Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 17. Januar 2006

Jeftino telefoniranje iz Njemačke

Na primjer Srbija i Crna Gora za samo 2,5 centa po minuti, Bosna za 9 centi ...

Ja sam do sada koristio broj: 01801 009 100 a vidim da nude i 01801 203 010. U oba slucaja je cijena ista.

http://www.easytelecom.de/rates.php

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 17. Januar 2006

Koliko dugo vec koristis ovaj servis?
Da li se racuni koje dobijas poklapaju sa stvarnim pozivima koje si imao?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

3

Srijeda, 18. Januar 2006

Par mjeseci vec. I sam sam bio skeptican te sam sa nestrpljenjem cekao racun da vidim. Evo isjecak od zadnjeg racuna. Na njemu se vidi da sam u dva navrata za nepune dvije minute (obracunate su cijele dvije minute) dobio racun od po 4,3 centa (plus Mehrwertsteuer izlazi na 5 centi za dvije minute). U oba slucaja sam birao Novi Pazar preko 01801009100. Kvalitet veze je solidan. Doduse, cijena dnevnog razgovora je skuplja, iznosi 4,6 centi po minuti ali jos uvijek najjeftinije koje ja poznajem. Moguce je samo Festnetz zvati, za mobilne ne radi.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • racun.jpg

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

4

Srijeda, 18. Januar 2006

selam alejkum!

Ed,ne znam dali je vec kod vas stiglo(mislim da si Ti u Frankfurtu)ali ovde u Berlinu imamo vec firmu "Alice" koja nudi,za citavu Evropu telefoniranje mesecno za 19,90€ flat(telefoniras neograniceno).

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 18. Januar 2006

Citirano

Orginalno od joku
Ed,ne znam dali je vec kod vas stiglo(mislim da si Ti u Frankfurtu)ali ovde u Berlinu imamo vec firmu "Alice" koja nudi,za citavu Evropu telefoniranje mesecno za 19,90€ flat(telefoniras neograniceno).

ima alice i ovde u frankfurtu i okolini, ali kolko ja znam ed je malo dalje od frankfurta ...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

6

Srijeda, 18. Januar 2006

60-tak km juzno od FfM ali pusti to, recite mi nesto o toj (ili tom) 'Alice', zaiteresovali ste me. Vazi li ta cijena i za mobilne?

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

7

Srijeda, 18. Januar 2006

Citirano

Orginalno od ed
60-tak km juzno od FfM ali pusti to, recite mi nesto o toj (ili tom) 'Alice', zaiteresovali ste me. Vazi li ta cijena i za mobilne?

zakasnio si brate :(

ovako mogao si pricati non stop na fiksni po citavoj evropi. Al kad su videli Balkance :D promenili su koncept. I ogranicili neke drzave na 500 min. Medju njima je SiCG, BiH, Albanija, Ukraina i jos par njih..

oni koji su imali ugovor sa -alice- prije nove godine, imaju stari ugovor i nemaju ogranicenje.. ali ko potpise ugovor posle 01.01.2006 njemu se ogranicava..

sad nisam sigurna da li 500 min. na svaku od tih drzava pojedinacno ili na sve ali mozes pitati.. besplatni broj je 0800 411 0 411

na hajr inshAllah

;)

selam alejkum
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 18. Januar 2006

Citirano

Orginalno od ed

http://forum.novipazar.de/thread.php?thr…d=39&highlight= ;)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

9

Srijeda, 18. Januar 2006

Citirano

Procackah malo i vidim da je u mom selu moguce dobiti 'Alice 2000 flat' i na taj nacin za 19,90 € telefonirati 500 minuta frei u mjesec dana. Neiskoriscene minute se ne prenose u naredni mjesec.

Rekoh, da vidim koliko kosta 500 minuta na 01801009100:

500 minuta po dnevnoj tarifi (4,6 c/min) = 23 €
500 minuta po nocnoj tarifi (2,5 c/min) = 12,5 €
Kombinacija ovo dvoje u odnosu pola-pola = 17,75 €

Vrijedi li petljat se sa Alice?

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 18. Januar 2006

Ove cijene vaze samo za fiksno telefoniranje!Od kada sam se prikljucio na "Alice"toliko cesto zovem dole da im prelazim u dosadu,poceli su da me izbegavaju :D Ne znam sta te interesuje?Mozda ovo da sam vec 5 mjeseci prijavljen i da su racuni ok,nema muvanja.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

11

Srijeda, 18. Januar 2006

Moj brat koristi i telefonsku mrezu i dsl od alice ...

kod telefonske mreze se ponekad desi da kad ga nazovem onda traje nekolko sekundi dok prikljuci razgovor, kvalitet veze je isti ko i kod telekoma, dsal od kako ima (skoro 2 godine) nije pravio nikakve probleme, takodje salju trenutno najbolji hardware za dsl koji ima na trzistu (od firme AVM), servis hotline je takodje ok.

Sve u svemu preporucljivo.

Ja bi ih ja uzeo ali sam nazalost vec napravio jednogodisnji ugovor sa 1&1, pa sad cekam da mi to istekne xx(

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

12

Srijeda, 18. Januar 2006

koristim i Ja dsl preko alice,placam 37€za 2000 flat. mada sto se tice interneta, imam dosta primedbi a cujem i od drugih da imaju slicne probleme.Ed, mislim da se tebe vise ne isplati jer ne mozes posebno da prikljucus telefon moras u paketu sa internetom!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

13

Subota, 17. Juni 2006

Aktuelno najpovoljnija cena je 2,4 centa po minuti na fiksni telefon i 14,7 centi/min. na mobilni u SiCG preko 01026.

www.01026telecom.de
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

14

Utorak, 12. Decembar 2006

Ja sam od ovog mjeseca kod arcora. Kvalitet razgovora super. Jedina mahana je sto nema mogucnost zvanja call by call ali moze easytelecom koji je sa nevjerovatnih 2,5 centa od ovoga ljeta poskupljo i sada je:

Mo-Fr 9-18 Uhr -> 12 Ct/Min
Mo-Fr 18-9 Uhr, Sa/So + Feiertag -> 6 Ct/Min

http://www.easytelecom.de/rates.php

Mnogi mi se zale na alice, kazu puno problema i kvalitet razgovora los.

Alma

Početnik

(10)

• »Alma« je žensko

Datum registracije: 30.06.2006

• Poruku poslati

15

Trenutno najpovoljnija cena je 5,49 Cent po minuti na fiksni telefon za razgovor sa Srbijom i Crnom Gorom preko 010029.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

16

Mi vec oko godinu dana koristimo alice..i moram da se pohvalim da je ok..nema nikakvih problema prilikom tel.. kvalitet razgovora je isto bas super..jedino sam na pocetku imala problema sa internetom…nesto mi je modem „ludovao“ ali se onda i to brzo rijesiloo..tako da sad funkcionise sve ok..

znaci ukupna cijena je oko nekih 58 € mjesecno..a uz to se ima internet (flatrate 2000) i besplatno (znaci uracunato u tih 57€) tel. u okviru cijele evrope (na fiksne tel)..mada kolko sam ja culaa kod vecine su telefoniranje za bosnu,cg,srbiju…ogranicilii na 500 min mjesecnoo… ali opet mislim da se isplatii.. jer mi smo prije bilii dugo kod telekoma i stvarno su dosta skupii tako da nam u poredjenjuu sa njima alice bas odgovara i za sada nemam nikakvih primedbii sto se njih tice..

A jos nesto sto mi se kod alice svidja je to..da imajuu 24 sata besplatnu hotline..u koliko se imaju neki problemii..i prilikom tog poziva ne treba uopste puno da se cekaa :).. sto i nije bas svugdje takoo…

Sta znam.. sve u svemuu..moja procjena u vezi njih je vrlo dobra.. tako da ih preporucujem…
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od inaa
A jos nesto sto mi se kod alice svidja je to..da imajuu 24 sata besplatnu hotline..u koliko se imaju neki problemii..i prilikom tog poziva ne treba uopste puno da se cekaa :).. sto i nije bas svugdje takoo…

Moja iskustva sa ovim provajderom su potpuno suprotna. U vise navrata sam bio u situaciju da nekom ko koristi navedenog provajdera pomognem oko problema sa internetom.
Svaki put je to bila prava tortura cekanjem na hotline, nekad i po vise od 40 minuta. Takodje, ukoliko se zatrazi tehnicka podrska za problem koji definitivno nije vezan za krajnjeg korisnika, mora se zvati poseban broj gde se po pozivu placa nesto oko 6 €.
Tehnicka podrska im je ocajna.
Slicna iskustva sam cuo i od vecine korisnika ovog provajdera koje poznajem.

Dakle, meni nikad nece pasti na pamet da pravim ugovor sa njima.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

18

Ne znam stvarno..al sto se meine tice.. nikada nisam morala da cekam vise od eto max.10 min.. mozda sam svaki put imala srecu ili sta znam..ali nemam zaista lose iskustvo sto se njihove hotline ticee.. mada moram da priznam da je nisam stvarno ni cesto koristilaa..pa mozda eto i zbog togaa ?(

..a isto nebih zelela da me neko pogresno razumijee.. ne radi se o tome da ja sad njih hvalim nesto sto ja imam neku korist od toga :)... vec pricam uopstenoo.. jer po menii nisu losii..a isto poznajem I ja dosta osoba koje koristee istog provajderaa.. medju njima ima I onih kojii su zadovoljnii a I onih kojii nisuu.. sve zavisi od toga koliko ko ocekujee od necega a isto sta je na pr. prije koristioo..
Posto smo mi prije bili kod telekomaa stvarno nas je puno kostaloo.. i kroz alice su se mjesecni racunii eto da ne kazem visee alii sigurno 40% reduciralii.. mozda je i to jedan faktor (subjektivan) koji utice na moje misljenjee..
sto se mene tice sve ono sto mi je potrebno (internet + telefoniranje) je ok.. I ja licnoo nisam imala nekih vecih problema sa njimaa..osim na pocetkuuu ono sto sam navela u vezi internetaa..

Sto se 6€ tice to je zaista takoo..ja taj servis nisam imala potrebe da koristim do sada..ali cula sam od drugih da kosta 6€… ali ipak mislim da u koliko imamo nekii problem koji nema veze sa njihovom mrezom ..onda mozemoo to drugacije da rijesimoo bez da zovemo taj service.. alii ok ..normalno je da bi biloo boljee da je besplatnoo.. najaa..to je ipak samo moje misljenjee
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

19

A zna li neko kako je najjeftinije telefonirati iz Belgije. Hvala unpred.

HaNiBaL-33

Početnik

(10)

• »HaNiBaL-33« je muško

Datum registracije: 28.05.2006

• Poruku poslati

20

Srijeda, 20. Decembar 2006

Alice je da prostite sr...e ! Konekcija je tako losa,cak i kad po Njemackoj telefoniras,veza se u sred razgovora prekida.
Ja tarife nalazim na Klikni i trenutno telfoniram za 5.5 c sa NP.

Social bookmarks