Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško
  • »remos« je autor ove teme

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 27. Oktobar 2008

Jeli ispravno prenostiti lose vesti?

U poslednje vreme primetno je da ima puno losih vesti iz Pazara. Svako malo MUP otkriva neki kriminal i time stvara negativnu sliku o NP-u.
Meni se ponekad cini, da ovde neki likuju nad necijom nesrecom. Postavlja se zato pitanje dali je ispravno prenosti takve vesti ? Kakvo ponasanje nam islam o bruci brata i sestre preporucuje ? Treba li zastiti ili zaotkriti. Na kraju krajeva kakvu sliku prenosilac negativnih vesti ostavlja na vas ? Dali se menja vase misljenje o Pazaru ? Ili drugacije pitano....
Gde je prednosti znati i siriti negativne vesti o Pazaru ili bilo kome ? Jeli u pitanju licno zadovoljavanje unutrasnjeg nistavljuka ili ti niskih pobuda onog ko te vesti prenosti jer stoji, u rivalstvu sa onim kome je MUP dokahao ili neki drugi vid zelje ? Sumnjam da moze biti motivacija pozitivna !

Sam smatram da ih ne treba prenosti, iz razloga sto sam gore naveo i mnogobrojni drugih koji zbog vremeskog ogranicenja ne mogu navesti.
Dakle, meni vise interesuju razlozi zasto neko smatra da treba prenosti lose vesti iz Pazara ?
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

2

@remos,
prenošenje (i nakrašavanje) samo lijepih vijesti, a zataškavanje ružnih je komunistička metoda, znaš!
Ako treba, ovu rečenicu pročitaj 2-3 puta, i razmisli...
Vijesti su takve kakve su, i trebamo ih znati. Šta sad, u Pazaru je sve super?!
我还记得

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško
  • »remos« je autor ove teme

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od MATRIX
@remos,
Šta sad, u Pazaru je sve super?!

Pa nije super, ali ma koliko god bio los taj koji je uhapsen najmanje sto treba da nam bude dovoljno je to sto je nas, a ovi sto ga hapse su NEnasi:-) , a zar to nije dovoljno ? Ustvari zar nije dobro samo to sto je uhapsen, zar je potrebno da sami o sebi sirimo lose vesti ! Ne zaboravi da kad se prestavljas posle imena i prezimena budes pitan iz kojeg si grada ! A ako ljudi cuju samo lose o pazaru, sta znaci to za imidz grada ?
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

4

Slažem se sa tobom, sve je to tako. Ali, koliko smo ja i ti krivi za to??? TAJ kriminalac i diler nije NAŠ!
Uostalom, kao muslimanima su nam ionako prikačili etiketu TERORISTA, pa gde god da pomeriš, ako još "ne daj Bože" imaš bradu, ima da ti provere i hardver i softver! Opet, šta smo mi krivi u svemu tome?
Nekad su nas spominjali po dobru, pa ako se ovaj šljam od kriminalaca kojim čudom ukloni iz Pazara, nadam se da će nas biti u lijepim vijestima...
我还记得

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od remos

1 ) Sam smatram da ih ne treba prenosti............................. 2 )Dakle, meni vise interesuju razlozi zasto neko smatra da treba prenosti lose vesti iz Pazara ?

1-vo

Ovo je po meni pogresno misljenje.Jer nije realno prenositi samo lepe vesti iz nekog kraja.Fakticki krijes realnu sliku tog kraja ( a narod nije slep, a niti je sa neke druge planete ). A svi smo svesni sta ljudi rade da bi dosli do novca i nekog statusa u drustvu......i t.d i t.d.Po meni ih treba prenositi.

2-go

Ti si sada naveo Pazar sto je razumljivo.Ti si ih naveo kao " lose vesti " ali to nisu lose vesti, to ti je realna slika pojedinih ljudi koji ne biraju sredstva niti nacin kako bi zadovoljili svoje ciljeve.E sada ako imas nekog prijatelji ili poznanika koga je stigla ruka pravde, to je njegov problem.Pa mozda i zbog toga smatras da su to lose vesti i da iskrivljuju lepu sliku Pazara.

Da, takve vesti treba prenosit, da znas ko ti je komsija i ko ti je sugradjanin.A onaj sto voli Pazar i koji smatra da je Pazar lepo mesto mesto za zivljenje, bez straha za svoju licnu sigurnost a i ostalih gradjana, onda taj ce se slozit samnom.I uvek ce podrzavat sve Drzavne i Opstinske Institucije.

Ovo sam uzeo od Brata Matrixa..........TAJ kriminalac i diler nije NAŠ....................njihova religija je Boja Novca.

Da dodam jos ovo " Nas Muslimane Krasi SABOR/SABUR "

Remos be cool :D ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

6

Mislim da problem prenosenja vesti u stvari nije problem,problem je sto se dobre vesti ne prenose onako kako se prenose lose.

Dakle,primera radi,na Rts-u cete uzivo videti Pazar kada su u pitanju ubistva,kriminalni i sve lose ali zato NIKADA necete iz Pazara na Rts-u videti dobre stvari iz Pazara i onda se stvara slika da se desavaju samo lose stvai.

Dakle ne trebamo kriti lose stvari i vesti vec se treba izboriti da se i dobre stvari prenose istim intenzitetom kao i lose.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

7

Utorak, 28. Oktobar 2008

Ja smatram da treba prenositi te vesti(tipa narkodileri...) jer ti ljudi stvarno nisu nasi. I smatram da svakog narkodilera, narko bosa... bez obzira sto je imenom musliman treba pomenuti u medijima, jer je to TRENUTNA realna slika o nama. Tacno je da su o nama obicno prenosene samo lose vesti.

Ali u zadnje vreme se to menja. Gledao sam odlican izvestaj na FOX-u pre nekih 5-6 dana o nasem gradu a i u jednim novina(ne mogu sad da se setim kojim) takodje veoma lep izvestaj o nasem gradu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

8

Utorak, 28. Oktobar 2008

ja bih te vesti o hapsenjima sto je moguce vise lokalizovao,jer ako se lokalizuju nasi uspesi i lijepe vesti,sto bih onda zamarali centralnu srbiju i vojvodinu i ruznim.
policija ga uhapsila,njega ,njih,svejedno je. neka oni rade svoj posao

-ovde remos ima pravo u smislu da je puno losih vesti a na sva zvona o tome
ja sam dugo posle imbecilnog texta u jednim novinama jednog naseg novinara,o nekakvim "pazarkama" koje idu u nekakvu rasku na nake tretmane zapitkivan o svemu tome od komsijskog naroda(srba)
-pojasnio bih selektivno,kad me ne bi mrzelo,i onome kome vredi
to je samo jedan u moru primera,koji su u sveukupnosti davali sliku da mi jedemo ljude na nasim prostorima(u vidu prehrane) :) ,pa bi se, oni koji dodju i razuvere vratili sa drugacijim impresijama

-hteo bih da izbegnem danas da tome dajem i neku politicku konotaciju koja sigurno postoji (primer-blic)

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Social bookmarks