Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 19. Maj 2012

Ja, nekad i sad

Krenulo nas ovih dana. Pa rekoh, ako mozemo o drugima, mozemo i o sebi. Zapravo, nejprece je o sebi. Kada sebe pogledamo u ogledalo, mozda ce nam i drugi poceti drugacije da izgledaju. Doduse, vec postoji tema Ogledalo ali ona daje odgovor na samo drugi dio pitanja iz ove teme. Zato, nova tema u kojoj cemo govoriti o sebi, kakav sam bio nekada a kakav sam sada. Ne mislim pri tome na to sto sam nekada navijao za Partizan a danas za Novi Pazar, ne mislim na to sto sam nekada prezirao zejtintane a danas ih jedem, ni na to sto sam nekada imao 80 kg a danas ... ;( Inspiracija za ovu temu je pronadjena u ovolikoj zelji na forumu da se o drugima toliko raspravlja. Ali i u pitanju jednog mog (bivseg?) prijatelja koji me privatno upita: "Ed, sta bi ovo sa tobom?"

Ono, manje vise mi pisuci o drugima cesto pisemo zapravo o sebi. Ali to je nesvjesno. Kako izgleda kada svjesno o sebi govorimo?

I jos jednom, tema nije o drugima vec o sebi!

Ko ce prvi? :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 19. Maj 2012

Zato, nova tema u kojoj cemo govoriti o sebi, kakav sam bio nekada a kakav sam sada. Ne mislim pri tome na to sto sam nekada navijao za Partizan a danas za Novi Pazar, ne mislim na to sto sam nekada prezirao zejtintane a danas ih jedem, ni na to sto sam nekada imao 80 kg a danas ...

Nego na sta mislis?

Vrlo jasno si napisao na sta nije tema ove teme pa napisi sta te interesuje o "Ja,nekad i sad" : Jel to nekadasnji i sadasnji pogled na svet?

Ili nekadasnji i sadasnji nacin zivota(tzv lifestyle)?

Ili nekadasnje i sadasnje poimanje vremena,desavanja,situacija? Ili politicko,versko opredeljenje,ubedjenja,?Ili je to "Ja,nekad i sad-na forumu"? Sta tacno?

Hocu li,ako napisem da sam nekad ovaj forum posecivao zbog clanova kao sto si ti a sad izbegavam teme u kojima pises,hocu li time skrenut sa teme? Da li ovo govori nesto o meni ili skrecem sa teme pa pisem o drugom?

Mislim da bi trabalo da definises na sta tacno mislis...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 20. Maj 2012

Zato, nova tema u kojoj cemo govoriti o sebi, kakav sam bio nekada a kakav sam sada. Ne mislim pri tome na to sto sam nekada navijao za Partizan a danas za Novi Pazar, ne mislim na to sto sam nekada prezirao zejtintane a danas ih jedem, ni na to sto sam nekada imao 80 kg a danas ...

Nego na sta mislis?

Pa obzirom na kontekst nije tesko skontati na sta mislim. U temama tipa "nekad i sad" na ovom forumu kritukuju se politicari, zaokret u njihovim stavovima, politikama, koalicijama ... Ako sam u tim temama nasao inspiraciju za pokretanje ove teme i ako sam nakon svih ovih diskusija novijeg datuma inspiraciju nasao u privatnoj poruci tog mog prijatelja "Ed, sta bi ovo sa tobom?", sta bi drugo tema "Ja, nekad i sad" mogla da znaci osim pricu o zaokretu (ili "zaokretu") kod clanova foruma u njihovim stavovima prema politicarima, strankama, politikama, drustvenim zbivanjima ... svemu onome po cemu smo u tom smislu postali prepoznatljivi na forumu. Mozda, ako sebi posvetimo paznje barem onoliko koliko posvjecujemo drugima dodjemo do zanimljivih zakljucaka.

Citirano

Hocu li,ako napisem da sam nekad ovaj forum posecivao zbog clanova kao sto si ti a sad izbegavam teme u kojima pises,hocu li time skrenut sa teme? Da li ovo govori nesto o meni ili skrecem sa teme pa pisem o drugom?

Zavisi od razloga. Zbog cega se situacija promijenila? Zbog cega sada izbjegavas teme na kojima ja pisem? Je li razlog moj uvrjedljiv rjecnik? Je li razlog sto vrijedjam i ponizavam sagovornika? Je li razlog sto izmisljam? Je li razlog sto je moja prica monolog a nije dijalog? Ako su ovo razlozi onda tvoj stav govori o meni. A ako teme na kojima ja pisem izbjegavas jer ne zelis da budes zbunjen cinjenicama, to onda govori o tebi. Slobodno reci o cemu se radi. Ako mene nije strah da cujem, nemoj ni tebe da bude strah da kazes. Nemoj samo da carkas.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »ed« (20. Maj 2012, 11:16)

Social bookmarks