Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 20. Maj 2004

pa i mene kopka to shto smo pred bogom svi isti i jednostvno sam svestan te chinjenice...MEDJUTIM...bash danas u nedostatku bolje ideje na chasu likovnog vaspitanja sam uzeo da crtam kukaste krstove 8) :rolleyes: profesorica me je pitala da li uopshte znam shta crtam,i ako znam zashto to radim...a onda sam dobio informaciju od nje da shvabe onaj kukasti krst drugachije zovu "svastika" shto mi je bilo shmeshno...iskreno,rasista sam,ponekad...mozhda sam samo u loshem omladinskom 3pu...videcemo,pokazace vreme...crnci mi ne smetaju,ok su,medjutim kad vidim kineze i jevreje X( X( X( X( X( poz

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 20. Maj 2004

ja se pokaja ono sto reko, jes bilo iskreno al opet moze me neko pogresno shvatit,
evo u prilog o onome da ne treba bit raista, prvo kao i svi ostali strahovi dolaze iz nepoznavanja,
sreca moja pa sam imao prilike da upoznam i popricam sa svakim mogucim stvorenjem sveta (vala nisam sam jos sa tim mongolcima, al njih nema sta cu ja) i ono ljudi su stvarno svugde isti, na celoj zemaljskoj kugli, kazu smrad il nesto drugo, pa pogledaj tvog komsiju, brata druga iste boje vere il sta jos, kako oni smrde, ima ih raznih a, isto ko i ovih, crnaca indijaca kineza
jedan od mojih najboljih drugova je Kinez, iz Kine, :D tamo daleke i meni ko da je odrasto sa mnom, imam i prijatelja crnaca, indijaca i svi su isti (dobri i fino mirisu, sta ces imo sam srece)
sa druge strane ima u Pazaru ljudi sa kojima nikada nisam mogao rec progovorit, imalo je onih koji su bili drugaciji, koji me nisu volelei ili koje nisam voleo, ono coveku ne treba crnac il kinez da nadje nesto da mrzi, ima ljudi koji ne podnose debele, drugi mrze ljude sa velikim nosom i sta ces tako ti je to
ono sto reko za jevreje je vise motivisano politicki, jer sve ono sto se desava izaziva reakciju jer drukcije ne mogu, al iskreno imam i prijatelja jevreja i nikada nisam pomislio da su oni Saron, oni su mi prijatelji zato sto su dobri i naravno nikada ne bi trebalo generalizovati i treba biti otvoren, i sa svim predrasudama treba ici direktno i susresti se a posle ces vieti mozda i nije tako strasno
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 20. Maj 2004

Ja nemam drugova indijanaca.... doduše meni nije ni zamerit ;)

P.S. RASista? jok more.. PAZARac :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 20. Maj 2004

vala brate sa ovim pistoljem cudo i da imas drugova
malo za promenu

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Orginalno od sans
P.S. RASista? jok more.. PAZARac :D

:D :D :D :D :D (o) (o) (o) POSTUJEM :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

SANP-75, Hadalj je predlozio da se tema prosiri ne samo na rase, vec i na narode

Pa ne mozhe covjek biti "[U]rasista[/U] " kada mrzi druge narode!

Citirano

fino pitanje uttopljena, sam ja bi ga prosirio, da rasizam nije samo crn beo ili zut, rasizam je i ne voleti Jevreje, Nemce, Srbe, Muslimane (jos ako ne mirisu lijepo)

Ja mislim da Hadalj pogreshno formulishe rijec "[U]rasizam[/U] " u njegovom navedenom se radi o "[U]nacionalizmu[/U] " a ne o rasizmu!!
Leben und leben lasen ;)

Rasista

Početnik

(10)

• »Rasista« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 20. Maj 2004

Kako mrzim bijelce ZIVELI :))

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Rasista
Kako mrzim bijelce ZIVELI :))

Zaključak: Rasista je rasista...

a Kolumbo :D .. to je druga priča.. i ima veze s indijancima
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 20. Maj 2004

Kolumbo je za sve kriv :rolleyes:

sans ovo medju redovima nije potrebno!
Leben und leben lasen ;)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 20. Maj 2004

Pa ja ne znam :) a da rasizam , mrzim amere i josh poneke ali ne mogu da pricam o tome,da mi ne postavU kljechku :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 20. Maj 2004

Pozdrav

Citirano

Orginalno od SANP-75
Zbunishe me Mikov_sin i @ef ?( ne znam u koju rasu svrstavate "jevreje"?jeste li u ovom sluchaju rasisti ili nacionalisti?

Ama ja nisam ni jedno ni drugo, al "ih" brate jednostavno ne volim.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citam ove odgovore i pitam se jesu li ovo melajcad pisala.Sve "nisam ja" sto ne verujem da je tako u svakom od vas t.j u vasoj potsvesti ima rasizma.I nemojte mi reci da nije tako.Evo ja cu vam dati moj primer.Kad je pukao rat kod nas ovde u Makedoniju ja sam bio u njemu 11-meseci bio za Makedonce t.j za Drzavu i uopste nisam verovao nikom od njih ipak oni su pravoslavni a ja musluman to je jedan razlog a drugi je da sam ja za njih uvek bio i bicu "siptar".A kod Albanaca sam "srbin" pa hajde vi meni recite kako ja te ljude da volim.Ne pricam samo za jednu personu vec za sve njih.Takvo je ovde stanje mada i gore nije nista bolje "Turci".Kako je rekao Ratko Mladic kad je bio u Srebrenici ovo je osveta Turcima.
Svak svakog voli t.j niko nikog ne voli!!!!!

Peace love and harmony 8)
" Bilen alemlere rahmettir "

• »mafijA_Becka« je muško

Datum registracije: 11.05.2004

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 20. Maj 2004

@kiki: kinezi su poceli da se skupljaju, polako ce i crnci :D

rasista: ma jock, sta bi nasi narkomani bez njih 8) , samo mrzim sto u becu sad ima na svakom cosu onaj "telezcafe" il' kako oni to zovu, dje mozes jetinije telefonirat i malo surfat na 2-3 pc-a. Cisto sumnjam da je to samo pokrica za druge poslove, mislim konkurencije imaju previse a zarade 0 ;)

nacionalista: pff.. kod svih ima losih, cak i pazarcad :( a pojedinim turcima bi o| :D
...why can't the boys be the toys that the girls want the boys to be....and why can't the girls see the world that the boys want the girls to see....

34

Petak, 21. Maj 2004

Nerviraju me recimo prljavi ljudi.. il nepismeni.. il nepriostojni.. i bucni.. I tako to.. bez obzira ko su i sta su.. A dragi su mi dobri ljudi. Ako se desi da nekad (a desi se) da neka grupa ljudi odredjene rase poseduje karakteristike koje ne volim (i koje me nerviraju) i kazem da ih ne podnosim (ali samo te i takve ljude) cini li me to rasistom? Ne znam.. najradije bih da iz sebe mogu da izbacim taj prek osecaj koji osetim prema ljudima sa takvim osobinama, ali cini mi se da im osobine za kozu i rasu ne vezem... A ljude po osobinama ocenjujem..

Ako ne mogu generilizovati nista u vezi sa osobinama ljudi (i ne mogu iako se radi nekad o vecem broju pojedinacnih slucajeva) mogu za nesto: crnci su ljudi koji i dalje (ako kazem sa pravom relativiziracu) pate od komplexa rasizma.. Jedna rijec koju onu mogu pogresno da protumace ako je izgovorena oni ce da skoce i da galame jer su je bas pogresno razumeli.. I bice optuzbi na racun onoga koji je rijec izgovorio da je rasista.. A i ako pogledate ko se voli medju crncima.. to su samo crnci.. Dok ja recimo imam dragih mi sportista i pevaca i umetnika svih boja.. jednostavno samo ih po kvalitetu i osobinama razlikujem (tj po tome se oni sami razlikuju). A ovo o crncima rekoh jer je to u dosta slucajeva njihova osobina pa dadoh sebi za pravo da generalizujem,.. A zbog ove osobine ih ne svrstah ni u lose ni u dobre.. samo nesto napisah sto ima blagi osvrt na nasu temu..

mogu ja da se potpisem i bolje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

35

Petak, 21. Maj 2004

posto SANP navalio jes rasizam nije rasizam,

evo male definicije rasizam:

Sistematsko neprijateljski stav prema nekoj odredjenoj grupi ljudi

Rasa:

Skupina osoba koje su prestavljene zajednickim karakteristikama i koje grupisemo u jednu istu kategoriju

znaci rasizam moze biti ne voleti Belce, Crnce, ali i sve druge koje mozemo grupisati i njihove karakteristike generalizovati, pa svi Jevreji su jedna rasa, svi Nemci, svi Muslimani, svi Katolici, svi Pazarci, svi Staro RASovci, svi ljudi sa velikim nosom, svi oni koji nose sociva ili svi oni koji slusaju Zeljka Joksimovica (svi oni su glupi i smrdi im iz usta)

Da se nadovezem na fingera, istina je da postoji kompleks crnaca od rasizma, al ne samo crnaa vec svih onih koji se nadju u podredjenom (manjinskom) polozaju, kolko samo nas koji zivimo u inostranstvu je pomislilo da ga ona zena na salteru u posti mrzi samo zato sto je stranac il ko zna sta.

malo za promenu

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

36

Petak, 21. Maj 2004

Joj aladine :))))))

Citirano

samo mrzim sto u becu sad ima na svakom cosu onaj "telezcafe" il' kako oni to zovu, dje mozes jetinije telefonirat i malo surfat na 2-3 pc-a. Cisto sumnjam da je to samo pokrica za druge poslove, mislim konkurencije imaju previse a zarade 0

Eh paa..sto ti mores lupit to niko ne moze..hahahahahah :)

Po mojem misljenju se rasizam automatski stvara nakon nekog loseg dozivljaja sa nekom osobom koja "predstavlja" jednu rasu...ko sto mikov sin pomenu sa tim jevrejcetom na uni...ja licno jedno vreme nisam mogo da podnesem juzne korejance...bavio sam se njihovim sportom pa sam jedno vreme bio duze u kontaktu sa njima...nije da su oni meni smetali i da su mene ponizavali vec njihovo ponasanje medjusobno me je malo iznenadilo...psuju se medjusobno (brat sestri zakuje roblje) sto je kod nas to nesto nemoguce i neverovatno", ne tragaju jedno drugo i mnogo su sebicni....

Jos uvek se smijem za ova telecafe

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

37

Petak, 21. Maj 2004

Citirano

...psuju se medjusobno (brat sestri zakuje roblje) sto je kod nas to nesto nemoguce i neverovatno",

joj pazarac ti ka da nisi iz pazara, ovo sto se psuju pa brate toga kod nas kolko hoj, bar je prije bilo, sad od kako su muslimani opet ne znam
malo za promenu

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

38

Petak, 21. Maj 2004

Pa neznam takozvani hadalje...

odrasto sam u najnovi pazar i jos nijednom mi se nije desilo da cujem da brat bratu ili sestri opsuje majku ili slicno...ne govorim ode o deckurliji vec o punoletnim osobama...sad neznam djesi ti u pazar odrasto:)

mada sam komsije pravoslavce koji su takodje u np odrasli redovno cuo da medjusobno kuju roblje 8o

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

39

Petak, 21. Maj 2004

ja na Hadzet, al znam i da se po Potoku, Jaklji, Poilima, Parnickom, Cukovcu itd.
redovno psovalo, ono jes kad sam bio dijete vala, a za odrasle nesto nisam obraco poaznju,
malo za promenu

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

40

Petak, 21. Maj 2004

Nacionalista jesam RASISTA NISAM.... zato sto to nije islamski
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Social bookmarks