Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško
  • »Brzi« je autor ove teme

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 19. August 2003

Izvrsen bombaski napad na policijski punkt Mehov Krs

NOVI PAZAR - U subotu, neki minut iza ponoći na policijski punkt Mehov krš, na granici između Srbije i Crne Gore bačena je eksplozivna naprava. Tom prilikom povređen je policajac Boban Stašević, koji je hitno prebačen u novopazarsku bolnicu, gde mu je iz rane u predelu grudi izvađen geler. Stašević je pušten na kućno lečenje. Policajca je posetio Rasim LJajić, koji je rekao:

- Ovaj napad je imao za cilj da destabilizuje prilike u Sandžaku i "kosovizira" ovaj deo Srbije. To je veliki incident, srećom bez većih posledica.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško
  • »Brzi« je autor ove teme

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 19. August 2003

Novi Pazar -- Istražni organi još nisu saopštili konačne rezultate istrage o eksploziji tri bombe koje su u subotu uveče odjeknule na punktu Mehov krš, između Srbije i Crne Gore.Povređen policajac Boban Stašević pušten je na kućno lečenje, a istražni sudija Milomir Jovićević izjavio je da se nada da će počinioci brzo biti uhapšeni. Odbor za ljudska prava Raške oblasti pozvao je MUP i Vladu Srbije da obezbede fizičku i imovinsku sigurnost svim građanima. Taj odbor naglašava da je neophodno sačuvati suverenitet Srbije na ovim prostorima.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 19. August 2003

LJAJIĆ: NE POSTOJI MOGUĆNOST ESKALACIJE SUKOBA U SANDŽAKU

Izvor: B92

Beograd -- Ministar za ljudska i manjinska prava Srbije i Crne Gore Rasim Ljajić rekao je za Televiziju B92 da ne postoji mogućnost bilo kakve eskalacije sukoba u Sandžaku. "Ako nije došlo do eskalacije sukoba u Sandžaku, za vreme rata u Bosni i Hercegovini, onda toga neće biti ni posle ovih događaja", rekao je Ljajić komentarišuci bombaški napad na kontrolni punkt Mehov krš na granici Srbije Crne Gore, kao i šovinisticko navijanje navijača fudbalskog kluba Novi Pazar na utakmici sa beogradskim Radom. On kaže da će država na ove incidente reagovati hladne glave.

Ljajić je rekao da motivi za napad na policijski punkt mogu biti politički i ekonomski, ali da ne želi da špekuliše, dok istraga ne da konačni sud. "Motivi mogu biti politički, ako neko traži destabilizaciju prilika u Sandžaku, što bi odgovaralo ekstremistima raznih boja, jer tada raste njihova politička cijena", rekao je Ljajić. On je kazao da razlozi mogu biti i ekonomski ili odnos između pojedinaca, odnosno ljudi na punktu i onih koji prevoze robu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 19. August 2003

Teroristicki akt

Ovo sto se desilo je svojevrsni teroristicki akt i kao takvog ga treba najostrije osuditi i pozvati organe reda da pocinioce, ma ko bio, privedu licu pravde, a organizatore i nalogodavce najostrije kazne i osujete u zlim namerama.
viskoznost nije isto što i gustina :(

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 19. August 2003

Treba osuditi svakako ovaj čin.

Moje lično mišljenje je da ovo verovatno nema političku pozadinu već da je razlog "Ekonomski". Ako su se carinici nekom zamerili ekonomski(npr. uzeli mu robu ili novac,cigare i sl.) nekom od ljudi iz kriminalnih krugova razlog moze biti čista lična osveta.
Nadam se da će se počinioci i njihovi motivi otkriti i tako prekinuti sve pa i ove moje špekulacije:].

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 19. August 2003

Citirano

Orginalno od hobbes
Treba osuditi svakako ovaj čin.

Moje lično mišljenje je da ovo verovatno nema političku pozadinu već da je razlog "Ekonomski". Ako su se carinici nekom zamerili ekonomski(npr. uzeli mu robu ili novac,cigare i sl.) nekom od ljudi iz kriminalnih krugova razlog moze biti čista lična osveta.
Nadam se da će se počinioci i njihovi motivi otkriti i tako prekinuti sve pa i ove moje špekulacije:].

Hobbes, svaka ti je k'o u Aristotela.

No po nekim tamosnjim kriterijumima, imamo obicaj da donesemo zakljucak prije nego se stvar ispita a to je ko, kako, gdje, kuda, zasto i poslije ako je rezultat istrage suprotan od onog sto smo mi zamislili onda ide varijanta 2 a to je da neko to namjerno zataskava krijuci pravu istinu. E da hoce ta ekonomija krenuti a kako valja, i da ljudi malo pocnu glavom razmisljati gdje bi nam kraj bio...

Ono, kriminalni akt se vezuje za kriminalca a da li je motiv politicke prirode (u sta se u nas namah posumnja, a posebice u multietnickoj sredini) ili neke druge to neka odgovorni utvrde. Eno one slike sa zenom i naramkom sijena na ramenu i tipom sto duvani pa pogledajte kakvi scenariji su sve moguci i zamislite se malo...

Svaku losu akciju koja sobom nosi zivote ili uzrokuje traume osudjujem ali ajmo jednom za promjenu izbaciti tu nacionalnu tenziju koja koliko god se trudili da je izbjegnemo se provlaci kroz postove.

I opet moje misljenje, a tako bih volio da grijesim.

Pozdrav svima
Giovanni

P.S. Da me neko pogresno ne razumije, ne tice se samo ovog posta vec i drugih, a prepoznacete ih lahko
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 19. August 2003

mehov krsh-meta bombi

Selam i pozrav ,svim ucesnicima foruma,i naravno
duzno postovanje svima.Vidim da ovdje puhaju (duvaju) razni vjetrovi sa raznih strana.Pise se o ovom dogadjaju,.....padaju prognoze sta je mozda bilo i sta i kakva je pozadina svega ovog,i to nekako neosjetno i prefinjeno,osudjuje se cijeli narod zbog nedjela pojedinaca ,i to jos uvijek nepoznatih....ostavimo se toga ,i pustimo da placeni za to ,obave svoj posao,pronadju pocinioce i izvedu ih pred lice pravde.
Ja kazem,da stvarno treba osuditi ovakva djela ,i boriti se protiv istih i slicnih.Daj Boze ...da ih vise i ne bude!!!A mogu reci i da su sve prognoze ,nekako nezahvalne. Jer kad se istraga zavrsi ,puno sto-sta moze na kraju izaci iz svega toga.To se desilo neovisno od toga ko je bio na punktu,ali se ovdje nekako zavijeno u foliji (od pojedinaca,a ja ne zelim prozivati),iznosi u prvom naletu ,kao da je pozadina svega toga samo i samo politicka ,vjerska i jos koje-kakva.

Predpostavljam da je to iz razloga ,da nakon ovih 10-tak burnih godina na Balkanu,covjek je nekako u strahu i strepnji,pa kad nesto susne,a on nekako explzivno reaguje i odmah istresa one najmracnije sumnje.
Destabilizacija naseg kraja,ne bi bila povoljna ni po jednu stranu,i ja se nadam da do toga i ne moze doci.Mislim da su se svi mogli skolovati kroz protekle dogadjaje na prostorima ex YU i treba sacekati da se lijepo preispita,sto se u nasim krajevim i praktikuje,pa ce se ,nadam se iskreno ,i preduzeti svi ptrebni koraci za suzbijanje takvog i slicnog.

Daj Boze,i da se otkrije istina,jer cesto se desi, da istina i zakasni,(po onoj starinskoj....dvojica bez duse,treci bez glave).I mislim da je ovdje ,na forumskom prostoru ,dovoljno iznijeti svoj stav i osudu svega toga,...a ne nikako naelektrisati atmosferu maximalno,i raspaljivati vatru,pa se nakon ispariti.

M.S. .................meSSko .................. Selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 01. Novembar 2004

Ja se slazem sa meSSkom, treba osuditi ovakva dela
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

l_sT

Početnik

(10)

• »l_sT« je muško

Datum registracije: 12.07.2004

• Poruku poslati

9

Utorak, 02. Novembar 2004

Citirano

Orginalno od Administrator
Izvor: B92

rekao je Ljajić komentarišuci bombaški napad na kontrolni punkt Mehov krš na granici Srbije Crne Gore, [B}kao i šovinisticko navijanje navijača fudbalskog kluba Novi Pazar na utakmici sa beogradskim Radom.[/B]

Shta sve nechesh chut' danas X( X( o|

Ovde mozete ostaviti licni potpis ispod poruke.
A za mene izgleda ide ovako:
Ovde ne mozete ostaviti licni potpis ispod poruke.

Social bookmarks