Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

1

Srijeda, 02. Maj 2007

Kakva je situacija u književnosti u Sandžaku?

Da li uopše poznajete situaciju u književnosti u Sandžaku? Šta ste čitali? Da li imamo dobrih pisaca ili nemamo? Koga izdvajate? Zašto? Ko je po vama najznačajniji književnik Sandžaka ikada?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 03. Maj 2007

Mislim da knjizevnost u Sandzaku spava. Ima nekolicina mladih autora koji bi je i mogli nekako probuditi ali oni vjerovatno ne nalaze dovoljno prostora da pokazu svoj talenat jer se u savremenom svijetu talenti guraju jos naprijed a kod nas se guse.Niko i ne obraca paznju na njih.

Knjizevnost Sandzaka poznajem prilicno povrsno jer smo u osnovnoj radili uglavnom srpsku i djelic svjetske, u Medresi bosansku i opet djelic svjetske, a sandzacku cu morat cini mi se sama malo da prokopam ako ukradem sebi malo vakta za to ili ako nam je na Fakultetu ne zakace.

Uglavnom, ono sto sam citala je iz novijeg sandzackog stvaralastva. Citala sam roman "Bedova" Jahje Fehratovica i dopao mi se...ali i kad citam to je uglavnom poezija i nesto "lakse" onako za relaksaciju.

Na promociji sandzacke knjizevnosti se mora mnogo poraditi jer je steta sto jaki pjesnici i pisci came u tami i cekaju da ih neko bar sa strane prepozna kad vec njihov narod ne umije.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 04. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Na promociji sandzacke knjizevnosti se mora mnogo poraditi jer je steta sto jaki pjesnici i pisci came u tami i cekaju da ih neko bar sa strane prepozna kad vec njihov narod ne umije.

Dakle, smatraš da ima jakih pisaca, ali čame u tami?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Social bookmarks