Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 05. Juni 2008

Kako se odvici od pushenja?

Mnogi bi na ovo pitanje odgovorili sa: "Potrebna je samo jaka volja, reshish da vishe necesh - i to je to." Ali, svi pushachi i neki bivshi pushachi znaju da to i nije tako jednostavno. Ipak, izgleda da je vecina onih koji su zaista na taj nachin prekinuli da pushe.

Zato, interesuje me fizichko sredstvo koje smatrate najboljim za odvikavanje. Za shta ste chuli da je nekome puno pomoglo pri odvikavanju od pushenja? Gde se sredstvo moze naci i kako deluje? Koliko traje period odvikavanja koristeci tu metodu? Da li je neko koristio flastere protiv pushenja? Jesu li efikasni? Ili mozda neshto drugo?

Pishite, savetujte, pomozite onima koji se truju... :D

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 05. Juni 2008

Ko pusi, umrece - ko ne pusi, jos pre ce ;) :)) :))

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 05. Juni 2008

Citirano

Mnogi bi na ovo pitanje odgovorili sa: "Potrebna je samo jaka volja, reshish da vishe necesh - i to je to." Ali, svi pushachi i neki bivshi pushachi znaju da to i nije tako jednostavno. Ipak, izgleda da je vecina onih koji su zaista na taj nachin prekinuli da pushe.

Da, slazem se s ovom konstatacijom. Sve je u volji. Nazalost, mnogi nemaju jaku volju. Ja smatram da ljudska volja posjeduje veliki kapacitet da potisne bilo kakve inklanacije i ne djeluje ono sto je stetno za njega/nju. Naravno, to ne znaci da je lako i da ce biti lako....ali smatram da ljudska bica posjeduju mogucnost i kapacitet da se odreknu stetnih stvari. Sve je u domeni osobe i njegove volje.

Fizicka sredstva su jednostavno sredstva i nista drugo. Ako neko nema jaku volju da prestane da pusi, onda bilo kakva fizicka sredstva su beskorisna. Mozes imati najbolja fizicka sredstva, ali ako osoba nema jaku volju da prestane onda nista......

Znam iz iskustva. Imam jednog druga koji pokusava svake dvije nedelje da prestane da pusi s nekim fizickim sredstvima, ali ga svaki dan vidjam s cigarom.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 05. Juni 2008

Evo kako je moj babo prestao pusiti. REko je sebe negde 6 meseci pre Ramazana, da ce prestati tacno mesec dana pre ramazana. Tih pet zadnjih meseci pre ostavljanja je sebe terao i polako smanjivao broj cigareta. Svakih nekoliko dana po jednu manje, dok to nije sveo na razumnu cifru. I onda tacno mesec dana pre toga prestao. E to je jaka volja.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 06. Juni 2008

Pušači ugrožavaju moje pravo da normalno dišem! Sve me više to nerivira, pogađa, smeta! Jednog dana ću haos da napravim!!!

Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • smoke8qn.gif

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

6

Petak, 06. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Mnogi bi na ovo pitanje odgovorili sa: "Potrebna je samo jaka volja, reshish da vishe necesh - i to je to." Ali, svi pushachi i neki bivshi pushachi znaju da to i nije tako jednostavno.

U prilog ovoj tvojoj konstataciji i u prilog ovoj temi o tome koliko je pusenje zavist i koliko je odvikavanje od pusenja tesko navescu jedan primer:

Pre par dana sam u emisiji Opre Winfri(tema je bila odvikavanje pd pusenja) gde je jdna zena koja ima cerku od 4 godine rekla da iako zna da svaki dan truje cerku jednostavno ne moze da prekine i da ta ljubav prema njoj nije dovoljna da bi ona mogla da prekine sa pusenjem.

Doktor koji je bio u emisiji je rekao da je to dug proces,flasteri pomazu u krizama jer sadrze nikotin ali bez ostalih stetnih supstanci kao cigareta,i da je najvaznija podrska porodice,a cak kao jedan od kljucnih stvari za prekid pusenja je da pusaci koji zele da prekinu sa pusenjem moraju da odrede datum(Ne duze od mesec dana)kada ce prekinuti,kako bi se psihicki spremali za taj dan.

@Phikret : U [ravu si vala,ne moze nigde da se udje a da se ne ugusis,pogotovo zimi...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

7

Petak, 06. Juni 2008

@Tashke: To je vec... Uh! Bash bezveze: "iako zna da svaki dan truje cerku jednostavno ne moze da prekine i da ta ljubav prema njoj nije dovoljna da bi ona mogla da prekine sa pusenjem."

Mislim da bi mi dete bilo najjacha motivacija da prestanem. Moj svekar je, na primer, prekinuo sa pushenjem kad mu je supruga prvi put bila trudna (ili mozda kad je dobio prvo dete, nisam sigurna), i nikad posle toga nije zapalio. Zdravlje supruge i sina su mu bili jaka motivacija. (o)

Nego, glavni razlog mog odgovora je zapravo elektronsko izdanje knjige "Alen Karov lak način da ostavite pušenje", ali na engleskom jeziku, pa ga oni koji to zele mogu preuzeti sa http://rapidshare.com/files/43110109/All…moking.pdf.html

Kazu da knjiga moze biti od velike pomoci!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Petak, 06. Juni 2008

Moj muz pokusava da ostavi. Smanjio je demek na jednu paklicu.

Obecao je da ce za naredna tri mjeseca ostaviti skroz.

Cascavam ako se to desi. :O

Napomenite me. :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 06. Juni 2008

Pricajte mi o tome :)
" Bilen alemlere rahmettir "

srbija042

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.09.2008

• Poruku poslati

10

Srijeda, 10. Septembar 2008

Mislim da sredstva za odvikavanje od pušenja više imaju placebo efekat nego što stvarno rade direktno u tom smeru.
Bitan je momenat kada krenete, okolnosti i okruženje. Ako vam u tom trenutku treba dodatni stimulans, mislim da je ok da svoju veru usmerite barem delom u neko sredstvo, ako je tako lakše. Naravno ako je sredstvo bezbedno, ispitano, provereno u praksi kao bezopasno u bilo kom smislu.
Ja sam inače ostavio pušenje posle 8 godina staža bez dodatnog sredstva i potpuno neplanirano. Mislim da je samo bitan trenutak.
Ali, gojenje je vrlo neprijatan propratni efekat i kod javlja se barem kod svih koje znam. Trebalo mi je više od godinu dana da se otarasim viška kilograma koji su nastali kao posledica ostavljanja pušenja.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 11. Septembar 2008

Citirano

Orginalno od Altuna
Obecao je da ce za naredna tri mjeseca ostaviti skroz.

Cascavam ako se to desi. :O

Napomenite me. :))

Altuna, ima l' shta novo? :D

Ramazan je dobra prilika da se batali pushenje. Nadam se da cu je i ja iskoristiti. Pochela sam, tachnije, da je iskorishcavam... Videcemo... ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

12

Ramazan tu moze pomoci puno ali dobra volja kod covjeka je najvaznija,pa cestitam svima koji uspesno savladaju tu
tesku ovisnost i sacuvaju svoje zdravje.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

13

Slazem se sa Bosnjaaakom, i ja smatram da je Ramazan pravo vreme za to, ako moze da se izdrzi tokom posta znaci da moze i posle iftara, sve je to samo navika, ne znamo sta cemo sa rukama valjda, naravno cvrst karakter i volja. Mozda ce i ova slika nekima pomoci...
Manager je dodao/la ovu sliku:
  • Pusaci 2.jpg
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »ErviN.Pazar« je muško

Datum registracije: 12.01.2008

• Poruku poslati

14

Utorak, 23. Septembar 2008

Lako , samo cvrsto odlucis da neces vise, da ce umrijet neces je zapaliti, i vise ne razmisljas o tome.
To je to :) mada mi mozda neki pusaci zamere na ovom komentaru ali poznajem nekoliko ljudi koji su na ovaj nacin ostavili cigarete, ali poznajem mnogo vise koji nisu izdrzali, da li je pitanju fizicka ili psihicka snaga neznam, razmislite sami???
Nista nije kao sto je bilo al ce ipak jednom biti, nema leta s'jednim krilom , treba vreme da nam spoji niti...

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

15

Samo psihicka snaga nista drugo, fizicka snaga ovde nije ni malo potrebna, problem je samo u glavi!
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

16

Ja sam se otarasio tog belaja ima vec nekoliko godina.
Bio sam strastveni pusac tako da veoma dobro razumijem pusace...Poenta prilikom ostavljanja duhana je u tome da jedno zadovoljstvo zamijenite nekim drugim.Ja sam mesecima prije konacne odluke razradjivao strategije kako i na koji nacin da ostavim cigarete dok konacno nisam dosao do jednog(za mene) arhimedovskog zakljucka a to je da zadovoljstvo pusenja zamijenim zadovoljstvom bavljenja sportom.Posto su te dvije aktivnosti u obrnutoj srazmeri ostalo mi je jos da sebe psihicki pripremim jer nakon desetak godina pusackog staza to nije bilo nimalo lako.No razloga za odvikavanje od pusenja sam imao na pretek...zdravlje,poljuljan kucni budzet,los primer djeci,tako da kada se sve to jasno iskristalisalo u mojoj glavi i nakon sto sam se odlucio da aktivno pusenje zamijenim aktivnim bavljenjem sportom,preostalo mi je bilo da sebi odredim i dan D i da konacno krenem u realizaciju tog plana.
Izabrao sam prvi april,i to iz prostog razloga sto,ukoliko mi ne uspe lako mogu reci da je sve to bila prvo-aprilska sala...medjutim kako sam taj prvi dan uspesno(ali priznajem sa dosta napora) priveo kraju,za njim je dosao drugi,treci...i sve do danasnjeg dana.U pocetku sam trcao dosta skromno a kako su dani prolazili i moja kondicija je povratila nekadasnje izgubljene pozicije i danas veoma uspesno uspevam da istrcim nekoliko kilometara bez veceg napora.
Zadovoljan sam jer sam konacno uspeo da jedno lose zadovoljstvo zamijenim jednim korisnim zadovoljstvom.
Razmislite,pokusajte i videcete...

Social bookmarks