Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko
  • »galaksija« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 18. Januar 2006

JIN JANG

Simbol ravnozete (po Feng Shuiju).
Jin oznacava crno,mrtvilo,tisinu,mirnocu,dok Jang oznacava bjelo,zivot,buku,akciju :-)...Smatra se da ako se pravilno postavi ravnoteza u domu u kom zivite (ili na poslu u kancelariji npr.) da ce vam to donijeti harmoniju ,kako u kuci,tako i na poslu.
Ne valja ni previse jin,ali ni previse jang elemenata.Da biste znali kako preurediti dom ili kancelariju evo pomoci cu vam ja.
Za pocetak potrebno je da u svojoj kuci odredite sektore Istoka,Zapada,Sjevera i Juga.

Sjeveru pripada element vode i plave boje i ako imate akvarijum sa ribicama postavite ga u ugao sobe ili kuce koji pripada tom sektoru.Srecu donose arovani (vrsta ribice) ali posto smo mi Bosanci i nemamo tako dubok dzep za arovane,mogu i zlatne ribice (svega 2 KM po jednom komadu-zamislite da Vi kostate 2 KM ,hehehe).Takodjer i kornjace donose srecu ,pa u akvarijum ubacite jednu (one ne vole da su u paru).Broj ribica treba da iznosi 9 komada….znaci 9 puta 2 jest jednako 18 KM.(konvertibilnih maraka,da neko ne pomisli da se radi o kilometrima).Takodjer je dobro da akvarijum stoji naspram ulaznih vrata,jer to donosi dobrobit i novac.(Inace sve banke u Kini imaju na ulazu fontane i akvarijume,pa ko je bio u Kini ovo moze da potvrdi).Kao sto rekoh tom sektoru pripada plava boja i ako imate neki predmet plave boje (npr.stolnu lampu ili sliku postavite ga tu).Tom sektoru pripada oblik kocke ili kvadra pa ako imate neki namjestaj u tom obliku postavite ga tu.

Jugu pripada element vatra i crvena boja.U taj sektor stavite sporet i taj dio mozete obojiti u neku boju koja pipada crvenoj(mislim na zidove,da ne obojite sve odreda)…npr.pink boja .Ako vam je u kom slucaju sporet u sektoru Sjevera to ce poremetiti Jin Jang tj.ravnotezu i sporet koji inace pripada elementu vatre moze vam ozbiljno ugroziti vase finansije,zato odmah na posao!!!(nemojte se smijati,da se ja ne bih smijala vama!).Jupol u ruke (svega 5 KM 1 kg i crvena boja od 3 KM koja se uspe u jupol bjele boje,sto iznosi svega 8 KM) i farbajte!

Zapadu pripada element metala ,siva boja i okrugli oblik.U taj sektor mozete staviti TV ili muzicku liniju i neki namjestaj koji je okrugao (npr.sto).Takdjer preporucuje se da u taj sektor stavite nesto sive boje (ne morate farbati zidove u sivo!).

Istoku pripada element drveta i sve sto je te boje.U taj sektor mozete staviti i crvenu i bjelu boju.Preporucuje se da tu drzite cvijece.

Sto se tice slika …ako imate slike sa planinama stavite ih na zid tako da vam budu iza ledja.Zasto?Zato sto planine oznacavaju snagu,zastitu i ako ih kojim slucajem stavite ispred sebe na zid ucinit cete suprotan efekat.Slike sa vodopadima (i rijekama koje teku ka vama) stavite ispred sebe ,jer takve slike oznacavaju dobrobit u finansijama i uspjehu u poslu.

Knjige nemojte stavljati iza ledja,nego ispred sebe.Rijeci napisane u knjigama na vas djeluju kao «noz u ledja».

Dalje….pogled…i pogled je bitan!No,posto ne mozete premjestiti kucu ili zgradu u kojoj zivite (ugradite joj tockice ili kupite haubicu sa granatama od 155 mm i rusite sve redom oko sebe,hehehe,salim se :- ) )ima i za to spasa….
Ulaz kuce trebao bi da gleda na rijeku koja tece ili na lijepe zgrade i uredne livade …ako u nekom slucaju ulaz kuce gleda na smece ili neke rusevine ugradite vrata koja imaju zatamnjeno staklo(kao staklo-ogledalo) i time cete svu negativnu energiju koja pristize sa tog mjesta kao bumerang odbiti od svojih vrata.(Ipak je ovo jeftinija varijanta od haubice,heheh).Ako vam kanta za smece stoji naspram vrata premjestite to odmah.

Sto se tice posla svoj sto (ako radite u kancelariji)pstavite tako da je iza vas zid (a ne prozor),po mogucnosti neka vam sef dodje iza ledja,jer ako je naspram vas uvijek cete sa njim biti u duelu.Kad vam je sef(poglavica) iza ledja uvijek cete imati njegovu podrsku.Ovo kod mnogih fercera-pa…probajte i vi,nista vas ne kosta.
Ako vam se naspram ulaznih vrata nalaze stepenice eeee,tu vam ne mogu pomoci.Pokusajte da mjenjate kancelariju,jer sva sreca koja dolazi uz njih automatski se i vraca niz njih.

Dalje…
I ljudi se djele na jin i na jang ljude.Jin ljudi su crni ,a jang plavi.Jin ljudima odgovara jang posao(dinamican,posao u kom se stalno krecete) a jang ljudima odgovara jin posao (miran,tih,kancelarijski).

Eto,ja mislim da je dovoljno od mene,ako imate nekih pitanja,mogu ja jos da pricam.
Toliko. :)

galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • images.jpeg
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 19. Januar 2006

Lep tekst,svidja mi se. Na prolece preuredjujem svoju sobu i vec imam u glavi da mi jedan zid (juzni) bude crven ili ti pink,vec cu se odluciti. Sad su ljubicasti,svetlo i tamnije-dijagonala. Kuzis.
A zavese,koje one da budu boje?Pa ustvari i to zavisi na kojoj su "strani sveta" :D Jel?
misli globalno-deluj lokalno

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

3

Da...crveno ide na jug,uzmi zastore crvene boje koje po sebi imaju cvjetice ili zmajeve (zmaj je po Konezima simbol srece).Znaci zavjesa bijela a zastori crveni...kuzis??? :)

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od galaksija

Dalje…
I ljudi se djele na jin i na jang ljude.Jin ljudi su crni ,a jang plavi.Jin ljudima odgovara jang posao(dinamican,posao u kom se stalno krecete) a jang ljudima odgovara jin posao (miran,tih,kancelarijski).

Ja kao jin sam zadovoljan sa jin poslom, neka ga jang jangovima :D

A ko su Konezi? :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

5

Konezi su najmnogobrojniji narod :)) ...ej a fakat nisam o ovome razmisljala...kojih ima vise Kineza ili Rusa na kugli zemaljskoj???

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

6

ovo je neko sala pitanje!Kineza ima jedno deset puta vise.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

7

@joku...pa naravno da je sala pitanje ,ali primjecujem da ti to uze za ozbiljno :D
Po Feng Shuiju zmajevi donose srecu.
Ako imate malu figuricu zmaja (sto rekao Djuro u kucnim carolijama :A sigurna sam da imate)stavite je pored ulaznih vrata svog doma tako da figurica gleda na vani.Tako ce vas (kako mali kosooki vjeruju) cuvati od zla.
  • 9765.138184.jpg

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 20. Januar 2006

Kinezi su najsujeverniji narod zato i kace te zmajeve na vrata.Da i ti nisi to zakacila?!
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

9

Subota, 21. Januar 2006

annonimus i da jesam i da nisam to je moja stvar :)

Da li ste znali da je cijeli Hong Kong uredjen po Feng Shujiju
  • 9765.137840.jpg

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 16. Februar 2006

Moram svima da objasnim na pocetku da feng shui nije religija ,tako da ne dodje do zabune..... feng shui je tradicionalna kineska znanost ili bolje vještina kojom se težilo odrediti najbolji položaj čovjeka i njegovih građevina unutar prirodne okoline, u cilju postizanja što potpunije usklađenosti s cjelokupnim svemirom.Ova kineska vještina odražava duboku ekološku svijest o povezanosti čovjeka i prirodnih sila i objedinjuje nekoliko drevnih znanosti. Astrologija, analiza vremenskih pojava, znanost o vjetrovima samo su neke od njih. ....
Dakle feng shui su metode...uspostava ravnoteze (JIN-JANG) jer kad pravilno rasporedite okolinu u kojoj boravite dat cete prostora pozitivnoj energiji da utice na vas....
Da jos dodam...Oni koji imaju problema sa zdravljem ,neka drze neki predmet od kristala pod lampom (lampa ce zagrijavati kristal i time ce emitovanje pozitivne enrgije iz kristala biti pojacano).Ovo je isto po feng shuiju ,a sigurna sam da ste culi za lijecenje kristalima!?!Iskusni hemicari znaju da kristali zrace pozitivnim energijama,a neki ljekari ga preporucuju da se postavi na mjesto i u sobu gdje cesto boravite.
Toliko.

Social bookmarks