Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 28. Juni 2006

To sto ti pises zove se filozofiranje ili mozda "izvlacenje usiju" ono metaforicno naravno al' kako hoces, ne pisem radi tvojeg misljenja i nebih da se "nadvlacimo" :)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

22

Srijeda, 28. Juni 2006

Dobro, evo bez filozofije.

Izadjes u grad sa drustvom i pridje tip i opsuje ti majku. Kako ces da reagujes?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 28. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ed
Izadjes u grad sa drustvom i pridje tip i opsuje ti majku . Kako ces da reagujes?

Ne bih da se upustam u vas dijalog,ali me ovo zanima Ed.

Kako ti ovo shvatas kao provokaciju ili kao uvredu?
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 29. Juni 2006

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od ed
Izadjes u grad sa drustvom i pridje tip i opsuje ti majku . Kako ces da reagujes?

Ne bih da se upustam u vas dijalog,ali me ovo zanima Ed.

Kako ti ovo shvatas kao provokaciju ili kao uvredu?

Kao oboje.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 29. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ed
Dobro, evo bez filozofije.

Izadjes u grad sa drustvom i pridje tip i opsuje ti majku. Kako ces da reagujes?

ni a mu odgovrio nebi, no sve sa noge na nogu.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 29. Juni 2006

Nadam se da bih mu rekao ovako nesto: "Brate polako ti si me zamenio s nekim sigurno"
Ako to nebi pomoglo onda bih samo produzio kao da nista nije bilo jer je ocito da je taj neki "ufatio promahu" pa nije vredan odgovora. Jedino bih odgovorio agresivno ako bi me udario jer ipak nisam jos na nekom velikom stepenu imana. Ovo mi se jos nije desilo ali ovako bih pokusao da odgovorim.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 29. Juni 2006

Svako ko mi opsuje majku zasluzuje samar i od tog trenutka je umro za mene.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 29. Juni 2006

A zamisli jos da ti je majka tu ili otac i da to cuje. Nek se zahvali Bogu sto sam zena te nemam snage....a prebrojila bih mu kosti. Svaka cast svakome za njegov iman,ali moj takve stvari ne moze da tolerise.

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

29

Utorak, 01. August 2006

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od Altuna
ed,ok na forumu. A kako to biva u zivotu?

Komplikovano.

Imas na raspolaganju one prve dvije opcije iz gornjeg posta. Zapravo, onu drugu ne bi trebalo primjenjivati jer ako je neko idiot nije nuzno da i ti budes idiot da bi mu pokazala kako je to ruzno. Treca vazi samo za forum i tesko da je primjenjiva u svakodnevnom realnom zivotu. Ustvari, moze da se primjeni i tada ukoliko provokacije ne prelaze granicu podnosljivog. A ako predju onda imas dvije mogucnosti: da slucaj prijavis kod roditelja koji ce mu (joj) izvuci usi a ako to ne upali ili ako nema roditelje ili staratelje onda mu (joj) moras sama usi izvuci.

Uglavnom, zavisi od osobe do osobe. Valja procijeniti situaciju i vidjeti koja opcija je najbolja. Zato i jeste komplikovano :)

Ma udarish pravo u centar :D

Salu na stranu, no u vecini sluchajeva kada popustish dogodi ti se da to provokator shvati kao svoju pobjedu, pa da "ufursati", neke osobe jednostavno uzivaju u tome, kada ti pokazesh slabost.

Zato katkada je mnogo efikasnije da uzvratish efikasno pa nekada cak i bolno i onda provokator shvati da manje boli, da te ostavi na miru.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 26. Oktobar 2006

..to je moja najveca mana :( ?( .. jer ne mogu jednostavno da se glasno nasmijem i kazem "ma pusti bree :).." vec sam po prirodii temperamentna.. i onda u takvim situacijama (na zalost) reagujem povisenim tonom i nekad cak budem drskaa :O prema toj osobii...

..jer me nervira kad nekoo ekstra pokusava da te isprovociraa a to najprije sto ce ti reci ono sto nikako nije istinaa.. i tu onda nemogu jednostavno da pricutim... mada znam da bi to biloo najpametnije u tim trenucima..

svaki put kazem sebi da sam luda kada dopustim da me neko isprovocira..i da vise necu da "padam" na to..ali nekako to brzo "zaboravim" i opet ista pricaa .. moram to da mijenjam.. mada sada kad pocnem da takvim osobama nesto objasnjavam i vidim da je samo provokacija u pitanjuu..onda jednostavno prekinem i kazem .. "znas staa.. misli sta hoces :D " ali opet dodje do toga da se prvo iznerviram :)

sto se drugog pitanja ticee..

tu vecinom samo kazem "daj ne pricaj.. kad dobro znas da nije tako.." ili "ok,ok..pusti me na miruu "..jeste malo nekulturno ali i provokacije su isto nekulturne :O
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 26. Oktobar 2006

Recept su dali naši stari i mudri: SABOR & SELJAMET. Njih su mi dvojica najbolji drugovi, gledam da se od njih nikako ne odvajam.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

mali

Početnik

(10)

• »mali« je žensko
  • »mali« je zabranjen

Datum registracije: 12.09.2006

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 12. Novembar 2006

Ona ; Dzordz,preduzmi nesto!!!

DZordz : DA, Draga.

Ona : DZordz,nekakve macke i misevi se jure po kuci!!!

Dzordz(lezi,cita novine,ne pomera) : Da,Draga..

Ona : Dzordz,molim te preduzmi nesto!!

Dzordz : Naravno,Draga,samo sto nisam,evo me,stizeem,Draga..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

33

Subota, 26. Maj 2007

U posljednje vrijeme samo se povucem u svoju sobu ili promijenim prostoriju u kojoj boravim.Na tome se zavrsi.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

34

Subota, 26. Maj 2007

selam alejkum

tesko pitanje. Ako je to neko sasvim lijevi i zelis i ti njega da iznerviras onda pokusaj da se samo nesmejes blagim osmehom; ili uzmi mobitel i radi nesto, bilo sta..samo pokazi da ti je on/a dosadna (dodaj jos komentar tipa"zar nemas boljeg posla, zao mi te je" ili nesto slicno tome ) :rolleyes: ;) ali niposto se ne nerviraj ;) neko vreme sam poducavala decu i to su bile najuspesnije fore. Imalo je par djaka koje nisam nikako mogla spreciti da u pauzi drugu decu tako provociraju(nas casu mi je uspevalo). Jedan mali decak je tu dosao nov, i kad sam izlazila iz ucionice videla sam kako ga dvoje zezaju i provociraju. Mali je tako dobro izcoolirao situaciju(otprilike se ponsao kao gore navedeno) da su se prvo skroz iznervirali jer im plan da ga isikiraju nije uspeo.
Nakon toga su prestali, i drugima posvetili paznju. Naravno mi vise nismo deca ali opet motiv skoro svakog provokatora jeste valjda da povredi ovog drugog, da ga iznervira i da ovaj kaze i sta misli i ne misli. Jednostavno ga zeli izbaciti iz takta. Zato i trebamo gledati da ne ispunimo zelju takvima.
Ako moras cesce vidjati tu osobu i ne mozes je izbegavati, gledaj da zivis svoj zivot. Uzmi nesto citaj, pisi ili bilo sta drugo gde on/a moze videti da tvoj zivot ide dalje, da on/a na taj nacin nema uticaja na tvoj zivot. da ti i dalje napredujes bez obzira na njihov ulazudno utrosen trud(sto provokatorima verovatno tesko pada :) ) Treba videti da ako zeli da se ti ili bilo sta promeni, mora postupati drugacije.
Mozda napises predhodno pismo(tu ne moze odmah da skoci i brani se i prekida te)u kojem napises recimo (ako mislis da je ta sooba povredjena i zeli da se vas odnos popravi, ali zeli da i ti patis sa njom)da tebe samo od sebe odbija na taj nacin i ako tako nastavi tebi samo olaksava da je zaboravis i svoj zivot zivis bez obzira na nju. Ako zeli da se vas odnos popravi onda nek pokusa na drugi nacin da izkaze svoje osjecaje, zelje, razocarenja itd :).. a ako je osoba koja samo zeli da te izvredja, da te sprijeci da mozes sretna zivet svoj zivot. Napisi/reci joj samo da je sazaljevas jer ocigledno nema svoj zivot i samo razmislja o tvom :)
kako god se odvijalo, nemoj ti da se nerviras i sikiras :)

kod mene je vise problem sto ja previse prastam. Nalazim opravdanja za koje ne treba i treba :) ali opet ja nekako lakse zivim, jer nisam puna mrznje :)

cisto sumnjam da sam ti pomogla, ali potrudila sam se :)

puno selama svima posebno mojoj Inii i Pinkicii :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

35

Subota, 26. Maj 2007

Saburom, i to veoma uspesno.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 28. Juni 2007

Ignorishem ih u najvecem broju sluchajeva.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 28. Juni 2007

Vala od skoro im uopste ne odolijevam. Ko god meni jednu, ja njemu, drugu. On meni trecu, ja cetvrtu. Ponekad mi to postane zanimljivo :)) pa nastavim dalje dok druga strana ne odluci da usuti i ne shvati na kakvog je arsuza zgazio/la. :))

Nisam takva bila.Koji mi je kijamet sad ne znam.... :)

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 28. Juni 2007

Nikako!
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

39

Petak, 29. Juni 2007

Smireno, sa osmehom, pokusavajuci da sagovornika spustim na normalu, da malo smiri strasti i tako...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

40

Petak, 29. Juni 2007

Vremenom sam naucio da ignorisem kojekakve provokacije/gluposti. Ponekad se i samom sebi cudim kako mi uspeva :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks