Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 30. Oktobar 2003

Ne ne ne,dečice šašava,da vam šišmiš nešta kaže.
ne tražite u nikakvom slučaju sigurnost u ljubavi.Mi po prirodi gubimo interes na stvari koje su nam sigurne. :]

i uvek žudimo za nečim šta nemamo...al' to je drugi topic... :D

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

22

Da tebi sada nesto kaze Prolazzznica, nako u prolazu. :))

U nasoj prirodi je da zudimo za onim sto nemamo, sto je za nas nedostupno, ko sto kazes, al kad onda jednom dodjes do toga, zacim zudis duze vremena, onda vise neprepustas i ne ispustas tako lako.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

23

Da da,sve bi ti bilo okej kad nebi postojao ovaj zaebani citat

Citirano

"Dok te barim i medom te hranim,kad te z'barim i hleba ti branim.

Ehh,to ti je ljubav :] Zaebanc'je bez gran'ce.

lena

Početnik

(10)

• »lena« je žensko
  • »lena« je autor ove teme

Datum registracije: 29.10.2003

• Poruku poslati

24

Svaka osoba se promeni nakon izvesnog vremena moze se reci dok te primami. E sad ima nekih osoba koje se drasticno promene ~ustvari pokazu svoje pravo lice~ to su ti kao sto ti kazes SISMISE a na svu srecu ima puno i onih koji promene neke sitnice koje nisu tako opasne, to su oni sto su iskreni od pocetka :] :(

25

A jeste li culi za slucaj da se osobe privlace bez 'navlacenja', tj izigravanjem druge osobe da bi se privukla? Da se privlace (obostrano) onakve kakve jesu, te kao takve ne moraju da se menjaju, a medjusobno su zanimljive (same po sebi jer su prirodno takve a ne po glumi), i zanimljivo im uvijek i bude.
Ne to nije slucaj samo u filmovima, i u knjigama, toga stvarno ima :]
mogu ja da se potpisem i bolje...

lena

Početnik

(10)

• »lena« je žensko

• Poruku poslati

26

Nazalost ima ih puno takvih!
Ali se pravo lice kad tad otkrije.
Treba se paziti takvih osoba.

Zato svaka osoba u zivotu treba da ima svoje JA i da ne dozvoli da neko dominuje sa njom

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

27

Lena, e ovako mozes da budes sigurna u neciju ljubav. Samo decko koji te voli uradice ovako nesto :)
Muki je dodao/la ovu sliku:
  • ljubav.jpg
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

28

@Muki

Zanimljiva slicica.Nebih bas rekla da je ovo pravi dokaz "ljubavi".Taj decko nesto tako moze uraditi radi respekta, nemora uvijek znaciti da je zaljubljen.
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

29

ko je siguran u Allaha siguran je u ljubav.to je pomanjkanje imana.znam po sebi.Allah je pravedan i svakome daje onog prema njemu.znajuci to cemu briga?
selam
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

30

Bjorne .... eto resenja .... modernisti za to kazu svaka roba nadje svoga kupca .... onaj pisac ( zaboravih mu ime ) rece IZBIRAC NAIDJE NA OTIRAC ... a mi cemo se ipak osloniti na pravednost Allah dz.s koji daje insanu samo onako kako je najbooje za njega ...
Ne mozes lose radit a nadat se dobrom ( pa i u pogledu ovoga) sto bi jednom frazom znacilo .....
ISKRENI ISKRENIMA,LAZCI LAZCIMA :)

esselamooalaykoom
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

31

Citirano

Orginalno od lena
Nazalost ima ih puno takvih!
Ali se pravo lice kad tad otkrije.
Treba se paziti takvih osoba.

Zato svaka osoba u zivotu treba da ima svoje JA i da ne dozvoli da neko dominuje sa njom

Lena ocigledno nesto slabo kontas u onome sto ja napisah. Ne mora da znaci da ti mozes da se vodis time, i ne moras, jer to je individualna stvar, ali kao primedba mojem misljenju ne moze se staviti pojava koju ti opisa jer kakvo PRAVO LICE ti mislis da ce neko kad tad otkriti ukoliko on (kao i partner naspram njega) su upravo bas pravim licem (iskreno, bez manipulacija) se svideli jedno drugome i kao takvi zajedno zive.
Ne verovanje, sumnja, ljubomora, sve su to niske osobine koje se javljaju tamo gde nije u redu sve (nebitno sa koje strane). Meni je drago sto od tih stvari ne patim.
Svako ima pravo na svoje misljenje, pa i da se pravda kada pati, ili ti kada nije u pravu da pokusa da bi sebe ubedio u nesto da ubedi i druge. Odgovor ultimativni, bez verovanja, ni na jedno pitanje ne mozes naci. Niti ce se milion razlicitih ljudi sloziti oko pitanja koje je cisto individualnog karaktera (vrlo relativnog hocu reci). Svi mogu dati svoje misljenje (iz svojeg iskustva), kao sto ti dade svoje (da nikad nisi sigurna).

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

32

Predpostavimo da je zivot rijeka a ljubav kamenje koje recnim tokom mijenja svoj oblik pa cak i mesto. Mi, koji trazimo ljubav budemo zaslepljeni svetloscu ljubavi (u mom primeru kamenjem). Boris se, pokusas da nekako dodjes do toga predivnog kamena ali kad ga imas u svojim rukama, postanes svestan da je sva ta iluzija unistena a bio si siguran da si nasao neko zlato. Taj kamen ne svetli vise onim sjajem kojim je svetleo u recnom toku :(

Svako osiguranje (pa i sigurnost) se debelo placa, ako se zeznes u racunici onda cijelog zivota debelo placas. Sta ces, to ti je zivot!
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

33

nedostatak imana kazem ja.ko ima allaha dz.s pred sobom tj tezi Njemu manje ga potresaju ovozemaljske stvari.sad to sto neki stavljaju ljubav prema coveku ispred allaha to je vec njihov problem.
HANUMA nije tako.postoji razvod braka.i to je deo zivota.
onaj svijet je vazan a ovaj prolazan.stavljeno u tu perspektivu sve postaje ok.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

34

Verovanje u Allaha dz.s. nisam nikad mijesala sa pojavama ovog svijeta. Moj se primer posvecuje iskljucivo ljudskim bicima :]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

35

he he he

Lubaf potseti me sta to beshe Lubaf ili bar na tren Bidnut Zalublen. MAch sa dije ostrice, Sreca U nesreci ili obostrano hajanje izmedju dva insana koje nema veze sa materijom i vrednoscu drugoga ... Dali na ovu danashnjicu Tako nesto postoji, chisto sumnjam
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Verovanje u Allaha dz.s. nisam nikad mijesala sa pojavama ovog svijeta. Moj se primer posvecuje iskljucivo ljudskim bicima :]

ali se mijesat mora Bikka :) zasto ... ? pa eto ovako :

.....sve je to fino ali zar bi Allah dz.s bio toliko pravedan koliko i jeste kad i sretanje ljudi,ljubav medju njima kao i sve ostalo sto je takodje u relaciji chovek choveku .... zar i to nije Allahova dz.s volja ..... OK,sad ne kazem da se tu i ne desavaju stvari da se recimo devojka koja je SubhanAllah za u REGAL za gledat samo , pa se eto zalijepi za nekog problematicnog tipa ili nesto tog kalibra ... ali Allah dz.s zna zasto je to najbolje za njega ili za nju .... ko zna mozda ce rezukltati stici na ovom svijetu ako jok onda ce se sve to sabirati i oduzimati :) No a se vratim temi sigurnost u neciju ljubav .... ako je Allah dz.s taj koji ljudima daje ono sto zasluze mislim opet da sami otprilike sebi biramo odnos i sigurnost ili nesigurnost u NECIJU ljubav .... jer nije OK da mi od insana pravimo hajvana a da od njega zahtevamo da bude nas i samo nas :)

essellamooalaykoom !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

lena

Početnik

(10)

• »lena« je žensko

• Poruku poslati

37

Nemojte mijesat Allaha.dz.s. u ovo, naravno da sve sto nam se desava u zivotu je njegova volja!

A ja i ti FIGERSBROKEN se ocigledno ne slazemo, ti pricas o sasvim necem drugom!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

38

Petak, 31. Oktobar 2003

Sada u ovov vremenu je vise prisutnija materijalisticka ljubav nego ona prava!A covek moze osetit kad je voljen od nekog.....ja cu opet ono moje ako postoji "VEROVANJE" izmedzu dvoje ljudi onda tu je i ljubav neizmerna .

Jos nikom ne verujem :]
" Bilen alemlere rahmettir "

39

Petak, 31. Oktobar 2003

Muki to mislis na ovako nesto je li?
(slika je namerno mala, a zna se ko je na njoj ;).
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • langkawi22.jpg

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

40

Petak, 31. Oktobar 2003

Citirano

Pink wrote: Muskarac ti moze pokusati pricom i delovima dokazati, ali jedini pravi dokaz su OSECANJA sa njegove i naravno tvoje strane.

PA NIJE JARE GEJ 8o 8o :)) (Shalim se ;))

Interesantna tema. Svideo mi se hobbsov i delom fingersov post. H) Kada to saznas kontrolisaces svoju sudbinu ! F) Da je jedinstvena ljubav stvar koja prevazilazi granice razuma. Medjutim ljubomoru nebih generalno okarekterisao kao cin nekozistencije osecanja, jer ona cesto zna da bude i potvrda ljubavi. Naravno ako se krece u granicama normale, jer je u suprotnom potvrda nekonzistencije licnosti !

Ja bih ljubav definisao kao intuitivno saznanje da je neka osobe stvorena za vas. Nije mi poznat opsti obrazac za dokaz ali smatram da po ovom pitanju treba slusat svoju intuiciju, a od druge strane odgovor traziti u ocima, jer oci su ogledalo duse svakad bile i ostace !

P.S. Bux, dobra slika, imal jos :)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Social bookmarks