Niste prijavljeni

ZrnO

Početnik

(10)

• »ZrnO« je žensko

Datum registracije: 18.08.2005

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 18. August 2005

selam...

Imala sam priliku da prije par godina boravim po prvi put u Pazar dvije sedmice ,moram naglasit bila sam u islamski krug ljudi i bila sam odusevljena od pazara,svima sam pricala onako mali gradic ali nesto posebno....imala sam cast da ovog leta ponovo posetim pazar,ali sa malo drugacijim ljudima i to krajem jula,spic :)...i 8o 8o 8o 8o totalno razocaranje i zaprepastenje !!!
I bas sam razmisljala sta bi sa onim finim ljudima,sa onakvim gradicem 8o,mislim da problem je u tome sto veliki broj ljudi je zaboravilo na Allaha i okrenulo se nemoralu a sve je to rezultat borbe neislamskog svijeta protiv islama jer oni iako mi ne osecamo rade na sve moguce nacine kako bi nas unistili... citiracu vam samo rijeci bivseg engleskog premijera koji je rekao "Muslimane cemo unistiti samo ako skinemo samiju sa glave muslimanke i njome zavijemo Kur'an" ...mislim da dalji komentar je suvisan!

srdacan pozdrav
Nemoj imati prijatelja,koji nisu dobri barem kao ti!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

42

Citirano

Orginalno od ZrnO
8o,mislim da problem je u tome sto veliki broj ljudi je zaboravilo na Allaha i okrenulo se nemoralu a sve je to rezultat borbe neislamskog svijeta protiv islama jer oni iako mi ne osecamo rade na sve moguce nacine kako bi nas unistili... citiracu vam samo rijeci bivseg engleskog premijera koji je rekao "Muslimane cemo unistiti samo ako skinemo samiju sa glave muslimanke i njome zavijemo Kur'an" . ..mislim da dalji komentar je suvisan!

srdacan pozdrav

bogoti ne tera dokolicu, bas bi hajo znat koji je to engleski pemijer bio, i dje ti to iskopa.

To vidis, ta kako ti rece blud nije sam stvar pazara, no i mlogo sie, to je neko doba koje je naislo u te prostore, dace Allah da podje, al nema nista sa Islamom i borbom za njegovo unistenje.
To ti je nasa stvar, uvek nam neko dugi kriv.
Brate, da se malo ljudi zapitaju, da zene umesto sa kahve na kahvu malo vise pripazu dje im deca idu, i kako idu, usta idu, drugacije bi bilo.
Da babo umesto po kahfi i kladionica, pogleda dje mu dijete ide, kako musko tako i zensko, drukcije bi bilo.
I nemo sad da nam je cio svijet kriv, sam zato sto smo muslimani.
malo za promenu

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

43

Generalno, Beksa je u pravu. Ni ja ne volim te teorije zavere. Za sve smo sami krivi, ali istina je da je sve rezultat udaljivanja od Islama, mada su dzamije prilicno pune.
Sit Hungry Doesn't Believe

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

44

Beksa brate skidam kapu stavio si tacku na raspravu ja ne vidim dalje potrebe razglabat o ovome. (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ZrnO

Početnik

(10)

• »ZrnO« je žensko

• Poruku poslati

45

Petak, 19. August 2005

Taj citat sam hadalju ''iskopala'' u knjigu ''Plan rusenja islama i unistenje muslimana u najnovije doba'' od Nebil B.Abdurrahman El-Muhajjis ...dosta zanimljiva knjiga koja obiluje sa puno interesantnih podataka,nemam je sad kod sebe a proverila bih koji je to bijo bivsi premijer stvarno sam zaboravila jer sam je odavno citala,cim prije dodzem do nje provericu.
I verujmi da je to velika istina samo sto mi ne vidimo i ne obracamo paznju na to ,tacno da i jedan dijo toga je i to da su roditelji ''prezauzeti'' da nemaju vremena za svoju decu kao sto i sam rece.
Ali kako rekoste tema je zavrsena i nema mesta za dalju diskusiju.

selam

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

46

Petak, 19. August 2005

zrno da te pripomognem .
mislim da je velika verovatnoca ali ipak nisam siguran

Odgovor je .

JOHN MAYOR

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

47

Subota, 20. August 2005

Mislim da se u ovoj temi previse ocrnila Pazarska omladina i takodje mislim iz pogresnih razloga.
Evo u cemu je stvar:svi vi koji dodjete sa strane setate po gradu i ulazite u(po vasim drugovima)najbolje kafice i naravno,tu vidite mnog toga o cemu ste vec pisali.naravno,kad je nesto lose,to je 5 puta uocljivije od neceg dobrog.
medjutim,trebali bi da dodjete u citaonicu pa da vidite normalnog sveta kako uci,kako se druzi,...trebali bi otic' na rekreacioni centar pa videti svu omladinu koja po ceo dan igraju kosarku,fudbal,odbojku,daeko od sveta droge,alkohola,pusenja,loseg drustva...
E sad sto mnogi idu na oa mesta gde je vise te "lose omladine",to ne znaci da su svi takvi a verijte mi nije ni vecina.
Evo pre neki dan je jedan doktor izjavio da u Novom Pazaru ima 1700 registrovanih narkomana ia ako uzmemo i neregistrovanih,to je negde 4-5 5 novopazarske populacije,so i nije strasno ako pogledamo oko sebe.
Mene na primer mnogo vise zabrinjava broj pusaca i alkohoricara a ne narkomana!droga je skupa i mogu je priustiti samo retki ali cigarete i alkohol su bagatela. ;(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

48

Subota, 20. August 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Mislim da se u ovoj temi previse ocrnila Pazarska omladina i takodje mislim iz pogresnih razloga.
Evo u cemu je stvar:svi vi koji dodjete sa strane setate po gradu i ulazite u(po vasim drugovima)najbolje kafice i naravno,tu vidite mnog toga o cemu ste vec pisali.naravno,kad je nesto lose,to je 5 puta uocljivije od neceg dobrog.
medjutim,trebali bi da dodjete u citaonicu pa da vidite normalnog sveta kako uci,kako se druzi,...trebali bi otic' na rekreacioni centar pa videti svu omladinu koja po ceo dan igraju kosarku,fudbal,odbojku,daeko od sveta droge,alkohola,pusenja,loseg drustva...
E sad sto mnogi idu na oa mesta gde je vise te "lose omladine",to ne znaci da su svi takvi a verijte mi nije ni vecina.
Evo pre neki dan je jedan doktor izjavio da u Novom Pazaru ima 1700 registrovanih narkomana ia ako uzmemo i neregistrovanih,to je negde 4-5 5 novopazarske populacije,so i nije strasno ako pogledamo oko sebe.
Mene na primer mnogo vise zabrinjava broj pusaca i alkohoricara a ne narkomana!droga je skupa i mogu je priustiti samo retki ali cigarete i alkohol su bagatela. ;(

Tashke ti si jako pametan momak,ali i sam znas da je sada droga jeftinija i dostupna za svakog.Tu nema vere i nacije tu je jedina vera i nacija DINAR-EURO kako zelis.Kazes 1700 reg narkomana a koliko je neregistrovanih a koliko je u FAZI da postanu "narkomani" tako da mu dodje neka cifra oko 10 000 hiljada zavisnika od psihotropnih supstanci.Nego sa ovim cinjenicama dajemo drugi pravac TEMI.

A zivi kako ko ima,kao sto je Babbha napisao jednom prilikom da je posmatrao nekog koji je oko CARSIJE okrenuo 80-90 krugova za Autom taj verovatno ima.A neko celo vece pesaci sto nemora da znaci da je onaj sa Autom bolje situiran od ovog sto ide pesice.Auto nije pokazatelj blagostanja.

Evo imamo dosta nasih Forumasa koji su vani pa nek nam oni opisu kako zivi ta omladina kod njih.Pa cemo mi napravit jednu paralelu kako mi zivimo.

70-80% Zapadne omladine nezna ko im je presednik i premijer drzave,a to kod nas znaju i BEBE.

Sta vise da se kaze?
" Bilen alemlere rahmettir "

bulvaj

Početnik

(10)

• »bulvaj« je muško
  • »bulvaj« je zabranjen

Datum registracije: 14.06.2005

• Poruku poslati

49

Subota, 20. August 2005

Svako (od nas) nadje (i vidi) ono sto trazi (ono sto ga zanima). Bilo kako bilo to sto ste izneli ste svi trazili da vidite.. iz ovog ili onog razloga. A da ste trazili nesto drugo (bolje) nasli bi.. Bogami bi...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

50

Subota, 20. August 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

Boga mi u pravu je ovo zrno,shto ovo ispricha...

nema shta,

gledam,chujem,vidim shta se radi...

kalja se Allahovo ime na svakom koraku,

chuju se kojekakve psovke subhanAllah...to da te strah ufati shta ljudi psuju po ulici...

Allah sve vidi,i sve chuje...

zato nam se i dogadja ovo shto se dogadja sad...droga,alkohol,prostitucija...

mislite da su Bosanci bili ljudi za primer i ljudi vernici...pa videli ste shta im se desilo...a shto sve to,sve zbog tog shto su zapostavljali svoju veru,tj.Islam...

radili su sve protiv Islama...u ishrani im je bilo glavno jelo ``ahmetovina``(na pazarskom):D,alkohol,sklapanje brakova sa hrishchanima...i eto kazna na pomolu...

...nejse...

zrno,svaka chast,poshtovanje za to shto si ispisala (o)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

51

Subota, 20. August 2005

opet se ja nesto ne slazem sa ovom konstatacijom da zato sto ljudi nijesu dobri vernici, da zato imamo narkomane i homoseksualce i valjda i prostituciju.

Ako vec tako gledas, pogledaj sve one godine od prije, narod je mnogo manje iso u dzamije, mnogo se manje pominjalo Allahovo ime, a isto se psovalo ka i uvijk, e pa tad niej bilo narkomana, ljudi su se postovali mlogo vise, devojke bile fino obucene.

E jel to sad, sto naod manje veruje, sto se ne postuje Islam, il je to zbog neceg drugog?
malo za promenu

pimk

Početnik

(10)

• »pimk« je žensko

Datum registracije: 11.06.2005

• Poruku poslati

52

Subota, 20. August 2005

Ja se slazem sa Tasketom Mislim da je kako on kaze ispravno. Svako trazi svoje drustvo.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

53

Subota, 20. August 2005

eheh

ova bi tema hladno mogla da se prebaci u diskutovanja pod okriljem Religije :D

Daklem tema je KAKO ZIVI OMLADINA U NP !

Dakle zivi grozno, a uglavnom iz razloga shto NE UMEJU DA ZIVE jer

- nemaju uzore
- nemaju putokaze
- nemaju s chime i gde
- imaju loshu podlogu
- nemaju roditelje (kao da su roditelji tu za njih)
- nemaju zdravu sliku u glavi shta je MOGUCE a shta je BAJKA

zato:

Omladina u novom Pazaru pitchi ko niz reku pa kom shta padne... snalazljiviji zaglave povremeno i tako u krug... uglavnom sva ta zivohodajuca masa nema ni predispozicija da se sebi uredi jedan jedini DAN a kamoli sedmicu, mesec...

:]
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ZrnO

Početnik

(10)

• »ZrnO« je žensko

• Poruku poslati

54

Subota, 20. August 2005

Selam …

Babbha nema veze dali je religija ili ova ili ona tema ,mislim da je ovo veliki problem bosnjacke omladine ne samo u pazaru vec u svijetu,a misecini da veliki broj forumasa su bosnjaci ,a bosnjak nemoze bit drugo vec musliman tako da nema potrebe dijelit svaki muhabet posebno od religije mozemo i ovde razgovarat .(moje misljenje :D ).
Hadalju sto kazes za ranije ,ne zaboravi da je ranije posebno kod naseg naroda tradicija bila jaca cak i od religije,tako da je puno stvari bilo sramota i uradit dok danasnja omladina nema ni srama (tradicije) a ni islama …pa kako kazu stari nit se vodi nit se tera .

p.s.juskos neznam jeli bijo taj premijer ,mislim da je bijo gladston ako ga nisam pomijesala sa nekim drugim :) ne secam se

pozdrav

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

55

Subota, 20. August 2005

Aman!

Ti to mene iskulira jelda da ? ?(

Dakle RELIGIJSKE TEME postovati u RELIGIJI ovde je Thema

KAKO ZHIVI OMLADINA U NOVOM PAZARU

usput, ima i drugih omladinaca osim onih koji su Islamske veroispovesti, valjda. OK?
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

56

Nedjelja, 21. August 2005

Neka zivi ko kako hoce!!!!Samo je zanimljivo da u skoro svakoj temi se ubaci ISLAM.Nisam ja protiv toga ali mi najgore kad mi neko pocne solit o ISLAMU sta treba da radim i kako da radim.A on sam to ne praktikuje!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

57

Nedjelja, 21. August 2005

:D

Samo da su zdravo deca i mladi pa kako hoce nek teraju :D
Can't Rain All The Time

ZrnO

Početnik

(10)

• »ZrnO« je žensko

• Poruku poslati

58

Srijeda, 24. August 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Neka zivi ko kako hoce!!!!Samo je zanimljivo da u skoro svakoj temi se ubaci ISLAM.Nisam ja protiv toga ali mi najgore kad mi neko pocne solit o ISLAMU sta treba da radim i kako da radim.A on sam to ne praktikuje!

Batka ti od Skopje da ne si slucajno sto vakvi muabeti vrtis ...??

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

59

Srijeda, 24. August 2005

Ode muhabet u drugu stranu opet.

Ljudi ja vec jednom napomenuh mnogi od nas znaju sta je islam i kako ide po islamu.

Pa sad kad mi ovde okrenemo svaki muhabet po islamu onda mi to dolazi isto ko da nekoga nazor teramo da se ponasa onako kako nama odgovara a ne kako on sam hoce.

Nasa omlatina je nasa omlatina.
Bili oni po vasoj meri ili ne mi drugih maldih ljudi nemamo sto znaci na pazarskom.

ADA DA SU OD TARABA NASI SU PA KAKI TAKI.

U prevodu dajte da vidimo kako zivi omladina po nekim drugim krajevima svijeta ili tamosnjeg podneblja pa da uporedimo da li stvarno nasa omladina odskace od ostale raje ili su tu negde na istoj razini sa njima i novim modnim trendovima.

Dajte da vidimo gde smo i sta smo.

Ne bi trebali odmah ovako je u Islamu i staviti tacku na raspravu.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

60

Srijeda, 24. August 2005

Citirano

Orginalno od ZrnO

Citirano

Orginalno od annonimus

Batka ti od Skopje da ne si slucajno sto vakvi muabeti vrtis ...??

Koj ti go kaza toa? :D

Eve i jas samiot ke ti potvrdam deka sum od Skopje.

Pozdrav pa ke se cueme ;)

Juskos-abi

U jedno moje proslo izlaganje i ja sam se osvrnuo na ovo ti sto kazes.Da vidimo kako druga omladina zivi i da napravimo komparaciju sa nasom omladinom.Ali niko zivi da da neki konkretan primer.................zbog cega?

Social bookmarks