Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »NEBOJŠA BBRS« je muško
  • »NEBOJŠA BBRS« je autor ove teme

Datum registracije: 07.07.2006

• Poruku poslati

1

Srijeda, 27. Septembar 2006

Kako je nastvo kosmos ?

od pantiveka se vode polemike u drustvu kako je nastao kosmos i svet bilo je mnogo razlicitih shvatanja od kojih su se danas izdvojila dva !!!

krecionizam: religiozno svatanje po kome je Bog stvrio suncev sistem i sve u njemu i svet (zemlju)
i sve sto je na njoj !!!

evolucija: teortija koju je postavio Carls Darvin po kojoj sve pocinje vekilim praskom nema vishe sile koja deluje na stvaranje a bice se staraju milionima godina dugom evolucijom od primitvnih stvorenja od coveka !!!

u sta sti verujes ?
http://geocities.com/kobabg/baner.jpg

cujavu te tvoji sinovi !!!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Carls Darvin nije plasirao teoriju Velikog praska, vec da je covek nastao od majmuna. Teorija evolucije se ne odnosi na nastanak univerzuma, nego na nastanak coveka.
Ja verujem da je Bog stvorio univerzum, ali to ne znaci da automatski ne verujem u teoriju Velikog praska. Jer Bog je stvorio univerzum na odredjen nacin, odredjenim tokom stvari i zasto taj nacin ne moze biti upravo onakav kakav je opisan ovom teorijom. No ovo je ipak samo teorija i pitanje je da li covek uopste moze doci do saznanja kojim tokom je tekao proces stvaranja univerzuma.
Meni je dovoljno to sto znam da ga je stvorio Allah dz.s.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• Poruku poslati

3

OK ja sam rekao da posotji teorija evolucije Darvina i teorija velikog praska na jednoj strani kao dve teorije i kao teorija kreacionizma na drugoj ja verujem da je Bog stvorio sve na način koji je opisan u Bibliji !!!

4

Četvrtak, 28. Septembar 2006

Nebojsa zasto vices ? Pa nismo mi gluvi. Veruj u sta god hoces, hvala Bogu to pravo imamo svi. Dosao si kod nas da razgovaramo kao ljudi, zato se oslobodi te agresivnosti i dodji da opet fino razgovaramo.

Hvala.

Ja se slazem sa @ef-om tj. delim isto misljenje i verovanje.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

5

Ja vjerujem da je Bog stvorio sve ali na nacin kako je to opisano u Kur'anu.

Nikakve evolucije i prasci mi ni na pamet ne padaju. Uostalom,onoga koga ti prasKOVI zanimaju neka uzme "Veliku enciklopediju svijeta" jer se u njoj na prvih 15 stranica upravo o tome govori.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od pink
Nebojsa zasto vices ? Pa nismo mi gluvi. Veruj u sta god hoces, hvala Bogu to pravo imamo svi. Dosao si kod nas da razgovaramo kao ljudi, zato se oslobodi te agresivnosti i dodji da opet fino razgovaramo.

Hvala.

Ja se slazem sa @ef-om tj. delim isto misljenje i verovanje.

Ja uopste ne vicem, a ovi znagovi uzvika mogu znaciti kako ja to govorim na koji nacin a ne samo da li vice me ne vicem.

TenMon

Početnik

(10)

• »TenMon« je muško

Datum registracije: 05.09.2006

• Poruku poslati

7

Petak, 29. Septembar 2006

Evo kako je nastao svemir :]

Poof, there it is theory!

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

8

Petak, 25. Juli 2008

Mnogo ima toga sto covejecija masta moze da napise ali istina je samo jedna bez stvoritelja nista nemoze biti stvoreno samo po sebi.Obican primjer zar bi iamli auto da nema svog izumitelja i onoga ko ga napravi,nista ne nastaje samo,niti moze nastati.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

9

Petak, 25. Juli 2008

Čitao sam u knjizi KUR"ANSKE MUDŽIZE o nastajanju kosmosa između ostaloga. Svi ti bjelosvjetski darvini su prepisivali od arabskih učenjaka - te mudžize koje sam spomenuo jednostavno navode šta je sve u KUR"ANU bilo objavljeno u doba kada je svijet bio još uvijek jako primitivan, i davno prije nego će postojati crkvena inkvizicija koja će na lomači spaliti svakoga tko god kaže da je zemlja okrugla a nekamoli šta više o čemu je KUR"AN davno prije posvjedočio. BIG BENG prašine plinova i dima, nije nastao sam od sebe, to je ALLAHOVO djelo - a zapadni nazovi naučnici i dan danas žmire pred istinom.
Na vatru odgovori vatrom !

Social bookmarks