Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

61

Srijeda, 05. Novembar 2003

Kako izgleda biti zaljubljen? ... Odjednom se nadeš u centru svijeta. Pocneš sve s nekim dijeliti, razgovaraš bez rijeci i sporazumijevaš se mislima. Stalo ti je do necijeg zadovoljstva. Uzivaš u zajednickom smijehu, cini ti se da ceš svakog trenutka dodirnuti zvijezde ...
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

62

Srijeda, 05. Novembar 2003

wow Chechenac, ovo si stvarno lijepo napisao. :O
Mislila sam do sada da nema niko pravi odgovor na ovo pitanje, a upravo ti nadje rijeci. :]

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

63

Utorak, 11. Novembar 2003

Kako biti siguran u neciju ljubav?
Prvo moras sa tom osobom biti stalno, obasipati je paznjom, lijepim rijecima, malim poklonima, biti prema njoj raspolozan a to se ne moze postici ako tu osobu nemas stalno uza se.
Dakle, ako ti je do nekoga previse stalo ti se udaj za njega ili je ozeni i to sto prije.
Selam!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

64

Nedjelja, 14. Decembar 2003

Moj savet:Najbolje bi bilo ne postavljati ovakva pitanja ni sebi ni drugom,jednostavno trebas voleti i biti opustena,jer ako sve vreme razmisljas o tome te da li je pravi,te da li me voli,te ovo i ono...vreme ti prolazi a ti ga ne uzivas na pravi nacin.

Najsigurnija je ljubav u ime Allaha.
Pazi koju igru igras.

lena

Početnik

(10)

• »lena« je žensko
  • »lena« je autor ove teme

Datum registracije: 29.10.2003

• Poruku poslati

65

Nedjelja, 14. Decembar 2003

Kiki: Slazem se sa tobom :P

no-name

Početnik

(10)

• »no-name« je muško

Datum registracije: 12.01.2004

• Poruku poslati

66

Utorak, 13. Januar 2004

kako biti siguran u neciju ljubav

ima pravo kiki kad kaze: nemoj se ni zamarati tim pitanjem jer te vuce u nesigurnost. voli budi voljena i po Allahovim putem. iskren covek na kraj nestrada nego sam lazovi i prevaranti(dali u ljubavi ili u zivotu).

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

67

Ponedjeljak, 27. Septembar 2004

Muskarcima je lako!!! mogu biti sigurni u uzvracenju ljubav devojke ako nas samo iskreno volite. Netrazimo puno !!!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

68

Ponedjeljak, 27. Septembar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ko ne trazi puno!!!!??? To je vec diskutabilno pitanje.

Pusti muhu na bradi ona fuch u ustima. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

69

Petak, 25. Novembar 2005

Neznam put do sigurnosti u ljubav, ali cini mi se da se moze biti siguran kad je nema. Muskarac i zena imaju razlicite simptome kad prestanu da vole svog partnera, odnosno kad pocnu da vole drugog. ;)
Muskarac postaje iznenadno pazljiv prema svojoj partnerki, sladak kao secer :) , ako u tom razdoblju dobijete cvijece koje ranije nikad niste, onda imate realne razloge za brigu. Jednostavno muskarac je spreman da "idari" dvije pa i vise zena odjednom, i to ga cini sretnim.
A zena je nesto tanja po ovom pitanju, ona jadnica odmah prestane sa slatkim ponasanjem i posebno se da "otkrit" stalnim bjezanjem od partnera, jednom rijecju neda da je pipne, pa pocne lagat stotine stvari, te bona, te nervozna te ovo te ono.. One u svom mentalnom sklopu imaju osjecaj pripadnosti, kako emotivne tako i fizicke samo jednom muskarcu. ;)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

70

Subota, 26. Novembar 2005

Ako nadjes coveka-zenu svog zivota,pa naravno da ce da te voli,da se volite i zivecete srecno do kraja zivota ?( Opet sam pocela da sanjarim...
Ma ne mozes biti sigurna uopste.Toliko je "nezdravih" osoba koje nas okruzuju i koje vise vole da im zivot prolazi uzaludno u dosadfi,neiskrenosti,egoizmu,nego da lepo,normalno,zdravo VOLE... :)
Kuzi li mene ko?
misli globalno-deluj lokalno

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

71

Subota, 26. Novembar 2005

@global

Kuzi i te kako ;)

Sigurna je samo jedna stvar !

A ovo ostalo je sve sa ?
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Stari_Gradjanin« je muško

Datum registracije: 04.11.2005

• Poruku poslati

72

Nedjelja, 27. Novembar 2005

hmmm

Pa neznam sad ipak to dodje trenutak kada ti nesto zatreperi u stomaku kad se super slazes sa nekim ma ima tu primera milion ....
Sve u svemu moze da se oseti...
Crna Mala POvisoka Devojka

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

73

Subota, 15. April 2006

Biti siguran u neciju ljubav je jako tesko...prosto jer nemamo detektor lazi pa da...Ja to odredjujem po principu: koliko si spreman da zrtvujes zbog mene i da otrpis- toliko me volis. Najgore je kad sve sto imas zrtvujes za nekoga a on to ne umije da cijeni. To zna da zaboli vise nego smrt najblizeg jer pomislis- umro je, nisam mu mogla pomoci. Ali pomisliti- sve sam dala za njega a on za mene nista?! Ta konstatacija sokira toliko da danima ne mozes da se "opasuljis" kako si mogla toliko da se zeznes i prevaris u procjeni nekoga. o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

74

Nedjelja, 16. April 2006

o| <---------------- prava ljubav ostavlja ovakve tragove
[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

sirri

Početnik

(10)

• »sirri« je muško

Datum registracije: 30.03.2006

• Poruku poslati

75

Nedjelja, 16. April 2006

Od Abdullaha b.Abbasa r.a. da je covjek dosao Allahovom Poslaniku a.s. i rekao:"U mojoj kuci imam jetima, zaprosio ju je jedan bogati i jedan siromasan. Mi bi volili da je damo bogatom, a o­na voli siromasnog? Rekao je Poslanik a.s.:"Za zaljubljene nema drugog lijeka sem braka" (Prenosi ga Ibn Madze, Hakim, Bejheqi,Taberani i po shejh Albaniju r.a,, ovo je vjerodostojna predaja)

Amr b. As r.a. je rekao:"Jedne prilike me je Poslanik a.s. postavio za zapovjednika u vojci u kojoj su bili Ebu Bekr i Omer r.a., a kada am se vratio, rekao sam: O Allahov Poslanice, ko ti je najdraze stvorenje? Rekao je: "Aisa". Rekao sam:O Allahov Poslanice, mislio sam od muskaraca? Rekao je:"Njen babo!" (Buharija i Muslim)

Od Aise r.a. se prenosi da su se zene Allahova Poslanika a.s. zalili Fatimi kcerki Poslanikovoj a.s. i poslali je do Poslanika a.s.. Nasla nas je kako lezimo na mom jorganu, pa kada je usla rekla je:"O Allahov Poslanice, tvoje zene traze od tebe da budes pravedan prema njima kao sa kcerkom Ibn Ebi Quhafe (misli na Aisu)", a ja sutim (Aisa r.a.), pa je Allahov Poslanik a.s. rekao:"Zar ne volis o­no sto ja volim?" Rekla je: Svakako! Rekao je:"Voli ovu" (misli na Aisu r.a.) (Muslim i Nesai )

Od Aise r.a. da je Allahov Poslanik a.s.pravedno djelio izmedju svojih zena i govorio:"O moj Gospodaru, ovo je domen moje mogucnosti, pa me ne kori u o­nome sto Ti mozes, a ja ne mogu" (Ebu Dawud, Tirmizi, Nesai, Ibn Madze, Ibn Hibban..)

Od Aise r.a. se prenosi ad je Allahov Poslanik a.s. rekao:"Vidio sam te u snu, kako te melek nosi na jednom komadu svile i kako mi rece: Ovo je tvoja zena. Pa kada sam otkrio veo sa lica, vidio sam tebe i rekao sam:Ako je ovo od Allah, o­n ce to i obistiniti" (Buhari i Muslim)

Rekao je imam Ez-Zuhri r.a.:"Prva ljubav u Islamu je Poslanikova a.s. i Aisina, pa ju je Mesruk (ucenjak iz generacije tabi'ina) nazivao: Poslanikova a.s. ljubimica" (ovo spominje imam Ibn Qajjim)

Od Ebu Hurejre r.a. se prenosi da je bio kod Allahova Poslanika a.s. kada mu je dosao covjek i obavjestio ga da se zarucio sa jednom ensarijkom, pa mu je Poslanik a.s. rekao:"Jesi li je vidio?" rekao je:Ne! o­nda mu je Poslanik a.s. rekao:"Pogledaj u nju, jer u ocima ensarija ima nesto posebno" (Muslim, Nesai)
Ima nesto posebno: neki poseban izgled na koji mozda taj covjek nije ni obracao paznju. Bilo to da su sitne, plave...

Od Ebu Hurejre r.a. se prenosi da je Allahov Poslanik a.s. rekao:"Ako neko zaprosi zenu, pa ako je u stanju da vidi o­no sto ce ga privuci i da je ozeni, neka vidi!" (Ahmed, Ebu Dawud, Ibn Madze)

Od Suhejla b. Ebu Hasmeta da je rekao:Vidio sam Muhammeda b. Meslemu kako vjesto spijunira pokrete Busejne kcerke Dahhakove, pa sam mu rekao:"Zar to ti radis, a ti si ashab Allahova Poslanika a,s,? Rekao je:"Cuo sam Allahova Poslanika a.s. kako kaze:"Ako Allah dz.s. ukaze covjeku da zaruci odredjenu zenu, nije lose da pogleda u nju." (Ahmed, Ibn Madze)

U sahih predaji se spominje kako je Mugis isao iza svoje bivse zene Berire, nakon sto ga je napustila, a suze su mu lile obrazima, pa je Poslanik a.s. rekao:"O Ibn Abbase, zar se ne cudis ljubavi Mugisovoj prema Beriri i Beririnom preziranju Mugisa? Zatim ju je pozvao i rekao:"Da li bi mu se vratila?" Rekla je: Jeli mi naredjujes o Allahov Poslanice? Rekao je:"Ne, ja sam samo posrednik!" Rekla je: Mene o­n vise ne zanima! (Buhari)

Kaze hafiz Ibn Hadzer el-Asqalani r.a. u komentaru Buharije:"Iz ovog hadisa se vidi da ljubav odnosi stid, kao sto je ocito iz Mugisovog primjera i njegovog velikog zanosa, tako da nije mogao sakriti ljubav prema njoj. Poslanik a.s. ga nije upozoravao, sto nam tvrdi da su postupci o­nih koji se nalaze u ovom stanju opravdani, da mu se desi nesto sto mu ne dolikuje, a da ga ne moze sprijeciti" (Fethu-l-Bari 9/325)

Kaze imam Es-San'ani r.a.:"Od o­noga sto se spominje u prici vezanoj za Beriru, da ju je njen muz pratio ulicama Medine, a suze mu lile niz obraze. Ucenjaci su rekli:Ljubav oduzima stid, te da se prihvata njegovo opravdanje, ukoliko to o­n ne zeli. (Subulu-s-selam 3/278)

U poznatoj prici koju je pricao Allahov Poslanik a.s. svojim ashabima, za trojicu koji su usli u pecinu da prenoce, pa se srusila stjena i zatvorila izlaz pecine. o­ni su tada jedan drugome rekli:"Jedini nacin da se spasimo iz ove situacije je da zamolimo Allaha dz.s. da ukloni ovu stijenuzbog nasih dobrih djela koje smo ucinili".. I svaki od njih je spomenuo svoje dobro djelo i ztrazio od Allaha da im zbog tog njegovog dobrog djela pomogne da se izbave iz pecine. Sto ans interesuje ovdje jeste slucaj koji se desio sa jednim od njih koji prica:"Ja sam imao jednu bliznju rodicu, koju voljeh vise od cijelog svijeta, koju voljeh kao sto covjek voli svoju zenu, pa sam je pozelio imati, ali mi to nije dopustila. Jedne godine zavladala je jaka glad, te mi o­na dodje i zatrazi pomoc. Ja joj dadoh 120 zlatnika, ali pod uslovom da mi se dopusti. o­na na to pristade, i kad sam joj se priblizio-u drugoj predaji stoji:kad sam je zagrlio o­nako kako muz zagrli svoju zenu u postelji- o­na je zaplakala i rekla:"Boj se Allaha, i ne raskidaj prsten moje nevinosti bespravno"! Na to sam se odmah odmakao od nje, iako mi je bila najdraza na svijetu, i ostavio joj zlato koje sam joj bio dao. Allahu dragi, ako sam ja to ucinio iskljucivo radi Tebe, a ni radi cega drugog, o­nda nam odmakni ovu stijenu sa vrata ove pecine u kojoj se nalazimo. Stjena se malo maknu, ali ne dovoljno da bi mogli izici iz nje" (Buhari i Muslim)

Jedan covjek je rekao Omeru r.a. :"O vodjo pravovjernih, vidio sam jednu zenu i zaljubio sam se u nju. Kaze Omer:"To je o­no sto ne mozes izbjeci" (Tawqu-l-hamame od Ibn Hazma)

Od Omera r.a. se prenosi da je rekao:"Da sam bio za vrijeme Afre i Urwe, sastavio bi bi ih" Afra i Urwa su bili dvoje zaljubljenih. Afrin otac je obecao Urwi, da ce ih ozeniti kada se Urwe vrati sa njegovog trgovackog puta. Pa kada se vratio, Afrin babo je udao Afru za nekog bogatasa.

Od Hishama b. Urwe od njegovog oca da je rekao:"Umro je neki zaljubljeni, a dzennazu mu je klanjao Zejd b. Sabit, pisar i poznati hafiz Kur'na, pa kada su ga upitali zasto je to sebi dozvolio? Rekao je:"Smilovao sam se na njega"! (Rewdatu-l-Muhibbin od Ibn Qajjima)

Propisi koje mozemo povaditi iz navedenih dokaza:

1. Ljubav je u Allahovoj ruci i mi ne mozemo da obvladamo njome. Ako je to tako, o­nda kako ce nas Allah pitati za nesto sto o­n sam vlada njime?
2. Rijec "ljubav" je bila cesta na jeziku Allahova Poslanika a.s. sto je dokaz da se za pricu o ljubavi ne treba sramotiti, niti stiditi.
3. Allahov Poslanik a.s. je volio hazreti Aishu r.a. vise od svojih ostalih zena i o tome je obavjestio napominjujuci da je to stvar kojom ne moze da obvlada niko mimo Allaha dz.s.. to znaci da ljubav nije haram, niti sramota, niti bolest, niti slabost po Islamskom ucenju. Jer sve ove navedene stvari su zabranjene Poslaniku a.s..
4. Poslanik a.s. je nekolicini svojih ashaba savjetovao da gleda u svoju izabranicu koju bi zelio zaprositi. To znaci da su to bili pogledi jedan za drugim, a ne samo jedan, pa cak da o­na to i ne zna, kako smo vidjeli iz prilozenih hadisa.
5. Normalno da iza tih pogleda proizidje ljubav sa strane o­noga koji gleda, sto ne mora znaciti da ce se to poklopiti i sa druge strane, tako da ne mora znaciti da ce uspjeti brak iz razlicitih okolnosti, kao sto je dozvola druge strane, materijalni problemi, ....Da li mozemo reci za ovu ljubav da je to zabranjena ljubav? Svaki pametan covjek ce odgovoriti da nije, jer je ljubav sama po sebi stvar kojom covjek ne moze da obvlada!
6. Hadis kojeg smo spomenuli o Mugisu i Beriri ce nam razjasniti mnoge stvari vezane za ovu temu:
• Poslanik a.s. je bio suosjecajan sa zaljubljenim i nije ga odvracao od njegove ljubavi.
• Poslanikovo a.s. suosjecanje ga je navelo da posreduje direktno kod osobe u koju se zaljubljeni zaljubio, a to nije ni malo lahka misija.
• Poslanik a.s. nije zabranio Mugisu da i dalje bude zaljubljen u Beriru i poslije sto je odbila da se uda za njega. Kako ce ga odvracati od toga kada je i o­n sam rekao da je to stvar kojom vlada samo Jedini?
• Mugis je placuci isao i pratio Beriru ulicama Medine, a nije moguce da ju je pratio zatvorenih ociju i da nije gledao u nju. A Poslanik a.s. mu nije zabranio, niti je ovaj cin dozvolio bilo kome drugome sem zaljubljenom, jer se ovo veza sa zaljubljenim bez njegovog htjenja. Zaljubljeni ne moze da prodje pored o­nog koga voli a da ne pogleda u njega.
• U Poslanikovom a.s. cudjenju kada je rekao:" O Ibn Abbase, zar se ne cudis ljubavi Mugisovoj prema Beriri i Beririnom preziranju Mugisa?" uzimamo divan i nezapamcen primjer u povjesti, da je ljubav jedno cudo i jedna velika Allahova tajna na ovom svijetu.
7. Poslanik a.s. nije vidio boljeg lijeka za zaljubljene od braka. Nije samo da se svakoj djevojci preporucuje da izabere siromaha kojeg voli nad bogatasem kojeg vole njena porodica Cak je Poslanik a.s. ucinio nevazecim brakom kada je covjek udao svoju kcerku za o­noga koga nije volila i udao je za o­noga koga je volila. Ovo se desilo prije 14 stoljeca i pokrovitelj te inicijative je bio Allahov Poslanik a.s., a mi smo duzni da ga sljedimo i da mu se pokoravamo.
8. Allahov Poslanik a.s. kaze:"Duse su poput skupine; o­ne koje se medjusobno upoznaju, zblize se, o­ne koje se ne poznaju, medjusobno se razidju" (Buhari i Muslim). Ovaj hadis potvrdjuje osnovu na kojoj se gradi Islamska teorija o ljubavi u Islamskoj bastini. To znaci da se ljubav zasniva na toj osnovi dusevnog prepoznavanja izmedju zaljubljenih.
9. Ibn qajjim r.a. spomije u svojoj knjizi Rewdatu-l-muhibbin da su neki iz generacije selefa protumacili ajet:" Gospodaru naš, ne stavljaj nam u dužnost o­no što ne možemo podnijeti" da je to iskusenje zaljubljenih kada jedno od njih nije dostupno drugome zbog raznih okolnosti u zivotu.
• Hadis koji pocinje sa:"Vidio sam te u snu." je dokaz da je Poslanik a.s. zavolio Aisu r.a. prije negoli se ozenio sa njom.
• Spomenuli smo dokaze da se zena udaje za o­noga koga o­na voli, a ne ko joj se namece i u tome nema nikakve sramote. Pogledajmo u prvu majku pravovjernih Hatidzu r.a. kako je postupila kako bi se udala za Poslanika a.s..
Na samom kraju ovog skromnog rada zelio bih napomenuti da je ljubav prema Allahu dz.s. od njegovog roba osnova svake druge ljubavi i da nema kontradikcije izmedju te dvije ljubavi. Covjek voli svoga Gospodara, voli svoga Poslanika a.s., voli nauku, zenu,....Ovo su sve grancice jednog stabla koje se zove ljubav prema Allahu, Gospodaru svjetova. Ljubav prema Allahu zalijeva sve druge ljubavi, kako bi i o­ne bile iskrene i ciste od moguceg materijalnog prljanja.
Molim Allaha dz.s. da nam ulije u nasa srca ljubav prema Njemu i prema svemu lijepom sto je o­n stvorio. Molimo ga da nasa ljubav bude cista, iskrena i plemenita u svim domenima naseg zivota.
Nas Gospoaru, mi te molimo da nam u nasa srca ulijes ljubav prema Tebi i prema o­nima na koje si Ti zadovoljan i i koji Tebe vole, te prema dobrim djelima koja ce nas pribliziti tvojoj ljubavi!
.

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

76

Ponedjeljak, 17. April 2006

Citirano

Orginalno od kiki
Moj savet:Najbolje bi bilo ne postavljati ovakva pitanja ni sebi ni drugom,jednostavno trebas voleti i biti opustena,jer ako sve vreme razmisljas o tome te da li je pravi,te da li me voli,te ovo i ono...vreme ti prolazi a ti ga ne uzivas na pravi nacin.

Najsigurnija je ljubav u ime Allaha.

Ovo si lepo rekla (o)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

77

Petak, 21. Septembar 2007

Kako biti siguran u neciju ljubav?
PA LAKO!
Lepo mu nakon izvesnog vremena sasvim slucajno potrazis jedno 200 eura jer ti je potrebno hitno a doticni dasa ako se bez ikakvog razmisljanja uhvati za novcanik i izvadi 500 eura i vise nego sto si trazila znaci da te voli i budi sigurna u njegovu ljubav ;)
A ako doticni dasa postupi cicijaski pa ono kao nemam sad videcu itd. bezi od njega sto pre ;)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

78

:)) :)) :)) A kako da muskarac oceni ljubav devojke? Ako devojkane trazi pare mnogo cesto, je li? :P
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

79

E ja nezam kako ce muskarci biti sigurni u njenu ljubav al znam za devojke ;) 8)

E jos sam zaboravila da kazem da je to prava ljubav ako jos taj dasa kad izvadi tih 500 eura kaze:"ljUbavi ne treba nikad da mi ih vracas!" ;) 8)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

80

Subota, 22. Septembar 2007

Ajjj gluposti li aman za aman....

De recite mi kako to neko moze biti siguran u neciju ljubav ?

Da vam ja kazem - Nikako!

kakva bi bila char zivljenja ili provodjenja vremena s tom osobom kad bi bilo ko od nas znao da je ta ljubav overeno sigurna?

To je morbidno...

Char je u vecitoj nesigurnosti te u vecitom ispitivanju...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Social bookmarks