Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

341

Utorak, 10. Juni 2008

@Maputo, pokušavam da pročitam sa kim se ovo dopisuješ ali mi ne uspeva ;)

@PaZaRaC, Velika ti brate ova rezolucija, pa sve sitno, jedva se vidi. Ja bih brda ufatio! A ega i moj Desktop. Prilično nesređen. Nemam kad, a nerviram se kad god pogledam na desktop. Ovaj Gecko u pozadini je moj kućni ljubimac :), i na telefonu mi je on kao desktop. Plav ko nebo a 'leba ne ište :). Mnogo zahvalan ljubimac...

Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • RazgoropadjeniDeskTop.jpg

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

342

Utorak, 10. Juni 2008

Ccc, meni nesto kazes "ja bi brda ufatio" pogle ti nereda :rolleyes: Vreme ti je da se zenis da ti zena to malo namiri ... :P

Inace, rezolucija je 1680 * 1050 na 22" ... i izgleda mala jer sam moro da smanjim sliku da bi mogo da je ubacim u forum, evo slike u originalnoj dimenziji.
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • desktop__che2.jpg

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

343

Utorak, 10. Juni 2008

Ovo zbog fudbala, pretpostavljam. :)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

344

Utorak, 10. Juni 2008

@PaZaRaC, ne planiram da se ženim dok mi se ne pokvari daljinski ;).

Ada, polakooo eeee, samo sam se šalio ovo za daljinski i ženidbu!!! :D

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

345

Utorak, 10. Juni 2008

Pazarac vidim pise da imas kasperski,je li ti to security ili AV?Imas li jos neki program za zastitu od virusa ili spyware-a a da ne smeta kasperskom,hvala. :P?
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

346

Subota, 21. Juni 2008

Simpaticno....

A sto se tice tih antivirusa i ostalih zastita nema nista :D
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • fdgfgg.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

347

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

Zanimljivo,zaista... (o) (o) (o)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

348

Utorak, 19. August 2008

@Phikret,

Pa nije maksimalna velicina datoteke od 80KB bez razloga! ;)

Evo probaj ovde :)...
Maputo je dodao/la ovu sliku:
  • desktop.jpeg

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

349

Četvrtak, 13. Novembar 2008

Za pocetak cu vas pustit samo da gvirnete u moj desktop :P

Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

350

Citirano

Orginalno od @ef
Za pocetak cu vas pustit samo da gvirnete u moj desktop :P

Je l' se to neko malo igrao Compiz-om? :)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

351

@Maputo, pa ne MERE da se samo ti igras. Moramo malo i mi ostali :) Zbog toga ga eve moj desktop. Ili je mozda bolje reci desktopi :)

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

352

Vrlo estetski si ga udesio. Koji display manager koristis? Nesto mi ne lici na Gnome, a opet slika je premala da bih bio siguran. Vidim da nije ni KDE4...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

353

Koristim Gnome 2.22.3

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

354

Petak, 14. Novembar 2008

OK, Maputo, video sam sa kim pričaš! Da kažem javno ili... ? :p

Evo mog desktop-a ponovo. Ovog puta na laptopu, ali kao i obično malo nesređen. Wallpaper sam ja napravio :) za svoju dušu.

Off topic:

@Maputo, @@ef ljudi kako vas služi Gnome? Ja imam Suse ne znam koju verziju ali nemam kad to da isprobavam sad. Jel imate problema sa drajverima i jel može da radi na jednoj mašini zajedno sa XP-om?
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • Phikret_desktop.jpg

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

355

Petak, 14. Novembar 2008

Gnome je desktop okruzenje za Linux distribucije. Suse je Linux distribucija, a moze biti sa Gnome, KDE ili nekim trecim desktop okruzenjem. Ja sam instalirao Linux Mint koji je ustvari malo izmenjeni Ubuntu. Moze da imas Linux i XP paralelno.

Sto se tice drajvera vecina stvari je radila out of box, tj. odmah nakon instaliranja. Nije mi radio modem, touch pad radi, mada nema sve funkcionlnosti koje ima u XP. Doduse njime se jos uvek nisam bavio. Multi button mis sam uspeo da podesim 100% iako nemaju drajveri za njega za Linux. Graficka kartica, wireless, audio kartica su radile odmah, ali sam na kraju bio prinudjen da skidam drajvere sa interneta da bi radile kako treba. Grafika kartica (NVIDIA) mi je pravila brljotine kada bih vrsio neka podesavanja koja nemaju veze sa njom. Na primer, kada sam menjao podesavanja za mis sistem nije mogao da mi prepozna graficku karticu. Wireless je radio, ali su peroformanse bile dosta slabije u odnosu na na XP. Zbog toga sam isto morao da skidam neke dodatne pakete. Kada sam ih instalirao wireless je poceo dobro da radi, medjutim sistem opet nije mogao da mi prepozna graficku i tada sam posebno skinuo drajvere za graficku, kao i za zvucnu karticu, jer posle ove petljavine sa wireless-om ni ona nije radila.

Skinuo sam i instalirao drajvere i za modem. Trebalo bi da sam to dobro odradio, medjutim jos uvek ne mogu na net preko modema. Valjda je problem u nekim podesavnjima, pa cu to da vidim u narednim danima.

Sve u svemu:

RADI: grafick kartica, zvucna kartica, multi button mis, wireless

NE RADI: modem, ugradjeni citac memorijskih kartica

NISAM PROVERIO: LAN i firewire

Dakle, nesto radi, nesto ne radi. Neke stvari su odmah proradile, ali sam na kraju ipak morao da se malo pomucim da mi radilo sve kako treba.

Nesto sam cackao oko desktop-a i sada izgleda malo drugacije. Da ne bih mnogo opterecivao stranicu, koga zanima novi look mog desktopa u punoj rezoluciji moze da pogleda ovde:

http://img60.imageshack.us/my.php?image=screenshotjk0.png

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

356

Petak, 14. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Evo mog desktop-a ponovo. Ovog puta na laptopu, ali kao i obično malo nesređen. Wallpaper sam ja napravio :) za svoju dušu.

XP desktop ti je isti kao moj, izuzev wallpaper-a, naravno. Je l' Winborg u pitanju? Dobra je to stvar...

Sto se tice linux-a, tu sam oprobao tonu distribucija. Imao sam openSUSE 11.0 sa KDE4, fenomenalno izgleda, ali posle Ubuntu-a, nekako mi je delovao kruto. Delom i zbog toga sto preferiram Gnome, a najvise zbog nacina instaliranja programa i uopste administriranja sistema. Mislim da Ubuntu u tome prednjaci, a imao sam i prilike da cujem komentare da ga je lakse nauciti nego Windows.

Sto se tice tvog pitanja, @ef ti je uglavnom sve rekao. Standardno, moguci problemi sa wireless-om i grafickom, zbog toga sto su driveri proprietary. Ja sam doduse imao problema samo sa wireless-om, sve ostalo od hardvera je radilo "out of the box". "Community" (http://ubuntuforums.org) bezrezervno podrzava Ubuntu. Tu sam resio i resavam sve svoje probleme vezano za sistem. Samo ako pogledas broj clanova i online clanova, bice ti sve jasno :).
Ja bih inace mogao o Ubuntuu i Linuxu pisat do sutra, jer sam prezadovoljan sistemom. To je onaj osecaj kad svakog dana nesto novo otkrijes, pa se odusevis cega su se ljudi setili, plus skoro neogranicena sloboda u vizuelnom podesavanju okruzenja. A tek rad sa konzolom... ma... ! Samo treba malo vremena u pocetku, i strpljenja.

@ef: :)

Dovlacim nekakav DVD preko torenta, pa sam se vec nekoliko dana bindovo :) za Windows, te te ostavih uskracenog za odgovor o mojoj verziji Gnome-a. Cim zavrsim ovaj download sledi i moj screenshot ;) i jos ponesto. I jos jedan predlog: Zasto ne oprobas Avant Window Navigator umesto onog panela na dnu ekrana? Ja sam ga tako lepo podesio da izgleda potpuno isto kao Mac-ov dock bar. Dobro ne bas potpuno isto, ali je mnogo cool ;)!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

357

Petak, 14. Novembar 2008

Vala Maputo mozda mi neces verovat, ali bas sam danas trazio to sto si mi upravo predlozio samo sto nisam znao kako se zove :D Mislio sam da cu ga naci medj onim deskletima i screenletima i nasao sam nesto slicno, ali ovo sto mi ti rece je upravo ono sto sam trazio :) Hvala ti. Sad cu da ga instaliram ako Bog da inshala :)

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

358

Petak, 14. Novembar 2008

Vista Transformation Pack je sjajan besplatan alat koji će vam omogućiti da vaš Windows (Windows XP ili Windows Server 2003) izgleda kao nova verzija Windowsa - Vista.

Svi elementi korisničkog interfejsa su uljepšani - uvodni ekran, ekran za isključivanje kompjutera, meniji, radna površina, dugmad, taskbar, Start dugme, pozadine, skinovi za Windows Media Player... Novi interfejs je značajno ljepši i dobija prepoznatljivi "staklasti" izgled, a prozori mogu biti polu-providni. Verzija 8.0 dodala je i 3D Flip funkciju, odnosno mogućnost da u tri dimenzije birate aktivni prozor na vašem računaru.

mozete ga skinuti sa ove adrese
http://www.download.cg.yu/?akcija=download&id=534
rime je dodao/la ovu sliku:
  • tn_1168780320.jpg

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

359

Subota, 15. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od @ef
Vala Maputo mozda mi neces verovat, ali bas sam danas trazio to sto si mi upravo predlozio samo sto nisam znao kako se zove :D Mislio sam da cu ga naci medj onim deskletima i screenletima i nasao sam nesto slicno, ali ovo sto mi ti rece je upravo ono sto sam trazio :) Hvala ti. Sad cu da ga instaliram ako Bog da inshala :)

Hehe... Hajde onda udesi to, pa okaci da vidimo kako izgleda ;).

@rime
Da ne znas slucajno koliko je zahtevan taj transformation pack i ometa li rad nekih aplikacija? Ja sam koristio onaj Vista Inspirat, ali sam imao problema sa pojedinim programima koje je onesposobio...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

360

Subota, 15. Novembar 2008

Skinuo, instalirao i podesio Avant Window Navigator :) Ekstra stvar, nema sta. Evo kako sada izgleda:

http://img61.imageshack.us/my.php?image=screenshotce0.png

Social bookmarks