Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 07. Decembar 2004

Kako izbechi probleme u familiji...?

razlozi zasshto se javljaju problemi u porodici...?! o|
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 07. Decembar 2004

Zato su danas ljudi slabijeg karaktera, i odmah gubis autoritet. A cim roditelj izgubi autoritet djeca to primeti i koriste to.

Osim toga, danas vecina ljudi juri da zaradi koji euro, nervozan i agresivan, sve manje imaju vremena za familijarne skupove. Zbog sitnice se zamjere. Osim toga vise nema onog postovanje i sramote prema starijem kao sto je nekad bilo. Moje misljenje je da kad covek pregazi sve granice vise nema sta da ocekuje.

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

3

Subota, 15. Oktobar 2005

pa ljudi roditelji izbjegavaju da razgovaraju sa djecom... o odredjenim temama. sex, prostitucija, droga, alkohol, problemi u porodici, u skoli.kriminal.... i dr. jednostavno nadju razloga da ne pricaju o tome...a sta ce djete onda... naravno.. znam u svojoj porodici kada zaspocnem neku temu.. islam...sex...prostitucija..odmah.. to nadje razloge.. a tako moze doduse i obrnuto biti. gdje roditelj anstoji da se priblizi djetetu hoce da s njjim komunicira a ovo djete svo nervozno pocne se derati... i jadni roditelji nista ne mogu.. zao im da udare djete a kad vide da im nista ne mogu sute... :(

to , mislim kao sto je prolaznica rekla stvar je u autoritetu
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 23. August 2007

:)

Ada bate ako problem postoji nemozzesh ga izbech da si ljempir!

Pitanje je samo kako ljudi dozivljavaju probleme, kako ih prezentuju i kako ih reshavaju.

Ostalo, ostalo je "samo od sebe"
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 23. August 2007

Ada ( ;) ),ono jest' da ne možeš lako rešit' problem kad već nastane,nego se mora delat prije toga.
A to sve lezi u ranim koracima vaspitanja,od najranijih shvatanja koja deci usađujemo u glavu pa preko svih ostalih vaspitnih postupaka,i retko da moze doći do toga da se jedno lijepo odgojeno dijete (u islamskom duhu posebno) može pretvoriti sutra u delikventog ili psihotičnog uzročnika porodičnih a i drugih problema!
Pozz!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

6

Petak, 24. August 2007

Veoma je važno znati i to da čovjek, ako želi odgajati svoje dijete mora prvo i sam biti odgojen. Ako čovjek želi, recimo, svoje dijete odgojiti u islamskom duhu, onda i on sam mora biti odgojen u tom duhu.
Nevjerovatno je kako djeca primjećuju stvari. Djecu ne možete prevariti ili slagati. Ne možete vi ići u kafanu, a djetetu to zabranjivati.

Roditelji ne priačju sa djecom o ključnim stvarima zato što ih i sami ne razumiju. Nadalje, roditelji su prije svega i obični ljudi koji imaju svojih mahana i nedostataka, pa se često dešava da neko sebe ne vidi realno, pa onda taj mimohod sa realnošću izaziva dodatno nerazumijevanje sa djecom u periodu kada oni počinju izgrađivati svoj identitet.

Mora čovjek prvo biti realan sa sobom i biti originalan. Ne smije pred djecom biti jedno, a kad djeca nisu tu drugo.

I svakako treba shvatiti da tvoje dijete nisi ti, već je to zasebno stvorenje. Pokušaš li od njega praviti sebe sigurno ćeš, prirodno je, izgubiti komunikaciju sa njim. Treba mu biti drug i pomoći mu u potrazi za istinskim shvatanjem i sagledavanjem stvari, pa kada shvati on će onda sam izabrati ono što misli da je dobro za njega.

Na kraju, i da sve odradite kako treba opet nije sigurno da će dijete biti odgojeno onako kako biste vi željeli, ali ste barem učinili sve što ste mogli.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 24. August 2007

Citirano

Orginalno od Johhny

[SIZE=1]Kako izbechi probleme u familiji...?[/SIZE]

Koje probleme? Finansijske, zdravstvene, bracne, probleme sa djecom, probleme sa roditeljima .... Koje probleme?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 24. August 2007

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od Johhny

[SIZE=1]Kako izbechi probleme u familiji...?[/SIZE]

Koje probleme? Finansijske, zdravstvene, bracne, probleme sa djecom, probleme sa roditeljima .... Koje probleme?

Mislim da se svi ovi od ed-a navedeni problemi resavaju postovanjem. Postujem roditeljski dinar, zato ga i necu potrosit na gluposti. Postujem zdravlje roditelja, zato ih necu sekirat. Bracni problemi, kao i ostali, se resavaju razgovorom, jer spremnoscu na razgovor se pruza postovanje drugima.

Svaka porodica ima svoje probleme, koje mozda drugi ne smatraju istim. Zbog toga ne volim da mi se niko mijesa niti kome da se mijesam. Meni je moja porodica na prvom mestu, pa onda svi ostali. Kad su oni zdravo i ja sam, elhamdulillah.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 11. Oktobar 2007

Kako izbechi probleme u familiji...?

Osamostaljivanjem koliko god je to moguce. Radi na tome da budes svoj covjek, sto manje zavistan od bilo koga u bilo kom pogledu, pronadji svoj put i sibaj. Tako ces izbeci mnoooooge probleme.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

KARLEONE

Početnik

(10)

• »KARLEONE« je muško

Datum registracije: 25.02.2009

• Poruku poslati

10

Srijeda, 25. Februar 2009

razvedeni otac

ima li neko savet kako da se sa decom vise zblizim a da nepovredim njihovu ljubav prema majki,,ja sam razveden a deca su vezana emotivno za majku ,, a cinim sve sto je u mojo moci da im budem dobar babo(otac)elhamdulillah inamzdzija sam i sve onako kako mislim da treba da se ponasa jedan musliman kao roditelj a njihova majka je moderna dama tj.moja bivsa zena sa kojom se razvodim evo vec dve godine ,,pojma nemam zasto ovo pitam nekoga ali nije naodmet svaki pametan komentar ili savet,, s obzirom da je njihova majka tj,majka moje dece moralno posrnula i zato se nas brak razisao elhamdulillah,,selam alejkum svima

Social bookmarks