Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 15. August 2007

Ukoliko te toliko ta knjiga zanima, put pod noge i u El-kelimeh. Tamo ces, ne sumnjam, dobiti sve potrebne informacije.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

22

Srijeda, 15. August 2007

Hvala na prijedlogu, to znam i sam, nego rekoh možda će neko to ovdje znati, ne samo zbog mene, nego možda i zbog ostalih. Zar se ne mogu dobiti informacije o knjigama i ovim putem?

Dobro bi bilo, što neko reče, da El-Kelimeh ima neki informativni sajt na kojem će postojati lista izdanja koja se kod njih mogu nabaviti. To bi bilo korisno. Recimo, dok sjedim na poslu, mogu u slobodno vrijeme da skoknem do sajta, pogledam šta ima od knjiga, odlučim se koju ću i onda kad odem u El-Kelimeh odmah znam koju ću knjigu. Da se ne bi čovjek "vrtio" po El-Kelimehu.

Ako neko ima informacije o ovoj knjizi koju spomenuh neka mi javne, bio bih mu zahvalan.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

23

Srijeda, 15. August 2007

Citirano

Orginalno od Junus
Ako neko ima informacije o ovoj knjizi koju spomenuh neka mi javne, bio bih mu zahvalan.

..ukoliko i ne bude imala ta knjiga u El-Kelimehu, direktor ce je, ne sumnjam, nabaviti iz Bosne da bi Vam udovoljio, samo kazite koliko vam primjeraka treba. Stoga, ne gubite nista ako dodjete. 8)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

24

Srijeda, 15. August 2007

Znači ovdje nema šanse da te informacije dobijem?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

25

Srijeda, 15. August 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
..ukoliko i ne bude imala ta knjiga u El-Kelimehu, direktor ce je, ne sumnjam, nabaviti iz Bosne da bi Vam udovoljio, samo kazite koliko vam primjeraka treba. Stoga, ne gubite nista ako dodjete. 8)

Sad mi tek ništa nije jasno... kako to, ... direktor će je nabaviti iz Bosne...???
Znači u Bosni je ima a ovde ne... a izdanje El- kelimeh !??

P.S. Drugi tiraž- 4000 primeraka - od kojih jedan u biblioteci opštinskog tužilaštva.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

26

Srijeda, 15. August 2007

Kod mnogih naslova izdavacka kuca El-Kelimeh je suizdavac sa izdavackom kucom Bemust (ako se ne varam) iz Sarajeva. Tiraz se dijeli, dio se prodaje u Bosni, dio u Sandzaku i dalje ...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 16. August 2007

Sanse, hvala na informaciji. A da ne znaš možda koliko je primjeraka te knjige El-Kelimeh štampala u prvom izdanju? Koliko košta ta knjiga i gdje se može naći u prodaji?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

28

Petak, 17. August 2007

Citirano

Orginalno od Junus
Sanse, hvala na informaciji. A da ne znaš možda koliko je primjeraka te knjige El-Kelimeh štampala u prvom izdanju? Koliko košta ta knjiga i gdje se može naći u prodaji?

Eh grdno li si dosadan.... :rolleyes:

Nova knjizara El-Kelimeha pocela sa radom.

Smjestena je na Fakultetu za islamske studije. U njoj se mogu naći sva relevantna djela iz svih oblasti prevedena na jednom od južnoslavenskih ili nekom od svjetskih jezika.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Petak, 17. August 2007

Ti si svoje kazala i ne bi trebala da se drsko ponašaš. Sans se je pojavio sa jednom od informacija koje me zanimaju, pa njega lično upitah da on možda ne zna ostale informacije koje me zanimaju u vezi ove knjige. Znači to veze nema sa tobom. Ako ti nemaš ove informacije ne znači da ih niko nema.
A da se tako ponašaš prema meni ja ti nisam dozvolio, zato bih te zamolio da mi se više nikada ne obraćaš takvim tonom i takvim riječima.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

30

Petak, 17. August 2007

Ovo je forum o el-kelimeh, a nije o jednoj knjizi. s obzirom da ta knjiga nije izdanje el-kelimeh, vec bosansko ne bi trebalo ovdje puno o tome da pricate, vec otvorite posebnu temu u knjige i knjizevnost.
naravno, ljudi bolesnih srca uvijek traze samo stvari oko koji bi se svadjali, jer, kako Kur'an kaze: "Oni govore: Mi red uspostavljami, a oni, ne osjecajuci samo smutnju siju."
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Petak, 17. August 2007

Nisam znao da El-Kelimeh nije izdao tu knjigu. Izvinjavam se. Ja sam čuo za tu knjigu i neko je naveo da je El-Kelimeh tu knjigu izdao, pa sam zbog toga i pitao za informacije.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 20. August 2007

Ne znam otkud vam informacija da ova knjiga nije izdata (i) u izdavačkoj kući koja je predmet ove teme... Ja mislim i znam da jeste a uostalom i gospodin Jastreb, pre nego je banovan i sam reče da je to izdato ranije, dok nije imalo boljih knjiga...

Citirano

Orginalno od Jastreb
E, junace, kasno ti to citas, davno je ta knjiga izasla, kad nije imalo boljih. Sad ima stotine drugih naslova tako da niko ne planira ponovno izdanje tih...

Citirano

Orginalno od Jastreb
Ovo je forum o el-kelimeh, a nije o jednoj knjizi. s obzirom da ta knjiga nije izdanje el-kelimeh , vec bosansko ne bi trebalo ovdje puno o tome da pricate, vec otvorite posebnu temu u knjige i knjizevnost.

Školski primer zaobilaženja istine. Ovako nešto sigurno nije naučeno iz knjiga koje su izdate u El Kelimeh...

Umesto toga preporučujem autoru da se lepo ponovo registruje na forum (pošto je banovan) pa potom lepo, uz upotrebu svega onog naučenog iz knjiga izdatih u El Kelimehu- do tančina ispriča sve što zna o ovoj knjizi u izdanju izdavačke kuće El Kelimeh te da se (barem ovim putem) ogradi od svih radnji koji idu u pravcu zaobilaženja i izbegavanja istine...

Ne treba valjda da vam čovek klještima vadi reči iz usta.

Citirano

Orginalno od Jastreb
...naravno, ljudi bolesnih srca uvijek traze samo stvari oko koji bi se svadjali, jer, kako Kur'an kaze: "Oni govore: Mi red uspostavljami, a oni, ne osjecajuci samo smutnju siju."

Žalosno - a još žalosnije kad se pri tom služe citiranjem Knjige...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

33

Utorak, 21. August 2007

ccccc pa narode vi ste fenomeni oko cega se raspravljate ?(

Haj kad vam je toliko zapelo sad sam se setila da ja imam tu knjigu, kome treba buyrum posudicu mu je. :)

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

34

Utorak, 21. August 2007

E baš lijepo da imaš tu knjigu. De pogledaj ko je izdavač te knjige pa mi javi, ako ti nije problem. Halali.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

35

Utorak, 21. August 2007

Citirano

Originalno od Jastreb
Ovo je forum o el-kelimeh, a nije o jednoj knjizi. s obzirom da ta knjiga nije izdanje el-kelimeh ...

Citirano

Originalno od sans
Ne znam otkud vam informacija da ova knjiga nije izdata (i) u izdavačkoj kući koja je predmet ove teme... Ja mislim i znam da jeste ...

I mene sad zainteresova je li el-kelimeh izdavac ili nije. Jer, na Islam Bosni tvrde da je izdavac el-kalem. Vidi knjigu pod rednim brojem 30.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

36

Utorak, 21. August 2007

Najbolji dokaz bi bio da ako neko ima ovu knjigu u izdanju El-Kelimeha nama to ovdje kaže ili još bolje skenira stranu na kojoj se vidi naslov knjige i izdavač i ovdje nam tu sliku postira. Mislim, da bismo tako riješili dilemu. A ako nema takvu knjigu, onda je priča suvišna.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

37

Utorak, 21. August 2007

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Originalno od Jastreb
Ovo je forum o el-kelimeh, a nije o jednoj knjizi. s obzirom da ta knjiga nije izdanje el-kelimeh ...

Citirano

Originalno od sans
Ne znam otkud vam informacija da ova knjiga nije izdata (i) u izdavačkoj kući koja je predmet ove teme... Ja mislim i znam da jeste ...

I mene sad zainteresova je li el-kelimeh izdavac ili nije. Jer, na Islam Bosni tvrde da je izdavac el-kalem. Vidi knjigu pod rednim brojem 30.

Obrati pažnju na moj tekst koji si citirao. Dakle- izdavač je [SIZE=4]i [/SIZE] El Kelimeh, što opet ne znači da nije i El Kalem. Pred Opštinskim sudom u Novom Pazaru priča dobija svoj epilog. Dakle- El Kelimeh je bez saglasnosti sa autorom izdao a potom i ponovio izdanje ove knjige i na taj način oštetio autora koji je bio prinuđen da zadovoljenje traži sudskim putem...
Šta misliš o tome?

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

38

Utorak, 21. August 2007

Nemam knjigu ali sam pretpostavljao da je to u pitanju. To nije jedina knjiga koja je u el-kelimeh stampana bez saglasnosti autora. Ja znam za najmanje jos jednu. Mislim da nije u redu. No, neka akteri i sudski organi kazu svoju rijec.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

39

Utorak, 21. August 2007

A do tada da mirno sedimo i slušamo i čitamo hvalospeve o El Kelimehu ili pak da ih kritikujemo da bi stvarno bili dobri ili makar bolji?

i ... bode mi oči

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

40

Utorak, 21. August 2007

A znači to je u pitanju. 8o Zato ja ovdje nikako ne mogu da dobijem nikakve informacije o toj knjizi.

A zašto je to došlo do SUD-a, zašto to nije završeno na islamski način?

Zašto se El-Kelimeh nije nagodila sa autorom knjige? Pa, bratski je da se to tako završi, zar ne?

Zna li neko da nam kaže dokle se je došlo sa tim procesom?

Social bookmarks