Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen
  • »abfang« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 06. Novembar 2006

Kako reagovati ili kako je ispravno ponasanje?

Kad Vam devojka sa kojom ste se mozda dopisivali u nameri nekad da se i upoznate odjednom kaze da u medjuvremenu ima decka ? Pitanje se moze i preokrenuti kako bi i muskarci na njemu mogli odgovoriti.

Mislite li da je, kad Vam tako neko kaze, na ljubazan nacin receno da njoj/mu vise ne pisete ?
Da bi stvar bila sto jasnija, pitanje se odnosti na one koji vezu jos nisu zapoceli .

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Citirano

Orginalno od IrfanP
Kad Vam devojka sa kojom ste se mozda dopisivali u nameri nekad da se i upoznate odjednom kaze da u medjuvremenu ima decka ? Pitanje se moze i preokrenuti kako bi i muskarci na njemu mogli odgovoriti.

Mislite li da je, kad Vam tako neko kaze, na ljubazan nacin receno da njoj/mu vise ne pisete ?
Da bi stvar bila sto jasnija, pitanje se odnosti na one koji vezu jos nisu zapoceli .

Sta to znaci mozda dopisivali? Ili ste se dopsivali ili niste :)
Elem, zavisi od situacije. Ako je devojka sa kojom sam se dopisivao otvoreno pokazivala simpatije prema meni govoreci kako ce sigurno da se nase pisanije zavrsi romansom ( :D ) a posle toga mi kaze kako ima novog decka, to bi bilo malo lose. Sa druge strane, ako sam se dopisivao sa tom devojkom i udvarao joj se, a ona za svo to vreme ne govori otvoreno da zeli vezu samnom, a u medjuvremenu nadje decka, mislim da tu nema nista lose. Jer ako se dopisuje samnom ne znaci da je verena za mene. Ako se cuje samnom ne znaci da cu da joj se sigurno svidim. Mozemo da se cujemo i dopisujemo i da joj se ne svidim, zasto da ne. Moram li ja da se svidim svakoj devojci? I je li ona losa devojka ako se dopisuje samnom, a ne svidim joj se? Naravno da, NE. Kontakt pre veze i sluzi za to da bi se procenilo koliko nam se neka osoba svidja i koliko nam odgovara.
U tom smislu, moze da bude i tacna ona tvoja druga pretpostavka da se devojci nisam svideo, da ne moze to otvoreno da mi kaze, nego izmislja novog decka. Mada ne vidim ni jedan razlog zbog cega mi ne bi to otvoreno rekla. Boze moj, pa nece mi pasti kruna sa glave. Niti sam ja jedini momak, niti ona jedina devojka na svetu ;)
U svakom slucaju, sta god da je u pitanju, ja bih na to zaboravio i produzio dalje ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

3

Ne znam šta bih ti rekla...
kaže da ima dečka ili da je imala dečka nekad u životu,pa ti možda to zasmeta?
Ako je nabavila dečka a govorila da ćeš ti eventualno biti taj onda je igrala na dve karte ili više.Mislim da ne bi trebao uopšte reagovati,samo zaboravi.
ONAJ ZBOG KOGA TREBA PLAKATI NIKADA TE NEĆE RASPLAKATI!
Ovo je bilo samo metaforično,dakle da je bila neka prava ne bi ti tako nešto ni priredila.
A,ako je bila sasvim iskrena i realna i govorila da ništa ne obećava onda mislim da bi to trebao razumeti.
Sellam!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

4

cini me se da na ovu stvar ne mozemo gledati iz samo jednog ugla. mozda je igrala sa dve karte kao sto rece Zucky_85 a mozda nije nacisto sa sobom sta zeli. "imam nekog" je recenica koja sa moze upotrebiti i kao laz u zelji da se neko odbije od sebe. a koju recenicu da upotrebimo da necije poverenje vratimo ako smo ga izgubili?
devojke ponekad tesko razumeju i same sebe pa ne cudi ni sto muskarce cesto zbunimo ;)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od @ef

Sta to znaci mozda dopisivali? Ili ste se dopsivali ili niste :)
Elem, zavisi od situacije. Ako je devojka sa kojom sam se dopisivao otvoreno pokazivala simpatije prema meni govoreci kako ce sigurno da se nase pisanije zavrsi romansom ( :D ) a posle toga mi kaze kako ima novog decka, to bi bilo malo lose. Sa druge strane, ako sam se dopisivao sa tom devojkom i udvarao joj se, a ona za svo to vreme ne govori otvoreno da zeli vezu samnom, a u medjuvremenu nadje decka, mislim da tu nema nista lose. Jer ako se dopisuje samnom ne znaci da je verena za mene. Ako se cuje samnom ne znaci da cu da joj se sigurno svidim. Mozemo da se cujemo i dopisujemo i da joj se ne svidim, zasto da ne. Moram li ja da se svidim svakoj devojci? I je li ona losa devojka ako se dopisuje samnom, a ne svidim joj se? Naravno da, NE. Kontakt pre veze i sluzi za to da bi se procenilo koliko nam se neka osoba svidja i koliko nam odgovara.
U tom smislu, moze da bude i tacna ona tvoja druga pretpostavka da se devojci nisam svideo, da ne moze to otvoreno da mi kaze, nego izmislja novog decka. Mada ne vidim ni jedan razlog zbog cega mi ne bi to otvoreno rekla. Boze moj, pa nece mi pasti kruna sa glave. Niti sam ja jedini momak, niti ona jedina devojka na svetu ;)
U svakom slucaju, sta god da je u pitanju, ja bih na to zaboravio i produzio dalje ;)

bas takoo kao sto @ef kazee.. super odgovor ;)

ja isto mislim da je ta cura sigurno imala neki razlog... za takvo ponasanje tj. to sto je rekla.. jer nista se ne radi ili ne kaze bez razlogaa..makar ja tako mislim

i tu bih ja (da sam u takvoj situaciji) samo ispostovala misljenjee drugog i preusmjerila se...
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

6

Utorak, 07. Novembar 2006

Irfane moj ti je savet da se manje dopisujes! :D

Salim se, ali konkretno u ovom slucaju je nebitno kako ti je to saopstila i kako se prije tog saopstenja ponasala. Cinjenica da ona hoce da znas da ima decka govori dovoljno sama za sebe.
Mislim da si pametan decko i da se neces zamarati glupostima.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od IrfanP

Nemora bas da znaci, kao sto rece didy, mi ni same ne znamo sta zelimo .... vazno je da ne gubis nadu ;) mozda ona to nije tako mislila kako ti to svacas. ;) :D

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Emnid

Nemora bas da znaci, kao sto rece didy, mi ni same ne znamo sta zelimo . ... vazno je da ne gubis nadu ;) mozda ona to nije tako mislila kako ti to svacas. ;) :D

E ovo si dobro napisala.Za taj nezniji pol jos nema definicije.

Irfane nikako SIKIRIKI.........sta je tvoje docice,samo se moras malkice potrudit ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

9

Subota, 18. Novembar 2006

Da jednom zauvijek prekinemo sa zaludjivanjem, tj sa devojkama sa in

Vec je sasvim uobicajena pojava da ljudi na svom ekranu spoznaju sebi srodnu dusu. Slozi se leksika i sintaksa, upare slova i znakovi, zatitraju fotoni, pa naposlijetku i srca onih koji se dopisuju. I, odjednom - nasla se srodna dusa!

Zbogom proplakane noci i zaludu potrosene godine, u zaborav tonu bivse zablude koje, ah, kako naivno, nazivasmo ljubavima ( pogledajte potpis od zucky_85 ;-) ). Misli koje su godinama tavorile neizrecive u dnu uma, tajne zelje, skrivene ceznje, sitne gluposti i malene ludosti, sve to prokulja u nezadrzivom fluksu spajanja dvaju dusa.

Odjednom, isto se misli, isto se radi, isto se osjeca i isto sanja, dok od dve polovice, cudesnim postupkom, nastaje jedna "iskonska celina". Cudno je samo sto je takvih izjava sve vise a sa njima raste broj i posljedicnih otrijeznjenja i razocarenja. Zasto li je to tako?

Istina, net otvara mogucnost komunikacije sa daleko vecim brojem ljudi nego ikada do sada. Ako tvoja srodna dusa zivi bilo gde u Sandzaku, sada, kao nikada pre, imas barem neke sanse da je upoznas. Mada, mislim da ljudi zakljucke o pronalazenju srodnih dusa donose u principu ishitreno i neosnovano.

Kazu da se vecina nase komunikacije temelji na neverbalnim znakovima i simbolima koje odasilju nasi pokreti, izrazi lica i drzanje tijela. U cyber-komunikaciji neverbalnog dijela jednostavno nema, ma koliko se mi trudili da ga duhovito nadomjestimo emoticonima i smajlijima. Oni koji su brbljivi i/ili vjesti na rijecima, u cyber-asikovanju prolaze bolje od tradicionalno sutljivih, intravertnih tipova.

Kad nam se neko svidi, svako od nas instinktivno zeli da stvari budu obostrane, stoga nam interakcije nikada ne mogu biti potpuno iskrene. Mozda necemo otvoreno lagati o bitnim stvarima, ali cemo sasvim spretno presuteti nesto sto bi, gluho bilo, moglo narusiti nasu iluziju o srodnoj dusi. Presucuju se, ili barem zanemaruju, razlike u bitnim vrijednostima, stavovima, pogledima na svijet, a naglasavaju se slicnosti, kako bi se pothranila iluzija srodnosti. (Ljude koji se lazno predstavljaju, pa namjerno i bezocno lazu necu ovdje ni pominjati, jer je to jedna sasvim druga tema.)

Fizicki izgled, s obzirom na sveprisutne kamerice, vise nije nepoznanica, ali fine nijanse pokreta kojima nas neka osoba zavede i zauvijek zarobi jednostavno izostaju. Umjesto toga, tvoja srodna dusa na ekranu menja polozaj tijela tek svake dvije sekunde, bas kao da je lik iz stripa.

Ono sto je mozda najvise zanemarena stvar u ovakvim novootrkivenim srodnostima je razlika u temperamentima. Mozemo mi voljeti romanticne setnje na mjesecini, brzu voznju ... ali sve se te stvari mogu voljeti na razlicite nacine. I jedini nacin da to spoznamo jeste da ih dozivimo zajedno. Pa da onda vidimo koliko se doista slazemo sa srodnom osobom.

Upoznati nekoga na netu moze biti sasvim dobar prvi korak ka stvarnom upoznavanju neke osobe, ali samouvjereno proglasiti nekoga nepoznatoga za srodnu dusu je ravno drskom koracanju kroz neobelezeno minsko polje. U mrklom mraku.

Narodne izreke ne piju puno vode na ovoj mrezi, ali meni se stalno, nepozvana, na pamet vraca ona koja kazuje da za nekoga mozes reci da ga dobro poznajes tek kad sa njim pojedes vrecu soli. E, pa, dragi moji ekranski srodnici dusa, samo da vas podsjetim: ne postoji cyber-sol.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 19. Novembar 2006

Ne slazem se sa ovim sto si napisao. Iskustva su indivuduelan i za svakog razlicita.

Moj stav o svemu je sledeci ... kad razgovaras, vidis kakva je ... ali ne ocekuj da ces je promeniti ... kao sto ni sebe ne mozes ... pokusaj prihvatiti je takvu ako je zelis pored sebe ... ako ne bolje i ne zapocinji nista ... ali imas pravo ... ljudi su ne predvidljivi i nikad se ne zna ... zato i zivimo da bi smo saznali ...

BlueBerry

Početnik

(10)

• »BlueBerry« je muško
  • »BlueBerry« je zabranjen

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od Pravnica

... ljudi su ne predvidljivi i nikad se ne zna ... zato i zivimo da bi smo saznali ...

Strucno znanje se dobija vremenom! A ako svaki put moras da izgubis par godina da bi upoznao osobu kakva jeste, onda izgubis i bacis pola zivot za pogresne osobe!

Citirano

Orginalno od IrfanP

Ako se veza sastoji od toga samo da se preko interneta dopisuje, bez da su se uzivo videli i proveli vise trenutaka zajedno, tu ljubavi nema i nema ni pravih osecaja! Preko interneta se moze dopisivat i radit svasta ali samo uzivo se moze videt dal se moze zajedno! Zato, ako se veza zavrsava koja je postojala samo u virtualnom svetu, tu nema za cim da se zali zato sto ljubav bez dodira 'mesa' i osecaja ne postoji!

Dok, ako je realna ljubav postojala, vidjao se covek sa nekom, nalazio; imao intimnije odnose sa njom; poznavala njena familija njega i njegova nju; ako se islo malo dalje pa se i jedno drugom kroz veridbu i u ime Allaha obecalo, onda normalno da boli! Nije tu lako zaboravit neku osobu ako je bila iskrena. A ako ta ista osoba, posto je sve gore uradila i u ime Allaha se obecala ili sta vise potpisala nesto, i onda posle svega toga smisli lazu i trazi drugog, moze se rec da je to lazna osoba, sa pokvarenim karakterom, verom i da je nacisto licemerna i dvolicna! Nije lako bacit toliko investirane emocije ali ipak se moze covek tretirat srecnim da je kraj, zato sto bi bilo mnogo teze da se ona u braku preljubi u nekog drugog!

Nema teranja nikog na nista, bitno je samo znat kakva je osoba u stvarnosti a ne kako se prestavlja. Internet je anoniman i pojedini glume perfektne osobe a udaljeni su od toga kao zemlja od sunca! Sve se desava Bozijom voljom i Bog ne dozvoljava da pogresna osoba ulazi u kucu, to je tako dobro i zato covek mora bit zadovoljan sa svim. 'Ne jede se sve sto leti'!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

12

Irfane pa nije to nista strasno sto ti je ta cura rekla nasla decka i zdravo nema tu sta da se prica a vidis niste cak ni bili u vezi ;)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

Tema "Ljubav preko interneta" vec postoji...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

Irfane, bez obzira kako se to sa tom devojkom zavrsi najvaznije od svega je da sacuvas DOSTOJANSTVO. Nemoj sebi da dozvolis da, kao sto to neki rade, zoves tu devojku preko telefona i da joj cmizdris kao devojcica. Nemoj sebi dozvolit da joj pricas pateticne price kako ti zivot bez nje ne vredi i kako ces da izvrsis samoubistvo, nadajuci se sazaljenju kao dzukela u kafiteriji. Nikada nemoj da zoves njene drugarice, sestre i slicno i da njih molis da ti oni zavrse posao, jer treba da se u svakom trenutku ponasas kao musko, a ne kao kol gerla. Ne dozvoli sebi luksuz da devojka koju muvas u tebi ne vidi muskarca, nego klinku koja placa cim malo ostane bez maminog zagrljaja. Ostani bez devojke, ali nemoj bez dostojanstva. Nemoj da postanes pred potprde i ismejavanja zbog toga sto ne mozes kao musko da podneses cinjenicu da si nepozeljan u necijem zivotu ;)
Pozdrav i sve najbolje :)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks