Niste prijavljeni

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

121

Ponedjeljak, 28. Juli 2008

Od smutnje je jedino gora vesvesa. Al Musa Sanin je sahi vrijedan, Allahume barik fihi ... nece on dozvolit da od nas te krscanske knjige ucine helezane. Utulice on svojim svijetlom mrak tih knjiga, bas ko svijetlac u pomrcini.

Imam i ja definiciju sabura koju sam promislio setajuci satke uz rasku:

Sabur ti je da te lupaju po tintari, a ti ni da trepnes :]

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

122

Četvrtak, 25. Septembar 2008

Altuna je lijepo ime , ali ljuto kiselo i gorko ima vrlo malo dodirnih tačaka sa saburom .
Sabur je kada te nesreća pogodi , a ti sve otrpiš bez huljenja , jer sve što je od Allaha dž. s - slatko je .
Gorko kiselo i ljuto ima veze sa čulom ukusa , a nikako trpnje i sabura . Nadam se da mi nećeš zamjeriti na ovoj malehnoj ispravci . Selam

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

123

Nedjelja, 19. Oktobar 2008

Hoce li El-kelimeh ucestvovati na ovogodisnjem sajmu knjiga u Beogradu od 20-26. oktobra 2008 g.??U kojoj ce sali biti i na kom standu?Sta ce biti u ponudi od knjiga?

Trazio sam na sajtu beogradskog sajma knjiga nista nisam mogao da nadjem...

Allah vas nagradio!!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

124

Petak, 10. April 2009

Ja na vakat da ti odgovorim:)) Bio je i svake godine ucestvu je i na BEogradskom i na Podgorickom sajmu, a u Sarajevo odemo samo da vidimo sta ima novo a ne ucestvujemo.

Nisam ti ranije odgovorila, bila sam na trudnickom bolovanju, halali.

Novo u El-Kelimehu:

Cetvrtkom u 9 na Jedinstvo u emisiji @El-Kelimeh prikazuje" rubrika pitanja i odgovori.

Sva pitanja i odgovori koja prikazemo u ovoj emisiji, postavljamo i na nas sajt, www.kelimeh.com u odeljku VIDEO.

Ono sto planiramo u najskorijoj buducnosti je otvaranje Kluba citateljki. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

125

Petak, 16. Oktobar 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Altuna je lijepo ime , ali ljuto kiselo i gorko ima vrlo malo dodirnih tačaka sa saburom .
Sabur je kada te nesreća pogodi , a ti sve otrpiš bez huljenja , jer sve što je od Allaha dž. s - slatko je .
Gorko kiselo i ljuto ima veze sa čulom ukusa , a nikako trpnje i sabura . Nadam se da mi nećeš zamjeriti na ovoj malehnoj ispravci . Selam

To je metaforicki receno...ne bukvalno kako si ti shvatila. No hajr.... :) .
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

126

Ponedjeljak, 26. Oktobar 2009

Jel El-kelimeh ucestvuje na ovogodisnjem beogradskom sajmu knjiga koji je poceo danas?U kojoj je sali i na kom standu?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

127

Utorak, 27. Oktobar 2009

Za sve informacije klikni ovdje

;)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

128

Subota, 31. Oktobar 2009

Fakultet za islamske studije organizuje promociju naučnog časopisa "Islamska misao" u subotu 31.10.2009. u 19:00 časova u Velikoj sali Mešihata. Promoteri će biti: - Prof. dr. Safvet Halilović, - Doc.dr.hfz. Almir Pramenković, dekan, - Mr. Mustafa Fetić.

Bice interesantan program, jer u proslom broju (Islamska Misao 2) su imali neke dobre i interesantne teme (u vezi Islamske teologije). (o)

Vidjecemo kakve ce teme biti veceras u novom broju Islamska Misao 3... (o)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

129

Subota, 20. Februar 2010

Veceras 20.2.2010.Izdavacka kuca El-Kelimeh organizuje u Velikoj sali Mesihata promociju zbirke pripovjedaka Dusa u leptiru, autorice pazarke Sefke Begovic Licina.

Od 19h.

Obavezno dodjite, bice ekstra! :)

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

130

Subota, 20. Februar 2010

Imam knjigu Duša u leptiru,izvrsna knjiga.

Ja bih ovu priliku iskoristio za jedan predlog.Pošto vidim Altuna,da si koordinator izdavačke kuće El-Kelimeh,zamolio bih te da u dogledno vrijeme organizujete promociju knjiga jednog mog prijatelja iz Bosne.Riječ je o poznatom bosanskom piscu i intelektualcu Isnamu Taljiću koji je objavio veliki broj knjiga,posebno bih izdvojio Tajnu knjigu Endelusa i Roman o Srebrenici(koji je doživio veliki broj izdanja kao i prevode na Turski,Albanski,Arapski,Slovenski.Švedski i druge jezike).

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

131

Ponedjeljak, 22. Februar 2010

Vrlo lijep prijedlog, citala sam knjige navedenog gospodina autora. Hvala lijepo. Vrlo je moguce da ce tvoj prijedlog biti i sproveden mada mi promovisemo samo knjige koje mi izdamo. Pa insallah, mozda nam saka dopadne nesto i od spomenutog gospodina Taljica.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

132

Ponedjeljak, 22. Februar 2010

Ako ste zainteresovani,mogao bih pitati i Isnama Taljića,pa da pređemo sa riječi na djelo.Baš mi je skoro pričao da bi voleo da objavi drugo izdanje Tajna knjiga Endelusa.To je jedna veoma dobra knjiga o životu muslimana nekadašnje Španije,mada je dosta obimna ali je zato izvanredna.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

133

Četvrtak, 04. Mart 2010

El-Kelimeh u petak 5.3.2010. u 19:30 u Velikoj sali mesihata organizuje promociju Islam u svjetlu nauke i filozofije autora Vehbije Hodzica. Govorit ce: Muftija Muamer Zukorlic, rektor Mevlud Dudic, dekan Almir Pramenkovic, prof.Jahja Fehratovic i Hajro Tutic. Obavezno dodjite!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

134

Četvrtak, 04. Mart 2010

Citirano

El-Kelimeh u petak 5.3.2010. u 19:30 u Velikoj sali mesihata organizuje promociju Islam u svjetlu nauke i filozofije autora Vehbije Hodzica. Govorit ce: Muftija Muamer Zukorlic, rektor Mevlud Dudic, dekan Almir Pramenkovic, prof.Jahja Fehratovic i Hajro Tutic. Obavezno dodjite!

Interesantno. Procito sam ukratko na naslovnoj stranici http://www.islamskazajednica.org/ (o)

Bas me interesuje njegovo stajaliste u vezi nauke i filozofije i promocija ovih predavanja....

Da nece biti video snimak ove promocije? Daj vidi raspitaj se... :)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

135

Petak, 05. Mart 2010

Raspitala.
Kazu: Bice snimak na svim lokalnim TV stanicama. ;)

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

136

Četvrtak, 11. Mart 2010

HELP!

Evo vec duze vrijeme bezuspesno tragam za knjigom "Ali i Nino" od Kurban Saida,ako neko zna gde bih mogao da kupim tu knjigu neka mi se javi putem privatne poruke.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

137

Četvrtak, 15. April 2010

Selam alejkum. :)

Altuna, ako mozes, daj vidi raspitaj se da nece slucajno biti snimak skup ovih predavanja koju organizuje Fakultet Islamskih Studija u Novom Pazaru (FIS): Islam i Muslimani: Izazovi i Perspektive... :D

Bice interesantna predavanja. (o)

Hvala.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

138

Ponedjeljak, 11. Juni 2012

Svima toplo preporučujem knjigu istinskog učenjaka i liječnika ljudskih duša i srca Ibnul-Qajjima el-Dževzijje pod imenom Medicina srca i duše u izdanju el-Kelimeha. Obrađuje veoma zapostavljenu, a tako bitnu tematiku, za kojom smo svi u velikoj potrebi i zbog čijeg zapostavljanja doživljavamo razne nesreće, padamo u depresije i pesimizam, a to je tematika o liječenju bolesti duhovne dimenzije ljudskih srca i odgoju ljudske duše u cilju putovanja ka Allahu Uzvišenom. Ova knjiga predstavlja pravi uvod u ovu oblast, i uzima čitaoca za ruku vodeći ga na putu ka Allahu i upoznajući sa važnošću tog puta, njegovoj ljepoti i slatkim plodovima, kao i sa preprekama koje se na njemu nalaze i načinima savladavanja tih prepreka. Mnogi od nas klanjaju i vrše druge ibadete, ali samo tjelesno, zapostavljajući važniju dimenziju tih ibadeta, a to je prisutnost srcem u njima i istinsko uspinjanje na lestvicama duhovnog uzdizanja. Koliko nas doživljava namaz kao istinski mi'radž? A namaz ustvari treba biti kontakt sa Gospodarem i direktna veza sa Njim, i pravi duhovni punjač i izvor sreće. Zašto mnogima to nije? Upravo zbog zapostavljanja njegove suštine. Namaz munafika i Allahovog miljenika vanjski može biti isti, a da prvi bude u Džehennemu, a drugi u Džennetu. U čemu je razlika? Upravo u tom duhovnom srcu koje se nalazi u prsima. Ko želi da više sazna o ovoj, za naše područje malo otkrivenoj temi, neka obavezno uzme ovu knjigu i iščitava je sa punom koncetracijom. Što je više bude čitao, više će mu se otkrivati nove dimenzije i mudrosti koje mu ranije nisu bile poznate. Ali uslov je iskrenost i puna posvećenost. Bujrum.

Social bookmarks