Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

temira

Početnik

(10)

• »temira« je žensko
  • »temira« je autor ove teme

Datum registracije: 30.01.2009

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 02. Februar 2009

Kad on sazana da ti nije prvi...

volela bih da devojke pisu svoja iskustva a i zene koje se sretnu sa ovim problemom.
evo ja cu prva naime moj muz me je ozenio i tek u braku je saznao da nisam nevina iako me je pitao a ja sam ga slagala. inace zivimo u patrijarhalnoj sredini
danas imam velikih problema sa njim ali o tom po tom dok se malo tema razvije
e ovako moje prvo sexsualno iskustvo je bilo sa momkom koji je meni bio sladak i u kojeg sam dugo bila zaljubljena to je bilo sa moji 17 godina. u to vrijeme sam se zabavljala pa raskidala sa mojim sadasnjim muzem. mog muza vrlo cijenim ali u to vrijeme djevojacke naivnosti mislila sam da ce me ovaj prvi zavoljeti ako mu se predam. medjutim izdesavalo se sto se izdesavalo kasnije sam ja imala kos jednog momka sa kojim sam spavala i onda se udajem za muza.
Danas imam takve probleme sa njim da neznam na cemu sam sa njim. cas se svadja sa mnom i nabija mi na nos to . cas zeli da mu do u detalje opisujem ta iskustva sa njima dvoicom. cas me zeli i mazi dugo. a volime i volim ja njega zasad ne kanim ga napustiti niti on mene pustit ali sam toliko zbunjena njegovim ponasanjem. dobro bi bilo da se ukljuce i muskarci da oni mi razjasne ovo njegovo ponasanje. neznam zaista sta se desava sa njim

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

2

A imate li vi dece u tom braku?! Ako nemate, ne planirajte!!!
To vam je moj iskreni savet...
我还记得

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

3

Mozda sam previse mlad da se mesam u ovakve stvar, mozda ne bih trebao, ali sam se ja ipak umesao :D .

Iskreno da ti kazem, ja mislim da je to normalna reakcija sa njegove stvari. Mislim da bi svi mi reagovali na isti nacin. Njegovo ponasanje me ne iznenadjuje.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

4

Vala ja sam konzervativnih svatanja, ali ako bi mi djevojka otvoreno rekla da joj ne bi bio prvi čini mi se da bi prije preko toga prešao nego da me napravi budalom kao ti svog muža iste sekunde čim bi to svatio letjela bi van da sam ne znam ti ni ja kolike svatove pravio i ne znam ti ni ja šta - JEDINO ŠTO NE DOZVOLJAVAM LJUDIMA JE TO DA MI VRIJEĐAJU INTELIGENCIJU
Na vatru odgovori vatrom !

Edisa

Početnik

(10)

• »Edisa« je žensko

Datum registracije: 26.10.2007

• Poruku poslati

5

Utorak, 03. Februar 2009

Nemoj da se naljutis, al ti kako si postupila prema njemu nije bilo korektno. Ostavila si ga u misljenju da si nevina i mozda te je on samo zbog toga ozenijo, da si mu rekla istinu nikada mozda do braka nebi doslo.

Mislim da je tvoja krivica sto sad imate problema. Nemogu da vjerujem da danas cure misle da ce im brak uspjeti ako to sakriju. To nije neka sitnica, to je velika i ozbiljna stvar.

Sta si ocekivala, da ce preko toga preci, totalno naivno i glupo si postupila, nezelim da te uvredim, al to je moje misljenje!

Nije stvar u tome, sto si imala odnose sa drugim momkom, ne nezelim da to odje komentarisem, svako ima svoj stav o tome, i ja takodje, vec to sto si krila, brak nije igra.

Pitam se kako mozes da mu oci gledas? I kako mozes mirno spavati?

Iskreno receno, mislim da to nece izaci na dobro, sad ste mladi i zaljubljeni ste mozda jos;
ona prva phasa kad prodje, kad godine ucine svoje, mislim da ce i njemu puci film i da ce te ostaviti. tako vecinom biva.
:(

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

6

Utorak, 03. Februar 2009

Temira, danas je 21 vek i mislim da postoji mnogo momaka na ovoj planeti kojima nebi predstavljala problem cinjenica da nisi nevina i ozenili bi te ;)
Ali ako si se bas zaresila da se udas za tog patrijarhalnog momka mogla si da resis stvar za samo 500 evra u jednoj savremenoj klinici u Beogradu 8) ;) Ti si isuvise mlada da bi te morili problemi takve prirodE :D

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

7

Utorak, 03. Februar 2009

Molim te, administratore, da zatvoris ovu debiloznu temu. o|
Kakav ogavan nacin iznosenja necije bracne intime, a uz to i trazenje da drugi to komentarisu. Bljak. xx(
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 03. Februar 2009

Citirano

Orginalno od ajla
Temira, danas je 21 vek i mislim da postoji mnogo momaka na ovoj planeti kojima nebi predstavljala problem cinjenica da nisi nevina i ozenili bi te ;)
Ali ako si se bas zaresila da se udas za tog patrijarhalnog momka mogla si da resis stvar za samo 500 evra u jednoj savremenoj klinici u Beogradu 8) ;) Ti si isuvise mlada da bi te morili problemi takve prirodE :D

I tu bi postala još licemernija nego što se već pokazala! Ima takva klinika i u Raški, a Boga mi i klejntikinja - naših Pazarki 'muslimanki'!!!

Reakcija tvog muža je sasvim logična ako je on patrijarhalan. Verovala ili ne i da nije patrijarhalan, reakcija bi bila slična. U pitanju je čast i intelgencija čoveka. On je namagarčen i to na najgori mogući način. Kad te neko voli iskreno, želi te samo za sebe i ni za koga drugog, pa makar i retrogradno!

Možda ni ti nisi kriva, jer nije imao niko da te uputi i objasni da se ljubav ne dokazuje tako kako si ti 'dokazala' prvi put!

Mislim da te tvoj muž voli i da vodi neverovatno veliku unutrašnju borbu sa samim sobom, da ga to saznanje nagriza iznutra i da mu rade psihološki odbrambeni mehanizmi (npr. 'pa 21. vek je', 'pa nisam ni ja bio veran','nije smak svijeta..'). Sasvim se uklapa njegovo ponašanje (čas te voli, čas ti nabija na nos) sa ovim stanjem njegovim kakvo sam opisao.

Ako si htela da se lijepo provedeš u mladosti i iskoritiš ono što ti život pruža, onda budi spremna i da ispaštaš zbog svoje lakomislenosti ili besmislenosti svojih postupaka i mislim da si trebala sama sa sobom da raščistiš da možeš da dobiješ i očekuješ samo nekog sličnog tebi, a ne nekoga ko je patrijarhalan i to još da ga namagarčiš!

@Zuti cvijet, ja mislim da ova tema nije za zatvaranje. Ovo je veoma aktuelna tema i zbog činjenice zbog povećanog broja kvazimoralnih devojaka u NP zbog kojih se ostale devojke koje su zaista moralne osećaju loše i ugroženo.

To što je ona pokrenula ovu temu i navela da je u pitanju njen brak ne treba da bude razlog zatvaranja iste iz razloga:
1. ne znamo o kome se konkretno radi (znamo samo da joj je mesto prebivališta Beč)
2. Ovo je klasična priča kojih ima mnogo (čak je Mir Jam pisala o tome odavno, a danas imamo prilike da gledamo seriju Ranjeni orao)
3. Tražila je mišljenje i mišljenje treba da se iznese, posebno mislim da muški deo forumske populacije
4. Ona ne mora ni da bude ona. Vrlo je verovatno da ova temira uopšte i ne postoji već da je nick izmišljen i da je neko koga interesuje mišljenje muškaraca Sandžaka po tom pitanju, a nije našao drugačiji način da to pitanje postavi, već ovako.
5. Kao i pod 1. ne znamo o kome se radi te nećemo vezivati svoje emocije ni za nick već ćemo ovaj problem posmatrati generalno kao problemsku sistuaciju i smatraćemo da je naziv teme baš onakav kakav je i naveden - predstavlja opštenu problemsku situaciju!

....

Ja sam protiv zatvaranja teme

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

Utorak, 03. Februar 2009

Phikret pa bas zbog toga sam i navela taj primer jer mi kad dodjemo dole leti vi kao evo ovih sa zapada sto donose sve nemoralne vrednosti a pogledaj sta rade one po Pazaru i sire. Skoro sam bas citala u jednim novinama intervju jednog doktora koji kaze da ubedljivo najvise klijenata ima iz Sandzaka.
Nisu ni one vase dole devojke has maslo ;)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

10

Utorak, 03. Februar 2009

Krivica je bila definitivno u tome sto si ga slagala kad te je iskreno pitao dal si nevina, da sa ja na njegovom mestu nebi dugo razmisljao i raskinuo bi stobom, uopste me ne smeta kad devojka nije nevina ali me smeta kad me laze ... kako onda on da u buducnosti ima poverenja u tebe ? u svakoj ozbiljnijoj temi ce se pitat dal govoris istinu il ga opet lazes da bi se lakse izvukla.

dodje covek u situaciji te mora ponekad da slagne ali mi nikad nece bit jasno kako moze jedna osoba drugoj koju voli, da prosipa neke lazi.

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

11

Utorak, 03. Februar 2009

Gospodin gospodju, dzak zakrpu...
Verniku od Boga dodje ona koja veruje u Boga!
samo On zna...

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

12

Utorak, 03. Februar 2009

A kad sazna da ti nije ni drugi... :]

More biti da si ti sada pod uticajem "ranjenog orla" :D
SDA 1990

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

13

Utorak, 03. Februar 2009

Citirano

Orginalno od scout
Gospodin gospodju, dzak zakrpu...
Verniku od Boga dodje ona koja veruje u Boga!
samo On zna...

:D i to što kažeš!
我还记得

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

14

Utorak, 03. Februar 2009

Nezavrsava se sve kao u serijama na TV
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Utorak, 03. Februar 2009

Phikret, evo ovaj intervju sto sam citala skoro....ali samo mala ispravka ne radi se u bg vec u Pazaru.

PONOVO NEVINE ZA 700 EVRA
U Novom Pazaru cveta novi biznis, hirurzi za "male" pare "grešnicama" iz cele zemlje ugrađuju plastični himen
NOVI PAZAR - Džins više nije jedini unosan posao u Novom Pazaru. Opasna konkurencija postalo je umeće "prišivanja" ili "nadogradnje" himena. U ovom gradu, naime, prava je potražnja za plastičnim hirurzima koji uz nadoknadu od 500 do 700 evra "krpe izraubovanu robu". U Novi Pazar "na popravku" dolaze devojke iz raznih krajeva. Najviše ih je iz Rožaja, ima ih i iz južnijih delova Crne Gore, a ne zaostaju ni one iz Srbije. Uglavnom su iz sredina u kojima se "čest i čast" devojaka i dalje "meri" nevinošću.

Jedan od najtraženijih lekara za takve "slučajeve" u Novom Pazaru otkriva Kuriru kakva je muka naterala te devojke da dođu na "popravku". Naravno, zbog specifičnosti priče želeo je da ostane anoniman, a zbog lekarske etike ni svi "podaci" o devojkama nisu otkriveni.
- Kod nas još postoje sredine u kojima je nevinost odraz poštenja. Devojkama koje to "dokažu" ne preti opasnost da bude vraćene roditeljima i tako osramote porodični dom. Kod mene dolaze devojke iz raznih krajeva. Tu su i Srpkinje, i Crnogorke, i Romkinje i Bošnjakinje - priča ovaj doktor za Kurir.

U Novi Pazar na "intervenciju" uglavnom dolaze devojke koje su doživele ljubavna razočaranja. Mlade i strasne, veruju da je to "ljubav do groba". Predaju joj se "i dušom i telom", a onda budu ostavljene. Tada nastaje problem. Pored ljubavnih jada, tu je i muka oko toga kako sve vratiti u "prvobitno stanje". Prema rečima plastičnog hirurga, na scenu tada stupaju lekari.

Sve pitaju da li će se primetiti

Prema rečima doktora koji obavlja "intervenciju" kod "grešnih" devojaka, one su u početku vrlo bojažljive. Stidljivo ulaze u ordinaciju i, snebivajući se, jedva izgovaraju šta im treba.
- Glavno pitanje usledi, ipak, na kraju. Listom ih sve zanima da li će se osetiti da je himen plastičan - kaže "doktor Spasilac".

- Ne mogu tačno da vam kažem kada je sve ovo počelo. "Nadogradnja" himena rađena je najpre u Beogradu. To je jednostavna operacija i traje nekih 40 minuta. Nakon ove operacije devojke nemaju nikakvih problema. One su spokojne, jer su opet nevine. Reč je o plastičnom himenu koji u potpunosti može da zameni onaj prirodni. Vraćanje nevinosti medicinskim putem kod nas košta od 500 do 700 evra. Devojke dolaze kod nas jer ih je muka naterala. Ako se sazna da nije "poštena", "puče" bruka, a ona ostade neudata.

U Novom Pazaru ima oko dvadesetak hirurga i skoro svi imaju svoje ordinacije u kojima se obavljaju i ovakvi "zahvati". Niko od njih ne vidi ništa loše u tome. Kažu, devojke dolaze po pomoć i oni im izlaze u susret. Sagovornik Kurira izdvaja najzanimljivije slučajeve.

- Jednom mi je došla devojka koja je ostala u drugom stanju. Nije bila u stanju da zadrži dete, pa je kod mene zakazala abortus. Kad se oporavila, vratila se, tražila je da joj medicinskim putem vratim nevinost. Drugi put mi je došla veoma mlada devojka. Jedva da je imala 19 godina, a bila je u vezi sa 20 godina starijim, oženjenim muškarcem. Veza je posle izvesnog vremena "pukla", a ona je upoznala momka koji radi i živi u inostranstvu. Pošto je on želeo "poštenu" devojku, naša "intervencija" je bila jedini način da joj se pomogne. Udala se za tog mladića i nije bilo nikakvih problema. Srećna je, čujem da čekaju dete - završava priču doktor.

Kurir

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

16

Utorak, 03. Februar 2009

Ajla, ne može niko sa bilo koje strane da donese nemorala koliko može TV, INTERNET, PRESS globalizacija i nejasni stavovi roditelja i diletantski pristup vaspitanju svoje dece!

Ne želim da ulazim u to gde je veći moral/nemoral - tamo kod vas preko grane, ili ovamo kod nas. To se ne može genaralizovati. Isto kao što ni svako ne tvrdi da nemoral donose dijasporci, tako svako ne tvrdi ni da ga ne donose...

U vremenu u kome ne možeš da veruješ onome ko te u oči gleda i priča ti priču o svom moralu i maže te, obavezno postoji i kvazimoral. Novi Pazar je moralno, ekonomski, politički, obrazovno mnogo stradao zahvaljujući prilivu svakakvih ljudi sa raznih strana koji se ne libe da tuđe dijete ubiju drogom, pištoljem, nemoralom... Novopazarci (oni pravi kojih danas u Pazaru ima možda samo 20-tak % od ukupnog broja stanovnika) su se uvek odlikovali poštenjem, moralom, duhovnošću, obrazovanošću... Sada došli neko novi likovi koji prodaju maglu - obrazovnu, političku, moralnu, duhovnu... i što je najgore veruju svojim lažima, a NP konstantno posrće.

Moralno posrnuće Pazara je posledica i loše ekonomske situacije, raznih spoljašnjih uticaja i unutrašnjeg faktora oličenog u 'NovoNovoPazarcima'...

Po meni, nemoral i nije toliko zlo u poređenju sa kvazimoralom!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

17

Utorak, 03. Februar 2009

Slazem se sa zutim cvijetom da je pokretac teme navodio nepotrebne detalje iz svog intimnog zivota. Mislim da je tema mogla da pocne i bez toga. Pogresan je nacin da neko resenje za svoje bracne probleme trazi na internetu.

Ne vezano za slucaj koji je ovde naveden, moje misljenje je da muskarac u slicnim situacijama ili treba da se istog dana rastane od doticne ili da je takvu kakva jeste prihvati i nikad je vise u vezi toga nista ne pita. Medjuresenje je losa opcija.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

gothiacup

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

18

Utorak, 03. Februar 2009

malo za zaplet

a jel znate recimo da nije redak slucaj devojaka rodjenih bez himena, ili pak sa nekarakteristicno elasticnim himenom. ovo prvo devojke saznaju tek kad gube nevinost (u braku ili pre) i postaje potencijalni uzrok nepoverenja i sporenja; a ovo drugo je neredak slucaj za starije device, koje su device ostale samo u tehnickom smislu jer je jedino o cemu su brinule bio taj himen tj njegovo ne/pucanje a on je kroz proigravanje i 'vezbe' postao i elastican pa nije hteo da pukne ni kad je trebao.

to sve medicina kaze. potrazite nacicete. ja navodim to samo da pokazem kakvim se banalnostima bavite. po meni je nevinost pitanje mnogo vece od medicinskih posledica koitusa.
sve u svemu i uzrok i resenje su u vama i unutar svojih dusa i svog odnosa treba da ih trazite a ne u ovim banalnostima i u tudjem sudu o njima.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

19

Srijeda, 04. Februar 2009

Ene, Andjelka se uchlanila na Forum!
Temira, da te ne muva neki avijatichar trenutno?!
Il' da ti nije tzv. IrfanP kakav rodjak?

Ne valja da se laze, a-a; sve karte treba otvoriti josh u startu, i onda nema problema dalje. To se odnosi i na sitnije stvari, a kamoli ovakvo neshto krupno. Chovek ne treba biti hrabar samo kad se upushta u strasti, vec kad treba o njima da progovori, bio to govor prema supruzniku, ili u pokajanju, u dovi.

Nije sve kako izgleda, to je mene u Pazaru uvek nerviralo. Uvek je "poshtena" ona koja u 21 h dodje kuci, a u medjuvremenu se ishopkala gde je stigla, dok ona koja dodje u 23:30 npr. bude proglashena nemoralnom i sl, iako je daleko moralnija od ove prethodne.

Shto se tiche ovog "ushivanja", to samo govori s kakvim namerama devojke chuvaju (tj. "vracaju") svoju nevinost. Ako to radish zbog Pazara i toga shta ce Pazar da ti kaze - pa preseli se u BG ili u Njujork, pa radi shta hocesh. Ako to radish jer se brinesh da l' ce te neko ozenit' - haj, moj rodo, naci ce se neko ko ce te ozenit'.
Ako to radish iz bogobojaznosti i zato shto poshtujesh Njegovu rech - e bicesh nagradjena za to, i oduprecesh se svim iskushenjima koja ti po tom pitanju naidju.

Ova tematika obuhvata zapravo dosta tema koje se tichu nas, Pazara, vere, itd, pa cu se ovde zaustaviti...

P.S. Mnogo je lepo kad je prvi = poslednji. :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Srijeda, 04. Februar 2009

Ovo jos nije zatvoreno?!

Ctctcct, sta li nam radi ova administracija?

Zivo me zanima ko je koga i koliko je ko koga put kresnuo........ Tema je zatvorena !!!

Hvala
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks