Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

41

Petak, 31. Oktobar 2003

PauKU dje vide ti hobbsov post brate :).. Mozda tamo u ljubomori (a ni to ne znam dok ne pogledam).

Pojma nemam. Moguce je normalno osetiti ljubomoru (ako o njoj pricamo) ako se stvarno voli, ali ja kazem to je znak da nesto nije u redu. Zasto osecati ljubomoru ako je sve u redu? A ako je osoba sa kojom ste, ujedno i tudja, ljubomoran se moze biti, ali nema smisla. U tom slucaju ta osoba samo vise nije moja (i kraj).
A sve ostalo je individualna stvar.

Nego mi lena proguta jedno ()lovo :D

(copyright nisam platio za foru :D, nego nemoj meni neko sliku da krade :D (zato sam je i stavio malu :D )).
mogu ja da se potpisem i bolje...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

42

Petak, 31. Oktobar 2003

JoooJ to je bio Elinov_babo :rolleyes: Meni sve mutno, da nije to mozda ono... - ljubaF 8o 8o 8o

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

43

Petak, 31. Oktobar 2003

Ja tebe razumem, ali ljudi smo, ona cesto dodje sama po sebi.
Secas se Mulen Rouga: Say that you leave me, but just dont decive me, it's more than I can takeeee...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

44

Petak, 31. Oktobar 2003

[SIZE=4]Vjera bez ljubavi čini nas fanatičnima.
Dužnost bez ljubavi čini nas zlovoljnima.
Red bez ljubavi čini nas sitničavima.
Moć bez ljubavi čini nas nasilnima.
Pravednost bez ljubavi čini nas okrutnima.
Život bez ljubavi čini nas bolesnima. [/SIZE]
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

45

Petak, 31. Oktobar 2003

Tajanstvena sifra ljubavi

Ljubav ima moc nad covekom, a ne covek nad njom. U trenutku kada Vas pogodi Amorova strelica desava se citav hemijski proces u organizmu, manifestuju se promene u stanju svesti i Vase reakcije ili ponasanje pocinju bitno da se menjaju. Okolina narocito primecuje to "cudno" ponasanje jer niko nije slep i imun na ljubav. A da li je ljubav slepa, ili onaj ko voli gubi glavu i pamet, to je vrlo diskutabilno. Uostalom, ljubav je i najlepsi ili bozanski dar, velicanstveno nadahnuce i najjaca moc. Dakle, ljubav upravlja covekom, a covek jos uvek nema definiciju, kontrolu ili moc nad njom.

Tim britanskih naucnika, polazi od pretpostavke da se ljubav moze strogo definisati i izmeriti. Na Univerzitetskom koledzu u Londonu pomenuti naucnici su sproveli istrazivanje sa ciljem da jasno vide zone u mozgu koje se aktiviraju prilikom zaljubljivanja. Odabrali su jedanaest zena i sest muskaraca, veoma zaljubljenih, i "zavirili" u njihov mozak pomocu nuklearne magnetne rezonance. Eksperiment se obavljao u dve faze. U prvoj fazi, ispitanicima su pokazivali fotografiju ljubavnog partnera, a u drugoj fazi fotografiju neke bliske i omiljene osobe suprotnog pola.

Inace, naucnici vec izvesno vreme pokusavaju da otkriju kakve sve reakcije u mozgu izazivaju razlicita osecanja. "Do sada smo se uglavnom ogranicavali na negativna osecanja, kao sto je npr. osecanje straha. Medjutim, bili smo impresionirani kada smo otkrili koliko je jedno tako kompleksno osecanje, kao sto je ljubav, jasno i vidljivo", izjavio je Andreas Bartels, rukovodilac istrazivackog tima. Istrazivanje je pokazalo da se u mozgu ucesnika eksperimenta, u trenutku kada bi pred sobom imali fotografiju voljenog bica, aktiviraju zone zaduzene za pozitivne emocije.

Svaka od tih zona ima svoju specificnu funkciju, npr. jedna od njih se aktivira kada osoba osvaja nagradne poene (video igre, lutrija, tombola, kocka, takmicenje). "Zaljubljivanje je u izvesnom smislu, kao kada dobijate glavnu premiju u igri koja se zove zivot", duhovito komentarise Bartels. Zanimljivo je da prilikom zaljubljivanja vaznu funkciju ima i deo mozga odgovoran za euforicno raspolozenje - tu zonu, stimulise i kokain. Logicno je pitanje, da li onda ljubav deluje i kao droga? Delimicno da, ali ipak je efekat drugaciji. Konzumiranje kokaina stimulise citavu zonu i izaziva kratkotrajnu euforiju, dok je efekat "ljubavnog groma" vezan za specificni deo te zone i traje mnogo duze. Karakteristicno je i to da su kod ucesnika eksperimenta neke zone u mozgu (npr. one koje dovode do depresivnog raspolozenja, ili one zaduzene za pamcenje i misljenje) bile u stanju potpunog mirovanja.

Dakle, ljubav je definitivno najbolji lek za depresiju, sto se vec odavno potvrduje kao tacno. Interesantan nacin razmisljanja se ilustruje i jednim neobicnim pitanjem: da li cemo u blizoj buducnosti imati na raspolaganju "detektor za osecanja"? Da li naucnici mogu da usavrse adekvatan i precizan test za ispitivanje "stepena zaljubljenosti"? Osim sto bi nam pruzao uvid i "meriv dokaz" o stepenu ljubavi, ovaj instrument bi preventivno delovao u prepoznavanju onih koji "glume zaljubljenost" i na takav nacin pruzio pomoc svima koji zele da "zastite" svoja osecanja. Bartels i tim naucnika veruju da ce se vrlo uskoro takav instrument - test, naci u slobodnoj prodaji. Ipak, ostaje jedno nerazreseno pitanje: koliko je covek naivan u svojim "velikim" mislima, verujuci u to da moze da kontrolise i desifruje ljubav?

"Ljubav je tajna skrivena u našim dušama. To je tajanstvena moć koja pokreće dušu, čoveka, svet, planetu i kosmos... Važno je da budete svoji, jer svako od nas je ono u šta veruje i onoliko koliko mu duša ima snage i ljubavi da u to veruje".

Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

46

Petak, 31. Oktobar 2003

E ovo je dobro -test za zaljubljenost.
Ona -Ja sam se zaljubila u tebe.
Ti -Daj ruku.
Bocneš kapneš u tester i vidiš rezultat.:)

Samo što nije isto ljubav i zaljubljenost. Zaljubljenost lako možeš da prepoznaš a ljubav...

47

Petak, 31. Oktobar 2003

Citirano

Originalno od PAUK_ : JoooJ to je bio Elinov_babo ...

@ PAUK_ : A ovo PAUCH-e :

Citirano

Orginalno od PAUK_

Citirano

Pink wrote: Muskarac ti moze pokusati pricom i delovima dokazati, ali jedini pravi dokaz su OSECANJA sa njegove i naravno tvoje strane.

vec Selmica :)

Citirano

Originalno od PAUK_ : Meni sve mutno, da nije to mozda ono... - ljubaF

Bice da je ono bas TO .
;)

Pozdrav

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

48

Petak, 31. Oktobar 2003

Trenutno mi pade par ideja kako mozes da budnes siguran u neciju ljubav:

1) Da tebi dragu osobu pogledas kroz verenicki prsten nekog mrtvaca!Posle ovoga ce odabranik/ica da ludi za tobom!!! :]

2) Da turich sliku tebi drage osobe pod jastuk i u snu ces videt da lji te on/öna haje... :]

Eto toliko.

P.S. To su babske price,alj hodi mu ga znadi...ja nijesam probo pa neznam funkciniselj?? ?(
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

49

Petak, 31. Oktobar 2003

rifce slazem se.
lena sve ima veze sa Allahom dz.s.Tebe je ocigledno neko povredio na takav nacin ili si ti nekog.zato ti je sad tesko da verujes u ljubav.zasto mladi ljudi od 16 ili 17 god ne razmisljaju tako?njima je lako da se zaljube jer nemaju tog emocionalnog 'tovara' kao vecina nas.ali to je vec tema za psihologiju a ovo je forum pa nebih da razglabam.kako god bilo ono sto rece rifce stoji.ko zna osim Allaha zasto je neko nekom pripao iako se nama cini da to nebi trebalo tako.Allah zna krajnji ishod a ne mi.nazalost 99% ljudi na dunjaluku pa i ovde na forumu je toliko vezano za dunjaluk i za uspeh na njemu da nema vremena za bilo sta drugo.moja skromni savet:zabavi se necim drugim.jedan od najboljih nacina je da se uposlis pomazuci drugima i kroz to ces pomoci sebi.i manje ces misliti na sebe i ono sto te uznemirava.halalite ako sam koga uvredio.
selam
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

50

Petak, 31. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od lena
Nemojte mijesat Allaha.dz.s. u ovo, naravno da sve sto nam se desava u zivotu je njegova volja!

eh bas zbog ovoga recenog i pisem ovo sto pisem ..... meni je strasno zao kad citam postove ljudi kojima je i najlepsa stvar na svijetu crna :) dajmo unesimo malo svetlosti pa ako je to najlepse na dunjaluku .... za promenu povremeno uzmimo par onih filmica gde je ljubav toliko fino predstavljena pa se ufuras na momenat i prodje te zelja o 100% pure honestlly love .... :)

i feel it in my fingers
i feel it in my thoughts :)

nisam reko' broken :D
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

51

Petak, 31. Oktobar 2003

thats right:) look on the bright side of life...:)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

52

Petak, 31. Oktobar 2003

Dinno_, salio sam se, naravno da ne mora da znaci da je decko zaljubljen. Ja odem na more, i po cio dan crtam po pesku svasta, a nisam zaljubljen :)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

53

Petak, 31. Oktobar 2003

Pitanje za Dinnu_:
a ako joj kupi ovako nesto, da li to mora da znaci da je zaljubljen? Samo me zanima tvoje misljenje ;)
Muki je dodao/la ovu sliku:
  • lowrider(rearside).jpg
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

54

Nedjelja, 02. Novembar 2003

love
I am a woman above everything else

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

55

Ma nije isto zaljubljenost i ljubav.
zaljubiš se začas to je čista hemija. Da bi se u nekog zaljubio ne moraš ni da ga poznaješ dobro.
Da bi nekoga voleo moraš ga dobro poznavati. Za ljubav kadilaci nisu bitni:)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

56

Citirano

Orginalno od hobbes
Ma nije isto zaljubljenost i ljubav.
zaljubiš se začas to je čista hemija. .... Za ljubav kadilaci nisu bitni:)

slazem se za razlicitost .... bilo bui mi drago da se slozim i oko ove stvari za kadilake ali mislim da su bar golfovi nivo ispod kog danasnje tesko silaze :)
ja vakta ja zemana o|
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

57

Ponedjeljak, 03. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od rifche_golup
i feel it in my fingers
i feel it in my thoughts :)

nisam reko' broken :D

I feel it in my fingers
I feel it in my toes
The love that's all around me
And so the feeling grows

It's written in the wind
It's everywhere I go
So if you really love me
Come on and let it show

You know I love you, I always will
My mind's made up by the way that I feel
There's no beginning,
There'll be no end
'Cause on my love you can depend

I see your face before me
As I lay on my bed
I cannot get to thinking
Of all the things you said

You gave your promise to me
And I gave mine to you
I need someone beside me
In everything I do

You know I love you, I always will
My mind's made up by the way that I feel
There's no beginning,
There'll be no end
'Cause on my love you can depend

I gotta keep it moving

It's written in the wind
Oh everywhere I go
So if you really love me
Come on and let it show
Come on and let it.....

Ljubav se ne pise, ljubav se ne kaze... ljubav se osjeca :]

love:)

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

58

Citirano

Orginalno od angel undercover

..... ljubav se osjeca :]

Pomagajte doktore, ustakla me ljubobolja :))

love

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

59

Citirano

Orginalno od Muki
Pitanje za Dinnu_:
a ako joj kupi ovako nesto, da li to mora da znaci da je zaljubljen? Samo me zanima tvoje misljenje ;)

BOLESNO ZALJUBLJEN! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

60

Utorak, 04. Novembar 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci.

Nemoguche je odvojiti Ljubav od Ljubomore, to ide zajedno. Ljubav bez ljubomore je laz, to onda nije prava ljubav. Ali se ta ljubomora naravno treba drzati u okviru granica Zakona i nenapraviti neki incident :):):)

Josh jedna stvar mi je interesantna bila ovdje, a to je kada je neko napisao u postu, Nemojte u svashta mijeshati Allaha dz.s., a onda je neko dodao na to, Dajte ljudi gledajte malo i vedriju stranu. To je interesnatno. Pa zar je Allah dz.s. ta tuzna strana? Mrachna strana? Da nije mozda vedra strana Bevelry Hils 90210? Highschool Teens? itd. Interesantno.

Ovaj svijet je stvoren iz Ljubavi. Dakle, Allah dz.s. je ovaj svijet stvorio iz Ljubavi prema svojem Miljeniku Muhammedu s.a.v.s. I onog momenta kada na zemlji ne bude vishe robova Allahovih dz.s. koje On Uzvisheni voli, prestaje i razlog postojanja ovoga svijeta i tada che ga Allah i unishtiti. Dakle, komotno se moze rechi da svi ljudi na svijetu i oni prije i oni poslije zive i tu su na konto ovih koje Allah dz.s. voli, a to je prije svega i ispred svih Muhammed a.s.

A svakoj drugoj ljubavi je izvorishte isto, i svaka ljubav govori o ovoj Ljubavi, a nashe je da to shvatimo. Dakle govori o Allahu dz.s. i Njegovoj ljubavi i o Muhammedu a.s. i Njegovoj ljubavi. A takodje i Odabrani i Mumini.

Samo je problem shto ljudi ljubav prisvajaju i neznaju Izvorishte njeno pa zato se i ne krechu ka Izvoru, vech se zadrzavaju na sredstvo mislechi da je to Izvorishte. A najrashirenija i najgora anomalija ovoga je. Kada chovjek misli za sebe da je izvor ljubavi. Tada on voli sebe i sve oko sebe radi sebe.

A inache shto se tiche ljubomore, Allah dz.s. je Ljubomoran kada u srcu roba Njegovog kojeg voli nadje bilo shta pored Njega Uzvishenog, tada On daje da mu se to iz srca odstrani, odnosno odvaja ga od toga, odnosno unishtava mu to u srcu, da bi samo On Allah dz.s. mu ostao u srcu.

Allahimanet.
Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

Social bookmarks