Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen
  • »abfang« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

1

Utorak, 12. Septembar 2006

Kada ste najkreativni ?

Lekcija je poprilicno jednostavna i lako se nauci. Sa prvim slomljenim mladenackim srcem poteku iz njega stihovi ili se tuga kistom razlije po platnu.

Pise se i svira, slika se i crta, sve dok boli. Pocesto se to radi i kada ne boli, ali kada ga preplavi bol (ta jedina imenica koja se jednako lagodno ogrce i muskim i zenskim rodom), e onda srce krvari, place i stvara najdirljivije stihove, note, slike...

Upravo su to one reci, boje i tonovi koji nadju najkraci i najdirektni put do tudjih srca, koje nas najdublje dotaknu i koje nas se najvise dojme. A lekcija koju svi zarana naucimo je da bol, natapajuci srce, radja umetnost. Sporim raspadom srca, njegovom kucajucom fisijom, oslobadja se kosmicka energija kreativnosti sa kojom neki ljudi, jednostavno, cine cuda.

Ne znam da li svi patimo isto, to ne mogu znati, ali znam da patnja nekih ljudi, kada je uspiju izraziti, izgleda tako prokleto stvarno, blisko, privlacno i raskosno. Gotovo da bi im se moglo pozavideti na takvome daru, na takvome bogatstvu. I doista, oni svojom pesmom i pismom, svojom slikom i plesom, placu za sve nas.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

2

Samo da kazem da me je ovaj tekst odusevio i da sam ja ostala bez reci...
Prelepo...
(o) (o) (o) (o)
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

3

Cini mi se da u samom nazivu teme nedostaje jedno -ji, ili je mozda to neka fora :)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

4

Srijeda, 13. Septembar 2006

To je tacno. Zbog ljubavi i iz ljubavi su ispevane najlepse pesme, napisane price, vodjeni ratovi, gradjene palate( sad i ja dobih inspiraciju :D ). Najcesce zbog nesrecne ljubavi ( nazalost). Setimo se samo Petrarke ( o Lauri), Laze Kostica (Santa Maria della Salute je jedna od najlepsih pesama, a inspirisala ga je Lenka Dundjerski), Zmaja (Djulici uveoci), Alekse Santica (Emina), Bajron (za koga se misli da je voleo neku svoju rodjaku)
Svakako da je lepo doziveti tako veliku ljubav, ali ja bih se pre zadovoljila nekom, mozda manjom, ali srecnom :O

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

5

Ako je samo velika ljubav ta koja te inspirise i pokrece, onda je jos cekam... :D
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Svako jako osjecanje koje ovlada covjekom natjera ga da iz njega izavri neka fina melodija...pjesma...tekst. Nekada napisem pjesmu kada se osjetim zadovoljno,sretno zbog necega,a nekada je napisem kad osjetim veliku dozu boli koje se jedino mogu kroz pjesmu osloboditi i osjetiti da mi je lakse. I uvijek, mjesecima nakon toga, kad tu istu procitam meni podju suze jer ono sto je najiskrenije u covjeku ono je i najkvalitetnije pa i pjesma koja je nastala uzrokom cistih iskrenih osjecaja.

Dakle,najkreativnija sam onda kada me preplave jaki osjecaji pa bili oni tuzni ili sretni, svejedno je.Mada mislim da je tuga kao unutrasnja pojava najjaci motiv i pokretacka snaga za sve velike poduhvate koje covjek ucini.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 14. Septembar 2006

Najkreativnija sam u dva slucaja: kada osjetim jaku zudnju i jaku spoznaju. Malo pricam i zato se izrazavam kroz pisanje.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 14. Septembar 2006

hmm pa najkreativnija sam kad naidje nezaustavljiva potreba da uzmem cetkicu,olovku,kredu,kamen i dobro se ispricham po papiru,nekoj krpi,ili zidu u krajnjem sluchaju.To se jednostavno desi nema mnogo veze sa trenutnim raspolozenjem.
SVJETLOST

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

najkreativniji sam kad ne suzdrzavam svoju kreativnost.sve ostalo je samo mizerni pokusaj.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

..neznam..mozda zvuci cudno..ali ja sam najkreativnija kad sam tuznaa.. jer u tada mi je potrebno malo vremjena samo za mene.. i moju najbolju prijateljicu zamijenim olovkom i papirom :)
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 26. Oktobar 2006

Mislim da se ta vrsta sposobnosti kod mene javi baš kad me nešto jako zaboli,tad dibidus ne umem da pričam već mi se nekako jezik zaveže,pa mi nešto zapne u rlu pa u rudima,pa u duši...i tako sve dok se ne zacrni hartija ispred mene i osetim kako je dobro i kako sam izbacila to nešto što me jako mučilo.
I to retko kad čitam,uskladištim to u jedan svoj opus-umetnički:):),a kasnije mi ti posluži da se baš slatko nasmijem i kažem sebi:
ludačo!on nikad nije bio vredan tvojih suza!
Dakle ispostavi se da je svaki moj kreativni,umetnički poduhvat bio u bliskoj vezi sa mojim ljubavima tj. životnim promašajima.Tako ti je to kod mene...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

12

Subota, 28. Oktobar 2006

ja sam najkreativniji kad se lijepo naspavam

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

13

Subota, 13. Oktobar 2007

Hmm...

Nisam bas pesnicka dusa, ali znam da mi je jaca spoznaja (to smatram nekom vrstom mentalne kreativnosti) onda kad sam tuzna ili saosecajna sa nekim, tj. kad osetim bol zbog necega.
Moze isto da se desi kad sam mnooogo, mnooogo srecna, ali redje.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Social bookmarks