Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen
  • »Sandokan« je autor ove teme

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 14. Decembar 2003

Kako treba da izgleda navijac N.P-a.

Posle ovih novih zakona,sta mislite kako treba izgledati pripadnik Torcide Sandzak na tribini?!
Sandokan je dodao/la ovu sliku:
  • photo (12).jpg
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

2

Ponedjeljak, 15. Decembar 2003

Necu menjati prethodni post (jer je prvi, a i od pokretaca teme), ali temu ne treba ogranicavati, sto je postom ucinjeno (na samo navijace jedne grupe) vec je treba drzati otvorenom onako kako je i naslovom pokrenuta. Pitanje je dakle:

Posle ovih novih zakona,sta mislite kako treba izgledati navijac FK N.P. na tribinama?!

Samo bi bilo fino da prodje bez prepucavanja clanova razlicitih navijackih grupa.. nadam se da je to prevazidjeno :).

A posto je pokretac teme definitivno bolje informisan od mene koji sam na strani, o stanju navijackih grupa, pitanje koje mi se namece njegovim postom da mu postavim je: "Da se nisu ove grupe ujedinile (mozda)???". To me navede da pitam bas zato sto je pokretac samo jednu grupu spomenuo u svom pitanju.

U svakom slucaju se treba drzati ovog modifikovanog pitanja (pitanja iz naslova teme ustvari) jer ima i onih koji nisu pripadnici navijackih grupa, a o njihovom se ponasanju na tribinama takodje treba voditi racuna.

Pozdrav za sve (sportski jedan ;) ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

3

Nema prepucavanja ja sam postavio temu "KAKO T
REBA DA IZGLEDA NAVIJAC NP-a?
Samo dalje u textu pominjem moju grupu(nije zabranjeno,a kome smeta...)
I da objasnim: Bolje sto postoji vishe grupa,bitcemo jaci i to mnogo jer je veca konkurencija(normalno) i svi hoce da se pokazu i dokazhu, hvala ALLAHU!!!!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Tužna priča sa srećnim krajem

Baš dobro što je pokrenuta ova tema. Mene kao navijača FK Novog Pazara i ljubitelja fudbala živo interesuje mišljenje članova foruma da li navijač zaista treba da izgleda onako kako to nagoveštava pokretač i šta je uzrok a šta posledica u ovom konkretnom slučaju:

-Da li je pojava ovakvih "navijača" uzrokovala pojavu onakvog zakona ili pak

-Pojava onakvog zakona uzrokuje pojavu ovakvih "navijača"

[SIZE=1]Kako je to izgledalo ranije... [/SIZE]

Fudbal pratim još od vremena kada verovatno većina ovih sadašnjih "navijača" još nije ugledala svetlost dana. Bilo je i tada huligana...ali po Engleskoj, Holandiji..., u manjoj meri po Beogradu Zagrebu, Splitu, Sarajevu... ali svakako daleko od Novog Pazara. Verovatno je upravo to i razlog da sam rano i počeo da pratim fudbal - jer da je situacija bila sličnija današnjoj, verovatno me babo ne bi ni vodio na utakmice iz, danas meni razumljivih, razloga, zbog kojih ni ja ne vodim svojeg sedmogodišnjeg sina na utakmice. Ako neko misli da su današnji "navijači" vatreniji nego oni pre 25-30 godina, odmah u startu ću morati da ga razočaram...Tada, iako nije bilo organizovanih navijačkih grupa - stadion je disao jednom dušom, klicao svakom dobrom potezu naših igrača iz svih raspoloživih grla - verujte mnogo gomoglasnije od današnjih "najvatrenijih", bez obzira na činjenicu što je kapacitet stadiona bio mnogo manji u pogledu brojnosti publike. Pred početak uakmice, radi podgrevanja atmosfere i "štimanja navijačkih tonova" atletskom stazom bi prošao jedan automobil sa zastavom i slikom. Neću vam reći koji je lik bio na slici i šta se klicalo da ne bi temu skrenuli nekim drugim tokom, jer poenta svega toga nije bio ni taj lik ni bilo šta drugo do jedinstvo navijačke mase koje je plenilo celokupnu pažnju tadašnje sportske javnosti u zemlji. FK Novi Pazar je u to vreme bio "zonaš", igrao je u nekoj moravsko-šumadijskoj zoni i Srpska liga bio je san, čijim bi se ostvarenjem ostarili snovi većine prisutnih na stadionu.
Nije bilo ni bacanja upaljača, možda iz razloga što su u to vreme pušači koristili uglavnom šibice kao sredstvo za pripaljivanje cigareta, ili iz nekog drugog - samo njima znanog. Plavi!!!plavi!!!plavi !!!plavi!!! ... orilo se sa tribina... Mi smo Paaaazarci, paaaazzzaarci, na na na -na na na Paaaazarci najbolji smo mi!!! Povremeno bi se oglasio razoran zvuk brodske sirene koju je neki od zaljubljenika u najvažniju sporednu stvar na svetu doneo upravo odnekud iz sveta, da bi tim zvukom najavio gostima da su došli na stadion gde nema šta drugo da traže osim časnog poraza. Igrači, većinom ponikli iz samog podmlatka tima, svesni da bi nakon loše partije bili izloženi moralnoj osudi cele čaršije.... izgarali su na terenu i ...stvarno igrali fudbal - onaj fudbal koji se igrao zbog publike... častan, pošten, borben..... do poslednjeg atoma snage, kojeg je publika i znala da izvuče iz svakog od njih, a bogami znala i da nagradi za uloženi trud. Sada se ne sećam svih pojedinaca, al svakako ostali su mi u sećanju Fija, Fikro, golman Dido, Ferko Ganić... bilo je i mlađih... Tarko Imamović, Nuze, Aće i dr. Svi su oni izgarali na terenu u ritmu koji im je nametala publika svojim aplauzima, gromkim navijanjem, gočevima... Nije bilo parola I krv svoju za plavu boju i sličnih, ali sa stadiona je bilo nemoguće otići bez pokidanih glasnih žica, ako ste navijač - ili pak, bez dobro znojem natopljenog dresa, ako ste igrali za plavi tim. I plavi tim je išao napred... iz pobede u pobedu (bar na domaćem terenu). A navijači, navijači su bili jedinstveni u celoj bivšoj Jugi. Zvezda je imala Sever i "Cigane", Partizan Jug i "Grobare" a Pazar je imao Stadion i Navijače.
Onda su počeli neki drugi trendovi... fudbal je postao zanimljiviji zbog događanja na tribinama negoli na samoj travi (bar nekim) Potrefilo se nekako pa je i benzina bilo sve manje pa je bilo glupo rasipati ga na počasni krug oko stadiona sa zastavom i slikom... Lik sa slike je takođe otišao ( u nepoznatom pravcu ;) ) Huligani su polako ulazili u modu na svim stadionima i mališana je na njima bilo sve manje...Polako su i na naš stadion došli i Grobari i Cigani i Purgeri i Horde zla. Verujem da je mališanima krivo zbog toga, kao i onima koji su kao mališani osetili deo te atmosfere... i mislim da je upravo ovaj zakon sredstvo koje ima za cilj da na stadione vrati i mališane i one koji su , kad su bili mališani bili na stadionu... Pozdravljam zakon i nadam se da će se dosledno sprovoditi u praksi (što sad za sad baš i ne vidim) :(
Ujedno pozdravljam i sve navijače Novog Pazara koji nisu huligani i koji na stadion ne dolaze da prosipaju svoju negativnu energiju, već da bodre svoj i naš plavi tim.

P.S. Kao što i sami možete da pretpostavite, ovo nije Kraj ove priče, jer sam u naslovu nagovestio srećan kraj, a ovde kao što vidite sreće nema ni od korova...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 16. Decembar 2003

Sherif ishao sam i ja tad na stadion, jes da sam bio mladji al sam bio TU!!!! Nemogu se slozit sa tobom da je bilo bolje navijanje i atmosfera! Jednostavno,nisu dolazili gostujuci navijaci i to je velika razlika u odnosu na ovo sada.
Inace novi zakon je doveo novu modu! Zasto kad se svugdje u svetu pale baklje kod nas ne smije? Zasto neko siluje maloletnicu i dobije 1-2 god.a navijac za baklju TRI!!??? Koja je to glupost! Da nepominjem ostale primere,pokusaj ubojstva itd.....
Zato MI moramo svoju privatnost kriti na stadionu,jer od policijskih kamera moras da se krijesh. Bolje da snimaju raskrsnice gdje indijanci prelaze na crveno!!!! Toliko.....

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Sandokan
gdje indijanci prelaze na crveno!!!! Toliko.....

ja znam i neke "indijance" koji prelaze i na zeleno :))
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od Sandokan
Bolje da snimaju raskrsnice gdje indijanci prelaze na crveno!!!! Toliko.....

Ali od tih "indijanaca" niko nece stradati, osim mozda oni sami ako to cine na nekoj prometnijoj raskrsnici, a od navijaca koji drzi baklju u ruci mozes da ocekujes svashta. E sad, da ne kaze neko kako sam ja protiv navijanja itd. Ja fudbal pratim od svoje PETE godine zivota. Od iste te godine navijam za Partizan i za Novi Pazar! U svojoj biografiji imam mnoge domace i evropske utakmice. Na mnogima sam bio i u nekim nezahvalnim (i nezeljenim) situacijama ali i prisustvovao pravim navijackim spektaklima. Od 1998. sam clan navijacke grupe Ultra Azzurro (dakle od njenog osnivanja). Ovo navodim samo kao argumente da ja jesam navijac i da u tom smislu dozvoljavam sebi tipkanje ovih i sledecih redaka!!

Zakon koji je donet u velikoj meri sputava navijanje, ali samo na prvi pogled. Pravo navijanje kao glavne rekzvizite zahteva GRLA I DLANOVE. Pirotehnika i nekakve koreografije su u drugom planu! Tako bar ja mislim, a to sam pronasao i u nekim casopisima koji se profesionalno bave tom temom. Dakle mnogo je vaznije da grupa navijaca na tribinama (popularni kop) izgleda homogoeno, u smisl da svi nose iste (ili slicne) majice, dresove i shalove i da pesme, koje moraju biti koordinirane od strane vodja, budu otpevane od pocetka do kraja, nego da se zapali desetak baklji, naduva isto toliko balona i sporadicno uzvikuju neke parole! Slazem se da pirotehnika celoj prichi moze dati jednu posebnu dimenziju ali i tada mora da postoji perfektna organizacija i da baklje budu pravilno (po unapred utvrdjenom planu) upaljene. Sto se koreografija tiche ja nisam njihov pristalica jer to nije navijanje. To mi vise lici na mitinge!

Dakle ako se u obzir uzmu sve cinjenice onda je Zakon potreban, premda bi se neke tacke trebale preispitati kako se ne bi dolazilo u apsurdne situacije od kojih je jednu naveo i Sandokan.

I konacno zakljucak: nedostatak pirotehnike mozda oduzima nesto vizuelnom dozivljaju navijanja, ali ne u tolikoj meri koliko divljanje na stadionu i oko njega moze da nanese stete pojedincu i drustvu!
Sit Hungry Doesn't Believe

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Sandokan
Sherif ishao sam i ja tad na stadion, jes da sam bio mladji al sam bio TU!!!! Nemogu se slozit sa tobom da je bilo bolje navijanje i atmosfera! Jednostavno,nisu dolazili gostujuci navijaci i to je velika razlika u odnosu na ovo sada.
Inace novi zakon je doveo novu modu! Zasto kad se svugdje u svetu pale baklje kod nas ne smije? Zasto neko siluje maloletnicu i dobije 1-2 god.a navijac za baklju TRI!!??? Koja je to glupost! Da nepominjem ostale primere,pokusaj ubojstva itd.....
Zato MI moramo svoju privatnost kriti na stadionu,jer od policijskih kamera moras da se krijesh. Bolje da snimaju raskrsnice gdje indijanci prelaze na crveno!!!! Toliko.....

Vidiš bio si tu, na stadionu, za razliku od mog sina koji ne može da bude tu,na stadionu, bar ne kad je neka važnija utakmica... jer ja neću da ga odvedem. A evo i zbog čega neću da ga odvedem:

- ako ga odvedem videće da masa većinom ne prati utakmicu već "predstavu" koja se odvija na tribinama, pa umesto da stekne ljubav prema fudbalu i sportu opšte, postoji opasnost da i on jednog dana svoj višak adrenalina prazni na isti način - umesto da se bavi sportom

-ako ga odvedem videće policiju koja snima pokrete navijača i osetiće se posmatranim, bez ni hodi ni sedi

-može da mu se dogodi da vidi ružnu sliku obračuna između navijačkih grupa, može čak i da bude nevina žrtva nekog od tih obračuna (setimo se samo odsečenog uha jednog našeg klinca, koji je došao da gleda utakmicu a ne da njegovo uho bude ratni trofej nekog napaljenog pripadnika ove ili one "navijačke grupe)

-...

-čuće razne psovke, ovacije alkoholu, drogi i huliganizmu

-čuće razne manje ili više izpolitizovane parole

- ako ga odvedem, pomisliće da ja kao stariji (i pametniji) podržavam takav način ponašanja i da je taj model ponašanja u skladu sa prihvatljivim moralnim normama.

Eto toliko o tome.

Dalje kažeš - atmosfera nije bila bolja, nije bilo gostujućih navijača. E upravo je tu srž celokupnog problema. Današnji "navijači" ustvari ne navijaju za domaći tim, već za sebe. Oni formalno navijaju za svoj tim, ali ustvari vode svoju bitku - za reiting svoje navijačke grupe. Baklje, petarde, vatrometi, dimne zavese ... sve to nisu rekviziti koji svojim delovanjem podižu moral tima za koji se navija, već su sredstva pomoću kojih se pokazuje nadmoć nad drugim organizovanim ili manje organizovanim "navijačkim" ili navijačkim grupama.
"Navijačima" nije bitno što su domaći i gostujući fudbaleri na terenu... oni imaju drugih briga - njih interesuje šta je sa gostujućim navijačima. Fudbal je sporedna stvar, to je neka tamo manifestacija koja se održava a prava stvar je igra navijača. "Navijači" igraju svoju utakmicu. Ako otmete više zastava, rascopate više glava il automobila (svejedno), napravite veći prekid utakmice, izlomite više izloga ili sedišta na stadionu, ako ste vulgarniji u pesmi, ako ste jači u bitci...ili pak hrabrije i masovnije srljaju u bitku sa murijašima ili pajkanima, to je navijačka grupa bolja. Ukoliko deset "navijača" sretne jednog "navijača" (ili u većini slučajeva jedno "pile od navijača" ) iz protivničkog tabora, pa ga opkoli i izšutira i nogama i rukama i palicama i bakljama i s čime stigne i s čime ne stigne... to se zove "navijački poduhvat". Ukoliko ste drogirani, alkoholisani i nervno rastrojeni... onda ste cool grupa.

Hajd sad nek mi neko kaže da ovo nije sve ovako!
Dokaza ima milion!!! Kako objasniti postojanje više različitih grupa koje "navijaju" za isti tim, ukoliko stvari nisu ovakve kako sam ih predstavio. Da je navijanje zbog tima... nebi imalo potreba za isticanjem grupa ova, grupa ona.. te Ultra, te Torcida, te Čaršijaneri , te ovo te ono...

E sad, istakao si jedan apsurd, s kojim se slažem, da zakoni ko zakoni nisu usklađeni. Primer koji si naveo to odlično odslikava, a ima ih još koliko hoćeš. Za narušavanje javnog reda i mira max. kazna je 700 din.
pa makar uzeli sekiru u ruke i lomili po ulici na očigled prolaznika. Usklađivanje zakona svakako treba vršiti, ali nikako u pravcu smanjenja kazni po ovom zakonu koji pogađa navijače, već povećanjem ovih drugih.

Ja eto nisam član ni jedne "navijačke"grupe a opet se osećam kompetentnim da se uključim uovu diskusiju o navijačima i njihovom izgledu. Kad odem na stadion navijam, i verovali ili ne, ne nosim nikakav povez preko glave. Da nosim, ne bih mogao normalno da gledam utakmicu, ne bih mogao dovoljno glasno da bodrim svoj tim... mogao bih samo da učestvujem u prestavi, da budem predmet gledanja, da budem sudionik igre koju ne želim da igram jer smatram da nema veze sa fudbalom... a na stadion idem isključivo zbog fudbala.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

9

Vidish,Ja sam u vrhu Torcide! A osnovao sam sa josh nekim momcima U.Azzurro,kad nismo smjeli reci Sandzak iz politickih razloga.I neslazem sa sa tobom da grupe postoje zbog rivalstva.Tu su neki drugi razlozi koji sad nisu bitni.
I ja na stadion idem iskljucivo zbog N.Pazara i nasheg tima.Ni ja nisam za marame i shalove preko face al kad se mora zbog gluposti zakona,sta cesh!!
Ni ja svoje dijete nesmijem povesti na stadion, ali tu mu ni nije mjesto.Upisi ga(upisat cu ga) u omladince,petlice pa nek trenira!!Sta cemo sad.....vodi ga na Joshanicu, tu je bezbedno...Ha ha ha ,shalim se .... Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Ali sam si rekao da si kao mali išao na stadion... i bilo ti je mesto na stadionu, upravo zbog atmosfere, za koju ja tvrdim da je bila bolja i zdravija pre svega.

i ... bode mi oči

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

11

Maloj djeci je mjesto u vrticu,skoli,kuci, na stadionu definitivno NIJE!!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 17. Decembar 2003

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Dobro zna svako pa cak i ovo malo dijete koje nesmije da ide na stadion zbog situacije sta je to i ko je Ultra Azzuro i zasto se je to oformilo i osnovalo. Glavni razlog je to sto se htjelo izbeci ono SANDZAK. Svaki drugi razlog ko navede je laz i pokusavanje podvaljivanja.

Ja kada idem na utakmicu ne idem iz sportskih razloga naravno, idem iskljucivo iz nacionalnih i vjerskih razloga. Tako da ne pratim svaku utakmicu uzivo. Pratim one koje su "bitne".

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od Sandokan
Maloj djeci je mjesto u vrticu,skoli,kuci, na stadionu definitivno NIJE!!

Kad ona priča koju sam počeo dođe do svog srećnog Kraja deca će opet na stadione.... a huligani u neke druge, malo zatvorenije prostore, ili će, što iskreno želim, zajedno sa svojom decom gledati utakmice i navijati za svoj tim odričući se devijantnog ponašanja...

i ... bode mi oči

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

14

ALLAH mi te poziveo!!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od sans
[QUOTE
Ja eto nisam član ni jedne "navijačke"grupe a opet se osećam kompetentnim da se uključim uovu diskusiju o navijačima i njihovom izgledu. Kad odem na stadion navijam, i verovali ili ne, ne nosim nikakav povez preko glave. Da nosim, ne bih mogao normalno da gledam utakmicu, ne bih mogao dovoljno glasno da bodrim svoj tim... mogao bih samo da učestvujem u prestavi, da budem predmet gledanja, da budem sudionik igre koju ne želim da igram jer smatram da nema veze sa fudbalom... a na stadion idem isključivo zbog fudbala.

Sanse ja sam mislio da si za F.C.N.P spreman da pogines a ti neces da stavis povez naglavu te da sa nama Torcidasima,Charsijanerima i Azzurima dodjes fino na VELJIKU i bodris ko sto bodre plavi ... ne zaboravi da mi bukvalno mislimo I ZIVOT SVOJ ZA TE CE DA GINE O MOJ PAZARE TI DOBRO ZNAJ !!!!
a sto se zakona tice no worry man .... pa u ovoj zemlji su srusene sve norme finog ponasanja tako da je ovaj oko navijaca samo pokusaj neotvorenog ispoljavanja mrznje prema onima koji tebe,mene samim tim i nasu decu (ako Bog da) ce ciniti da se osecaju da zive u getu ... !!!
Nadam se da je jedno fakat a to je da STA CUJES NA TRIBINI ZNAJ DA JE TAKO .... odnosi se na kako politicka delovanja kao i na raspolozenje mase u pogledu odredjenih stvari .... !!!!! no sta ces razumem ja da ne mozemo svi u huligane( bar ne otvoreno) :)
P.S. Molim da se ne u prici koja nije direktno potpisana odredjenim clanovima se isti ne pronalaze !!! sto bi po naski moglo da zvuci Halilji bate ako ti ja nesto reko' :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

16

Citirano

Orginalno od sans

Kad ona priča koju sam počeo dođe do svog srećnog Kraja deca će opet na stadione.... a huligani u neke druge, malo zatvorenije prostore, ili će, što iskreno želim, zajedno sa svojom decom gledati utakmice i navijati za svoj tim odričući se devijantnog ponašanja...

Ovo zelimo, nadam se, svi, samo sto u ovom slucaju to nisu vise huligani, vec navijaci u nekoj normalnoj zemlji (koja Srbija nije) gde je tako nesto moguce izvesti.

Navijaci (vatreni, a da nisu huligani) naravno ne mogu sa decom na stadio poci, ali bi trebali da izgledaju, ili se ponasaju, tako da posmatraci (koji navijaju ali nisu 'vatreni') se osecaju bezbednim da dovedu i svoju decu na utakmicu (bezbednim u svkaom smislu). E sad sto to nije tako pitanje je malo dublje, a odgovor najpre lezi u onom zadebljanom koji red gore. Stoga je zaista dobro pitanje o kojem treba diskutovati: kako treba da izgleda navijac fudbalskog kluba Novi Pazar?!?

mogu ja da se potpisem i bolje...

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

17

pazhljivo sam ischitao sve postove koje ste ispisali pogotovu one sansove koji su dodushe i najzreliji(shto je i normalno s obzirom na tvoje godine jel :D )i koje upotpunosti podrzhavam i koji su u potpunosti objektivni...e sad,ja sam chlan Ultra Azzurra...i kad vidim da mi jedan Orthodoxni Musliman(shto ne znachi da ja to nisam)kao shto je Gerilac koji ide u dzhamiju,klanja namaz i sve to kazhe kako je Ultra Azzurro formiran iz ovih ili onih razloga...milion puta sam govorio o tome i josh jedan put cu:Ultra Azzurro je formiran kao udruzhenje gradjana,potpuno je nezavisan,a to shto neki kao shto je Gerilac pokushavaju da nametnu U.A. da je formirana iz ovih ili onih razloga ili da su tamo "po takvima kao shto je Gerilac" sve sami "Rasimovi" momci...a to bash takvi pokusavaju da nametnu...i onda kao znash ja nisam...ma Brooka...Ultra Azzurro i TS su sad ujedinjene i ne zhelim da "kenjam"(chitaj pametujem)neshto o toj temi ali kad vidim ovakve postove zaista moram da odgovorim malo oshtrije...sans je u potpunosti u pravu kada kazhe da se vishe ne navija za svoj klub kao ranije(ne znam za ranije jer ja nisam bio ranije... 8) kontaj mlad)jer se sad sve svodi na duele hool grupa a ne timova na samom terenu... ;)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Gerilac
Ja kada idem na utakmicu ne idem iz sportskih razloga naravno, idem iskljucivo iz nacionalnih i vjerskih razloga.

Pa dje si do sad? Kako sam zeljno iscekivao trenutak da saznam nesto novo, sto ce mi biti lajt motiv u daljem radu i usavrsavanju na polju vere, kulture i sporta. Konacno sam spoznao istinu! Dakle NA STADION SE IDE IZ VERSKIH RAZLOGA. Prestanimo se zamlacivati fudbalom i kojekakvim navijackim grupama. Na stadion po IMAN!!! Fala ti brate, bicu ti uvijek zahvalan!

Citirano

Tako da ne pratim svaku utakmicu uzivo. Pratim one koje su "bitne".

Ovo je takodje zamena teza a cuo sam je od mnogih ljudi! Ako neko voli svoj klub on ide da gleda i bodri SVOJ KLUB a ne da gleda protivnika, pa makar to bio i Real Madrid. Pravom navijacu svaka utakmica je podjednako bitna, a one sa recimo glavnim konkrentima ili objektivno boljim timovima su samo atrakcija - ali samo to!
Sit Hungry Doesn't Believe

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 18. Decembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Sasvim mi je jasno koji će član Foruma šta napisati o sa kakvim pristupom. A što se tiče Sansovog "zrelog" pristupa ovoj temi mogu reći samo da to nije zreo pristup već naivan i nerealan, za ove druge da ne komentarišem jer nema potrebe, jer njih zanimam samo ja kao trofej. Ovaj svijet nije stvoren da bismo se zabavljali. A to sto Sans hoće da nam sliku predstavi onako idiličnom je lijepa zamisao, ali nažalost nije realna i ta idila ima samo u Džennetu, ovdje nema. U zemljama ekonomije i novca (zapad) sport nije poštedjen utjecaja tog njihovog sistema, već se sve radi novcem i oko novca, u zemljama u kojima su sistemi navionalni ili vjerski, naravno to ima utjecaj na sport takodje. Da nema potrebe za navijanjem onakvim kakvo vidjamo na stadionima Novog Pazara ne bi se i navijalo tako, ali pošto je jasno ko dan da je veoma potrebno onda ćemo brate da navijamo. Nezaboravimo da je muslimanu zabranjeno da prvi napada, ali mu je Farz da se brani. E sad granica ova koja razdvaja napad od odbrane je koliko vidim na različitim pozicijama kod članova Foruma. I različito je shvaćeno kod raznih članova Foruma, i naravno različita su mjerila od čega se treba braniti a od čega ne i za šta se treba boriti a za šta ne. Tako da je ovo široka tema jedna.

Odmah da kažem da sam ja protiv egoističnih i uštogljenih bontonskih pravila koju neki nazivaju "kultura", a iza toga kriju svoj kukavičluk ili neznanje ili svoj kufr (nevjerstvo), odnosno ljubav prema nevjernicima ili svoju mržnju prema svojem narodu. U ovom slučaju ja sam prvi Huligan i vrlo rado sam Huligan.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 18. Decembar 2003

ma da shto kazhe Facje...na tekme se ide samo zbog verskih razloga :)) ulepsao si mi dan sa ovom konstatacijom Gerilac...Hahahaha...ma da i kao takav navijach(posecuje chovek samo bitne tekme nema shta 8) )nisi nimalo kompetentan da razgovarash na ovu temu...pazi se skrenuo si isuvishe u desno pa se moze nac neko uvredjen..

[SIZE=1]Razlog editovanja se moze videti u korpi za otpatke gde je izbrisani deo priloga zavrsio (dok se isti jos uvijek nalazi tamo. [/SIZE]

Social bookmarks