Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ZrnO

Početnik

(10)

• »ZrnO« je žensko

Datum registracije: 18.08.2005

• Poruku poslati

61

Četvrtak, 25. August 2005

zato sto naslov teme je "kako zivi omladina u novom pazaru" a ne u svijetu :D
Nemoj imati prijatelja,koji nisu dobri barem kao ti!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

62

Ljudi ovde u turskoj sam vec duzi period i svo vreme sam pokusavao da vidim i da pravim neku komparaciju ljudi koji su dosli iz nasih tamosnjih krajeva i omladine koja je rasla ovde.

Omladina turske po vecim gradovima kao sto je istanbul Ankara Izmir je dosta moderna vidim da ljudi prate tokove mode i muzicka zbivanja po scijetu amerika i evropa.

Veliki broj omladine se skoluje po americi i evropi.

Mada to su Ipak milionski gradovi mene je posebno interesirala omladina iz unutrasnjosti turske. Ipak su oni malo razlicitiji od onih po velikim gradovima malo se sporije uklapaju u tu neku novu modu.

Omladina koja je rasla u srednjem anadolskom delu turske je nekako podeljena u dve grupe na one koji su dosta vezani za svoju drzavi i imaju jednu nacionalisticku turku ideologi i grupa koja je okrenuta ka veri njima je nekako sve rahatnije lagodnije zive ne opterecuju se nogo politikom zive neki povucen miran zivot.

Naravno u zadnjih 5-6- godina ipak je doslo i do promena kod omladine iz unutrasnjosti turske. Ranije znam ljude kojima je bilo vazno da je garderoba besprekorno cista ali im nije bilo vazno da li su boje u jednoj harmoniji sad isti ti ljudi pokusavaju da prate jednu klasicnu modu i poceli su da paze a odevanje.

Nekada su devojke i ovde bile dosta skromnije obucene medjutim sa navalom ove neke rap mode vidim da su se ukusi dosta izmenili.

Golih pupaka kolko hoces utegnutih majci isto tako.

Minjaci jos nisu toliko zavladali ali nije da ih nema.

Naravno ja ovog leta nism bio u pazatu te tamosnje prilike znam samo iz vasih postova.

Ali kako sam stekao neku sliku mislim da ta raja po pazaru tera neki trend koji vlada svugdje. Naravno posto je to manja sredina svima upada u oci sto se neko se vise razgolaci ili se pokrije.

Mislim da nasa omladina samo pokusava da odrzi trend i da potera staru pazarsku havu.

KAD MOGU PO BEKISHU DA SE FINO OBLACE ZASTO NE BI MOGLI I PO PAZARU.

Sta ces terat havu nije lahko.

Da vidio kako se omladina ponasa po evropi hajte europljani napisite nam koju o tamosnjoj omladini.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

63

Citirano

Orginalno od ZrnO

A to je TEMA e onda mi halali :D

" Bilen alemlere rahmettir "

• »Relja_Od_Pazara« je muško

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

64

Srijeda, 14. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od ZrnO

I sta drugima moze da se valja droga a kad ostane dole frka...

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

65

Četvrtak, 15. Septembar 2005

SEKIRA PRED ŠKOLOM

NOVI PAZAR – Pripadnici SUP-a su uz konsultaciju sa okružnim javnim tužiocem odredili meru zadržavanja za M.M.(17) zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo ubistvo u pokušaju i krivično delo lake telesne povrede, saopštio je načelnik SUP-a Novi Pazar Muamer Nicević. Osumnjičeni M.M. je ispred Ekonomske škole nasrnuo na jednog učenika, a prilikom odbrane svog druga, dva učenika su zadobila lake telesne povrede.

Radio 100 plus

Neki novi klinci, pištolji, noževi i sada sekire! Ovaj M.M. sa sekiricom je napao učenika i da nije bilo drugog momka da ga spriječi napadnuti bi vjerovatno bio mrtav. Inače M.M. je poznat i po brzoj vožnji. o| o| o|

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

66

neodgovornost...

Ja bih,pre svega poselamio,i pozdravio sve one koji ne razumeju selam.Vec par meseci sam clan ovog foruma,ali iako sam citao,nisam do sada nista napisao.
Kako zive mladi u NP-u...?
Da se ne bismo ponavljali,samo cu potvrditi sumnje nekolicine clanova vezane za broj homoseksualaca u NP-u. Ovaj podatak mi lici na jos jednu ciljano plasiranu informaciju,tj dezinformaciju. Ako se vec barata ovakvim podacima,mora se decidno navesti odakle su preuzeti,jer oni bacaju ruznu sliku na nas grad.Jesmo mi zaglibili,ali ovoliko ne!
E sad,kako zivimo... Ja mislim da je bolje postaviti pitanje,zasto tako zivimo?
Narkomanija jeste goruci problem,neresiv bez zvanicnih institucija,ali treba poraditi na kolektivnoj edukaciji i podizanju odbrambene svesti kod potencijalnih zrtvi ovog poroka. Kampanja,ZAJEDNO PROTIV DROGE,pokrenula je izvanrednu inicijativu,i samo treba zadrzati taj kurs,i omasovljavati ideju.
Najveci problem u zivotu mladih u Novom Pazaru,jesu(ili jesmo) mi sami! Ta apaticnost,indiferentnost...
Kada se nesto pocne menjati u gradu(a bolje),prvi smo mi spremni da osudimo ljude koji se trude! Iskorace li ti pojedinci iz ove nase ucmalosti,odmah postanu predmet ogovaranja i cilj spletkarenja. PROBLEM JE U NAMA! Zasto?! zato sto smo navikli na stereotipe,izopacene kriterijume vrednovanja,i cekanje da nam NEKO menja stanje! Licemerje,zavist...
Kad to u sebi samima pobedimo,onda mozemo ocekivati napredak. Sto se vise budemo zalagali,bolje ce nam i biti,a i svest ce se lagano menjati. Cujem po sto puta price,"NE MOZE TO U PAZARU!",kao izgovor za pasivnost,za sedenje na mestu suvozaca u svom zivotu... Ili jos gore,na zadnjem sedistu,ili prtljazniku!
SVE MOZE U PAZARU! Samo je potrbna zelja i rad! Mi mozemo popraviti ovo stanje! I to ako budemo RADILI na tome,ili ako podrzimo zdrave inicijative!
Sto vise zdravih desavanja,to manje poroka i njihovih konzumenata! Prestanimo da budemo kvazi intelektualci,i kriticari bez prava na kritiku.
ODGOVOR HANUMI 78: Homoseksualci su rizicna grupa za AIDS(sidu). Cak i jedna od najrizicnijih! A kako sam ja cuo,od toga se umire! :D
IZVINJAVAM SE ZBOG DUZINE POSTA,I VISKA EMOCIJA. JEDNOSTAVNO,BOLI!
Dopuna... :D
Ono sto mi je posebno drago,jeste da je ovaj forum okupio ljude koje ja zaista cijenim,i cija misljenja uvazavam. JUSKO(moj blizi rodjak),BEKSA brat moje dobre drugarice,ENAD,IRFAN....
ZRNO... Ako se ispostavi da je ona osoba,koja mislim da jeste...SKOPLJANKA.
Eto cast mi je da sam u ovakvom drustvu,i potrudicu se da vas pratim i budem aktivniji... :D :D :D

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

67

Citirano

Orginalno od Eastyzah
... Kampanja,ZAJEDNO PROTIV DROGE,pokrenula je izvanrednu inicijativu,i samo treba zadrzati taj kurs,i omasovljavati ideju.
Najveci problem u zivotu mladih u Novom Pazaru,jesu(ili jesmo) mi sami! Ta apaticnost,indiferentnost ...
Kada se nesto pocne menjati u gradu(a bolje),prvi smo mi spremni da osudimo ljude koji se trude! Iskorace li ti pojedinci iz ove nase ucmalosti,odmah postanu predmet ogovaranja i cilj spletkarenja. PROBLEM JE U NAMA! Zasto?! zato sto smo navikli na stereotipe,izopacene kriterijume vrednovanja,i cekanje da nam NEKO menja stanje! Licemerje,zavist...
Kad to u sebi samima pobedimo,onda mozemo ocekivati napredak. Sto se vise budemo zalagali,bolje ce nam i biti,a i svest ce se lagano menjati. Cujem po sto puta price,"NE MOZE TO U PAZARU!",kao izgovor za pasivnost,za sedenje na mestu suvozaca u svom zivotu... Ili jos gore,na zadnjem sedistu,ili prtljazniku!
SVE MOZE U PAZARU! Samo je potrbna zelja i rad! Mi mozemo popraviti ovo stanje! I to ako budemo RADILI na tome,ili ako podrzimo zdrave inicijative!
Sto vise zdravih desavanja,to manje poroka i njihovih konzumenata! Prestanimo da budemo kvazi intelektualci,i kriticari bez prava na kritiku.

Za kampanju ZAJEDNO PROTIV DROGE sam cuo ovog leta (i video pano) na festivalu Stari Grad. Ta kampanja traje vec jedan duzi niz godina, samo pod raznim imenima: "Igraj za zivot droga ne", "Izaberi sport, droga ne"... Znaci kampanja je u toku, tu oko nas su takve poruke (mada na veoma malo mesta - dva ili tri), ali to nikoga ne dotice!?
A i kako ce? Na festivalu Stari Grad bio je prisutan glavom i bradom ko drugi nego prvi na listi Top 10 narko dilera u Pazaru! Je li to ironija uperena protiv svih nas? Jeste!

U pravu si eastyzah kad kazes da smo u ucmalosti, da nam se zivot svodi na pasivno posmatranje! To je tacno. Ali ima omladine koja leze i budi se sa mislima o ovom i ostalim problemima. U cemu je problem ako ima takve omladine?

Problem je u tome sto pojedinac ako pokusa da se suprptstavi toj sili ima nekoliko solucija:

1. da se povuce u sebe i ode negde daleko
2. da poludi
3. da bude pretucen ili ubijen

Elem, institucije koje treba da se bave tim problemima (za koje su i placene), ne bave se ili se bave povrsno, sa ciljem da zamazu oci narodu ili da steknu neke poene! Dakle - licemerje.

Kao drugo, ne postoji ama bas ni jedna organizacija koja je u stanju da okupi ljude koji bi se rado borili protiv ovakvih problema i nesebicno angazovali na njihovm suzbijanju. Ovo odgovorno tvrdim jer:
Mentalitet naseg naroda je jos uvek takav da se svakoj, ali SVAKOJ organizaciji koja nesto pokusava lijepe kojekakve etikete. Kao primer cu navesti Otvoreni klub Urban In ciji sam aktivni clan bio dok sam isao u Gimnaziju. Ja ne znam (ili mozda znam ali ne znam da znam) da postoji organizacija koja imala vise ideja i akcija a da je vise osporavana! Te oni jevreji, te oni spijuni...

Ako su oni spuijuni a trude se da se omladini podigne nivo svesti i obrazovanja, a neki drugi nisu spijuni nego su narodski dusebriznici sa dugim jezicima i pri tome ne pokusavaju to sto pokusavaju spijuni, vec naprotiv truju omadinu svojim lazima i demagogijama onda IZVIN' TE zbunjen sam???

Naveo sam taj jedan primer. Da budem jasam, ne mora da znaci da sam u potpunost ZA ono sto ova i ostale organizacije organizuju ali u mnogim stvarima se slazem.

Hajde neka mi neko kaze, kada je poslednji put u Pazaru organizovana akcija ciscenja grada, na primer? Ja sam u osnovnoj skoli cistio kej rijeke Raske i bilo mi je zadovoljstvo. Danas to nema ko da organzuje, jer su svi opsednuti zaradom, sopstvenim interesima i svojim lazima u koje pocinju da veruju.... Ako ne moze jedna takva akcija da se organizuje, kuda dalje?? Na ovom forumu je bilo rijeci o nevladinim organizacijama i odmah, kao po nekom mehanizmu taj koji je pricao njima naidje na otopr. Tema se zove "Vi kao osnivac nevladine organizacije " Pogledajte tu temu

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

68

Cini mi se...

... da je Bux prekjuce u nekoj temi izjavio da su ga neki huligani prekinuli da gleda neki film i da su tom prilikom sevale i neke utoke. o|
Juce sam bio prisutan (dok sam isao da platim struju ;( ) kad je policija zatvorila zanatski centar kod zelene pijace zbog neke frke. Ispostavilo se da su se neki mladici posvadjali i da su opet pistolji radili. o| o| o| Krv na ulici - dvojica mladica ranjeni! ;(
Pa dokle vise ovako! o| Zasto sad policija ne ustane i pokupi oruzje kod omladine (a odlicno znaju ko to poseduje) kao onih devedesetih kad su upadali u kuce i prebijali neduzni narod a sve u ime sprecavanja nekog toboznjeg rata na ovim prostorima.

Nikad nisam hteo da verujem pricama da nam se ova situacija u gradu servira i diktira "odozgo". Svaki dan imam priliku da ipak poverujem u te price. Zar nije dovoljno sto imamo krizu morala i identiteta i kao slag na tortu - ekonomsku krizu? Zar treba i da se ubijamo izmedju sebe? o| o| o|

Ja kazem - ne samo STOP DROGAMA vec i STOP ORUZJE!
Mens sana in corpore sano!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

69

Puno cemu bi se moralo

STOP
. ;(

reci.

Samo za trebaju ljudi ;( ;( ;(
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

70

Petak, 16. Septembar 2005

Problem droge postaje sve veci i veci. Medjutim problem naseg naroda je taj sto ga nije briga za drogu sve dok to zlo ne osjeti na svojoj kozi.
Vecina roditelja se osvijesti kada postane kasno, tj. kada je dijete vec postalo teski zavisnik. I tada vecina pokusava sama da rijesi probleme i jos vise gura svoje dijete u propast.
Pored toga sto smatram da je vjera jedini pravi put izbavljenja i da moramo raditi na osnivanju institucija koje ce se baviti lijecenjem narkomana, vjerujem da dolazi vrijeme kada cemo morati uzeti zakon u svoje ruke. Ovo ponasanje drzavnih organa je van svake pameti, bilo da je to zbog njihove saradnje sa narko-dilerima, straha ili nesposobnosti.
U svakom slucaju stanje je sve gore i gore i samo je pitanje vremena kada ce neki izbezumljeni roditelj (a takvih je mnogo) fizicki napasti dilera koji mu djetetu donosi drogu.
Pitanje je samo hocemo li sjedeti po strani i gledati sta nam se radi od omladine ili cemo se organizovati i udariti na narko-dilerku pascad. Svi u gradu znaju ko prodaje drogu, gledamo ih svaki dan kako demonstriraju silu po nasim ulicama i sutimo! o| o| o|
Dokle???
Ne trebamo traziti krivce, krivi smo mi sto smo ih pustili!!!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

71

Glavni naš problem je što i kada bi sad neko krenuo da iznosi ovdje pravi uzrok pojave negativnih pojava u društvu došlo bi do neslaganja i neprihvatanje od strane većine. Jer niko ne vidi krivicu u sebi, svoju.

Ovo što se očima vidi jesu samo sebebi za neko Božije davanje. A šta i kako, e to je pitanje. Da bi se "problem" riješio, treba naći prije svega korijen "problema", pa onda djelovati u tom pravcu. Muslimani, oni učevniji, bi barem o tome trebali znati više, međutim, i oni su se zadovoljili svojim shvatanjem vjere i tu su stali, zadovoljni sobom i samo im je još ostalo "da skockaju dunjaluk", jer su Ahiret postigli. Da nam Allah dž.š. pomogne. Nemoj da misle oni što klanjaju da oni nikako ne mogu biti krivi za neka od negativnih dešavanja u mjestu u kojem žive. E sad, ako oni to ne vide, onda bi barem trebali da se potrude da sagledaju, a da se ne uzdižu u nekakve visine i misle da su oni iznad situacije.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

72

pa Spain koliko si ti slucajeva resio ili koliko si pomogao kad tako znas dobro savjetovati?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

73

Sta bih ja sad ovdje trebao da ti pisem? O mojim podvizima tipa Robin Hood ili? Ljudi moji trebalo bi malo da prosetamo okolo da malo pogledamo kako po svijetu vode razgovore i diskusije. Ali hajd, ako volite samo da osudjujete i da sudite i da pravdu dijelite, pa eto hajd nastavite.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

74

diskusija kao putokaz...

Ono sto me ovom prilikom posebno ohrabruje,jeste konstruktivna diskusija. Ima leka za sve,ali najpre predstoji suocavanje sa samim sobom!
Kaze Phikret da je primetio pojedine dilere na festivalu... Stari Grad,kao otvorena manifestacija,nije mogao preduzeti tako radikalne mere u sprecavanju bilo cijeg dolaska. Ali je zato svojom koncepcijom,idejom i porukom dao jasnu sliku stanja u kojem se nalazimo,i ukazao na jedan od puteva koji moze pretsavljati vid borbe protiv sadasnjeg stanja. Kao sto znamo,prosao je u znaku kampanje ZAJEDNO PROTIV DROGE,i okupio je na svojevrsan nacin sve one borce,sve one koji na sebi svojstven nacin ukazuju na probleme i bore se protiv njih.Pritom mislim i na organizatore,publiku,isve ostale koji su na bilo koji nacin podrzali manifestaciju.
Nekad smo u Pazaru imali NARKOMANE,a danas imamo NARKOMANIJU,kao socijalni problem. Znaci li to da je problem u progresu? Sta nas ceka za par godina???
Jedino resenje je mobilizacija sto jaceg i brojnijeg korpusa onih svesnih,onih uspavanih boraca.Svako na svoj nacin! Izvrsen ja pritisak na sup i sud,ultimativno se od njih zahtevalo da rade svoj posao. Samo to,i nista vise.Je li to mnogo?! Za to primaju platu,i to od novca koji MI odvajamo.
Pa dajte da se kada bude sledece okupljanje,okupimo u sto vecem broju i budemo jos konkretniji!
Ja drugi nacin ne vidim,jer od komentarisanja "sa mindera",nema nikakve koristi! I ne govorim samo o NARKOMANIJI,vec i o ORUZJU. Hvala svima koji su i na ovu problematiku bacili akcenat.
I definitivno je ROOT upravu. Samo treba zajednicki nastupiti,i sto pre se organizovati. Ponavljam,ZAJEDNO PROTIV DROGE... PRIDRUZIMO IM SE,I ETO PRVOG I VAZNOG KORAKA.

Fadilj

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.09.2004

• Poruku poslati

75

Citirano

Orginalno od Root
Problem droge postaje sve veci i veci. Medjutim problem naseg naroda je taj sto ga nije briga za drogu sve dok to zlo ne osjeti na svojoj kozi.
Vecina roditelja se osvijesti kada postane kasno, tj. kada je dijete vec postalo teski zavisnik. I tada vecina pokusava sama da rijesi probleme i jos vise gura svoje dijete u propast.
Pored toga sto smatram da je vjera jedini pravi put izbavljenja i da moramo raditi na osnivanju institucija koje ce se baviti lijecenjem narkomana, vjerujem da dolazi vrijeme kada cemo morati uzeti zakon u svoje ruke. Ovo ponasanje drzavnih organa je van svake pameti, bilo da je to zbog njihove saradnje sa narko-dilerima, straha ili nesposobnosti.
U svakom slucaju stanje je sve gore i gore i samo je pitanje vremena kada ce neki izbezumljeni roditelj (a takvih je mnogo) fizicki napasti dilera koji mu djetetu donosi drogu.
Pitanje je samo hocemo li sjedeti po strani i gledati sta nam se radi od omladine ili cemo se organizovati i udariti na narko-dilerku pascad. Svi u gradu znaju ko prodaje drogu, gledamo ih svaki dan kako demonstriraju silu po nasim ulicama i sutimo! o| o| o|
Dokle???
Ne trebamo traziti krivce, krivi smo mi sto smo ih pustili!!!

U pravu si sve samo je problem kod naseg naroda "sto nece da se zamera". Hoce da rijesi problem a da se ako moze ne zameri onome sto je taj problem izazvao(narko diler). E pa to tako ne moze. Ako hocete da se resi problem droge mora da se zamerite narko-dilerima. Mora da izadjete na TV i kazete taj i taj prodaje drogu nasoj djeci. Taj i taj ubija nasu mladost. Ali ne svi bi da to radi neko drugi. A neko mora. Zato i jeste ovako kako jeste.

Irfan--

Početnik

(10)

• »Irfan--« je muško

Datum registracije: 06.11.2005

• Poruku poslati

76

Nedjelja, 06. Novembar 2005

pricamo li o pazaru ili amsterdamu ? kakvi narkomani i homoseksuaci ? to nema veze sa istinom

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

77

Ponedjeljak, 07. Novembar 2005

O Pazaru Irfane, o Pazaru!

• »Stari_Gradjanin« je muško

Datum registracije: 04.11.2005

• Poruku poslati

78

Petak, 11. Novembar 2005

....

Ono omladina u nasem gradu zivi lose to sto moze...
Al ipak i nije mi ih zao!ZNate ono nece stvarno ljudi da se potrude da poprave svoj zivot i svoj status u ovom gradu.Sve se ono zavrsava na prici kao svi bi uradili nesto a ipak niko nista ne cini i ne preduzima po tom pitanju...Meni je stvarno zao kad vidim ovoliku omladinu da se drogira al zar mi malo stari nismo krivi za to?Kakvu smo im perspektivu omogucili u ovom gradu?Sta smo im pruzili da se zanimaju ?Koliko kulturnih desavanja imamo u nasem gradu ... Svaka cast ovim momcima iz Starog grada,Djulistanu,I ljudima koji su organizovali kampanju protiv droge.Ali ipak sednite malo sa samim sobom i razmislite koliko kulturnih desavanja imamo u nasem gradu koji ima preko 100000 stanovnika... Svaticete da ima i premalo...Ono da vise paznje posvecujemo omladini sigurno bi manje bilo i narkomana i lopova... Ali evo sad pocinje sa radom i dom omladine pa valjda ce se stanje malo popraviti .Izvinite ako se neko pronasao u ovom ili uvredio ali ipak je to istina...
Crna Mala POvisoka Devojka

faCHo

Učenik

(10)

• »faCHo« je muško

Datum registracije: 25.02.2003

• Poruku poslati

79

Petak, 11. Novembar 2005

"Papir" trpi sve pa ce i ovo sto ja napisem...
Haj nek mi neko kaze da li u Pazaru postoji
preduzece, skola, bolnica najobicniji salter
a da nije delom ili u potpunosti korumpiran?
Da li postoji neko ko nije za nesto vise platio
od "odredjene cene?
Pa bre za jedan zdravstveni uput (za BG)cusnes doktoru nesto!
Ja stojim u redu za "izvod iz maticne knjige rodjenih"
kad neki od sluzbenika, slozi pricu nekom coveku iz nemacke,
kojem se zuri, da nema sanse da dobije neki dokument pre 10dana,
ali ce on navodno da ostane posle radnog vremena i da mu sredi to!(samo sto mu jos cenu nije rekao)
A ja gledam dal ce neko da odreaguje...
(Setio sam se pesme Ramba Amadeusa
"Cobane vrati se")
Pa se pitamo kako mi dodjosmo sad i do droge...
nismo mi dosli za poslednjih 5-6god davno je to
pocelo!
A omladina u Pazaru zivi super, od 150-200 evrica
plate zive ko carevi, jer babo i majka placaju stan, hranu i ostalo,
a za dzeparac je 150-200 evra super cifra koju 90 % omladine u Svajcarskoj nema!
Droga se kupuje, alkohol se placa, posle dodje i homosexualizam,
jer kad se uduvas vec si pola sj....
i tu se vise nista ne zna!
Homosexualizam kao bolest je nesto drugo, i sigurno u daleko manjem broju!
Mislim da je kontrola novca koji se daje omladini jedan od najboljih nacina borbe protiv poroka!
Jer svako treba da pomogne koliko moze, a ne da kaze policija to treba da radi,
policija ne hvata onog koji prvi put proba
(ili proda)drogu, ona dolazi kasnije!
A cesto i suvise kasno...
Da li je nekad u nekoj skoli odrzano predavanje o
drogi, alkoholu?

Kod_Hasiba

Početnik

(10)

• »Kod_Hasiba« je muško

Datum registracije: 09.11.2005

• Poruku poslati

80

Petak, 11. Novembar 2005

Neka oproste svi kojima se čini da ću ih uvrediti. To mi neće biti namera iako će moje reči možda tako izgledati.
U vreme dok sam ja odrastao u NP su takođe postojali ljudi koji su smatrani narkomanima. U tu grupu su ulazili razni ljudi: svi čudaci koji su se odvažili da budu drugačiji od sredine, svi koji su nosili dugu kosu (ti su još nazivani i pankeri?!?!?), da ne daljim svi koji su se na bilo koji način razlikovali od većine u toj jednoj čudnoj tvorevini koja je u najkraćem opisu bila "soc-realistička kasaba". Najmanje je bilo narkomana ako ih je uopšte i bilo.
Da ne pomislite da pričam o tom vremenu sa nekim nipodaštavanjem, to je najlepši peroiod mog života i tad je NP polako počeo da poprima obeležja normalnog grada i ljudi su težili normalnim stvarima. Želeli su da putuju, upoznaju svet, slušaju muziku, gledaju filmove. Svi koji su ovo doživeli osetiće ove moje reči. Pametni i normalni ljudi su bili cenjeni, a fukara ignorisana.
Danas je sve drugačije.
Zar niko ne primećuje koliko je život u NP polarizovan i nategnut?
Na jednoj strani zabrađene žene na drugoj trgovina belim robljem i striptease barovi, na jednoj strani mliječni restorani i "povratak vjeri" na drugoj heroin u osnovnoj školi, na jednoj strani emacipacija žena kakva nije zabeležena (pitajte svoje majke i nane) na drugoj strani vraćanje mnogoženstvu, međunacionalni nikad gori iako živimo u gradu već vekovima zajedno, pričamo isti jezik. To su stvari koje savremena civilizacija makar bila i islamska ne smatra tekovinom.
Verujem da će jednog dana sve opet doći na svoje mesto. Vera će se vratiti u kuće i duše, naučićemo valjda i različitosti da poštujemo, obezbedićemo mesto u kojem će deca živeti i stvarati svet napredniji i bolji od onog kojeg im ostavljamo. Do tada preživite svi vi normalni ljudi koji ste se zatvorili u kuće, čitate knjige, tajno se družite i volite i čekate da prođe ovaj košmar.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks