Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

21

Petak, 17. Mart 2006

Vi mrtvi popadaste za tu Evroviziju !!!

Veliko cudo,Italijani ne ucestvuju toliko godina pa nikom nista !!!

Kao kod nas izbor pesme za Evroviziju jedan pevac nastupa sa 4-numere hahah a ne osvoji ni jedno mesto lol TRAGIKOMICNO !!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

22

Petak, 17. Mart 2006

Ama zhalosno je to shto su u sve kulturne dogadjaje i manifestacije maksimalno umeshali politiku. Zhalost... Ali shta da se radi..
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 17. Mart 2006

Nista bogami,samo promenis kanal ili okrenes list ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

24

Petak, 17. Mart 2006

Kad vec pominjemo nase-vase-moje-njihove ?(
moram pohvalit pesmu Harija-"Lejla".
Ima sta i da pokaze-glas,stas,pesmu. Napred Hari (o)
misli globalno-deluj lokalno

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško
  • »smeker« je autor ove teme

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

25

Subota, 18. Mart 2006

Ja samo da kazem da u Flamingosima osim Srba i Crnogoraca jedna od igracica je Bosnjak! Mozda ce to nekome znaciti ...

Sto se tice reci upucenih meni, nemam kompleks nize vrednosti kao Bosnjak, niti se ufulavam bilo kome vec pricam onako kako mislim ... Hari hata Hari ima extra pesmu i rado cu glasati za njega, ali u ovoj temi je muhabet "Ko ce prestavljati SCG na evroviziju" Predstavljati jednu zemlju znaci prestavljati drzavljane te zemlje ...

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

26

Subota, 18. Mart 2006

Ada smekeru, svoj ti pos'o! :D Razumeli su oni shto su trebali da razumeju, a oni shto nisu razumeli, shvatice! Ako Bog da! :]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

27

Subota, 18. Mart 2006

Pa sad, sve zavisi kako go gleda i kako ko osjeća. Ja sam naprimjer formalno državljanin SCG i tu formu poštujem u onoj mjeri koliko ova država ispunjava sve potrebne formalnosti prema meni.

Suštinski moja država je Bosna i Hercegovina, jer sam za tu državu vezan historijski, vjerski, nacionalno, emotivno, intelektualno, kulturno, itd., itd.

Pošto je muzika jedna vrsta kulture, a kultura ima veze sa duhovnošću i emocijama, onda mene u tom smislu ne mogu predstavljati Srbi ili Crnogorci, već samo Bošnjaci moji.

Naravno, ja ne mogu biti nikako emotivno, duhovno, kulturološki, intelektualno, itd. vezan za ovu državu. Vezan sam za nju samo zakonski i ništa više.

Edina, ja ne vidim da sam igdje ikoga provocirao, već sam samo fino iznosio svoje mišljenje, a to što se ti nerviraš zbog toga što ja iznosim svoje mišljenje i podrobno ga objašnjavam ja nisam kriv.
Dakle, nisam provocirao i nikome nisam branio da svoje mišljenje iskaže.

Mene je samo iznenadilo to što Bošnjaci (mislim na vas) emotivno doživljavaju ovaj događaj u vezi odabira pjesme koja će predstavljati SCG.

Ja svoje emocije mogu pokloniti samo nekom svojem, a tuđinu ne mogu, mogu samo biti fer, korektan i pravedan prema njemu, jer mi je to obaveza, ali emocije? A ne, to poklanjam svojim Bošnjacima.

Zato je moj stav i mišljenje, koje ovdje pokušavam iznijeti je da mene ne može predstavljati Srbin ili Crnogorac, već Bošnjak.

U jednom hadisu Muhammed a.s. kaže: "Onaj narod kojem poklanjaš ljubav tom narodu i pripadaš."

Dakle, ja ne mogu pripadati bošnjačkom korpusu formalno, a suštinski navijati u svemu za Srbe ili Crnogorce. I mogu reći da je to dosta primjetno kod našeg naroda. Bošnjaci su formalno, a suštinski navijaju za Srbe i Crnogorce, u sportu, kulturi, muzici, intelektu, itd., a kad im spomeneš Bošnjake naše ništa drugo nemaju osim pokuda i napada.

To je za mene znak podaničkog mentaliteta i kompleks niže vrijednosti. Jednom riječju, nedostatak dostojanstva. A meni je jako žao kada vidim da neki moj Bošnjo ima te bolesti kod sebe.

Svjestan sam toga da svaki put kada ukažem na to trebam biti spreman na napade upravo od strane tih mojih Bošnjova, ali tu smo da jedni druge volimo, trpimo, nosimo, praštamo, itd.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

28

Subota, 18. Mart 2006

Citirano

Orginalno od Spain
U jednom hadisu Muhammed a.s. kaže: "Onaj narod kojem poklanjaš ljubav tom narodu i pripadaš."

Jesi li ti choveche svestan shta prichash? Kome poklanjamo ljubav? Ma daj molim te.. To je samo jedno obichno, najobichnije takmichenje.
Kako mogu neku drzhavu (evo da uzmem za primer BiH poshto si je i ti pominjao) da osecam kao svoju, kad nikad tamo ni bila nisam. To ne znachi da je ne volim i da nemam zhelju da odem tamo. Prema tome, svaki drugi komentar ce biti suvishan.
Ja cu ovde da prekinem da ne bi doshlo do neke svadje, ne daj Boze, jer je to ono shto najmanje zhelim sad.
Imash SELLAM!!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Subota, 18. Mart 2006

Naravno da neće doći do svađe, barem ne sa moje strane, jer ovdje se radi samo o iznošenju mišljenja i ni o čemu drugom. Ne daj Bože, nije mi to cilj, a vjerujem nije ni tebi.

Vidiš, ja kao Bošnjak svjestan sam toga da je moja matična država Bosna i Hercegovina, jer smo dio te države bili nekada, ali eto historijskim događajima koji su historiji poznati smo sada u ovoj državi SCG. Iako smo formalno-pravno u SCG, duhovno, nacionalno, intelektualno, itd. smo i dalje dio Bosne i Hercegovine, jer to nije moglo da nam se izbirše.

Barem je tako kod mene. E sad kako je kod nekog drugog ja ne znam zaista, ali bi kod onih koji se izjašnjavaju kao Bošnjaci trebalo tako biti.

Ako nam se taj osjećaj svojnosti izgubio to trebamo da kod sebe budimo i da to vraćamo, a upravo su ovakve manifestacija kao što je ova pokazatelj tog osjećanja svojnosti.

Ne samo u ovoj već i u drugim temama uvidio sam da ima našeg svijeta koji sa takvo žarkim entuzijazmom pričaju o uspjesima Srba i Crnogoraca, a sa takvim nipodaštavanjem o uspjesima svojih Bošnjaka. To je za mene pokalnjanje ljubavi, iako se to ne priznaje.

Ne bih da nekog osuđujem, već imam namjeru da to kažem da bi se to jasno moglo detektovati.

Na kraju krajeva je tako kod mene. Zbog toga i kažem da mene nešto mnogo i ne sekira, niti briga hože li Srbi ili Crnogorci imati predstavnika ili neće i kako će oni to međusobno riješiti, jer je to njihov problem, a ne moj. To nije problem Bošnjaka i mi se ne bismo trebali u to miješati.

Mene zanima kako će neki problem riješiti i hoće li uspjeti moji Bošnjaci ma gdje se oni nalazili, u Bosni, Sandžaku, Turskoj, širom svijeta.

Dakle, volim samo svoje, a druge poštujem i pravedan sam, jer mi je to obaveza.

Kada nekog nešto ne zanima on onda o tome i ne priča, a kad nekog nešto zanima i emotivno je za nešto vezan on to i spominje. Kao recimo kad je neko zaljubljen u nekoga, onda ga zanima sve u vezi voljene osobe, a kad ga neko ne zanima onda o tome i ne priča i čak ga priča o tome zamara.

Imam Selam, treba li ti? :D

Hvala.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

30

Subota, 18. Mart 2006

Dobro, vidim sad i neki cirkus terash, ali nema veze. Ja sam mlada i razumem. Tachno je sve to shto si rekao, ali po malo i preterujesh.
Bosanci ne prichaju sa tim izstim zharom o nama kao shto ti prichash o njima, neise.

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

31

Subota, 18. Mart 2006

Selam

Dragi moji, nerado kad su ove teme se ukljucujem, ali mislim da je ovdje moj komentar potreban, iz vise razloga. Rodjen sam ne u srbiji nego u Sandzaku, volim svoj rodni kraj svim bicem navijam svugdje i na svakom mjestu, gdje cujem da ima neko iz mog kraja da uspije u bilo cemu. npr. Mirsad Jahovic alijas Turkcan, nisam bez razloga njega naveo kao primjer, zar on nije rodjen i afirmisan kao kosarkas u nasem Novom Pazaru, koji to klub ili reprezentacija SCG ga uze da se u potpunosti afirmise. Nego je morao pored svoje macahe da potrzi utociste u krilu prave majke koja ga pored svojih silnih zvjezda i zvjezdica podize na taj stepen. Ovdje svjez primjer Naseg i Vaseg Enesa koliko god dobar bio u macehinskom krilu nemoze naprijed. Ovo sto Spain pokusava povezati sa Bosnom, dragi moji ne zaboravite da je Sarajevo i mnogi drugi gradovi natopljeni krvlju Vase brace u koje bez imalo stida i srama pucase opet oni iz macehinskog hira. Ovo nepisem nedaj Boze da bih Vam kazao mrzite ih ne, ali ih nemojte sa toliko zara voliti. Jer su to pokazali na desetine puta do sad da Vas/Nas ne vole. Na kraju Vam zelim reci zivim u ponosnoj Bosni sa svim pravima koje jedna majka u ovom slucaju samohrana moze da pruzi i u tim pravima sa majcinskom ljubavi istinski uzivam. Za sve ostale pojedinosti i komentare mozemo ko god zeli nastaviti putem PM.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

32

Subota, 18. Mart 2006

Stvarno nisam znao da je ovo merac bosnjastva :) Smesni ste (meni) , nastavite , ionako se sve svodi na prepucavanje ko sta oseca svojim ...
Tema je mislim malo drugacija, al opet vi znate najbolje , ali najbolje za sebe ...

Ne smem da zaboravim da je neko u onoj prosloj tmi spominjao neke Enesove suze nakon neplasmana u finalno vece ... daleko od istine, cisto radi onoga da se biraju izvori sa kojih se pokusava napojiti inofmacijama ovaj sajber prostor ...

Sad, da ja ne bih pricao samo o "vama" , iskreno mislim da bi Flamingosi bili odlicno predstavnici SiCG na takmicenju za pesmu Evrovizije ... Vama, nama ili njima, uopste nije bitno jer hoces-neces odgovor ce naci svako ko brani jednu , drugu ili trecu stranu ... dakle, samo normala ( pa kako ko shvati normalu) ...

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Subota, 18. Mart 2006

Nisam imao, niti imam namjere podizanja tenzije u ovoj temi, ali je interesantno da cim se pocne neka tema sa ove strane sagledavati javljaju se ljudi kao nesto ranjeni i povrijedjeni. Ne bi bio problem to sto su oni povrijedjeni time kada oni onda ne bi krenuli u napad na takvo misljenje, a to cine tako da vas odmah optuzuju za nekakvu netoleranciju drugog misljenja, sto naravno nije tacno.

Mene sada zanima, a zasto to toliko ih uzdrma, zasto to toliko boli kada neko pokusa na ovaj nacin pristupiti temi i sagledati je tako? Imam osjecaj kao da nesto u sebi trpaju, kriju ili bi oni mozda drugacije sve, ali bi to zestoko udarilo na njihov integritet i poziciju u ocima ljudi. Ma sta te briga, samo hrabro. Izjasni se. Nemoj se nervirati. Ako mislis da treba nesto da mislis i osjecas, pa reci slobodno, ali nemoj pokusavati crno predstavljati bijelim i obratno, a kada ti neko ukaze na to da bijelo nije crno i ne moze biti, braniti se napadom, agresijom, ljutnjom, podsmijehom i na kraju krajeva bjezanjem.

Jos jednom cu reci, ja svoje misljenje iznosim bez namjere da ga neko prihvati, ne mora, naravno, a to sto neko biva pogodjen mojim misljenjem, zato sto mu to nesto tamo poremeti ja nisam kriv, taj ima problema sa sobom. A onda nastupa netolerantno, bjezeci u nervozu, huju i spominjanje svadje koje nigdje nema.

Svaki dogadjaj i svaka manifestacija u zivotu jeste pokazatelj za nesto. Pa ne bi se zvalo nesto manifestacijom kada se nesto ne bi manifestovalo.

Jedna od manifestacija, u ovom slucaju kulturna, jeste i ova muzicka manifestacija.

Muzika jeste dio kulture, a kultura govori o tome ko si i sta si u sustini. Pa je stoga sasvim normalno da je i muzika pokazatelj tvojeg unutarnjeg stanja i pokazatelj toga sa cim se covjek, njegova nutrina i emocije poistovjecuju.

To sto bi ti volio da svugdje imas prodju i da vazda ti budes u pravu i da se cijeli svijet oko tebe vrti i okrece je tvoja stvar i problem. Iz takvih stanja proistice netolerancija. Nije diktatura samo ona vojna ili policijska. Diktatura i netolerantnost je usko vezana za egoizam i samoljublje.

A covjek je vazda u procjepu izmedju sebe i realnosti. Ako odabere sebe onda mu realnost smeta, a ako li pak odabere realnost onda mu egoizam smeta. To su dvije sukobljene snage.

Masa Sandzaklija ne govori dobro o Bosancima, a masa Bosanaca ne govori dobro za Sandzaklije, ali je sve veci i veci broj onih koji tu ne prave ama bas nikakvu razliku. A koji su to? To su oni koji su vjernici i koji su dobri u vjeri. To su oni sto nisu samoljubni i odbacili su sebe, a prihvatili realno i istinito. Sebe i svoj ego su zrtvovali. Problem jer sto mi upravo te dobre i lijepe primjere ne/necemo da primjetimo, vec vidmo one negativne, a masa je pozitivnih.

Sem toga da je sve i negativno, pa nasi smo treba da gledamo da se situacija popravi, da radimo na tome, da saburamo, da volimo, da se zrtvujemo. A zrtvovati se moze onaj ko se sebe oslobodi. Ko nije od sebe slobodan takav nije u stanju da se zrtvuje za drugog.

A to se pokazuje u svakom segmentu zivota, pa i u ovom ovdje muzickom. U svakom dahu, u svakom poslu.

Hvala.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

34

Subota, 18. Mart 2006

Kakva je veza izmedju ovog sto si ti gore istipkao i izbora za pesmu koja bi predstavljala SiCG na Eurosongu 2006 ?

Mislim, ne razumem ( mislim dakle postojim) o cemu se ovde drvi ? Pa valjda je zato zatvoren forum politika ... ogranicite komentare na ono sto tema zahteva, jer sto se vise siri vise se bezi od sustine ... Fakat zar ne ?

Dakle ... Flamnigosi ili niko ;)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Subota, 18. Mart 2006

Hmm, kod mene ima veze, a ne znam da li kod tebe ima.

Nejse, najbolje bi bilo da Moderator koji je zaduzen za ovaj dio Foruma sagleda postove u ovoj temi i sve sto misli da izlazi van okvira ove teme i pisanih postova izbrise.

Inace moje pisanje i razmisljenje je proizvod razmisljanja po sistemu "Misli globalno, a djeluj lokalno". Zato ja i govorim o ovoj temi sa globalnog nivoa, a onda se sa globalnog nivoa spustam na lokalno djelovanje. Drugacije gledanje i djelovanje, je usko, neprecizno i egoisticno.

P.S. Meni ovo lici kao na ono, dajte nekako sklonite ovoga sa scene. Bacite ga negdje u zatvor. Ucutkajte ga. Ili ono legendarno "naredjujem da zavlada demokratija". ;)

Hvala.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 19. Mart 2006

Sramota...................

Gledah "Piramidu",te cuh zvanicno-SCG (nasi-vasi)nemaju predstavnika za Evroviziju 2006 ?(
Mislim da je bruka za svaku zemlju da nema svog predstavnika ,iako im se ta prilika pruza. X(
Izgleda da su pojedini navikli na sankcije,pa im sad cudno zasto mogu da stanu rame uz rame sa ostalim razvijenim (manje-vise) zamljama. X(
Sramota....................
misli globalno-deluj lokalno

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 19. Mart 2006

Kraj price o Evroviziji.
Niko ni pedalj da odstupi a kao rezultat toga>>>Scg nema predstavnika u Atini.
A potvrdu da je politika ovo sve zakuvala govori i izjava Mila Djukanovica da Vrhovni savet odbrane treba da odslusa pesme i da odluci ko da ode na Evroviziju.Iako je posle rekao da se salio,znamo da je to njihovo maslo,maslo politike.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

38

Nedjelja, 19. Mart 2006

Spaine malo mi se razlikuje post od sinoc i ovaj ... Razlika u znacenju je ogromna , te je to tvoj problem ... :) sto se mene tice, meni je svejedno sta ces ti reci i kroz koju ces ga prizmu odgledati ili sa kog nivoa ( lokalnog ili globalnog, jer je to tvoje uzimanje stvari ;),a ja niti cu ti se mesati ni pokusati da ti dokazem da je moje ispravnije, ili neispravnije, tvoja glava -tvoje razmisljanje ... dobro ili lose ces samo ti osetiti ;)

Pitanje demokratije,stavova,gledanja, pokusaja ubedjivanja "ko je u pravu" a "kom je u krivo" su prilicno smorna .... znas ...
Opusti se ! Uzivaj u zivotu ... Easy :D

Znas ... Eurosong , eurokrem ... sve je to umetnost ;)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 20. Mart 2006

Pa ja svo vrijeme o tome i govorim. Cemu uzbudjivanje. Koga jos briga za tu evroviziju i za tamo neke Flamingose i No Name, ali onda skocise neki pa drs ne daj. Te ja onda rekoh come down, come down, cool down man, ali avaj, nasta vriska. :)

Drago mi je sto se sad malo bolje razumijemo. To je to. Ja nijednog momenta nisam ni imao problem sa sobom, samo rekoh svoje misljenje, ali oni odmah u tom iskazivanju mojeg misljenja nadjose problem, poskakase, nasta vriska. :D Mada sam ja naviko nekako da kad ja nesto kazem uvijek ima tamo neko ko skace i vristi. Moguce je da ima problema. :D

Dakle, dont worry bi hepi. :D

Hvala veliko.

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

40

Ponedjeljak, 20. Mart 2006

"Jos nije kraj sa evrovizijom!!!"
Raspravlja se ko ce prestavljati SCG,ali onda iz jedne teme stvori se jos pesto,a nigde veze.(:D smesno :D)

Social bookmarks