Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Srijeda, 09. Juli 2003

Kada roditelji ostanu bez svog deteta...

Jedna tuzna vest me je navela da pokrenem ovu temu. Bol. Zalost. Jed. Ljutnja. Mrznja..... Oni nas rode, odgajaju, vaspitavaju, uce nas prvim recima, uce nas da budemo dobri ljudi, cine sve za nas i jos vise od toga. Sve to sasvim bezuslovno! Njihova ocekivanja i zelje su da iza sebe ostave nekoga ko ce ciniti dobra dela, nekoga ko ce nakon njihove smrti nastaviti da zivi pa ce samim time i oni ziveti dalje u srcima svojih potomaka. Imati roditelje i biti roditelj nije nimalo lako....
Sta se desava kada zla sudbina srusi sve te nade, kada se ono sto su celoga zivota izgradjivali srusi kao kula od karata? Sta bude kada roditelji nadzive svoju decu? Kako je onda njihovim srcima? Kako im pomoci ? :(:(:(:(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 09. Juli 2003

Iskusenje Pink, veliko iskusenje. Kakav je to osjecaj moze znati samo onaj koga je zadesilo.

Poslaniku a.s. su oba sina umrla. Plakao je. On, Poslanik kojemu je Objava dosla. Sta je nama ostalo?

Pored sveg bola i gorcine koju roditelj osjeca mislim da je izlaz jedino u ubjedjenju da postoji Ahiret, da postoji i ta sansa da se sretnemo sa nasima najdrazima i tamo.

Ne znam da li se neko sjeca rahmetli Selima Petlace. Njemu su umrli zena i sva djeca. Kazu da je licno cinio gasul svoju djecu. Pokazao je sabur do tada ne vidjen u gradu. Bog mu se smilovao i darovao mu pod stare dane ponovo porodicu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 09. Juli 2003

Citirano

originalno od ed
Kakav je to osjecaj moze znati samo onaj koga je zadesilo.

Necu da placem jer znam da moja mama ne zeli da sam tuzna. A place mi se....Naucila sam da budem jaka iako mi to u posebnim trenutcima tesko pada. Necu da moji roditelji osete neku krivicu sto nisu samnom, jer sve je bilo samo jedan slucaj okolnosti i da nisu oni krivi za to.

Roditelji su mi zivi, hvala Allahu dz.s., i neka mi pozive jos dugo a ja cu se trudim da oni nemaju povoda da se brinu za mene.

Nisam roditelj ali ipak mogu da zamislim kako im je :(
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 11. Novembar 2003

Mi mozemo samo teoretisati o tom pitanju, pravu bol i istinu kako to izgleda znaju samo oni koji su to dozivjeli.
Znam nekoliko slucajeva gdje su roditelji nadzivjeli svoju djecu i gdje su ih u mezar spustili.
Nisu svi isti u tim trenucima. Jedna nane iu Biscana-Prijedor, je na svoje oci vidjela kako joj cetnici ubijaju 5 sinova i muza 1992. Nisu joj dali tri dana da ih ukopa, vec ih je morala onako krvave i lezece na avliji gledati.
Nocu im je iskopala mezare u avliji, zamotala u deke i zagrnula.
Nanu, zamotanu u samiju i u dimijama nasim bosanskim sam vidio 1993. kako o tome prica bez i jedne suze na licu. Allah dao, Allah uzeo, dok je to pricala svi mi prisutni smo plakali a ona...
Cestita muslimanka.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 22. Novembar 2003

Prvo jedan dubok uzdah..

EEEHHHHHHHHHHH

Tacno pre dva meseca je moja starija sestra izgubila mladjeg sina koji je imao samo dvije godine i dva meseca. Naravno gubitak je bio izuzetno brz tako da nisu stigli ni da shvate sta se desava. Dijete je obolilo od meningitisa koji se izuzetno brzo razvijo i za nekih 24 sata je sve bilo gotovo.

No hocu davam nesto drugo ispricam u tih 24 sata otac i majka su se ponijeli sasvim junacki i prisebno imali su snage da daju sve od sebe i da svome detetu pruze sve da bi ga spasili. Ali Allahova se slusa a ne nasa. Zbog ovoga sam morao hitno da odem do sandzaka iako nisam imao ni vremena ni namera. Kad sam stigao kuci video sam kako je porodica bila obavijena velikom boli i to ih je tistelo. Posle selama smo poceli razgovarat i poceo sam im govoriti o zivotu i smrti o nasoj prolaznosti. Pokusavao sam im u tom trenutku rasplamsati iman i ljubav prema Allahu Dz.s.

Naravno prvog dana jer je jos sve bilo taze i utisci im se jos nisu u glavi bili slozili a bili su i u soku nije mi poslo za rukom da ih smirim. Mada nisu pravili nikakve istupe samo su tiho u sebi jecali.

Naravno vec drugog dana sam sa zetom otisao na dzumu i njemu je bila prva dzuma u zivotu. Posle namaza mi je rekao da mu je sa srca pao jedan veliki kamen i dase nikad nije tako osecao. Da nikad nije imao ovoliko snage da pretrpi neku teskocu koja ga je zadesila. Mene je ovo istinski obradovalo i jos jednom sam imao dokaz da je Allah dz.s. svemoguci.
Kome hoce on ublazi bol kome hoce on mu je poveca.
Narednih dana pratio sam sestrine postupke i pokrete imala je snage samo da place u sebi nije mogla to da spreci. Zamolio sam je da se rahat i na miru isplace i kad god joj tesko dodje da prouci nesto iz kurana i na taj nacin otera sejtana koji je tera da napravi gresku i nacini najveci grijeh da ucini shirk prema Allahu dz.sh.

Hvala Allahu dz.sh. imala je snage da u tim trenucima nenapravi takav grijeh.

Pre neki dam sam razgovarao sa njom i rekla mi je da joj svakim danom sve vise nedostaje njen OSMAN. Ali mi je rekla da ima snage da izdrzi ovaj ispit i da zaradi volju i blagost Allaha dz.sh.

Tesko ali istinito. Velika bol ali Allah dz.sh. svoje robove nikad nece natovariti teretom koji oni ne mogu podnijeti.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

6

Juskos cudno je to, ta snaga ili sta vec...
Kod kcerke od moje poznanice otkrili su tumor na mozgu, i pocelo je duuuugo i iscrpljujuce lijecenje. Nakon dvije godine, curica je ipak umrla :( sa svojih 7 ljeta :(.
Nekako sam ja osjetila i olaksanje, subhanallah, jer ipak, zadnjih par mjeseci zivota to je dijete bilo zivi meit.
Strahovali smo za Damira i Aidu,
Kada smo u vece dosli kod njih (to jutro je bila dzenaza) njih dvoje su sa osmijehom docekivali goste. Ja i svi ostali smo bili zaprepasteni. Fakat!
Pokazali su takav sabur, i tako jaku vjeru, napominjem da nisu bili nesto extra sa vjerom, da bi se tome i kod najvecih vjernika zacudio insan. Sda ce skoro godina kako je to bilo, Jos se nikada nisau oporavili, teze im je svakim danom, ali i dalje sucuraju Allahu i sto je najbitnije, zivot im se promijenio za 180°, ne propustaju bes-vakta...

I onda se pitas, je li mala bila zrtva da bi njih dvoje bili spaseni?

love
I am a woman above everything else

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

7

Niko nemoze da osjeti tu tugu i taj bol, ako nije bijo takvom slucaju.
Imam Dajidzu koji je jedinog sina izgubijo, kaku mladinu, 24 godine tek bijo napunijo, tek poceo da zivi; Njemu je srce prepuklo za njim.

Mislim da nema sta gore od toga, nego kada roditelj mora prvi da isprati dijete;

Tesko je kada izgubis roditlja, al kada izgubis dijete, onda gubis i dijo tebe...
Nedesilo se nikome!!!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

Tuzno prica, Juskos! To mora biti nesto strasno za te roditelje, koji su izbubili svoje dijete. Znam takodje jedan slucaj, koji se dogodijo prije 1 godinu, poginila je cura od 18 god., to je bila zalost za cijelu familiju, jos danas pate od toga. Njima nemoze nista pomoci, mozda vreme ucini svoje.

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

To je sve kako je kome sudbina zapisana.

Evo da objasnim:

Desilo se dole u jugoslaviji. Igralo se dijete pred kucu, i slucjano mu lopta odleti na ulici, a auto koje je silazilo niz ulicu, nije imalo mogucnosti da izbegne; il da covjek udari dijete ili da udari pravo u drvo, i tako on skrene i pravo u drvo.
Roditelji su iztracali iz kuce, kada su culi sta se desilo. Djetetu nista nije bilo. Vozac je bijo u komi.
Roditelji zahvalni Allahu sto se djetetu nije nista desilo, uvedu ga u kuci.
Dok su se vani raspravljali, dijete samo udje u sobu i turi prst u Steckdose, i u istom trenu mrtav.

Eto njemu je bila sudbina da umre taj dan;

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 30. Novembar 2003

Cudne su ljudske sudbine-neko srecan,neko tuzan i muci se ceo zivot,ali sve se to drugacije posmatra u zavisnosti od jacine imana.
Tuzna je ova tema,ja obicno izbegavam ovakve diskusije al sam potresena slicnim slucajem u svojoj blizini pa rekoh da podelim sa prijateljima foruma-naime,mojoj drugarici je nedavno umrlo dete od 14 meseci,valjda sepsa.Mislim da nema reci koje bi mogle opisati njenu tugu,niti sam sigurna da sam je ja potpuno shvatila,ipak uvek se moramo oslanjati na Allaha i na njegovu volju i njegovo odredjenje,ako on nesto hoce mi to ne mozemo promeniti niti odgoditi.
Pazi koju igru igras.

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 30. Novembar 2003

Allahovi smo i Njemu se vracamo

55. Od zemlje vas stvaramo i u nju vas vracamo i iz nje cemo vas po drugi put izvesti.

35. Svako zivo bice smrt ce okusiti! Mi vas stavljamo na kusnju i u zlu i u dobru i
Nama cete se vratiti.

79. On vas na Zemlji stvara, i pred Njim cete se sakupiti,

80. On zivot i smrt daje i samo od Njega zavisi izmjena noci i dana, pa zasto ne
shvatite?

11. Reci: "Melek smrti, koji vam je za to odredjen, duse ce vam uzeti, a poslije cete se
Gospodaru svome vratiti."

42. Allah uzima duse u casu njihove smrti, a i oni koji spavaju, pa zadrzava one kojima
je odredio da umru, a ostavlja one druge do roka odredjenog. To su, zaista, dokazi za
one koji razmisljaju.

68. On zivot i smrt daje! A kad nesto odluci, samo rekne : "Budi! - i ono bude."

19. Smrtne muke ce zbilja doci - to je nesto od cega ne mozes pobjeci

43. Mi, zaista, dajemo zivot i dajemo smrt, i sve ce se Nama vratiti!

1. Allaha hvali sve sto je na nebesima i na Zemlji, i On je Silni i Mudri.

2. Njegova je vlast na nebesima i na Zemlji; On zivot i smrt daje, i On sve moze.

3. On je Prvi i Posljednji, i Vidljivi i Nevidljivi; i On zna sve!

8. Reci: "Smrt od koje bjezite zaista ce vas stici. Zatim ce te Onome koji poznaje i
nevidljivi i vidljivi svijet vraceni biti i On ce vas o onome sto ste radili obavijestiti."

[SIZE=3]
Primjer prisebnosti i cvrstog sabura[/SIZE]

Prenosi se da je er-Rumejsa, Ummi Sulejm pricala:”Ja i moj muz Ebu Talha smo imali jednog sina koji je bio bolestan. Dok mi je Ebu Talha jednom bio odsutan, sin nam je preselio. Pazljivo sam ga smjestila u ugao sobe i prekrila carsafom. Kad se vratio, Ebu Talha me odmah s vrata upitao za zdravlje djeteta, a ja mu odgovorih:”Nemoze bolje biti, hvala Allahu i nikad nije bio mirniji kao ove noci”!

Zatim sam bila pazljiva i prirodna prema muzu kao nikad do tada, tako da je cak i spavao sa mnom! Nakon toga sam mu rekla:”Bas su cudni ovi nasi susjedi“! “Sta im je”- upita me on. “Pozajmili su od nas to i to i kad sam im zatrazila da nam pozajmljeno vrate, oni su se naljutili”! Ebu Talha tada rece:”Kako je to ruzno sto cine”!

“Ruzno jel’ da”?! Upitah jos jednom. “Sigurno da jeste ruzno”- odgovori Ebu Talha.

Zatim sam nastavila:”E pa znas Ebu Talha, nas sin je pozajmljen od Allaha i Allah je uzeo sebi ono sto nam je pozajmio! Nas sin je preselio na akhiret”!

Ebu Talha preblijedivsi rece:”El-Hamdu lillahi, Inna lillahi we inna ilejhi radziun”! ( Hvala Aahu, Allahovi smo i NJemu se vracamo)

Potom se spremio, otisao Poslaniku, s.a.v.s i ispricao mu sta se dogodilo, a Poslanik rece:”Allahu, podari im bereket u njihovoj noci”!

Prenosilac hadisa dalje prica:”Kasnije sam vidio u mesdzidu njihovo sedmoro djece svako uci u Kur’anu”!

A Dzabir prenosi da je Poslanik, s.a.v.s, rekao:”Sanjao sam da sam usao u dzennet, kad tamo vidim er-Rumejsu, zenu Ebu Talhe”!

Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 02. Mart 2004

Checenac isti sam dogadjaj i ja tad ispricao svojima i veruj mi da je imao dosta velikog uticaja na njih. Ipak mi smo Allahovi i njemu se vracamo.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

13

Petak, 23. April 2004

21.03.2004. na moj 19. rodjendan je umrla moja drugarica. Ona je isto imala 19 godina. ;(
Bila je bolesna... ;( Imala je tumor na mozgu...
Njen otac je od iste bolesti umro pre 2 godine. ;(
Ostala je njena majka sa mladjim bratom... ;(
Ostala je bez jednog deteta... ;(
Sto neko od ucesnika u temi rece tesko je kad se izgubi roditelj, al' kad se izgubi dete onda gubis i deo sebe...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

14

Subota, 10. Septembar 2005

Secam se jednog druga, isli samo zajedno u osnovnoj skoli. Muzafer mi bijase isto i komsija. Bio je slabusnjav i uvek je morao ici kod lekara a oni su mu redovno prepisivali inekcije. Na kraju osmog razreda za raspust bila je ideja njegove majke ili mozda preporuka doktora da bi njemu zarad ojacivanje imunskog sistema dobro pogodovalo jedno duze zadrzavanje na planini. Posto tada bijase vec skolski raspust, bilo je samo pitanje vremena kad ce ici, kako ce se kasnije ispostaviti na put bez povratka. Secam se jos, dobro, te diskusije sa njim, njemu se bas nije preterano islo kao da je predosecao najgore. Neslucujuci nista lose ubedjivao sam ga , posto je trebao ici kod svojih, deda i nane, kako treba pomisliti na to da ce njima, posto su ga porucili kod sebe biti sigurno drago ako pristane na njihovu ponudu i jednostavno provede neko vreme sa njima.
Primetio sam, da ga nema jedno duze vreme, nije mi se javio kad je otisao aaah bili smo tad deca i nije bilo uobicajno se najavljivati, otisao je a ja sam sam mogao lako prepostaviti gde je, nije bilo tesko, pricali smo dovoljno pre njegovog odlaska . Nije nameravo ostati dugo.
Trebao je se vratiti nedelju dana pre pocetka nove skolske godine, medjutim, dosla je odjednom vest da je poginuo.

Pamtim i njegovu majku, presvega kako joj je bilo tesko. A meni je bilo najgore sto je ona znajuci da sam sa njenim sinom bio veoma dobar drug uvek plakala kad god bi me videla. Bilo mi je neprijatno zbog toga sam izbegavao susret sa njom, jednostavno sam zaobilazio njegovu ulicu .
Sad je nevidjam tako cesto i neznam kako bi reagovala dali bi me uobste prepoznala ali mislim da jos ga nije prebolela. To kazem za majku.
Njegovog oca nisam pre vidjao u dzamiji, posle tog dogadjaja cesto sam ga vidjao tamo, bio je prilicno redovan i uvek malo vise skruseni od sviju nas, ocigledno je bilo da je bio tuzan. Ali u medjuvremenu se nesto promenilo kod njega, nisam siguran zasto ne dolazi vise, mozda je zauzet poslom ili mozda ipak vazi ona star narodska "otac ko kolac" a majka pati.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

15

Subota, 15. Oktobar 2005

ovako, kao prvo, drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu... (o)
prvo da kazem...neki roditelji misle ako sve dopustaju svom djetetu da ce djete biti zlatno medjutim stanje je obrnuto.i sto je najgore djete, sve je fazon gdje u kakvoj okolini djete odrasta. 8o da li medju drogerasima, golotinjama... ili sta ja znam gdje.---
a sto je najgore.. za djetetov neuspijeh roditelji se medjusobno svadjaju....
a onda dodje do razvoda i sta ce djete jadno ne moze da to gleda pa pocne da se drogira ili sta ja znam jos..
bila sam u jednoj grupi...gdje su mlade osobe pricale sta im se dogadjalo.. jednostavno.. to me zanimalo...kako su usli.. poceli sa drogom i dr.. i sta ce ti biti... jedna djevojka je pricala kako su je roditelji vezali.. kad je pocela da baca stvari naokolo.. prica kako su s eopet poceli svadjat kad je dosla kasno.. i sta ce ona.. sva nadrogirana napusena.. :O dosla kuci... i cula kako se svadjaju i pocela d abaca stvari... kad su roditelji primijetilid aje nadrogirana svezali je i pozvali prvu pomoc.
a ima mnogo slucajeva...i razloga...
zbvog cega se djeca odvoje ili odu od kuce... :( a kansije par mjeseci se sazna da je djete umrlo ili sta ja znam...

a jos nesta....

naravno nikome nije tesko.. svaki roditelj zeli da mu djete nesta zavrsi uspije u zivotu i dr... ali najgora stvar je sto upravo roditelji odlucuju sta ce im djete biti, zavrsiti.. i zaprijete djeci ako ne budes odlican/vrlodobar.. sta ja znam.. zabranit cemo ti to i to... i na osnovu toga... djete se prepadne... nadje razlog sto da bjezi od kuce, sto da se drogira.. sto da krade.. sto da bude kriminalac...

na zalost...
Piskota je dodao/la ovu sliku:
  • 23hgzt23h24h.bmp
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 08. Maj 2006

eh...

uzhasno je kad se tako neshto desi...
mojoj drugarici je brat poginuo pre 4 godine...pao sa terase...imao je samo 11 godina...
ni danas oni ne mogu da se oporave od tog gubitka...ni ona,ni njena sestra,ni njihovi roditelji...
najvishe me boli to shto se njeni roditelji ponashaju kao da su zaboravili da imaju josh dve cherke...josh uvek pate za izgubljenim sinom i ja ih potpuno razumem...ali su cherke skroz zanemarili i udaljili se od njih...
zhao mi je tu devojku,mnogo mi je dobra drugarica i volela bih da mogu da joj pomognem nekako...
ne desilo se nikome... ?(

ali opet...sve je to od Allaha dz.sh. i samo On zna zashto je tako trebalo da bude...

o|
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 08. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Josephine
najvishe me boli to shto se njeni roditelji ponashaju kao da su zaboravili da imaju josh dve cherke...josh uvek pate za izgubljenim sinom i ja ih potpuno razumem...ali su cherke skroz zanemarili i udaljili se od njih...

Tu porodicu su strefile dvije tragedije. Roditelji su izgubili sina a njihove cerke su izgubile roditelje.

Da Allah sacuva od iskusenja koja ne mozemo podnijeti.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

18

Subota, 28. Oktobar 2006

Danas je trebao biti veliki dogadja i tim povodom se okupila cela familija moga druga Jochan.Po ustaljenosti nas dvojica smo kao i uvek pred poletanja se salili jedan sa drugim i ovaj put jos zajedno sa njegovom familijom koju sam ja uzgred i tako upoznavao.
Ali samo nekoliko minuta kasnije,prilikom njegovog sletanja desilo se nepisivo, pravi uzas ...

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

• »pazarka_730808« je žensko

Datum registracije: 04.11.2006

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 05. Novembar 2006

NE DESILO SE NIKOME

NE DESILO SE NIKOME ALI SAMO ALAH DZ.ZNA STA CE BITI

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 06. Novembar 2006

svi smo Allahovi i njemu se vracamo

tuzna tema, zaista. svi se plasimo da ne nadzivimo svoje najmilije. a sta se desava kada majka u istom danu na Ahiret isprati TROJE svoje dece u najlepsem dobu zivota, najranijoj mladosti?
jednom mi je prilikom progovorila o tome.i samo jednu recenicu. rekla je "ostavila sam ih srecne, nasmejane u sred igre....Allahove hurije, docekat ce svoju majku..."
treba da vidite sabur moje tetke i njenu veru u Allaha i Allahovu volju
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Social bookmarks