Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 02. Novembar 2006

Kako vam je uredjen mobilni?

Koje melodije koristite i kako vam izgleda wallpaper/tema? Koliko cesto menjate melodije i izgled displeja?
Meni je melodija za zvono pesma Gorillaz - Fell Good, refren. A za SMS sam postavio jednu mnogo nezgodnu melodiju :) Nezgodna je zbog toga sto predstavlja isecak iz filma Psyho :) Mocno zvuci, a zanimljivo mi je da gledam reakcije ljudi kada se nadju u blizini mog mobilnog u trenutku kada mi stigne SMS. Dok sam kuci imam zabranu da koristim ovu melodiju ;(
Ja ne menjam cesto ni melodije, ni izgled displeja.
Na displeju ne stavljam wallpaper, vec su mi uglavnom teme, a trenutno izgleda ovako:
@ef je dodao/la ovu sliku:
  • FEscr(006).jpg
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

2

Kad vidoh naslov teme zapitah se dal imas ti sta pametnije da radis il da carkas po nasim telefonima, al kad procitah tvoj odgovor odlucih i ja da svrljnem nesto.

Na Display-u je trenutno slika jednog zgodnog muskarca sa najlepsim ocima na svijetu
Melodija za zvono ( ovo prepisah od tebe jer ne znadoh kako se kod nas prevodi ovaj izraz) je razlicita tj. imam vise melodija za vise osoba. Ono, za mene je prakticno, iako je tel u torbi cim zvoni znam ko me zove i hocul da se javim. Pored melodija za svaku od meni dragih i bliskih osoba imam i slicice koje me na njih asociraju.
Inace opsta melodija za sve nepoznate i ostale pozive je Precious od DM.
Melodija za budjenje se menja. Trenutno je Califonication - RHCP

Inace na telefonu nemam puno slicica, jer i digicam stalno imam u torbi. Imam tih pet-sest pesmica. Dva kraca videa. Sijaset esemesova iako ih stalno brisem.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

On mi je na slici ;)

A sto se tice melodija,njih sam podelio po imeniku.Tako da znam ko me zove i dali da mu se javim ;)

A sto se tice slica ima,i to su sve od Dajkove Lejle cmook

Video klipova nemam !
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Hannibal1.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 03. Novembar 2006

Shta ti pade na pamet... :)

Melodije za zvono menjam s vremena na vreme, obichno je neka od onih fabrichkih, osim jedne: You're the one that I want - John Travolta & Olivia Newton John, za one "posebne" osobe. Kad se chuje ta melodija ne razmishljam hocu li ili necu da se javim, vec znam da hocu da se javim. :D
Shto se poruke tiche, melodija... ili "melodija" je jedna od meni drazih... Jedna slatka bebica se iz sve snage dere "Polukaaaa". Malo je nezgodno kad se nadjem u drushtvu sa ozbiljnim ljudima, a telefon pochne da se dere, ali... ;)
Na ekranu je wallpaper... Telefonskom kamerom uslikana fotografija iz juna 2006.
Slova u telefonu su crvenkasta, umara mi pogled kada su siva ili sivo-plava... Volim relativno zivlje boje na telefonu i kompjuteru.

Eto.....

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Shto se poruke tiche, melodija... ili "melodija" je jedna od meni drazih... Jedna slatka bebica se iz sve snage dere "Polukaaaa". Malo je nezgodno kad se nadjem u drushtvu sa ozbiljnim ljudima, a telefon pochne da se dere, ali... ;)

Ako ce ti biti lakse, danas je na predavanjima mom profesoru telefon poceo da "kukurice" :D A da ti bude jos lakse radi se o jednom od najcenjenijih profesora na fakultetu :D

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 03. Novembar 2006

Trenutno mi je melodija (Pink neces verovat' ;)), RCHP-Californication. Do skoro je bila tema iz crtanog South Park. Za alarm mi je tema iz Simpsonova (fantastican izbor za budjenje, kad mi god zazvoni ujutru pred ocima su mi oblaci i sunce na pocetku crtanog). Za poseban CallerGroup ;) mi je Blue - Eifel, a za Sms standardni nokia message tone.

Aha, zamalo da zaboravim, trenutno mi je na displayu ova dole slika, a tema mi je vrlo interesantna. Zove se Energy. Ako neko zeli teme za telefone neka poseti sajt www.zedge.net (ili com), neka se registruje i neka navali da skida, a ja odoh na dzumu :).
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • peugeot_2005-307-023_0.jpg

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 03. Novembar 2006

Telefon mi je pun svega i svacega.Kao pozadina su mi Allahova dz.s. lijepa imena(99), melodija zvona mi je Sami Yusuf-Hasbi Rabbi. Zvono alarma cesto menjam.
Imam nekih slicica, fotkica, klipova,pesama,ilahija...ne znam ni sam sta sve. Svakog dana mi pisti po neka nova napomena i podsetnik.

Imam i jedno malo dijete sto pjeva uspavanku na engleskom, mnogo mi je to slatko i svaku noc prije spavanja slusam.Ritual :)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 04. Novembar 2006

imao sam Pun mob svega i svacega al bas novas sam moro da Flashujem poceo da koci evo sad upravo instaliran Windows Mobile
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • win6630.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od @ef
Ako ce ti biti lakse, danas je na predavanjima mom profesoru telefon poceo da "kukurice" :D A da ti bude jos lakse radi se o jednom od najcenjenijih profesora na fakultetu :D

Meni se desilo da je telefon poceo da mi kukurice na sred predavanja, a jos sam bila u prvom redu :D Što je još smješnije, ti telefoni su se tek bili pojavili i profesorka se stvarno zbunila otkud pijetao u sred centra Beograda :D
Jednom mi se desilo da je na važnom skupu jednom vrlo ozbiljnom čovjeku telefom počeo da se dere: Babooooo, javi seeeee! Ada baboooo, čuješ liiiiii, javi seeee :D
Trenutno mi telefon mnogo ružno zvoni jer novi telefon koji sam dobila ima najgore melodije od svih telefona koje sam ikad vidjela ?( Stari telefon mi je zvonio melodiju Nirvane i RHCP. Na displeju je slika troje djece mog brata. Omiljeni saund mi je Nuro iz Rasna koji zove Call centar da mu uključe MMS :D
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

10

jaoo :).. kod mene je u pozadinii trenutno slika moje sestree :] .. melodijaa aco pejovic "jelena" :O .. onda imam na memoriskoj karticii.. muzikuu..neke slikee.. ali moram da priznam..da pokusavam da odrzavam mob.. makar onoliko da moguu kada nesto trazim i da nadjem :).. volim da mi je po mogucnosti sve na svom mjestu :)... ne volim glasno zvono tako da bas stavim na najmanjoj stufiii zvuka .. :O
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

11

meni je u pozadini prelijepa slicica jednog velikog grada koja me neznam zasto ali uvijek asocira na moje velike zivotne ciljeve :),zvona su razlicita za razlicite ljude :),za familiju sam stavila jednu arapsku ljubavnu pesmu ali je pravo super :),za prijatelje neka grcka orijentalna muzika a za ostale...melodija iz telefona :)

nemam vremena da carkam mnogo po telefonu :)
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

miki_cpp

Početnik

(10)

• »miki_cpp« je muško

Datum registracije: 10.11.2006

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 19. Novembar 2006

Melodije ne koristim, uvek je ukljucena vibracija (ne volim kad muzika mog telefona ometa ljude oko mene). Volim fotografije tako da je memorija full od slicica.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 19. Novembar 2006

Juce sam za opstu melodiju stavio pesmu "Circle in the sand".

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

14

Srijeda, 22. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od iMan-a
Telefon mi je pun svega i svacega.Kao pozadina su mi Allahova dz.s. lijepa imena(99), melodija zvona mi je Sami Yusuf-Hasbi Rabbi.

ovo me podseti na nesto :) naime i mojoj sestri kad zvoni mob. cuje se neka od pesama/ilahija Sami Yusufa. Eh sad za budlinik je isto neka, ne znam koja.. gde ima u refreinu "la ilahe ilallah".. uglavnom ona navije to za sabah i to dosta jako popusti :D jer nekad udalji od sebe, da ga ne bi iskljucivala, vec da jedna od nas dve moramo ustati i nema druge :)..
uglavnom, sta se desilo..prije par meseci ona zaboravila kod drugarice (arapkinja je) mobitel. Ova sledece jutro prica kako se prepala. Pitamo je sto-kaze zato sto je u sred pola noci cula to(budlnik je ustvari taj refrein "la ilahe.."). Iako ustvari zna ona tu pesmu, u to doba joj nije naumpalo sta je to, vec se prepala jer je mislila da je smak svijeta (i cuje se najveca istina) :D (kao sto rekoh, sestra dosta popusti budilnik i udalji ga. A ovoj bio mob. blizu glave :D) :P

eh nikad se nisam nasladila tudjoj muci, do taj put(naravno ne zlonamerno ) :D

selam svima. Poseban za Inuu i Pinki :)

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

15

Četvrtak, 23. Novembar 2006

Alejkumu selam °thats_me°.
Podesti me ovom tvojom pricom na slican dogadjaj prije par godina. Dolazile mi prijateljice u posetu i bas to vece sam ja radila moje prvo nocno dezurstvo. Ispratila ja njih, vratih se u sobu i vidim Ly zaboravila mobilni telefon . Rekoh nije cudo, ona stalno zaboravlja stvari, te novcanike, te torbe, te telefone. Radila ja ,svu noc bdela, dosla ujutru kuci oko 7 i jedva docekala da legnem kad oko pola 9 stade nesto da kukurice. Ja se prepadoh onako sanjiva, skocih iz kreveta i okrecem se po sobi. Mislim se jesam li ja ovo otisla u vesele ili sanjam? Opet zakukurika pijeto te ti mi pade nom da je to mozda ona krasnica na njen telefon tu melodiju izabrala. Nadjoh telefon vidoh budilnik navijen. Iskljucih telefon. Legoh. Opet ustadoh izvadih bateriju iz telefona i spavah do 12h.

Halalite nema bas direktne veze sa mojim telefonomn al opet i ima.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

16

Subota, 17. Mart 2007

Pozadine volim cesto da menjam,da ne bude dosadno.
Skrinsejver takodje,iz istog razloga.
Melodiju za dolazak "ostalih" poziva-isto,cesto menjam.Samo za VIP ostaju posebne i odgovarajuce melodije 8)
Sve primljene i poslate poruke "sredjujem" i sortiram vec posle prvog citanja,i ako nisu posebno vazne za "sacuvati",onda ODMAH brisem(hajem da mi je to sve uredno i "cisto").
Sto se tice poziva(primljenih,biranih,propustenih),ista stvar.Odmah brisanje. :]
Navika je cudna stvar! :P

"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

17

Subota, 17. Mart 2007

Sve poruke brisem odmah,a one koje su mi posebno drage bacim u arhivu pa s vremena na vrijeme procitam kad se sjetim neke osobe... :)

Inace, na ekranu mi je UVIJEK i SAMO datum i sat. Melodiju nisam promijenila ima 100 godina,a vrlo cesto mi je iskljucena zbog predavanja ili posla.

Ranije mi se desavalo da kadkad promijenim melodiju na koju sam navikla pa on veselik odzvoni po milion puta a ja ni habera,no se jos pitam kome li ovo zvoni...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

18

Subota, 17. Mart 2007

Selam svima eto moj prvi post na ovom forumu zakaci se za ovu temu. :D
Jednom podavno kada sam tek nabavila mobitel bilo mi je drago cackati po njemu i stalno nesto mijenjati no sada i nije bas tako.
Sto se tice desktopa mijenjam ..ali su to uglavnom slike moje djece i obitelji , moje duse , moje majke , babinoga i sestrinoga mezara ili neke tipa Allah dz.s. ili vezane za vjeru.
Sto se tice melodije zvona tu sam rasporedila..zvono koje mi zvoni kada me neko nepoznat zove je Zovi me od Joksimovica/trenutno/.
Kada me od kuce zovu tada zvoni od Vesne Pisarevic - imam sve i slika moje obitelji se pojavi na displayu , kada me dragi zove opet njegova slika i melodija od Vane - Napokon , a brat kada me zove tada uz njegovu sliku svira Kaiti Esena Mono/jer on voli tu pjesmu :D /.
Kod alarma mi se ukljuci EZAN koji izvodi meni najdrazi hafiz Aziz Alili.

Muzike imam i slika na memorijskoj kartici ,mada ih cesto prebacim na komp pa na cd. A sms cuvam samo one bas bitne , ali ih prebacim u svoj folder.

Sve u svemu sve glede moga mobitela je obitelj , vjera , prijatelji i posao..pa ponekada i neko zaluta :)
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

19

Petak, 06. April 2007

Ja sam slomio ekran tako da nemam pojma sta mi je na ekranu, a ne znam ni kako zvoni jer ne mogu da ukljucim zvono iz gore navedenih razloga.A ni slicice ne cuvam. Poruke citam tako sto ga spojim sa kompom i eto.
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 11. Novembar 2007

Ama koga interesuju tonovi, slicice i ostalo :D
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • Nokia N95.JPG