Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško
  • »Muki« je autor ove teme

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 24. Decembar 2003

Kako su vas plasili roditelji...

...kad ste bili mali, a niste slusali? :D
Naravno, uvek su to radili za nase dobro. Na primer, ja hocu da idem negde, gde bih mogao da napravim zijan, ili da se povredim, a roditelji mi kazu: "Ne idi tamo, tamo ima BAJA!", i posle nema sanse da odem :)) Secam se i BABAROGE 8o Ili ono "odnece te ciganka u torbi". :] Danas su popularni BUKA i GONGO. Kako su vas roditelji plasili? ?(

P.S. Kad cujem ovo "Gongo", ne mogu a da ne prasnem u smeh! :)) :)) :))
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

2

Srijeda, 24. Decembar 2003

Nesto se bas i ne secam te BUKE i ostalih al` ono sto ne zaboravljam i sto mi je tad bilo veoma cudno jeste da nam je otac uvek govorio da ne smemo da ga lazemo jer nam on sve vidi u ocima i tako bi mi govorio "Gledaj me u oci"-a ja sam se strasno plasila sta ce mi procitat iz ociju.
Kad nesto pokusam da izmuvam ja dobro razmislim dal smem i slagat za to i onda se povucem u sobu i razmisljam kako li mi on to cita iz ociju,zamisljam kako prodire preko mojih zenica u mozak i cita.
Tad mi je to bilo vema cudno i pitala sam se kako li mu to uspeva,al` jedno je sigurno-ja nisam smela lagati i uvek sam govorila istinu. :))
Kad covek malo odraste i spozna neke stvari,zivot mu postane laksi,tako i meni dodje dan kad svatih kako on to radi. ;)

Dakle,roditelji me nisu plasili al` su zato bila tu moja dva brata koji su sve to nadoknadjivali.Strasno su me plasili time da me nije majka rodila nego me je donela RODA,ja onda pocnem da placem,a oni jos vise da me zezaju... :O
Pazi koju igru igras.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 25. Decembar 2003

da ce me okupati :D , ako ne poljubim sestru i izvinem joj se (to mi je bilo nesto najljigavije sto mozak moze pojmiti i najvise ponizenje :)

Ili da ce mi obuci haljinicu i staviti kikice. Uh jesam bila muskobanjasta, draze mi se bilo pentrati po drvecu, nego se igrati sa curicama :)
A nekim izmisljenim azbahama ili naletima me nisu plasili, jer me to nikad nije uplasilo, nisam se libila napraviti ceku i cekati da to nesto dodje da se 'obracunamo' :D

love
I am a woman above everything else

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 25. Decembar 2003

Mene su plasili Adzbahom-Hadzijem . Ne znam jestel culi za njega ? o| o| o|
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

5

Utorak, 24. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Mene su plasili Bukom (pojesce te Buka), Vjesticom (odnijece te vjestica), Kutom (izes ce te kuta), itd. To je sto se tice majke.

A babo me je plasio: Motkom, Samarom, itd. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 24. Februar 2004

Buka je bila aktuelna :))
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Utorak, 24. Februar 2004

Buka je u modi. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

8

Utorak, 24. Februar 2004

Nasmeja me ova tema! Na zanimljive nacine su vas plasili roditelji. Mene moji roditelji nisu plasili, kad su mi rekli sta sam trebala da uradim, onda sam slusala. Tako je ostalo i danas. Imam respekt prema njima i znam kada negde odem da me nece cekati nikakva BUKA! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Srijeda, 25. Februar 2004

Blago tebi ne ne patis od Bukofobije, kao mi, odnosno ja. :)

Meni sad kad neko spomene Buku odmah se prebacujem u film u kojem je sve mracno i strasno i crne misli me obuzimeju, kao ono u horor fimovima. Tad se pretvaram u nesto poput Mr. Heida i bivam tada veci i jaci od Buke i izedam ja NJUUUU!!! Heheheh.

Jos jedna stvar je meni interesantna bila, neznam da li jos neko to zna. Uvijek me je jeza fatala da stavim nogu "IZA" kauca, ono da je zavucem unutar kauca i tu da je drzim, hehehe. Uvijek sam zamisljo kako me nesto hvata za nogu i jede je, hehehe, ali sam je ipak drzao unutra. Tako sam sebe trenirao.

Moj babo rahmetli je ima specijalan zvizduk koji bih ja prepoznao medju milion zvizduka. Kada bih cuo taj zvizduk znao sam da se odnosi na mene i da trebam da idem kuci.

Kao sto rece Dinna, ni ja se nisam nikad nesto mnogo protivio Babu, majci pa i jesam, ali Babu nikako. Ali plasenja jeste bilo.

Allahimanet.

10

Koliko meni secanje seze ja se ne secam da su me ikad plasili nekim 'strasnim' , izmisljenim i nemogucim stvorenjima. Zabrana je bila dovolja.,.. reko babo ne moze i to je to.. ne zato sto 'buka' je tamo il slicno. Al to je samo iz onoga sto se secam.. mozda su nesto koristili kad sam bio mladji.. al mi nije ostalo nista u secanju.. moracu da pitam :)

Citirano

Orginalno od Gerilac
Jos jedna stvar je meni interesantna bila, neznam da li jos neko to zna. Uvijek me je jeza fatala da stavim nogu "IZA" kauca, ono da je zavucem unutar kauca i tu da je drzim, hehehe. Uvijek sam zamisljo kako me nesto hvata za nogu i jede je, hehehe, ali sam je ipak drzao unutra. Tako sam sebe trenirao.

Slican fenomen sam imao i ja kad sam bilo mladji. Naime, posle jednog horor filma u kojem drakula (ili frankestajn nisam siguran) proturi ruku iz sanduka i uhvati nekog za nogu (ili samo tako krene da izlazi opet nisam siguran) mene bilo strah da spustim nogu sa kreveta (kad sam sam, ili kad je mrak :) ), mislio sam izbice drakula da me uhvati za nogu :D..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

11

NEEECU!!!! JA sam prvi taj fenomen upikio. :):):)

Sto bi nasi stari Bosnjaci rekli (nase stare bike i dedovi): Nadji sebi sine neku Alternativu. :):):)

Allahimanet.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

12

kako su vas roditelji plasili?

s obzirom da su moji roditelji svakodnevno isli na posao, ja i moja sestra bi same ostajale kod kuce, tako da bi zijana bilo koliko hoces i kad bi nam roditelji dosli sa posla vise nije bilo svrhe zaplasivati nego odmah-kazna.
znam da nam je najteza kazna bila stajanje u cosku po nekolikominuta dok bi na TV-u bio neki od nasih omiljenih crataca. stojis ledjima okrenut a ne smijes da se okrenes i gledas crtani!! a jos kad bi se dogodilo da meni i mojoj sestri postane dosadno pa malo pocnemo muhabetiti, babo bi nas razdvojio u dva coska da cutimo da bi nam bilo vise dosadno, jer ipak to je bila kazna. :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

13

Mene je bilo strah da pogledam ispod kreveta, i da povucem vodu u kupatilu :))

Naravno, izmisljenih stvorenja je bilo dok sam bio mladji, pa nisam slusao kad bi mi roditelji nesto rekli, a kad sam malo odrastao, dovoljno je bilo da mi kazu da ne radim nesto, i ja ne bih. Sad je druga stvar sto se neki ljudi secaju ranog detinjstva a neki ne. Verovali ili ne, ja ponekad pocnem da pricam majci cega se sve secam, i ona ne moze da veruje, jer se secam nekih stvari koje su se dogodile kad sam imao dve godine :rolleyes:
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

14

Subota, 28. Februar 2004

Mozda ce zvucati malo cudno, ali mene roditelji nikada ni sa cime nisu plasili. Sama sam se zadugo bojala mraka, ne znam ni sama bas tacno zbog cega. Tamu sam vezivala sa necim negativnim. Malo kasnije mi je neko na veoma slikovit nacin objasnio noc, tako da je moj strah od prirodne smene dana i noci nestao.

Nisu me nesto cesto bas ni kaznjavali, sad preturam po secanjima i ne mogu da se setim nicega.Znalo se je da kad otac ili majka nesto kazu mora biti uradjeno, zato se je odmah prelazilo na izvrsavanje zapovidjenog 8) . Cini mi se da bih imala losu savest, ako ih ne bih odmah poslusala, kasnije bih se stidela i same pomisli na dvoumljenje da li da to ucinim odmah ili kasnije.

Dopuna :

@ Altuna : Ovo sa coskom me podseti na brata ( on je najmladji i bio je malo razmazen ). Jednom je, nakon sto je bio "poslusan" , morao sajati desetak minuta ( onih najbitnijih pred kraj meca ;( ) u cosku dok je na TV-u bila utakmica sa nekog fudbalskog prvenstva. Da zlo bude gore i ton je bio iskljucen.

@ Muki : Podseti me sa ovim GONGO-m na jedng druga iz sonovne skole. Oduvek sam se pitala zasto ga tako zovu i sta li to znaci :D.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

15

Subota, 28. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Muki
Mene je bilo strah da pogledam ispod kreveta, i da povucem vodu u kupatilu :))

E ovo me pravo nasmeja. (o)
Pazi koju igru igras.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 29. Februar 2004

Kiki, drago mi je :D

Pink, babo mi je rek'o da su nekog starog coveka koji je ziveo u Pazaru zvali Gongo. Sad majke koriste to ime da plase decu kad ne slusaju. A evo i animiranog Gonga, samo za tebe!
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 05. Mart 2004

Mene vala nisu imali potrebe da plase,
kad bi mi dosao dajo sa testerom
(da mu Allah da dzenet), vriskala sam
sto sam imala avaza.
Majka i Babo su me jos plus smirivali,
nece on tebe i tako to, ali neverujem ja
nego bi se kreveljila satima dok nebi on
otisao, ili sakrio testere.
P.S nemojte mislit da je dajo imao
nameru da me plasi.
Nije grdan samo mu je zanimanje
bilo takvo.
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

18

Petak, 28. Juli 2006

Pah, ne secam se kako su me plasili bas...bio sam "poslusan" mnogo (zvali su me "Neto" (ne to!) jer sam mnogo voleo da chackam, odvijam, zavijam, razdvajam i spajam...pa sam tako pokvario televizor, ali je to sada ispalo dobro [bar meni] jer imamo jedan veliki sad:P)...Secam se da sam se plasio mraka (nije bilo sanse da zaspem ako je svetlo ugaseno (zbog toga sam mrzeo da idem na more), plasio sam se samoce..uvek sam plakao kad bih ostao sam, a kad bi mama htela da se posali sa mnom (mada je to meni bilo mnogo sarkasticno) sakrila bi se negde, a ja bih ubio u vrisku, plakanje itd...
Secam se jedne noci (imao sam oko 2-3 godine...ne mogu da verujem da se secam toga..) kada sam ustao da idem u WC i slucajno se spotakao i seo na usisivac koji je bio u hodniku i na moju nesrecu bio ukljucen u struju..on je poceo da huce (nisam znao da je usisivac u pitanju), a ja mislio da je "buka" doshla (cak sam i video neke prilike u hodniku (mrkli mrak, verovatno zbog nedostatka svetlosti ili tako nesto) pa sam se bas preplasio...secam se da tu noc nisam spavao od straha..
Toliko,
Pozz..
E, da...uvek sam se plasio da prolazim bastom mog brata od daja po noci.

Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Kako su me plasili roditelji ? Pa kajsem i prutem a boga mi ponekad i papucom, kad bih nesto po njihovoj proceni skrivila, faktor da sam mala bila i da nista nisam znala nije imao ulogu za, ublazivanje kazne o| :D

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Ako ne budesh dobra, niko te nece htet (za zenu)... :D :)) :D
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Social bookmarks