Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Subota, 29. Novembar 2003

UŽAS!!!! 8o :( :( :( :( :(

Kad li će narod u NP otvoriti oči i videti jasno šta se sa njim dešava i kojom stranputicom ide ?! ;( ;(

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

22

Subota, 29. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od Dado
Pa sta sam ja trebo da uradim ?? Da zovnem policiju da prijavim ?? Ne moj sanse ... O tome treba sama Policija da se brine pa da obilazi iza lucne pa da kontrolishe ulaze, A ja da sam prijavio morao bih posle da idem u sup pa da mi pishu broj LK pa da me suochavaju sa tom osobom ... i ja posle treba da strepim dal cu srest njega u vreme Krize i hocel me izbushit Bez Ista ??? jok neka ga nek se drogira nemo mene da dira .... A situacija je takkva da ne moze da se kontrolishe i sve vishe uzima maha u gradu...

ANONIMNI POZIV POLICIJI!!! Koliko sam upoznat cak su i kod nas poceli da se uvode (doduse ne besplatni kao po svetu) telefonski brojevi na koje gradjani anonimno mogu policiju da obaveste o raznoraznim ilegalnim radnjama. Za spomenuti slucaj i nije potreban takav broj, jer je potrebna samo dojava, a suceljavanje nikakvo, niti vodjenje prijavljivaca u sup, nije moguce. Policija bi dosla na lice mesta i zatekla situaciju koju je ocevidac prijavio sto je sasvim dovoljno da se efikasno intervenise. Precutkivanjem istog se postaje tihi saucesnik, a prepricavanjem, bez ucinjenog ispravnog dela, se postizu jos gori efekti.

Cutanjem se ne postize, vec opominjanjem i kaznjavanjem. Svako ko bludnike, kriminalce i gresnike prijavi ucinio je mnogo vise nego sto misli. Opisana situacija je knjiski primjer situacije koju treba obavezno prijaviti, i sto bi svaki savestan covek ucinio.

Na kraju krajeva i govornice postoje..

P.S. Al fakat ima covek dobar vid i zapazanje kad na vesheraju (neosvetljen 100%) moze u 3:55am cisto u prolazu da spazi i iglu i spric i kondom... Ti onda samo sto se nisu drali PRIJAVIIIIIIIIIIIIIIII
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 01. Decembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Misliš da bi time nešto bilo riješeno i bolje. Nema šanse. Samo kada bi ti još znao ko je glavni za dilanje droge po pazaru nebi tako pričao.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

24

ma nisam mislio terati sprdnju nego mislio da se kondom moze i kod droge nesto upotrebiti.
a sto se tice policije slaba tu fajda.pa policija tacno zna ko su narkodileri i da hoce mogla bi sve da ih pohapsi za 24 sata.ne samo u pazaru nego sirom srbije.zna narod po carsiji a da ne policija :rolleyes:
ali tu se uplicu velike pare.nije bas sve to kao u filmu,prijavis a ono dodje policija i sve zavrseno.uostalom koriscenje droge nije protivzakonito i da je DADO zvao policiju nebi mogli puno toga.prodaja je kaznjiva a upotreba nije koliko ja znam ako zakon nije promenjen u poslednje vreme.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

25

U pravu si, zakon je promenjen u poslednje vreme.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

26

to je vec drugo.ali ipak stoji da policija tacno zna ko su glavni narko dileri u novom pazaru.
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

27

Ali opet stoji da bajro iako u swe razmislja kao pravi Balkanac. Ta balkanska psiha dovodi do toga da skoro ni jedan problem ne moze da se resi. Toliko smo mi 'pametni' da smo uvijek po tri koraka ispred situacije 'i sve znamo'. Uporedi samo ponasanje nebalkanca i tipcnog Balkanca. Ovaj prvi kad ga boli glava ode kod doktora i odgovara na pitanja koja mu isti postavi i sve sto mu ovaj preporuci bez ikakvog razmisljanja slusa. Kad mu se kola pokvare (a i pre nego se pokvare) ode kod majsotora i pusti ga da obavlja svoj posao.... A Balkanac (mi) ?? Boli glava... ma kakav doktor? Znamo mi sta nama treba.. i tablete koje.. i kako se popravlja auto (a svi nam automobili uvijek skoro u kvaru), i sve dijagnoze, i da dr pojma nema (a mi imamo), i da policija nece resiti problem... i sve na svijetu ti mi znamo.

Pametan covek ucini sto je do njega.. sve sto moze, sto je fer, posteno, logicno, pametno, korektno. A kako ce se situacija razvijati dalje nije na njemu da razmislja. E 'pametni' Balkanac uvijek 'skonta' da ce se situacija razviti u svakom slucaju negativno te zato nista ni ne radi... i bas skoro svi su takvi. Da je malo drugacije mogli bismo tu pojavu nazvati stereotipom, ali posto je istina, svi koji nisu takvi su samo izuzetci..

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

28

nazalost sveti nam se i ukorijenjeno misljenje kod jednog dijela nasih sugradjana, da dokle god je N.P. samo tranzitno podrucije ne postoji problem droge u nasem gradu. Medjutim iz tudjih iskustava da se zakljuciti, da se droga na svom putu prema krajnjem odredistu rastura i u tranzitnim podrucijima. Cinjenica je da N.P. sve vise postaje i krajnje odrediste.
Posto vidjeh dosta pametnih prijedloga u vezi suzbijanja ovog zla, zelim samo da kazem, da konzumente droge treba vise gledati kao zrtve, a ne kao pocinioce. Glavni krivci je sigurno ne konzumiraju, vec zadovoljno trljaju ruke.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

29

Ispravno vaspitanje i skolovanje da se bi se sprecilo konzumiranje, cim bi (po trzistu) opao broj distributera, a svakog (uhvacenog) distributera zestoko kazniti (ja bih dozivotnom ili smrtnom, i potpuno se slazem sa zakonima zemalja u kojima je to slucaj). Filozofija je da ovde filozofiranja nema.

Policija moze da pravi propuste dok narod cuti... masa ima snagu koju niko nema, zato ne valja cutati na zlo.

Bilo je i spomena puno puta ovde da o ovom zlu ne mogu pricati oni koji ga nisu probali. Slazem se. Ali se jos vise slazem da o cuvanju od istog ne mogu pricati oni koji su ga probali. Oni koji ga ne probaju bolje dokazuju da znaju koliko je lose. Ukoliko neko misli suprotno elaboriracemo to jos malo..

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od björn
zna narod po carsiji a da ne policija :rolleyes:
ali tu se uplicu velike pare.

Ti izgleda uzivas da slikas ljude kao korumpirane, pokvarene, mutne ... Eto kako lako optuzi policiju da je umijesana u kriminal.

U kriminalistici nije dovoljno znati za nekoga da je kriminalac da bi podigao optuznicu protiv njega. Treba imati dokaze jer podizanje optuznice koja u tom trenutku ne moze biti potkrijepljena dokazima moze biti kontraproduktivno. Kako inace tumaciti da su i najveci mafijasi dugo, dugo uzivali slobodu iako se pouzdano znalo da su mafijasi. Naravno, ne iskljucujem korumpiranost policije kao jednu mogucnost ali zasto uvijek, nekako po inerciji, potezemo za kvalifikacijama.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

31

jok ed nase pravosudje i policija rade kao svajcarski sahat.zna se na kojem smo mjestu u svetu po korumpiranosti.

32

Veruj sve je to i do naroda. Da si bilo sta naucio o zivotu tamo gde zivis znao bi da ti tvoji komentari su daleko od onoga cemu oni streme. Lazna nada i zmiranje na lose (pretvaranje da ga nema) su fakat losi, ali dok god se sve svodi samo na negativnu percepciju i kritiku svega (Sto je samo, kako sam naveo, opravdanje nerada) ide se dalje i dalje u balkansku provaliju.
Radi ispravno pa onda pricaj i kritikuj. Posto se sve zna po carsiji (a ti nisi u carsiji i sve price iznosis iskrivljeno) de nam reci ko nam je to u pazaru korumpiran (dakako da ima svega) i ko dobija od koga koje i koliko para. Ako se sve zna sta postize se time sto se o tome prica a nista ne radi. NIIIIISTAAA. Da ti kazem nesto i o pazaru: svaka korupcija koja je se desila (al u stvarnosti ne u pricama) se daleko razlikuje po posledicama od zlonamernih prica koje o svakom malo istaknutom kruze po pazaru. Narod presudjuje, al ne i ljudi koji ko zenice sede u sobi i komentarisu sve zivo negativnim sablonom.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

33

jos si ti mali zif mi ti ;) 99,9% sudija u pazaru uzima mito.za mnoge postoje i dokazi.jedan sudija je i suspendovan zbog toga.pa opet vracen.e sad opet mozemo se puhati i reci da je to sve minimalno.ali znas sta,iskreno ti zelim da ti nikad ne zatreba ta 'pravda'.selam

34

Stari i zreli ocekivao sam da makar ti koji si video zivot na strani bi drugacije trebao razmisljati i raditi. Ali izgleda da si se svemu tome naucio na balkanu. Ako su svi na svetu, kako to balkanci kazu, glupi nezreli i povrsni onda neka sam i ja slobodno. Stvar prva: zamrznut si u proslosti i ne pratis nova desavanja (sto je slucaj u svemu na balkanu), a stvar druga: negativnim posmatranjem automatski si odbojan na pozitivne promene. A sve je to skrivanje licne odgovornosti, tj izbegavanja rada onoga sto je na nama.

Po pitanju svega nas narod svaku pozitivnu inicijativu ocenjuje kao nezrelu. Zasto? Jer je nas narod lijenja sveznalica .. a krv proliva na sitnim stvarima. Dabogda ja bio nezreo kao resto svijeta.. mucno mi nije i radicu uvijek (dok ovako nezrelo razmisljam) ono sto mislim da je ispravno, a posto 'jedna lasta ne cini prolece' uzdacu se u Allaha da ima jos onih koji rade ispravno i da ce necije delo biti prekretnica ka dobrom. Dog god vi skeptici sedite i kritikujete vi ste na strani verovatnoce da upravo vasa dela fale da se nesto promeni.

A mlad sam pa i ja odmah kao i ti odgovaram. Al to pravdam time sto sam stalno do kompijutera pa mi nije problem (mada bih trebao prestati). A de mi reci starce mudri kako te zivot ne nauci da je samo povrsni ljudi komentarisu druge, pricaju u drugom licu, i iza skepse kriju svoju nespremnost prihvatanja odgovornosti.

Evo ti sanse da odgovoris a da ne vidim jer izadjoh malo do grada :).

35

Citirano

Orginalno od björn
... zna se ....

@ björn : Ko to zna? Ti pouzdano znas?Ja ne znam! Bice da sam po ovim pitanjima prava neznalica! Ovde svako sve zna samo ja blage veze nemam, niti vidim ikakave cinjenice iz kojih bi mozda mogla nesto da saznam i time umanjim svoje neznanje?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

36

pink bate,to sto si neznalica to ti je od pameti.tu ti ne mogu ja pomoci.zao mi je :D
joj jasmine bate svaka cast za ove duge postove:) fakat ne zalis vremena :D nemam ti bate sta odgovoriti a sto se tice anonimnosti ne vidim da bi sta promenilo da ti se javim negde u prolazu u carsiji.ovo sto sam izneo gore je istina nazalost.znam iz iskustva sa sudstvom u pazaru.ko ne veruje ne mora.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

37

Citirano

Ispravno vaspitanje i skolovanje da se bi se sprecilo konzumiranje

Ti fingers odlicno znash da ovo veze nema sto si reko ?? Jer ima dovoljno primera Dje su deca Prosfetnih radnika zapala u ovako stanje .... e sad kad oni mogu da vaspitavaju drugu decu sto ne bi mogli svoju ... Ne radi se o tome i nisi u pravu Jednostavno to je zlo i dabogda da ne strefi nikoga... Inache ova tema se utopi sa onom o narkomaniji al hairli bilo imo sam nesto rec...

Svi znamo da je zakon o noshenju orzja stupio na snagu ?? ali i dalje se racije rade pistoplji se nalaze a niko ne ide u zatvor ???
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

38

U pravu si Daka. Nazalost, puno je i onih tinejdzera koji su zaista pametni, koji polazu odlicni u skoli, kratko receno - INTELIGENTNI. Ali, i oni su se navukli na drogu, pocinju da zapostavljaju skolu i zivot, i ako se ne skinu s droge, ne znam da li ima buducnosti za njih. :rolleyes:
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

39

Citirano

Orginalno od björn

joj jasmine bate svaka cast za ove duge postove:) fakat ne zalis vremena :D nemam ti bate sta odgovoriti a sto se tice anonimnosti ne vidim da bi sta promenilo da ti se javim negde u prolazu u carsiji.ovo sto sam izneo gore je istina nazalost.znam iz iskustva sa sudstvom u pazaru.ko ne veruje ne mora.

Sto se tice dugih postova veruj meni ne izuskuju nikakvo vreme. Ne formatiram to sto pisem, ne smisljam ga unaprijed, razmisljam dok kucam, a odkucam brze nego sto ti tvoj text i smislis.
A to o anonimnosti mi nije jasno sto spominjes. Dosad ne znam koji put naglasavas da me znas, ali ti kazem da me se to ne tice, jer moji komentari na sve teme su nezavisni (ko nasi mediji :D).. ne znam sto bi to menjalo bilo sta, a jos manje znam sto to spominjes (mozda ti moji textovi podugi pa se pomalo gubis).

A za sudstvo stoji da je korumpirano, ali ti dvije stvari moram reci: 1. sudstvo nije policija, to su dvije razdvojene institucije; 2. to idalje ne daje nikom zapravo da svoje ponasanje ne dovodi u red, i ne trudi se da ispravi ga. Svako je za svoje odgovoran, a samo se Balkanci pozivaju na NE VALJA MI OVO NE VALJA MI ONO...

Dado, izostavio si rijec ISPRAVNO pri kontanju mojeg posta. To sto neko ide u skolu ne znaci da je skolovan, i to sto su mu roditelji prosvetni radnici (pogotovu profesori) ne znaci da su svoje dijete ispravno vaspitali. Svojem postu mogu da dodam samo jos i ispravan VJERSKI odgoj. Ne postoji sablon, ali ispravnim vaspitanjem, i obrazovanjem (edukacija ne podrazumeva samo pohadjanje skole ponavljam), se to jedino ispravno sprecava. Skidanje sa droge nije sprecavanje nego skidanje, kako i samo ime kaze. Dovoljno je onih koji su je probali pa mi ne trebaju novi da bi verovao da je losa. A da se i lako zakljuciti. Ne mora me tajson potegnuti pesnicom da bi mu verovao da je jak.. da se zakljuciti. Ja pricam iz iskustva licnog, ali ne junkie iskustva, vec iskustva kako nikad ne probati drogu, jer je nikad ni omirisao nisam, i ponosim se time.

BTW, naravno da su stvari razlicite od slucaja do slucaja, ali neke stvari se ne moraju nikad ni spomenuti pri vaspitavanju da bi se pokazala njihova stetna strana. Ni cigare, ni alkohol, ni droga, ni mnoge druge lose stvari nisu bila nikad tema jedne jedine recenice mog oca recimo u obracanju meni, a ja te stvari ni dan danas nisam poceo konzumirati, a inshallah ni necu, jer kursa (stava, ponasanja i razmisljanja) u kom sam odgajan nameravam da nastavim da se drzim, kao sto ga se uvijek drzao jesam.

Postoje samo razliciti nacini vaspitavanja, ali ispravno vaspitanje (plus obrazovanje) je kljuc za resenje mnogih problema. I garantujem da je tako.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

40

Droga ne gleda kog ce da napadne. Samo ceka da covek bude slab. Bilo da je glup ili pametan.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Social bookmarks