Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 11. Februar 2005

Jeftini letovi - Low Cost Airlines

Ova tema je napravljena dana: 11.02.2005 deljenjem teme: "Zanimljive internet stranice".

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 11. Februar 2005

Juče se pominjalo o ponudi avio kompanije RyanAir beogradskom aerodromu o uvođenju njihovih letova.

"Rajan er" je takozvana loukost kompanija, odnosno jeftina firma. Ona koristi iste tipove aviona kao i ostali prevoznici, ali troškove smanjuje tako što koristi alternativne aerodrome po svetu, njeni avioni se manje zadržavaju na aerodomima, a u avionu nema besplatnih hrane i pića. Zoran Đukanović, urednik magazina "Travel", kaže da je "Rajan er" osnovan 1985, a da prognoze govore da će u narednih osam godina postati najveća avio-kompanija u Evropi i da će prevazići najveće nacionalne avio-prevoznike.

"Rajan er" nudi, sa svog najvećeg aerodroma u blizini Londona, letove na preko 50 odredišta, a cene, u koju nisu uračunate aerodromske takse, kreću se od jednog do 10 evra.

www.ryanair.com

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

3

Petak, 11. Februar 2005

Ne mogu da verujem!!! 8o
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od pink
Ne mogu da verujem!!! 8o

Ni ja nisam mogo da vjerujem... ali eto, neki moji snovi o putovanjima ipak nisu nemogući.

Navali narode!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 11. Februar 2005

Takodje nudi Rynair letove iz nemacke za vece gradove evrope, vecina letova krecu sa aeredroma Frankfurt (Hahn).

http://www.ryanair.com/german/

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od alBazari
Juče se pominjalo o ponudi avio kompanije RyanAir beogradskom aerodromu o uvođenju njihovih letova.

Citirano

Orginalno od pink
Ne mogu da verujem!!! 8o

Nemojte se prerano radovati jer SCG nije potpisnica tkz "Open Sky" protokola koji bi dozvolio (eventualno jer kod nas se vazda neka rupa u zakonu nadje) low-cost kompanijama da lete s' i slecu na aerodrome u SCG. Nesto se pricalo da ce SCG potpisati ovo tamo negdje 2007 kao jedan od preduslova za prijem u EU.

Pride, direktor BG aerodroma je manirom iskusnog strijelca na konferenciji za stampu rekao da se razgovori s Ryan-om mogu voditi putem video konferencije kad to ovi budu zaiskali jer Aerodrom BG je opremljen najsavremenijom opremom (nisam ga bas skontao najbolje, ali valjda je covjek znao sta je mislio s ovim).

Najveci gubitnik u ovoj prici bi bio JAT airways (a i druge svjetske kompanije bi bile pogodjene vjerovatno) pa otuda i zatezanje da se ovaj ugovor potpise. Ja se nikad JAT-om vozio nisam ali jesam s ostalim "velikim" i u poredjenju s low - cost malim kompanijama jedina razlika je u tome sto ne dobijete hranu i karte unaprijed i sto recimo ne slijecu na glavne aerodrome...Easy Jet je po meni daleko najbolja low-cost jer koliko toliko slijecu na glavne aerodrome i usluga je krajnje profesionalna a avioni glanc novi Airbus-ovi. Pride nude let iz Berlina i Londona za Ljubljanu. Od ostalih GermanWings ima letove za Zagreb i Split, SkyEurope za Dubrovnik, Zadar i Split) a dosta ih leti za Budimpestu odakle do BG mozete kombijem za 20 eura...

Aj zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

7

Petak, 11. Februar 2005

Pre nekih desetinu dana sam imao prilike da letim sa RyanAir i mogu reci da je odnos cene i kvaliteta letenja vise nego prihvatljiv, cak bih rekao odlican.

Cena od 75€ koliko je kostao let od Frankfurta do Milana i nazad, je vise nego povoljna. Jedini nedostatak koji je vec pomenut jeste da se slece na sporednim aerodromima velikih gradova koji su od destinacije udaljeni i po nekoliko desetina kilometara. Medjutim odlicno organizovan autobuski prevoz omogucava da covek malte ne iz aviona sedne u bus i bude povezen do centra grada. Troskovi autobuskog prevoza, koji su inace takodje vrlo povoljni, nisu ukljuceni u cenu avionske karte.

Uveren sam da bi uvodjenje avionskih linija ovih Low Cost avio kompanija za Beograd svakako konkurente ostavilo bez posla, a profitirali bi krajnji potrosaci.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

8

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni
Nemojte se prerano radovati jer SCG nije potpisnica tkz "Open Sky" protokola

(...)

a dosta ih leti za Budimpestu odakle do BG mozete kombijem za 20 eura...

Pa što da se ne radujem prerano... Eto prilike i razlog više da se i Budimpešta posjeti.

Je li komplikovana procedura oko rezervacije karata i jesu li moguće kakve komplikacije?

Sve i nekako, ali nikako mi ne ide u glavu kako je moglo da ne čujem dosad za ovu opciju... A i ti Đovani!!! Pitah li te ja jednom o tvojim putovanjima. Ccc! :D

Citirano

Administrator:
Cena od 75€ koliko je kostao let od Frankfurta do Milana i nazad, je vise nego povoljna.

A kako se objašnjava sad ova cijena u odnosu na onu za let od Slovačke do Engleske (€13,99)?

9

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Administrator
a profitirali bi krajnji potrosaci.

Kako to fino zvuci.
Boze mili dal' cemo mi, krajnji potrosaci u SCG, ikad u icemu profitirati?

Ne znam sto sam ovako skepticna po ovom pitanju ?( .
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

10

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od alBazari
Je li komplikovana procedura oko rezervacije karata i jesu li moguće kakve komplikacije?

Kartu sam rezervisao i platio direktno iz fotelje u dnevnoj sobi, dakle online :) Konfirmaciju rezervacije sam dobio putem e-mail-a. Sat vremena pre leta, na aerodromu sam uz prilaganje odstampanog primera konfirmacije dobio i avionsku kartu. Koliko mi je poznato karte se mogu rezervisati iskljucivo telefonski ili putem interneta.

Karte nisu numerisane i sedi se po principu ko gde uhvati. Tokom leta stjuardese nude raznorazne napitke, parfeme i slatkise po prilicno visokim cenama. Po sletanju na aerodrom avion se maltene odmah puni novim putnicima i vec leti prema sledecoj destinaciji.

Citirano

Orginalno od alBazari

Citirano

Administrator:
Cena od 75€ koliko je kostao let od Frankfurta do Milana i nazad, je vise nego povoljna.

A kako se objašnjava sad ova cijena u odnosu na onu za let od Slovačke do Engleske (€13,99)?

Pa lepo, radi se o povratnom letu, sto znaci da je ukupna cena karte u jednom smeru samo 37,5€.
Ova cena ukljucuje i sve aerodromske takse. RyanAir ovu kartu u jednom smeru prodaje za 14,99€ ali se znaci na to dodaju aerodromske takse tako da je krajnja cena karte nesto veca od one koja se reklamira.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

11

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Koliko mi je poznato karte se mogu rezervisati iskljucivo telefonski ili putem interneta.

I jeste tako... to je jedan od razloga što su cijene niske.

Citirano

Tokom leta stjuardese nude raznorazne napitke, parfeme i slatkise po prilicno visokim cenama.

A stjuardese? Zgodne kao i na High Cost Airlines? :O

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

12

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od alBazari

Pa ja ovim koje sam video ne bih zamerio kad bi me posle leta pozvale na kafu :D

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Citirano

Orginalno od alBazari

Pa ja ovim koje sam video ne bih zamerio kad bi me posle leta pozvale na kafu :D

Pa na kafu, na kafu!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

14

Petak, 11. Februar 2005

Pa eto sanse za nas Pesterski aerodrom. :D

Inace sto se tice Ryanaira, a bogomi i Easyjeta, mogu se nac karte i za po 1 euro, al problem je sto se na ta euro doda jos 25 taki. Ryan cesto ima ugovore sa lokalnim vlastima koji mu placaju odredjenu sumu samo da bi sletao na te male aerodrome i tako dovozio turiste koji bi tu potrosili koji dinar i tako cista dobit za grad. Problem je bar sto se tice francuske da su se ostali pobunili i vikali na nelojalnu konkurenciju.

malo za promenu

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

15

Subota, 12. Februar 2005

Nacekacemo se mi dok oni dobiju dozvolu za sletanje naBg i Niskom aerodromu.vidite,Jat samo sto nije pod stecajem a ima MONOPOL nad trzistem,pa oni bi se raspali kad pustili takvu konkurenciju.
Bas am letos leteo Jat-om iz Damaska do Beograda,ocajni su im avioni,mislio sam da necemo dozivet sletanje.a cene ko da letite Lufthanzinim avionima X(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

16

Subota, 12. Februar 2005

Ovamo jeftini avio prevoznik zvani Air Asia.. kupovina karata takodjer fercera samo online. Ali postoji jadan fazon ovde: karte se moraju kupiti ihaaaa vremena unaprijed... jednostavno takva im potraznja. Sve se rasproda unaprijed i onda hteli ne hteli idete na ove skupocene. Poredeci sa prekookeanskim letovima ovi kontinentalni ovdje su poprilicno skupi. Air Asia nevjerovatno jeftina ali i nevjerovatno teska za dobit.

Za Jat ne znam al Bg aerodrom izbegavam. Razlog: Ljubaznost zaposljenih minus sto hiljada..
mogu ja da se potpisem i bolje...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 22. Februar 2005

Pregovori „Rajan era“ o saradnji sa aerodromima u Nišu i Beogradu

[SIZE=4]Letenje za plitak džep [/SIZE]

Irska avio-kompanija „Rajan er“, poznata po izuzetno jeftinim kartama, zainteresovana je za saradnju sa beogradskim i niškim aerodromima, a proteklih nekoliko dana razgovaralo se o mogućnosti da njihovi avioni počnu da lete i sa ovdašnjih aerodroma, potvrđeno je „Blicu“ u Beogradu i Nišu.

Saradnja sa ovom irskom avio-kompanijom je interesantna utoliko što „Rajan er“ ima najniže cene letova u Evropi, a u okolnim zemljama nema aerodroma odakle poleću avioni ove kompanije. Na taj način, prema rečima Nebojše Krstića, predsednika UO niškog aerodroma, putnici iz Srbije i okolnih zemalja imali bi mogućnost da se jeftino, tačno i brzo prevezu do željene zemlje.

- Ova saradnja bi bila vrlo interesantna i značajna i zbog toga što bismo postali regionalni centar jer ni sa jednog aerodroma u okolini „Rajan er“ ne leti. Interesovanje postoji za destinacije u zapadnoj Evropi i one sa kojih ljudi mogu dalje da se prevezu na željeno mesto sa tih aerodroma - kaže Rančić i objašnjava da, međutim, još uvek nema konkretnih pregovora o korišćenju niškog aerodroma, već da su razgovori u domenu razmene informacija o tehničkim uslovima, putničkom potencijalu i mogućim destinacijama.

- Šta će se dalje dešavati, ne zavisi samo od nas. Evropeizacija naših propisa bi doprinela ovakvoj saradnji, a kad je niški aerodrom u pitanju, učinićemo sve da tehnički i kadrovski osposobimo aerodrom koji je već kroz donacije norveške i češke vlade prošao dve faze rekonstrukcije - priča Rančić i dodaje da za dalja ulaganja u ovaj aerodrom očekuju i podršku grada.

Niš bi dolaskom „Rajan era“ zaposlio ne samo nove radnike na aerodromu, već i mnoge druge.

- Na jedno radno mesto na aerodromu dolazi još sedam radnih mesta u delatnostima koje se naslanjaju na taj posao. Pri tom, sam vazdušni saobraćaj nije jedini prihod aerodroma - kaže Nebojša Rančić.

S druge strane, i Aerodrom „Beograd“ je u kontaktu sa ovom irskom kompanijom, koja im je ponudila saradnju.

- Aerodrom mora da razmišlja o interesima drugih kompanija, o svojim interesima, ali, pre svega, o interesima države. Oni su kontaktirali s nama i od nas su dobili informaciju. Do dogovora i ugovora se ne može doći tako lako i brzo, a videćemo da li ćemo uspostaviti saradnju - kažu u Aerodromu „Beograd“.

alBazari je dodao/la ovu sliku:
  • drustvo_ryan_air.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

18

Utorak, 22. Februar 2005

bas gledah intervju direktora niskog aerodroma na tv5,gde rece da su uspostavili kontakt sa irskom kompanijom,odn.obavestili su tu kompaniju o mogucnostima niskog aerodroma kao i potencijalnim relacijama,a da ce u slucaju daljih razgovora blagovremeno obavestit javnost o istim.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

19

Petak, 25. Februar 2005

hostaplerstvo

Ja vazda sam ima ovakvu percepciju vezanu za biznis dilove u nasoj dole zemlji: kad neko hoce da dodje da ulozi momentalno se hvataju fraza da ustvari hoce da nas prevari. Istina nikakvo strano ulaganje ne bi bilo bolje od sopstvenog razvitka. Ali prevara stranca je samo izgovor ili strah od NEDOVIJANJA. Cim se osigura DOVIJANJE po nekom osnovu, dil za u dzep dakle, odma bude i stranih ulaganja i sklapanja ugovora. To tako ja neki fol kontam.

Elem... nevezano za ovo sto rekoh (i text vezan za to koji sledi) meni nikako nije bilo jasno zasto za nas surcinski aerodrom jedino ne mogu kad kupujem kartu da imam uracunate taxe nego moram da ih placam kad polecem sa surcina. A sa svih drugih sa kojih sam polazio (njih desetak) to moze da bude placeno unaprijed bez obzira gdje kupujete karte. Dal i tu kontaju da ce neko da ih prevari ?(

No evo vam vezano za taj jeftini airlines i pregovore koji su vodjeni. Velja Ilic stupa na scenu:

Ministar za kapitalne investicije Srbije Velimir Ilić izjavio je da jedino Vlada može da odluči o dolasku stranih avio-kompanija. Ilić je za Radio-televiziju Srbije, komentarišući informacije o pregovorima niškog aerodroma i irske avio-kompanije „Rajan er”, rekao da lokalni aerodrom ne može da pregovara o dolasku neke kompanije u Srbiju. „Ne može se dozvoliti da neki jeftin prevoznik uđe na tržište Srbije i niskim cenama karata uništi domaću avio-kompaniju, a zatim podigne cene na evropski nivo”, naglasio je Ilić. Ilić je rekao da Srbija ima godišnje oko dva miliona putnika u avio-saobraćaju i da zbog toga mnoge kompanije žele da uđu na to tržište. (B92, Beta)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

20

Subota, 26. Februar 2005

Odnedavno je i u Pragu nebo "otvoreno" za low-cost konkurente, pa i CSA ima jeftinije letove do destinacija kao sto su London i neke druge, posebno engleske destinacije.

Ali bez obzira koju destinaciju izaberete, karta je mnogo jeftinija ako ostajete u mestu destinacije 2 noci.

Na primer od Praga (koji nije sporedan aerodrom) do Londona i nazad letite za odprilike 130 EUR a nije to ni Ryanair, ni Easy-Jet, ni German Wings - ali CSA a tamo je i jelo (koje svakako nije nista extra, ni u business ni u economy, ali posluzi :D) i pice.

Samo do Paris-a su karte skupe i nemozete naci povratnu za manje od 1000 EUR.

Social bookmarks