Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Akica_

Početnik

(10)

• »Akica_« je žensko
  • »Akica_« je autor ove teme

Datum registracije: 03.02.2008

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 04. Februar 2008

Jeli znate da su Novi Pazar 1941 odbranili Albanci?

Jeli znate ko je bio Acif efendija(Bljuta) Hadziahmetovic???To je bio nas velikan Pazarski,jedan od najuglednijih sandzackih politicara izmedju dva svjetska rata.To je covjek koji je bio najzasluzenij za odbranu sandzackog glavnog grada od cetnika.

I ako je Acif efendija bio rodjeni Pazarac imao je u svojim venama i albanske krve(babo mu je bio Albanac)

Cetnici sa svojim vojvodom (Todor Dobric) krenuli su da napadnu Novi Pazar (27.septembra 1941.godine)

Novopazarske sile su oslabile i cetnici su vec usli u grad ali su uz pomoc dragog ALLAHA nevidjenom brzinom,preko planine Rogozne i doline Ribarica,stigli u Novi Pazar nasa draga braca Albanci.Ostaci ovog cetnickog odreda su,zbog poraza koji su pretrpjeli od Albanaca i Pazaraca,svoj bijes iskalili te su stradala i druga muslimanska sela u okolini Novog Pazara:Trnava,Brdjani,Banja,Polkce,Janca,Muhovo,Grab,Bijele vode,Cebinac.

Ovo nesmijemo zaboraviti,ovo se mora prenositi sa koljena na koljeno i nasa djeca treba da znaju istinu o Snazdaku i da su Albanci nasa braca.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

2

chuvaj se nacionalizma jer on smrdi,kako kazhe Muhammed s.a.w.s. i nemoj mu davat prednost u odnosu na izvorni islam,ne kazhem da ne treba da prouchavamo nashu istoriju,al nemoj se vezivat' za naciju koliko za din,nego nek ti islam bude prvi,pa 5 mesta prazno,pa tek onda nacija...
A Shaban Poluzha je stari mudzahid.

chitaj knjige od Haruna Crnovrshanina i Nura Sadikovica.Oni ce ti rec detaljno sve :)

Akica_

Početnik

(10)

• »Akica_« je žensko

• Poruku poslati

3

Mislis "Sandzak porobljena zemlja" ja tu knjigu skoro da znam na pamet. A da je rijec o nacionalizmu to si pogresno protumacio.Ja ne znam sta ti smatras nacionalizmom?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od simke_np
chitaj knjige od Haruna Crnovrshanina i Nura Sadikovica.Oni ce ti rec detaljno sve :)

Nije zgoreg reci, kada se vec ove knjige reklamiraju, da one ipak imaju veliku mahanu a to je da nisu prosle jednu strucnu recenziju koja bi im vjerovatno obezbjedila kvalitet koji im fali. To je steta jer knjige raspolazu sa dosta materijala, dosta je truda ulozeno da ugledaju svjetlost dana pa ipak kod ozbiljne citalacke publike im je zbog ovoga umanjen ugled. Nepristrasan citalac se tesko moze oteti utisku da je u knjigama vise politickog nego naucnog.

O dogadjajima u i oko Novog Pazara u zadnjih sest-sedam decenija daleko pouzdanije govore knjige Ramiza Crnisanina. A Safet Bandzovic je svakako nas najbolji historicar. Steta sto nije malo vise svog naucnog rada posvetio bas ovoj problematici.

A braci Albancima najljepse hvala za sve dobro sto su ucinili za nas.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Utorak, 05. Februar 2008

Hvala im, ali na nekoliko mesta sam naisao na podatak da su oni sa tu odbranu dobili pare, tj. da su bili placeni od imucnijih Pazaraca da dodju. Zna li neko je li ovo tacno?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Akica_

Početnik

(10)

• »Akica_« je žensko

• Poruku poslati

6

Utorak, 05. Februar 2008

ef ma kakve pare da su dobili.Oni su to radili i za svoje dobro,jer ako bi Cetnici prosli kroz Pazar onda bi i njima bila hatma.Oni su dosli jer su znali da u Pazaru ima dosta njihovih ljudi,to jest brace Albanaca.Sta ti mislis,ko smo mi?Od kuda nama po jedina prezimena?Ne mislim sada da su nam oni preci,ali vecina njih je doslo u Pazar,jos za vreme Osmanskog carstva.I nije mi poznato,onda od kuda Srbi tvrde,da smo,mi Srbi koji smo primili Islam?Sto smo mi drugaciji(mislim zadrtinji)nego nasi bosnjaci iz Zapadnog Sandzaka(oni su se asimilirali,oni blage veze nemaju o nicemu) a dok mi Pazar,Sjenica,Tutin smo i dan danas ostali najacaci kako u kulturnom tako i u duhovnom svijetu.

• »Firar_Bihora« je muško

Datum registracije: 02.03.2008

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 03. Mart 2008

Sellam

Nisu oni uzeli nikakve pare,a to je tacno da je dosta Albanaca se naseljavalo u NP,mi nismo srbi jer su nam preci ili Turci,Albanci ili Bosnjaci(narod boguhumili koji nisu nikad bili hriscani )

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

8

nama ove god u Ulcinju rekose, vi sta svi bili Albanci,samo ste malo zaboravili jezik, Phikrete sinko,potvrdi ovo.
imalo je tu ineresa,ali eto,odbrani se u zube ne gleda(posle su i albanske skole pootvarali)jer naravno svi nas svojataju 8) a mi necemo ;(
:D
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

• »ERTAN-72-NP« je muško

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

9

Pa Albanci nisu odbranili pazar vec su pomogli pazaru
jer da su prosli kroz pazar onda bi isli na kosovo !!
Nemci nisu napali amerikance ali su ovi njih napadali jer su znali da posle evrope je amerika na redu !

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Jasmin
nama ove god u Ulcinju rekose, vi sta svi bili Albanci,samo ste malo zaboravili jezik, Phikrete sinko,potvrdi ovo.
imalo je tu ineresa,ali eto,odbrani se u zube ne gleda(posle su i albanske skole pootvarali)jer naravno svi nas svojataju 8) a mi necemo ;(
:D

Jasmine, potvrđeno. ;)

Samo polako ljudi, nije sve crno-bijelo. Ne bi bilo loše da saslušate ljude koji su savremenici tih dešavanja (ako ih ima još mnogo živih).

Na primer, prošle godine, 3 meseca pred smrt mog deda, pitao sam ga (zapravo moj brat) upravo za Aćifa Bljutu i snimio mobilnim telefonom njegov odgovor. Taj odgovor sam nekoliko puta ranije od njega čuo ali mi se nije dalo da snimim. Sad to imam zabeleženo.

Inače moj dedo je bio partizan, kao i njegov rahmetli brat (Dedo Šehović) koji je poginuo u Aljinovićima, a čiju je bistu neko mentalno ograničen dao sebi za pravo da razbije...

Prema tome, ko je ko i ko je šta radio ne može se tek tako suditi paušalno. Iako je bio partizan, dedo mi je rekao da su partizani mnogo loših stvari uradili u Pazaru (konkretno je pomenuo streljanje na osnovu sumnje), ali o Aćifu Bljuti sam čuo vrlo interesantne stvari...

Daleko je on od toga da se treba rehabilitovati.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

11

Srijeda, 21. Maj 2008

Ako neznas svoje korjene pa kako mozes sebe uopste ubrajati u Narod,a mi jesmo narod i to vrlo bliski sa Albancima a i mnogi oko nas samo sto to oni nepriznaju.Savremena medicina i dnk analize ce razjasniti mnoge nerazjasnjene ili dosada prikrivane tajne.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

Datum registracije: 25.01.2006

• Poruku poslati

12

Srijeda, 21. Maj 2008

Isitna

To je tacno, Albanci su nama pomagali uvijek, branili su nas od koalicionih partnera naših dragih lidera Sulejmana i Rasima.
Sada, Rasim i Suljo govore da je proglašenje nezavisnosti Kosova nelegalan ćin. Mislim stvarno ne kontam kako je narod glup i uvijek glasa za njih a oni potpuno isti samo mijenjaju strane.
Neko bi trebao poslati pismo dole, Tačiju i u Kosovske institucije ispred Bošnjaka Sandžaka da se ogradi od ovih hajvana sto nas zavadjaju sa Albancima, od kojih nas vecina vodi porijeklo.

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

13

Srijeda, 21. Maj 2008

Ja sam cuo price da su cetnici bili u selo starcevice to je u ona brda kod ribarica opstina tutin i da su u tome selo klali i silovali i onda su posli put ka senici kod nekog jezera su nasi sandzaklise njih prisreli i ubili, tako da "drug tito" umesto nas pohvali i daruje on nas kaznjava i kaze da su to bili partizani a ne cetnici da je bila greska, i on kaznjava sandzak na 50 godina razvoja.

to sam ja cuo pricu od starih ljudi a nisam nigde procitao i sada bi bas voljeo znati dali je to istina ili nije
molim nekoga ko se bolje razume neka mi objasni

:D :D ;) ;)
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

14

Srijeda, 21. Maj 2008

ooo

Da da to je istina , bila je velika borba pitajte starije,sve ce vam reci .Tada su nas zaista spasili.
Ali i ovo za Starcevice je istina ubili su 42 bosnjaka cetnici.
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

spartanac

Početnik

(10)

• »spartanac« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 22. Maj 2008

Citirano

Orginalno od RoyDin
Da da to je istina , bila je velika borba pitajte starije,sve ce vam reci .Tada su nas zaista spasili.
Ali i ovo za Starcevice je istina ubili su 42 bosnjaka cetnici.

Da istina je to.Na seoskoj cesmi(hajratu)koja se nalazi u selu Starcevice pise sledece-

,,DANA 11.JULA 1922.GOD
REGULARNA VOJSKA
KRALJEVINE JUGOSLAVIJE
IZVRSILA JE ZLOCIN
NAD BOSNJACIMA STARCEVICA,,

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 07. Juli 2008

Samo da nebi doslo do zabune Erkan govori o bitci na Jarutu koja se odigrala u drugo svjetskom ratu,u kojoj su ucestvovali Biko i Deko i ostali nasi Sandzaklije koji su hrabro branili svoje domove i od Partizana i Cetnika, dok dogadzaji o kojima prica Spartanac desili su se tacno 1922 god A glavni komadant cetnika bio je Kosta Pecanac,koji je prvo krenuo na Crnis selo tri km daleko od Tutina.Posto je tu naisao na cuvenog heroja donjeg dijela sandzaka,jer je u gornjem djeluisto tako cuveni heroj Jusuf Mehonjic cuvao nejaki narod od zuluma Koste.Vidjevsi da nemoze da udze u Crnis kojeg su branili ljudi Feriza Salkovica on se vratio i odlazeci iz bijesa pobijo nasu bracu u Starcevicima. Dali ce ikada Bosnjaci traziti rehabilitaciju nasih heroja videcemo.
Nasi heroji su to sigurno zasluzili, neka im Allah dz.s.da dzenet.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

darvin

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.08.2008

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 21. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od Hasim
To je tacno, Albanci su nama pomagali uvijek, branili su nas od koalicionih partnera naših dragih lidera Sulejmana i Rasima.
Sada, Rasim i Suljo govore da je proglašenje nezavisnosti Kosova nelegalan ćin. Mislim stvarno ne kontam kako je narod glup i uvijek glasa za njih a oni potpuno isti samo mijenjaju strane.
Neko bi trebao poslati pismo dole, Tačiju i u Kosovske institucije ispred Bošnjaka Sandžaka da se ogradi od ovih hajvana sto nas zavadjaju sa Albancima, od kojih nas vecina vodi porijeklo.

Nelegalan cin?
Ma hajde...
Ako oni tako pricaju,sta da mislimo?

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 04. April 2010

...

Mislim da imate malo preterano pozitivno misljenje o albancima.
jel za vas brat albanac katolik ili pravoslavac recimo???
poznato je da nisu svi albanci muslimani.
jel za vas brat albanac koji kaze da je SANDZAK albanski i treba da pripada velikoj albaniji cija ce religija da bude SHQIPTARIJA ( albanizam) dok za islam se toliko ne mari...
sta mislite?
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 04. April 2010

Islam je isti za sve. Koje god nacionalnosti da si. Vjera Islam je dodirna tacka svim ljudima i prijatelj svim narodima. Iza tebe posle smrti ostaju samo tvoja dobra djela. Zato, jedan svet. Jedna vjera.
Politika je zanimanje.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 04. April 2010

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Samo da nebi doslo do zabune Erkan govori o bitci na Jarutu koja se odigrala u drugo svjetskom ratu,u kojoj su ucestvovali Biko i Deko i ostali nasi Sandzaklije koji su hrabro branili svoje domove i od Partizana i Cetnika, dok dogadzaji o kojima prica Spartanac desili su se tacno 1922 god A glavni komadant cetnika bio je Kosta Pecanac,koji je prvo krenuo na Crnis selo tri km daleko od Tutina.Posto je tu naisao na cuvenog heroja donjeg dijela sandzaka,jer je u gornjem djeluisto tako cuveni heroj Jusuf Mehonjic cuvao nejaki narod od zuluma Koste.Vidjevsi da nemoze da udze u Crnis kojeg su branili ljudi Feriza Salkovica on se vratio i odlazeci iz bijesa pobijo nasu bracu u Starcevicima. Dali ce ikada Bosnjaci traziti rehabilitaciju nasih heroja videcemo.
Nasi heroji su to sigurno zasluzili, neka im Allah dz.s.da dzenet.

Da li neko zna da mi kaze kako je uhvacen i ubijen Jusuf Mehonjic?
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Social bookmarks