. Ono sto je medjutim jasno iz Statuta je da o popunjavanju ne odlucuje Sabor vec Mesihat. To je mozda i dobro jer je za ocekivati da ce 14 osoba prije doci do rjesenja nego Sabor koji ima oko 60 sabornika.

Eh, sve ovo sto rekoh naravno vazi pod uslovom da se u IZ sjete da pogledaju u taj Statut i ta izborna pravila.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 22. August 2011

Prije tri dana je sa zvanicne internet prezentacije IZBuNj uklonjena obavijest o ostavci predsjednika Mesihata. Neko ko sa strane prati zbivanja u IZBuNj je medjutim sacuvao prvobitni izgled stranice i moze se pogledati ovdje, gdje se vidi kako pocetna strana tako i kompletna vijest o ostavci.

Zasto te obavijesti vise nema na stranici IZ-e?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

23

Subota, 10. Decembar 2011

Dok ovo pisem u Wiesbadenu pocinje sjednica Sabora IZBuNj na kojoj ce se izmedju ostalog odlucivati o popunjavanju upraznjenih mjesta u Mesihatu. U pitanju su dvije funkcije, predsjednicko i mjesto sekretara. Kao kandidat za predsjednika koji nije bio izabran na Saboru u maju mjesecu, mnogi su ocekivali da cu automatski preuzeti tu funkciju. Drugi su pak tvrdili da treba raspisati nove izbore, po kracoj proceduri nego sto je bila ona u maju mjesecu. Ispostavilo se i da su normatvna akta IZ, takva kakva jesu, podlozna raznim tumacenjima. Mene je sva ta prica interesovala ali ne toliko koliko pitanje, da li ima svrhe opet se kandidovati ili eventualno bez posebne procedure automatski preuzeti tu finkciju. Zato sam pratio rad Mesihata sa velikom paznjom. Kontaktirao mnoge iz i oko Mesihata i Sabora. Cak sam i zvanicno kontaktirao Mesihat u cilju pojasnjenja njihovog stava i tumacenja novonastale situacije. Koliko sam shvatio iz odgovora, u tom trenutku nije postojao jedinsven stav svih clanova Mesihata. Nakon svega toga, posto su se sve kockice mozaika poslagale, donio sam odluku da se ne kandidujem, niti da eventualno automatski preuzmem tu funkciju. O svemu sam uredno obavjestio svoj dzemat. Razlog je jednostavan: od loseg brasna ne moze biti dobre pite. Ma kakav majstor bio. Svega dva clana Mesihata koji su svojim angazmanom za ovih sedam mjeseci rada jasno pokazali spremnost da ozbiljno pristupe radu u IZ je isuvise malo da bih ulazio u taj projekat i zrtvovao svoje vrijeme. U ovom trenutku, moj angazman u Mesihatu bi se sveo na "ispravljanje krivih Drina" a na tako nesto nisam spreman.

Neki ugledni clanovi IZ su me savjetovali da ostanem u trci, neki su pak savjetovali da odustanem. Svako je imao svoju argumentaciju. I jednima i drugima sam zahvalio, pomogli su mi u svojoj odluci. Sabornicima koji danas zasjedaju zelim puno uspjeha uz nadu da cemo u dogledno vrijeme na istu ovu temu moci da razgovaramo pod puno boljim uslovima.

Social bookmarks