Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 17. April 2005

Jubilej Otvorenog foruma

Danas se navrsilo 1000 dana postojanja Otvorenog foruma. U ovom periodu je napisano nesto vise od 40.000 priloga i registrovano preko 700 korisnika.

Forum je u svom dosadasnjem postojanju prosao kroz razlicite faze. Bilo je teskih trenutaka koji su od strane ekipe moderatora iziskivali velike napore za odrzanjem kvaliteta pisanja ali na drugoj strani je svakako bilo bezbroj lepih trenutaka.

Sa ponosom i zadovoljstvom mogu da kazem da se uspeo odrzati jedan prilicno visok nivo pisanja koji odlikuje ovaj forum i razlikuje ga od drugih koji se se bave slicnom tematikom.

Nije potrebno da pominjem ogroman broj novih poznanstava, prijateljstava pa cak i simpatija koja su se stekla upravo zahvaljujuci ovom kutku na globalnoj svetskoj mrezi racunara.

Podsetit cu i na divna okupljanja forumasa kako u Novom Pazaru tako i u dijaspori.

Za ogroman broj nasih ljudi u dijaspori Otvoreni forum predstavlja jedini direktan kontakt sa zbivanjema u nasem gradu, kako to lepo rece jedan clan foruma iz dijaspore: "Kad svratim na ovaj forum imam osecaj da sam prosetao nasom carsijom".

Ja cu se sa moje strane svakako i dalje truditi da ovo parce interneta ostane dostupno svima onima koji Novi Pazar nose u srcu.

Pozdrav,
Vas Admin
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 17. April 2005

lepo...

dobro je shto traje...

a traje samo zbog nas svih koji smo na forumu...

od njegovog otvaranja pa sve do danas...

chini mi se da super funkcionishe...

(o) (o) (o)

[SIZE=2]
Nagrnuche sa svih strana pravovjerni leshinari...
[/SIZE]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 17. April 2005

Drago mi je da sam clan ovog foruma. :D

Sto bi reko Giovanni: Zivili. ;)
Pazi koju igru igras.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 17. April 2005

... živili!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 17. April 2005

Sve najbolje svim clanovima foruma i verujem da cemo istrajati jos makar 1000 novih dana (step-by-step) :)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 17. April 2005

Citirano

Sto bi reko Giovanni: Zivili.

Citirano

... živili!

Najjači samo opstaju, nikad se ne predaju...

"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 18. April 2005

Es selamu alejkum,

Neka ovaj jubilej od 1000 dana nasega foruma bude hairli i sa srecom za citav nas narod, nas ljepi Sandzak i nas glavni grad Novi Pazar, po kojem ovaj forum i nosi ime.

Kao sto prethodnici naglasise, bilo je ljepih i nezaboravnih trenutaka na forumu i okupljanjima forumasa a ja se nadam da ce biti jos ljepsih druzenja i okupljanja kako u Sandzaku tako i u dijaspori.

Koristim ovu priliku da cestitam Administratoru i svim moderatorima na vremenu i strpljenju koje su ulozili da forum bude ovo sto jeste.

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Johhny

chini mi se da super funkcionishe...

Ne cini ti se, zaista super funkcionise :) .

Zivili!
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

9

Esselamu alejkum

Pa neka je sa hajirom ovaj jubilej.
Admine hoćel bit kakva zakuska na gazdin račun - velu red je. :D

Nostalgija preovladava kada su jubileji u pitanju i uspomene se evociraju. Kako čusmo, bilo je teških trenutaka a i lijepih (baš ovim redom). Valjda se ti teški trenuci bolje utisnu u sjećanje našem mod teamu, pa (red je da se ovi moderatori jave sa po više od dvije riječi) me zanima kako se vi konsolidujete kada kriza naiđe? Jeli dođe Admin i kaže "Ljudi ovi se ovamo poubijaše, nedajte smirujte!!!", ili se na brzinu napravi neka lista tipa "Sa Politike da se banuje 10 korisnika, sa Religije 15, a sa Viceva 25", pa se još i doda "Svakom moderatoru se propisuje norma od 3 posta koja moraju završiti u Korpi za otpatke svakoga dana, a svakom supermoderatoru 5" ili nešto slično...

Helemnejse, kako god da ste radili dobro ste odrađivali svoj posao i samo tako nastavite.

Ovdje su se stekla lijepa prijateljstva, još ljepša neprijateljstva, javilo se nekoliko simpatija i prilično antipatija, a da vam ja ne bih više dužio za kraj ću citirati najcitiranijeg člana ovog foruma (barem u zadnjih dan - dva).

Živili!!!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
red je da se ovi moderatori jave sa po više od dvije riječi

Jest da nisam moderator vec sam bivsi moderator ali opet se nekako osjetih prozvanim. A i red je, sto kazes.

Lijepo si to srocio. A kao neko ko je bio clan moderatorske ekipe mogu da kazem da moderiranje zaista funkcionise i to na visokom nivou. To sto je bilo i sto ce vjerovatno biti varnica izmedju moderatorske ekipe i clanova foruma ne moze da se izbjegne i to je sastavni dio svakog foruma: opomene, brisanje, ban … Sjetih se sada rijeci pokojnog premijera Djindjica koji rece da rad sa ljudima neminovno vodi sukobu sa njima a to se moze vidjeti i ovdje na forumu, kako ti primjeti. Medjutim, ovaj forum cine i lijepe stvari (a ovo prvo nisu ruzne vec nuzne stvari), nova poznanstva, nova saznanja pa makar se radilo i o naizgled malim, gotovo nebitnim informacijama. Da ne govorim o onome sto je Admin vec citirao.

Ja licno sam zadovoljan da sam okusio i jedan i drugi hljeb, i da budem ‘na vlasti’ i da budem ‘ispod vlasti’. To je bogato iskustvo. Mislim na taj osjecaj, na priliku da budes i u jednoj i u drugoj poziciji. Ovo iskustvo moze dobro da mi dodje i u drugim segmentima zivota, u poslovnom, javnom (politickom, ako se kad budem bavio politikom) i sl. Ovo prisustvo na forumu me je samo ucvrstilo u saznanju (iako je svako od nas u opasnosti da to smetne sa uma) da se treba vezati za ideje a ne za ljude i da ideja (koja je od Boga) ne moze da razocara a da ljudi mogu. Zapravo, ljudi mogu da razocaraju samo ako ih precijenis kao sto mogu i da oduseve ako ih potcijenis.

A i treba se kloniti rasprave a ovdje je opet bitno uvidjeti kada diskusija prerasta u raspravu. Ako negdje nisam zadovoljan sa sobom onda je to upravo kod ovog pitanja.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

11

Prvo neka je hajirli, i sve najbolje

Rece jednom B.Shaw:
"Ko moze on uradi, a ko ne moze on postane kriticar"
Najlakse je naslonit se na siljte i nalazit mahane ovdje onde, a bolje je; pomoci nego odmoci; olaksat a ne otezavati. Ovaj forum je lijepa ideja i treba je nastavit.

Cestitam Adminu i urednicima na ucinjenom poslu.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

12

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

Forum.novipazar.org funkcionishe kako treba...chini mi se...

Nek` tako bude i narednih sto godina...i nek` traje

a ne josh 1000 dana...
kao shto to neko reche...

[SIZE=2]
Nagrnuche sa svih strana pravovjerni leshinari...
[/SIZE]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

13

Utorak, 19. April 2005

Ovaj forum je neverovatna stvar. Nikad ti nije dosadno. Stalno sam čitala textove, ali se nisam usuđivala da pišem.Ali, shvatila sam da ste svi vi ovde iz razonode, nema nikakvih obaveza ni primoravanja, i zato sam tu... :D

Stvarno je zanimljivo...
Zatvori oci, zelenooka...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

14

Utorak, 19. April 2005

Cestitam svima koji su doziveli ovaj jubilej! Nije bitno sto nisu na forumu svih 1000 dana, bitno je da su doziveli jubilej i siguran sam da ce posle ovoga jos vise volet' forum. Ako Bog da bice dana da se organizuje jos koji susret forumasa, ide leto. Eto svako ima svoj profil, mail, internet stranicu, pa se eto ako se zeli moze stupit u kontakt i sve to dogovorit. Cestitam svima nama, a administratoru posebno. Zelim da kazem da je admin u pravu kada kaze da je ovaj forum zadrzao visok nivo pisanja i izrazavanja u poredjenju sa drugim forumima. Nas je zadatak da se trudimo i dalje, da svojim prisustvom odrzavamo forum u zivotu i odrzavamo, sklapamo prijaeljstva, izlazimo u susret jedni drugima. Ako se ponekad malo "pokacimo", nije strasno, pokacili bi se i na ulici, derneku, kafecajnici, jel da. Cestitke svima nama!!! Neka je sa hairom i ... pa naravno Zivili! ;)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 19. April 2005

Ovih dana kada slavimo jubilej primjecujem i povecan broj gostiju :) .
ed je dodao/la ovu sliku:
  • ko-je-online.jpg

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

16

Utorak, 19. April 2005

@Ed: ma to su samo clanovi, kojima je mucno da se prijave ;)

Salu na stranu, izgleda da sve vise ljudi zanima nas forum... Pa hajde da obaramo rekorde. (o)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

17

Srijeda, 20. April 2005

Neka je hairli i samo tako nastavi admine. Sto se tice moderatora smatram da su uglavnom korektno obavljali posao (racunam tu i onu trojicu bivsija).
Svaka cast starim clanovima sto su uspeli da odrze nivo kojim se rijetko koji forum moze pohvaliti. (o)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

18

Srijeda, 20. April 2005

Ljudi nemojte mnogo hvalit strah me je da ne ode na oci.

Manje price vise rada i samo naprijed... (o)
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

19

Srijeda, 20. April 2005

Sad cemo kao ona Crnogorska drama,rodio se Zekonja MashAllah i ostala ekipa MashAllah.Sta drugo reci za ovaj jubilej od 1000 dana,vec i ove naredne TISUCE :) t.j Hiljade da docekamo u zdravlju sreci i veselju.

P.S

Yasasin :klanja: :klanja: :klanja: (Ekipa OFNP)
" Bilen alemlere rahmettir "

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 19. Januar 2006

Otvoreni forum je danas zabelezio i 50.000-ti prilog u svojoj bazi podataka.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks