Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

seadisuad

Početnik

(10)

• »seadisuad« je autor ove teme

Datum registracije: 25.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 04. Oktobar 2002

Kad pogledam sa bedema vidim nemoral, blud i haram...

Pricajmo malo o najvecem opasnosti koja se nadvila nad ovom carsijom! A to je po mome dubokom uvjerenju DROGA!!!
Sta da se radi i kako da se pobedi?
Pozdrav,Suad

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 05. Oktobar 2002

Sjajno!

Najiskrenije poshtujem tvoju inicijativu!

Tema je sokantno-istinita, bar koliko se moze nagadjati.

Opet, ocekuj da ce biti jako rezervisanih odgovora i price :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 05. Oktobar 2002

Izgleda da, za sada, svi igraju nekakvu nojevsku taktiku. Ako se dovoljno dugo praviš da problem ne postoji možda on stvarno nestane.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 05. Oktobar 2002

Citirano

Sta da se radi i kako da se pobedi?

<center> Lakše reći nego ostvariti...</center>

Ovde bih istakao da je borba protiv droge i prevashodno protiv onih koji je rasturaju veoma teška. Gledao sam na Reg.TV onu emisiju o drogi, i na osnovu onog što sam video mislim da smo nespremni ušli u tu borbu.
   Rasturanjem droge,kao što je to svima dobro poznato bavi se mafija,dakle organizovani kriminal... Da bi imali kakve-takve šanse u borbi protiv droge moramo se boriti protiv organizovanog kriminala i moramo biti organizovaniji od tog organizovanog kriminala...
  Kad to kažem, mislim na celu zajednicu, počevši od svakog pojedinca pa do nadležnih organa...Tu nojevska taktika najviše uzima svoj danak...Svako gleda svoja posla (a kritikuje tuđa)...Ljudi misle da širenje droge može biti sprečeno, ili u najmanju ruku stopirano, ako počnemo zavirivati svojoj deci u džepove... To je po meni zabluda! Setimo se samo nas i pokušaja naših roditelja da spreče širenje zla, tj. cigareta... a opet, iako je zlo bilo manje, bar prividno manje, nisu uspeli...Čak šta više, ta borba može da ima i kontraproduktivne efekte... jer je nestručna, i bez odgovarajuće taktike, i kao takva predstavlja samo jedan dobar EPP onima koji regrutuju novo članstvo "zavisnih". Mislite da se "truhli" Zapad nije borio protiv droge? Verujem da ne mislite tako...Naša je sreća što nas je to zlo relativno kasno snašlo, što već ispred sebe imamo razrađene taktike, i uspešne i (na žalost) neuspešne...Koliko god da je stanje alarmantno, mislim da smo mi ipak u mnogo boljoj situaciji nego većina drugih gradova, i u Jugoslaviji, i van nje...što opet ne znači da se ne treba boriti protiv zla, i da treba dozvoliti da se za par godina nađemo u bezizlaznoj situaciji...ali pitanje je kako ?<HR><br>   - Borbom protiv kriminala<br>
 Ovde podrazumevam borbu protiv svakog kriminala jer u suštini, iza svake kriminalne aktivnosti stoji organizovani kriminal, i crpi odatle snagu i pare za buduće akcije...Dakle,ne učestvovati u kriminalu, prijaviti svaku pojavu i biti svestan da time nisi uradio ništa loše...(ovo će pogotovu teško da padne mnogima, jer je poznato kako "cinkaroše" tretiramo po čaršiji...)<BR>
-   Adekvatnim zdravstvenim tretmanom onih koji su već "zavisni" od droge

Ovo podrazumeva formiranje ekipe zdravstvenih radnika spremnih i stručnih da se nose sa bolestima zavisnosti i obezbeđivanje adekvatnih uslova za njihov rad<br>
-   Širom društvenom akcijom<br>
 Ovde podrazumevam onu informativno-obrazovnu akciju, u školama, crkvama, džamijama, kod kuće...(s tim da se ne pretera, i da se u akciju uključe oni koji su stvarno stručni, ili osposobljeni za istu...) i stvaranje alternative... tj. pružanje omladini uslova i upućivannje iste na neke druge tokove...sport, kultura i sl. Ovde moram da istaknem da se na ovom planu (prvenstveno zahvaljujući izuzetnom zalaganju Abaza Rašljanina) najviše do sada i uradilo.

P.S. Kao što rekoh na početku, lakše reći nego ostvariti...!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 05. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od sans
<HR><br>   - Borbom protiv kriminala<br>
 Ovde podrazumevam borbu protiv svakog kriminala jer u suštini, iza svake kriminalne aktivnosti stoji organizovani kriminal, i crpi odatle snagu i pare za buduće akcije...Dakle,ne učestvovati u kriminalu, prijaviti svaku pojavu i biti svestan da time nisi uradio ništa loše...(ovo će pogotovu teško da padne mnogima, jer je poznato kako "cinkaroše" tretiramo po čaršiji...)

Ovo podrazumeva i nezavisno i nekorumpirano sudstvo i policiju.
A što se tiče cinkanja. Kad ne mogu da se obezbede policijski generali (B.Buha) kako će neko da obezbedi svedoka.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

6

Subota, 05. Oktobar 2002

Good point!

Ja bih hteo samo malo da dopunim dosad receno.

Citao sam clanak u novinama, u kome rediteljka filma Virtualna Stvarnost, Ratiborka Ceramilac govori o Narkomaniji kod nas i sire. Ona tvrdi da svi nacelnici MUP-ova, u Srbiji imaju kompletan uvid o rasturacima droge u njihovim reonima. I da je za 24 casa moguce izvrshiti akciju, u kojoj bi se pocistila cela Srbija.
Medjutim politika i interes se uplpicu u sve pore nasheg drushtva.

Po meni ova borba se ne moze voditi mehanicki, sa kampanjama i shta ti ja znam. Sans je lepo obrazlozio kontraproduktivnos u cigaret campaign.

Po meni najbolje reshenje je obratiti paznju na psiholoski aspekt narkomanije.

Treba snimit parole u kojima ce se istaci period i psihicko stanja individe pre pocetka drogiranja. Treba naglasiti pritisak koji se vrshi na buduceg zavisnika kako u skolama tako i kuci. I da je escape from reality jedina solucija.

Ovo ce najvishe uticati na roditelje, da ne vrshe samo formalno svoju funkciju, vec da budu drugovi sa svojim detetom. Treba izgraditi takav odnos, u kojem ce dete imati slobodu da svojim roditeljima poveri tajne jer je roditeljska duznost je da ukazhe svom sinu da ga voli ma shta on uradio.

Roditelj samo treba da shvati svoje dete, i vech je postao expert u borbi protiv narkomanijie.

Veliki je problem jednom delikventu da ode u savetovalishte, mislim da bi saveti putem telefona itekako urodie plodom. Najlaske je otvoriti se onome ko te ne poznaje.

Treba zatraziti od opshtine da podrzi ovakve predloge...kako finansijski, tako i u svakom drugom pogledu.

Toliko...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 06. Oktobar 2002

Protiv narkomanije

Pozdrav ljudima dobre volje, i svim članovima na ovom forumu.
Ja sam u forumu o medicini počeo još ranije da pišem o narkomaniji i pojedinim vrstama droga, simptomima načinu lečenja i drugo.
Još nisam naišao da se neko ozbiljnije zainteresovao za te tekstove, mada sam imao nameru da sistematizovano klorak po korak razrađujem tu temu, sve dok se neko aktivnije ne uključi u razgovor.
Nemam nameru da odustajem od te teme, mada me neke poslovne aktivnosti odvlače od toga, ali nadam se biće vremena.
Upravo završavam poglavlje o drogama koje se kod nas koriste, pa ću insallah da pređem na terapiju, u kojoj najvažnije mesto igra takozvana psihoterapija, porodica i okolina, nakon što se narkoman fizički odvoji od uzimanja droga u specijalizovanim ustanovama zatvorenog tipa.
Što se toče aktivnosti u gradu, ja se sećam da je na proleće ove godine pokrenuta akcija od strane udruženja studenata Sandžaka, gde je odštampama monografija koja je deljena po školama i čak smo i mi na hitnoj službi davali te primerke zainteresovanim roditeljima i pacijentima.
Stavrno dobro urađena stvar, gde se piše o načinu na koji deca dolaze do droge, njihov prvi kontakt, simptomi na osnovu kojih roditelji mogu da skontaju da im se deca drogiraju, i gde da potraže pomoć,.
Oni moji postovi su bili namenjeni borbi protiv droge, na neki način, želja mi je da se ljudi upoznaju sa tim zlom i da ga se klone.
Pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 07. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od hadzied
Još nisam naišao da se neko ozbiljnije zainteresovao za te tekstove, mada sam imao nameru da sistematizovano klorak po korak razrađujem tu temu, sve dok se neko aktivnije ne uključi u razgovor.

Ima zainteresovanih ne brini ništa. Tekstovi su jako dobri, svaki je celina kojoj je jako teško bilo šta dodati.

Meni se posebno dopao tekst o LSD-u.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 07. Oktobar 2002

POZDRAV

Pored ove anomalije koja se javila u nasem gradu i o kojoj sam dosta toga cuo sa zaljenjem bih hteo izneti i upozoriti na jos jednu anomaliju koja je po meni itekako opasana posebna za maloletnike a to je prostitucija koja je zahvatila nas grad. Vidim da u poslednjih deset godina ima dosta tih strip-tiz bareva gde se desavaju nenormalne stvari i nasa omladina narocito maloletnici polako ali sigurno se utapaju u te vode i svoju licnost i svoj ego razvijaju u najgorem mogucem obliku.

Strah me je da za koju godinu budemo imali omladinu koja ce biti psihicki poremecena i koja nece biti u stanju da stvori porodicu koja je celija jednog stabilnog drustva.

Po meni prvi indikatori su i to sto svi zanmo da broj razvoda brakova je u zadnjih deset godina nenormalno porastao i na to se gleda kao najnormalnija stvar.

Mislim da sve ovo sto se desava i droga i prostitucija i sve nepostene radnje utice da polako prerastamo u jedno degenerisano drustvo.

TREBA SE SISTEMATSKI BAVITI OVIM STAVRIMA NE SAMO DROGA VEC I SVE STO IDE UZ TO MISLIM DA BI VISE TREBALI DATI VREMENA I PAZNJE U IZNALAZENJU RESENJA ZA SVE OVE POJAVE :( ;(
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 13. Novembar 2002

Da se sumiraju svi postovi u vezi droga i narkomanije

Pozdrav nebi bilo loše da se sumiraju svi postovi u vezi droga i narkomanije.
Pozdrav

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 12. Novembar 2003

problem narkomanije je u samim nama,, svi mi imamo u uzoj ili siroj familiji nekog ko je narkoman a pravimo se da neznamo ili da nas ne interesuje
a to je nas problem koji moramo da pokusamo da resimo..dok god budemo pasivni pomatraci nemozemo napravit nijedan pozotivan korak!!!!
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

CLOUD_no9

Početnik

(10)

• »CLOUD_no9« je žensko

Datum registracije: 06.11.2003

• Poruku poslati

12

Ne da toga ima kod nas nego nam nista pogled sa Bedema ne treba, iza svake srednje skole su gomile spriceva i igala! evo jedan podatak iz prve ruke(pripadnika supa nadleznih za centar grada), u pazaru ima, po podacima iz supa oko 25000 mladih od 10 do 25 godina. Od njih 25000, 4000 konstantnih korisnika opojnih sredstava, a njih dvije do tri hiljade tzv. vikend korisnika. Ovaj podatak je alarmantan a sto je najgore i poznat, a nista efikasno se ne radi po tom pitanju!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

13

Molio bih za izvor ovih informacija (link).
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 27. Novembar 2003

juskos mislim da si u pravu.ako je porodica razorena dzaba ti je pricati deliti letke i slicno.mnogo briga ono dijete sto spava po ulazu jer mu je babo dosao pijan kuci istukao ih sve komplet pa je plus izletio napolje, mnogo ce se on zamarati da cita letke....treba raditi da se izgradi sto bolja porodica i onda ce doci i do pada broja ovisnika.vala juskos netrebaju ti striptiz barovi nista.ima pazarki koliko hoces da ne ides u striptiz bar nista.ja svojim ocima gledao 8o covece to bi rekao sve samo postenje(nije da nema postenih) a istu tu gospodjicu uvece vidim kako obavlja nemoralne radnje :D mislim da je dobro porodicno okruzenje kljuc svega.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

15

Petak, 28. Novembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Ovu generaciju koju sad imamo je odgojila i odnjivila generacija prije nje. A ta generacija prije nje su naši očevi i majke. A većinu tih naših očeva i majki je odgojio komunizam, ateistički sistem koji je tu generaciju podobro odvojio od vjere i sada vidimo posljedice. Dakle, korijen drveta ovog je posadjen još davno, a sada se samo plodovi beru.

Kako to riješiti??? Nevjerovatno teško. Jer problem narkomanije zahjteva jedan svestran pristup.

Što se tiče golotinje ja sam nemali broj puta čuo da majka kaže svojoj ćerki: Hajde skini se slobodno, barem imaš šta i da pokažeš. Zamislite to!!! A te žene koje to govore su žene ovih naših očeva koji su odrasli u komunizmu. To su iste one žene koje su izvodile revoluciju skidanja mahrame i feredže.
Nemali broj puta sam čuo takodjer da djjevojka želi da se pokrije ali joj se majka KRVAVO suprotstavlja. Prijeti joj istjerivanjem iz kuće, itd. Zamislite dokle to ide. To su naravno najekstremniji slučajevi. A koliko ima slučajeva gdje djeca slušaju roditelje pa i na sam išaret da nemože da se pokrije ona se ne pokrije.

Sada kada se je to omasovilo naravno ima medju njima i slučajeva gdje su roditelji dobri, ali uz suho gori i sirovo. To onda ide lančano. Veoma je teško boriti se protiv ovih stvari.

Ove dvije stvari su trenutno dva najveća problema u našem društvu. Narkomanija i ženska golotinja. Oboje donose nesreće neshvatljivih razmjera.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 28. Novembar 2003

mislim da si gerilac u pravu,mi ni ne mozemo shvatiti koliko to stete nanosi drustvu.blud i narkomanija.a to sto se tice pokrivanja 100% je tacno.malo je onih koji su radi da im se cerka pokrije,pa to cesto bude uz protivljenje roditeljima.
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

17

Subota, 29. Novembar 2003

danas u 3 i 55 ujutru Vracam se kuci lift sam produzi na vesheraj izlazim IZ lifta tusu odlozeni neki stari kreveti, zatichem scenu dvoje jedno uz drugo ne dishu bukvalno, na betonu Igla od sprica kashika upljach i kondom... Krivo mi je sto nisam mogao da slikam ali to je sve vishe svakodnevnica pazaara...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

18

a sta ce im kondom?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

19

Ima odgovor i na to pitanje i povezan je sa sigurnošću i sa onom sramotnom rabotom i sa radoznalošću i tako to...
Terati sprdnju je lako-dok ne osetiš sprdnju na svojoj koži.

Osnovni problem kod nas je što zatvaramo oči pred tim pojavama, što mislimo da se to događa nekom drugom i sl. Ja i dalje mislim da te negativne pojave: blud, droga, alkoholizam i sl. u našem gradu nemaju još toliko veliko uporište. Međutim, ukoliko akcija sprečavanja ne bude sveobuhvatna i opšteprihvaćena - stanjeće se brzo izmeniti... i to na gore, jer suprotno toj akciji sprečavanja, uporedo ide i akcija širenja tih pojava, a oni koji učestvuju u tom širenju... imaju debelog interesa za to. Svakako, i naš je interes veliki, čak mnogo veći, jer naš ulog su naša deca, ali smo mi manje-više nesvesni toga.

Možda će neko reći da je ovo što ja pričam samo prazna priča, ali... šta ja tu mogu.. to je jedini način borbe protiv tog zla koji ja u ovom trenutku i putem ovog medija mogu da priuštim. Sigurno, da mi je poznato ime nekog narkodilera, da vidim nekog ko diluje, pa čak i nekog ko koristi drogu... bez dvoumljenja bih to prijavio policiji.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

20

Pa sta sam ja trebo da uradim ?? Da zovnem policiju da prijavim ?? Ne moj sanse ... O tome treba sama Policija da se brine pa da obilazi iza lucne pa da kontrolishe ulaze, A ja da sam prijavio morao bih posle da idem u sup pa da mi pishu broj LK pa da me suochavaju sa tom osobom ... i ja posle treba da strepim dal cu srest njega u vreme Krize i hocel me izbushit Bez Ista ??? jok neka ga nek se drogira nemo mene da dira .... A situacija je takkva da ne moze da se kontrolishe i sve vishe uzima maha u gradu...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks