Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

41

Srijeda, 17. Maj 2006

Prva lou kost avio-kompanija u Srbiji

Do Nemačke za 19 evra od jeseni

Let avionom po najnižim cenama konačno će od septembra biti dostupan i građanima Srbije. Za samo 19 evra putnici će moći da kupe kartu od naše prestonice do Kelna, zahvaljujući nemačkoj lou kost kompaniji „Germanvings“, koja uvodi let do Beograda.

Saobraćaj na liniji Keln - Beograd odvijaće se tri puta nedeljno, a karte za septembar mogu se rezervisati već od danas, saopšteno je iz Kelna.

Karte za sve destinacije na kojima lete avioni kompanije „Germanvings“ mogu se, kako ističu na svom veb sajtu, rezervisati upravo preko sajta, telefonom ili u ovlašćenim turističkim agencijama.

Flotu ove lou kost kompanije čini 21 avion tipa „erbas A319-100“ i tri „erbasa A320-200“, koji su pogodni za letove po Evropi i u kojima se, kao što je i običaj u kompanijama sa niskim cenama avio-karata, ne služe hrana i piće.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

42

Petak, 19. Maj 2006

Auuuu Taske pa ovo ko bIDne istina ti imas mustuluk oT mene!!!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

43

Petak, 19. Maj 2006

odlicna vest tashke, bilo je vala i vreme, sirom evrope je dosad moglo da se putuje za male pare ali za beograd nije ...

konacno mozemo i mi da skoknemo preko vikenda do u pazar ...

evo sad pogledah na germanwings stranu, ako se na vreme rezervise onda je cena jos povoljnija, ispod 10€. (o)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

44

Petak, 19. Maj 2006

A jos kad napravimo aerodrom na pesterskoj visoravni neki ce komotno moci da prodaju kola :D

Nadam se da ce se uskoro moci polijetat i sa frankfurtskog aerodroma (makar Frankfurt Hahn).
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

45

Petak, 19. Maj 2006

[SIZE=2]Let za 30 evra i dalje nemoguća misija za putnike iz Srbije[/SIZE]

- Lou kost kompanije sigurno se neće pojaviti na našem tržištu do sredine 2007. godine (ili tek 2008.)ne zato što se tome protivi Jat ervejz već zato što te kompanije ne pronalaze ekonomski interes da posluju na našem tržištu - izjavio je nedavno v.d. generalnog direktora Jat ervejza Nebojša Starčević komentarišući izostanak sa našeg neba kompanija koje putnike prevoze po cenama znatno nižim u odnosu na one koje važe u redovnom linijskom saobraćaju.
Prema njegovim rečima, lou kost kompanije preferiraju prodaju karata putem Interneta koju je u Srbiji teško razgranati imajući u vidu nizak stepen korišćenja onlajn usluga. Starčević je podsetio da je kultura putovanja u Srbiji drugačija u odnosu na Evropsku uniju jer građani putovanje avionom planiraju mesecima unapred dok se kod lou kost kompanija karte rezervišu za mnogo kraći period. On je dodao da je propao pokušaj irskog Rajanera da uđe na domaće tržište, kao i da je jedna švedska kompanija veoma kratko pružala slične usluge u Srbiji da bi zatim odustala.
...http://www.danas.co.yu/
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

46

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od björn
... - izjavio je nedavno v.d. generalnog direktora Jat ervejza Nebojša Starčević komentarišući izostanak sa našeg neba kompanija koje putnike prevoze po cenama znatno nižim u odnosu na one koje važe u redovnom linijskom saobraćaju...

Nedavno (12. maj) je (takodje Danas) objavio i ovo:

Lou kost kompanije su neminovnost

Da li i kada možemo očekivati dolazak lou kost avio-kompanija?
- Lou kost kompanije će sigurno doći na srpsko tržište jer je to neminovnost i rukovodstvo Aerodroma gleda u tom pravcu. Međutim, loše je kada se stvara privid da su uslovi rada kod nas loši pa su zbog toga lou kost kompanije spremne da dođu ali ukoliko ne moraju da plaćaju naknadu. Treba naglasiti da niko pod takvim uslovima ne može da dođe a u dolasku lou kost kompanija moramo da prepoznamo naš interes.

(Nebojša Nedeljković, generalni direktor JP Aerodrom Beograd)

Izvor

A Tashke je objavio vijest koja je identicna jucerasnjoj vijesti sa b92
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko
  • »sweetivana« je zabranjen

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

47

Petak, 19. Maj 2006

Recimo da sam mali strucnjak za avione ,aviokompanije itd....

Tako da samo mogu da vam kazem da za 20-30 god u avionu necete videti ni stjuardesu,jer nece biti potrebna...da sad neobjasnjavam...

A low-cost airlines ce postati sasvim normalna pojava,evo na primer njihovi zaposleni imaju platu kao sto ima zaposlen i npr u Lufthansi,troskove smanjuju na drugim stvarima.A da ne pricam o sigurnosti aviona i leta...jer mnogi imaju predrasude,npr u Engleskoj samo 20% ispitanika je koristilo usluge low-cost avio kompanija,jer nisu sigurni.Avioni su sigurni koliko i u drugim giga kompanijama.

VOLETI,VOLETI I SAMO VOLETI...

LETETI,LETETI I SAMO LETETI

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

48

Petak, 19. Maj 2006

@Pink,Pazarac:
Vala,nezna se ko se vise obradovao za tu informaciju;
Dal' vi iz dijaspore sto cete moci cesce da dolazite ili mi odavde sto cemo konacno za male pare moci u jEvropu.
Pink,prihvatam mustuluk. :D

@Ed:Vest sam preuzeo sa B92 ali zaboravh da ostavim izvor.

Mislim da je ova vest najozbilnijeg karaktera od svih ostalih koji su se ticali iste tematike,dakle,Jeftinih letova do Srbije.
Do sada je to bilo uglavnom nagadjanje ali nemacka kompanija je vec najavila i objavila i kolika ce biti cena karata i da ce u kratkok roku poceti rezervacija karata.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

49

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

nemacka kompanija je vec najavila i objavila i kolika ce biti cena karata i da ce u kratkok roku poceti rezervacija karata.

karte vec mogu na germanwings.de da se rezervisu :)

treba se jos napomenut da je ta gore navedena cena bez poreza.

naprimer za jednu kartu bg-keln koja kosta 10€ mora se sabrat jos 40€ poreza i ostalih nekih sitnica koje moraju da se plate ...

a evo sad vidim da ako se karte rezervisu 6 meseci unapred onda se praca za relaciju bg-keln 1 cent + porez ...

taman da rezervisem sad kartu za novu godinu, hehe.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

50

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Tashke

Saobraćaj na liniji Keln - Beograd odvijaće se tri puta nedeljno,

E bash super! Poshto je kelnski aerodrom na 15 km od mene, moci cu ponekada da skoknem na mantije u NP :]
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

51

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
karte vec mogu na germanwings.de da se rezervisu :)
[ QUOTE]

Ja mislim da je ovo gotova stvar,naravno,kada je nemacka kompanije i to sto je do nje u pitanje.No u Srbiji i sat pre prvog leta moze da dodje "neko"i kaze ne moze.
Nadam se da ce zaista ova kompanija uspeti da prodre i privoli nadlezne da otvore nebo i za ostale avione osim Jat-ove.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

52

Subota, 20. Maj 2006

A koliko se jos plati za put od Bg do NP?

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

53

Subota, 20. Maj 2006

Pa fahro od Bg do Pazara i nazad racunaj jedno 20 evra ili 15 tu nedje. A sto se tice ovog da je to gotova stvar u to ne vjerujem nikako. Moze ta nemacka kompanija da prodaje karte do mile volje ali u Srbiji nista nije gotova stvar i sto gore neko rece moze da dodje "neko" i kaze ne moze drugovi i hajt. Nebi bilo ni prvi a ni poslednji put.Neznaju oni skim imaju posla :]
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

54

Subota, 20. Maj 2006

Samo da dodam, da je Germanvings kompanija u 100% vlasnistvu njemackog nacionalnog prevoznika Lufthanse, tako da ce vlada Srbije dobro razmisliti prije nego uchini neshto

nepromishljeno. Osim toga i sam premijer Koshtunica se prilikom njegove posete Njemackoj prije nekoliko dana sastao u Düsseldorfu sa prestavnicima Germanvingsa.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

55

Subota, 20. Maj 2006

Kostunica :))
Nadam se da ce to zaziveti radi nasih ljudi koji bi mogli doci cesce ali to da je vladu briga za takve stvari pokazali su nebrojeno puta xx(

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

56

Subota, 20. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Jaeger
Samo da dodam, da je Germanvings kompanija u 100% vlasnistvu njemackog nacionalnog prevoznika Lufthanse, tako da ce vlada Srbije dobro razmisliti prije nego uchini neshto

nepromishljeno.
Osim toga i sam premijer Koshtunica se prilikom njegove posete Njemackoj prije nekoliko dana sastao u Düsseldorfu sa prestavnicima Germanvingsa.

Veze to nema sto je nemacki(Evropski) avioprevozznik.Nemacki je i TV RTL pa nisu dobili frekvenciju u srbiji(a dobile su je televizije koje imaju 0.2%udela u gledanosti).
Austrijski je Mobilkom pa je izvisio kad je u pitanju Mobtel...ima tih primera mnogo.
E jedino kad su Amerikanci e onda to imaju u vidu.Oni im jasno stave do znanja da se sa njima nije saliti i zbog toga se to ne desava Americkim firmama(US Steel,Filip Moris,Coca Cola...)
A to sto je Kostunica pricao,nista se on tu e pita,on ti samo klima glavom,rukama i nogama,a drugi vuku konce kad su te stvari u pitanju.

Zaista se nadam da ce ova stvar zaziveti i da ce Nemacka pritisnuti Srbiju i ne dozvoliti joj da Germanwings bude jos jedna u nizu kompanija koja je izvisila u Sbiji za posao.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

57

Subota, 20. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Tashke

Veze to nema sto je nemacki(Evropski) avioprevozznik.Nemacki je i TV RTL pa nisu dobili frekvenciju u srbiji(a dobile su je televizije koje imaju 0.2%udela u gledanosti).

Tashke ima itekako veze, jer vec duze vremena pratim nastojanje Germanvingsa da se probije na to trzishte. Cak je ovdje bilo organizirano virtuelno glasanje, najpozeljnijih novih destinacija i Beograd je vac tada bio u vrhu zelja.

A da vlada Srbije reaguje samo na pritisak se je vidjelo kada im je bilo zaprijeceno, da ce Jatu biti oduzete dozvole za neke destinacije za Njemacku. Primjera radi Lufthansa ima samo jednu liniju iz Minhena do Beograda, dok JAT, prema mojim saznanjima, ima 5 linija.

Samo neka im ukinu dovole za linije do Frankfurta i Düsseldorfa (koje su uz linije do Pariza i Züricha) najprofitabilnije i JAT ce bankrotirati.

Zato ne brini, nece uchiniti nishta nepromishljeno ;)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

58

Subota, 20. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Jaeger

A da vlada Srbije reaguje samo na pritisak se je vidjelo kada im je bilo zaprijeceno, da ce Jatu biti oduzete dozvole za neke destinacije za Njemacku. Primjera radi Lufthansa ima samo jednu liniju iz Minhena do Beograda, dok JAT, prema mojim saznanjima, ima 5 linija.

Samo neka im ukinu dovole za linije do Frankfurta i Düsseldorfa (koje su uz linije do Pariza i Züricha) najprofitabilnije i JAT ce bankrotirati.

To je novi momenat,nisam znao da su im vec konkretno zapretili,ali znam da dok se konkretno ne zapreti dok vlasti u Srbiji zaista ne vidi da je ta pretnja zaista moguca,oni ce radit po svome.
Ovako,onda je to skoro gotova stvar.
Ukoliko e dodju radikali na vlast.Kod njih ni bombe ne pomazu. ;)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 21. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Tashke
Ukoliko e dodju radikali na vlast.Kod njih ni bombe ne pomazu. ;)

Pa ond ce letet od Beograda d Nisa i nazad, a more bit i jos u Uzice il Kraljevo.

Taske za razliku od RTL-a il tog Austrijskog Mobilklika, avionsi saobracaj se bazira na reciprocnosti i na nekoj kontrolisanoj konkurenciji.
Tako ako Srbija neda njima tamo, onda neci ni oni dat Jatu ovamo i eto ti ciste racunice, pa sad ako se radikalima isplati da zatezu onda ni do Nisa nije lose.
malo za promenu

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

60

Nedjelja, 21. Maj 2006

Mozel link u vezi tih zabrana ja o tome nista nisam procitao?

Social bookmarks