Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 04. August 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

vala ed...

izgleda da nije chula:D:D:D:D:D:D

a hanuma bit peder i bit narkoman...ne zna se shta je gore...

osim ako znamo da je bit homoseksualac bolest...

a narkoman biti...znachi ne razmishljati zdravo o zhivotu:D

eto...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 04. August 2005

Kako zivi.................Hmmmmmmmmmmmm

Ludo i Nezaboravno :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 05. August 2005

Kako zivi omladina u NP?

Zivi shodno sveukupnom okruzenju koje je previse sivo.
Dakle, daleko je to od neceg sto bi se moglo nazvati dobrim i naprednim, nazalost.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

24

Petak, 05. August 2005

Citirano

Orginalno od Administrator
Kako zivi omladina u NP?

Zivi shodno sveukupnom okruzenju koje je previse sivo.
Dakle, daleko je to od neceg sto bi se moglo nazvati dobrim i naprednim, nazalost.

Ne zivi samo Pazarska omladina SIVO.Vec cela omladina ovog postsocijalistickog bloka zivi tako.SIVO I MUTNO

P.S

Zivimo u Nadi za bolje Sutra :)

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

25

Petak, 05. August 2005

Valla djaba nam da zhivimo za boljshe sutra...\

ovo nam je sad ovako...i..nema i:D:D:D:D

u pravu je Admin...

zhivimo u sivilu...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

26

Subota, 06. August 2005

Ada Bogami....

Kako ko i Kako shta...

Ako pretpostavimo da se u Novom Pazaru pod omladinom podrazumeva svo zzivlje izmedju nekih 13 i 25-26 godina to jest od kraja osnovne pa do kraja fakulteta :D onda stvari i nisu tako divne gledano kroz ovakvu prizmu:...

Koliko ja umijem da primetim "svako u svoju avliju" do nekih 16-17 a onda poshto je skoro svako motorizovan, kolima, po mogucstvu sto besnijim dje god se stigne...

Jedne sam veceri, s prozora stana, uzeo za urnek jedan ford kabrio i "izbrojo" da je isti prosao centrom 68 puta u toku veceri, mislim na istu noch :D

Potom sam, chuo, da je, ko shto su se nekad ljudi "gljedali" dok shetaju korzom sad postala navika da se gledaju "iz kola u kola" i da bulje ko je kome na zadnjem sedishtu :D i to im je ko simpa :D o|

Kafica i mlecnih "restorana" i kafeterija i poslasticarnica ima toliko da je to zziva bruka :D te se sve to lepo posebno sredom i subotom veche nadzaka oko 20h i tako griju stolice do oko 22:30 kad "hrabriji" polako popakuju svoje parove i udare josh koji krug pa onda isprachaj kuci oko 23h sa sve "uobicajenim" kashnjenjem od pola sata sa milion razlicitih isprika babu :D

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ovako izgleda centar grada u vreme "povratka" kuchi :D :]

Palji brate :D miljion kola, svi hitaju puta X 3-4 unutra pa ti vidi :D, mada su uglavnom "parevi" shalim se...
Babbha je dodao/la ovu sliku:
  • 06082005(003).jpg
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 07. August 2005

I josh neshto!

ili je od navale stranaca, doshljaka ili gasterbajtera ili shta, ali moda i ostali elementi koje omladina prati se drastichno menjaju kad stranci dodju!

Suknje se skrachuju a farmerice se nose za 1 broj manje, majice se skupljaju a kosijane farbaju u najrazlicitije boje :D

opet, svak izlazi dje mu je neko koga haje ili bi hajo da ga haje :D
Can't Rain All The Time

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

28

Srijeda, 10. August 2005

glja...

sve lji primeti...ne da mu shta promach:D

...a istina je...

istina je za farmerice manje za broj,farbanje kose,skrachene suknje...:D

to bi reko chovek kad prodje da je u sred neke velike metropole:D:D:D:D

...polako ;)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

29

Srijeda, 10. August 2005

sad sve mi gastarbajteri krivi, jelj ? xx(

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

30

Srijeda, 10. August 2005

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
sad sve mi gastarbajteri krivi, jelj ? xx(

:)) :)) :)) :)) Taman posla.................nego niko nikog nemoze promenit ako on to sam ne zeli.

31

Ponedjeljak, 15. August 2005

Ne umem bas da objasnim, ali carsija nije sto je nekad bila.Nazalost.
Babbha fino primeti, primetih to isto i ja, a primetice i svako ko navece prodje carsijom. Tuzno. I ne znam da li su samo "stranci" krivi za to. Smatrajte me ludom, ali meni one silne spanske serije toliko smetaju da je tv citave tri sedmice ostao iskljucen, ali ne mogadoh tako lako da iskljucim iz glave one cure po gradu. Ne skapirah u kom su fazonu i to ti je :(

Ne znam odakle bih pocela i kako bih zavrsila zato necu ni pokusavati sad da pojedinacno komentarisem. Znam samo da sam se ovoga puta iz NP vratila sa drugacijim utiscima.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

32

Da sam kojim slucajom iskoristio priliku pre da se javim, kao sto je bilo moguce, i pre mog odlaska na odmor u NP dam svoje misljenje argumentima tadasnjega gledista na stvari smeo bih da se zakinjem svejedno cim da bi moj post bio u obliku razumevanja prema svima jer vidite, meni ne smeta, ni najmanje, ko se kako oblaci i sve jedno mi je sta ko radi .... sto se mene tice, nek setaju svi redom goli ko od majke rodjeni, meni, garant nece smetati sve dok samo prolaze pored mene mogu da istrpim i necu nikad ama bas nikad dati negativan komentar cak i ako primetim totalnu slepocu za boju ili ti popularni nesklad u bojama odece ili kad vidim da se, cesto to biva u poslednje, neka devojka (pozdrav za prvu komsinku ) overdressed nebih amin vijeka reagovao. Neka ih, od mene dozvoljavam sto im je volja, necu nista im govoriti a kamo li dobacivati ili prici i na sav glas, da me svak jasno i glasno cuje u vazdusnom radijusu sto metara... kako je fuj . Neki to, bezstidno rade, nekim pak maloumnim dodje jedan takva lep prizor u vidu "zgodne devojke" kao psihoterapija za bolestan um jer ih neretko, navode na sablazne predstave dok ove druge vise okrenute tradiciji i postvaocima plemenitih starih vrednosti dodju halucinacije da su ally mcbeal i pocnu odjenom zamisljati kako bi bilo one bezveznjakuse koje lunjaju gradom sa "merakom gledali", me excluded :-) kako se okrecu kako na razanj u dzehenemu. Zbog toga veliko almarno upozorenje. Posto ne naginjem i jednoj ekstremi vazda zbog toga bude u mojem prisustvu svadje sa drugovima jer sam misljenja da trebaju pustiti devojke jer i one zele ziveti po svojim nahodjenu pa ako su nase za shodno obuci se kako su se obukle najmanje sto mozemo u pogledu svatanja uciniti za njih je to da za nas bude ok / uredu taj njen odbrani "lifestyle" a jos bolje ako je moguce da nam je svejedno i budemo havijezli pameti kad ih primetimo. Sve to po devizi ,svakom svoje. Smatram da osoba sazri u momentu kad je sposobna prihvatiti nekog drugog onakvog kakav jeste. A onima koji unatoc pritiscima sa strane ne daju se pokolebati u svojim stavovima uzima ih, sto je jako lepo, za veoma samopouzdane. Sto bi se moderno za ovu priliku moglo reci :D respect sto furaju svoj fazon. Nedajte se.

Eto to bi bio moj stav od 4 nedelje unazad, pre odmora, a ni sad nemam nekih promena u zahtevima za one sa kojima se slucajno mimoidjem... ne ustvari, ovo je vise za cigane, ali molim i sve ostale s.lj.n. da me u mimolazenju postuju ko svog bliznjeg tj da me u toj meri uzmu o obzir da barem kad vec znaju da se osecaju da barem pokusaju vecim lukom oko mene da izbegnu da mi culo mirisa uvrede. Molim i zahvaljujem se lepo. 8)

Sve ovo gore vazi za sve samo sugradjane tj onima sa kojima ukrsim put. Za druge koji mi zele prici imam druge standarde.
Iz nebuha dok sam sedeo sa drugom u amigosu pridjose nam dve obilato namazane devojke i posto nemaju mesta gde sesti, cini mi ili se nesecam vise dali pitase :D mogu li uopse sesti kraj nas za istim stolom jer valjda nama mesta pa nebi devojke da se vracaju. Mi obojica jedan stav nebi da upapred isisnemo i odreknemo se njihovog ucesca. Mislimo, nije valjda problem i da sednu pokraj ako dovoljno tiho razgovaraju. Ispostavlo se naivnim. Nije bilo potrebno dugo vremena jedan sto sedase sa moje suprotne strane i sto besijase ,lose plavo ofarbana, poce ne mareci za nas govoriti toliko glasno da je nama bilo neprijatno sto sam sa njom za istim stolom jer pomisljam neko od ljudi moze zlobno pomisliti da samo u vezi i najverovatnije se zbog necega svracamo. Ne volim ja nikako neciste racune , ali ipak nama nekako lose ih ostaviti odmah a uz to jos neznamo kako da izvrdamo situaciju jer pomisljamo bice nekulturno odmah da ih napustimo, havijazne su za toliko da ce primetiti da idemo zbog njih a jos plus ko zna koliko nijesu pametne :) moze jos taj beljaj da nas strefi 8) da i za nas nesto glasno lupe u nasem nepisustvu i tako nas urezilji pred svima :D. Salim se. :)

Rekoh ja, odmah, mom drugu bez sagledavanje posledica :) da trebamo u roku hitno bez imalo razmisljanja da bezimo dok nam nisu napunile glavu drgugojacim od pametnih stvarih :D

Ali ipak ili uprkos tome izuzetku bilo je divno u NP
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Kojim arshinom merish ?!

Krajem osamdesetih

u velikim gradovima poputa Sarajeva, Zagreba ili Beograda prvi simboli Emancipacije zena su bili Polozen vozacki ispit i automobil u funkciji i Posao, stalan po mogucstvu.

Krajem devedesetih

To s kraja osamdesetih je postalo ko rak i jede i drzavu i sebe iznutra :D Te Emancipovane generacije su i dalje Emancipovane i takodje neudate i bez familije.... da ne taram dalje...

U sledecih 5-6 godina ce i to evoluirati pa cemo polako (nije sovinisticki) morati da se organizujemo i da kao Muskarci trazimo svoja prava! :D:D:D:D

Nejse.

Slazem se s tobom i ovo shto ispisah i dalje mislim, medjutim, da bi bilo kakva pojava egzistirala kao takva potrebno je i tlo koje to odobrava.

odobravaju li Pazarci sve shto vide i za chim urlaju?
Can't Rain All The Time

34

@ Abfangjäger : More ti si jos i dobro prosao :D Kulturan. he he he sala ti nisi he he
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

35

e vala Babo imas pavo, no ta emancipacija izgleda nije problme sam kod nas, no i mlogo sire. Evo juce seta po Hyde Park-u, te nej verovat, al u onome Speakers Corner cosku, izmedju ostalih diskusija bese rec i o tome sto ti pricas.
Inteesantno je da od 10 tema koje bejahu prezentiane, 7 bese religijske prirode i tri na temu Zene i njene emancipacije.
Od ovija religijskih ono klasika malo Katolika koji bi da spase svet, jedan Rus bogomi sa prevodiocem bese, te on navalio da treba bit Pavoslavan i spasit se, onda bese jedan jevrej, sve sa zastavom i zvijezdom, no njega niko ne slusase, bejase tu i musliman te sve ka sto treba. No ko sto eko nas zanimaju ove zenske teme.
E pa ovako prva na koju naleto bese jedan Indijac, mlogo sarmantan i simpatican tip. Njegov govor bese, da su zapadni Ljudi mlogo glupi, da na primer u primitivnim zemljama tipa Banglades, Indonezija, Sri lanka, il Indija, odavno zene su presednici il premieri, a na zapadu, il u USA, nikad.
Sto to? Poblem je u zeni, jer je ona ta koja zeli da muskaac uvek bude iznad, pogledaj sam primer da jenda devojka uvek trazi da muskarac bude veci od nej, da ce etko izac sa nekim ko je nizi.
Onda dolazi do ekstrema, do pojava koje zele da ruse sve, do onih koje ne priznaju nista. To su one koje bi da poloze voznju, da imaju poso, da imaju stan, da ne zavise ni od koga. Za njih ne postoji ni zakon ni ljubav ni moral.
E onda odes korak dalje i cujes jos agresivniju picu, sad jedan kako skonta bogomi profesor univerziteta. Te on prica kako je Feminizam izvor svog zla danasnjeg. Kako je izvor narkomanije, homoseksualizma, pa cak i terorizma. Ono bogomi kad razmislis more je bit je u pravu. A jedan drugi njegov kolega, pokazivase neke papire te vikase, da je na primer test iteligencije, pravljen tako da zene imaju isti IQ ko muskaci, veli trazen je razlog da se ujednace, jer na pocetku muskarci su bili u prednosti, a posle su dodati delovi sa vebalnim sposobnostima, u kojima je zena mnogo bolja.
Te sta je htedo rec sa ovim, eto nije to zensko pitanje sam kod nas, no bogomi vidis i mlogo dalje ljudi su na istim mukama. No meni se cini da se ovde malo to stisava, al dole kod nas su jos u zaostaku za tim stisavanjem, no je zena sve vise i vise "emancipovana".
malo za promenu

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

36

Utorak, 16. August 2005

valla hadalje...

odeK su ti zhene toliko emancipovane,da ponekad pomislim da su promenili pol:D

juche beshe neka saobrachajna mala nesrecha,neko udario u ulichno svetlo dole kod autobuske,kad ja pogledam kad zhena kuka...
reko dje i ko ti dade da ti polazesh...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

37

Utorak, 16. August 2005

Hadalj, ....inace na Speakers corneru u Hyde Parku se uvek vodi rasprava o religiji posebno medju muslimanima i kriscanima...jedan od poznatih muslimanskih dai'ja na speakers corneru jeste Abdur-Raheem Greene a takodje ima i poznatih kriscanskih misionara kao sto je Joseph (Jay) Smith.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

38

Srijeda, 17. August 2005

Da se ja opet vratim na ovu temu.

Ko sto pomenu, jedna moja koleginica poutovala malo po Bosni, Hrvatskoj i Monte Negro. Te danas stigla a ja odma da vidim kako joj je bilo.

Te veli mi lijepo, no znas sta sa se zacudila, reko ha?
veli uuu a sta su ono one devojke onako obucene. Kaze ene im nakija minica, guzice (da prostite) im se vide, a nakija majcica, sve im sise (da postite) izasle.
A veli to nasminkane, ono sahi ne bi lijepo. Veli ja mu onamo dodjo ka naka casna sestra.

he he , ja velim, ada jes bogomi, to su se one Emancipovale. A kaze ona, ada kako ono, veli ja da se onako obucem, moj bi mi momak reko, eee, dje hoj ti to tako.

E reko jes bogomi, no ove nase skinule sa vilice, ne smije niko nista da im kaze.

Te ti tu mi malo udjosmo u diskuiju, veli jedna Rumunka, jes tako je i Rumuniji bilo odma posle pada komunizma, a jedna Spanjolka veli, jes i u Spaniji isto posle Franka. Narod kao bio sputavan, pa odjednom kad ih pustis oni polete, nit znaju kako nit dje isu.

E tako su ti i ove nase tuda (znaci vidis nije sam Pazar, no tako je okolo izgleda isto), pustilo se to.
A sahi nije lijepo ono, sto ja reko, bate da joj vidis lice treba da grebes i grebes one sminke.

I jos sam nesto, kad mi neko kaze to uticaj zapada, e hajde bogoti. Evo ima nasija ljudi ovuda, nek kaze jedan dje je vido ode to, sem da prostite kod onija prostitutki po trotuara, il kod kake nase.
malo za promenu

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 18. August 2005

Eh Reko si i to konacno!

Emancipacija Zena je posle drugog svetskog rata pocela po zapadnoj Evropi i Americi zapravo tacnije tamo gde je Kapitalizam glavacki postao normalno stanje svesti kao prirodan sled Kupnja-Traznja :D a kod nas na Balkanu, to jest u celoj istocnoj Evropi odmah iza urushavanja Komunizma sve je pochelo da ide na tumbe pa i to i to Bez Mere...

Ja, lichno, nemam nishta protiv golotinje i protiv neukusne shminke. Sve to ima svojeg "mushteriju" ili nekoga koji se "prima na to", za svaku ribu drugachiji mamac, tako da to i ne spominjem iz takvog ugla... Ja samo gore konstatovah stanje, koje je stanje i kako se manifestuje te kako se doima ljudima koji su, eto, imali prilike, da prezive i prozive mnogo pre nego je sve to postalo videno, vazno i "napredno" ovde, sad i kod nas :D
Can't Rain All The Time

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 18. August 2005

Ja to ne bih nazvao emacipacijom vec lovom na mezeve.

Mnogo je vise zena u pazaru nego muskaraca pa sta ce futne cekaju da dodje leto pa da pokazu to robe sto imaju i da cekaju edelj koda hi pogleda iti ti sto bi jos pozeljnije bilo zaprosi.

A vi to mozete nazivati kako hocete ali priroda je priroda nece futke da sedu kod baba u kucu nego hoce da se uda se da udomi da gleda coveka da mu radja decu.

Pa kad neko prodaje kola mora da ih pokaze ne kupuje se nista u nevidjeno.

E moze biti da se to zove emancipacija.
Mada bih ja to nazvo participacija u lovu na muzeve.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks