Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko
  • »demoiselle« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

1

Srijeda, 28. Februar 2007

Kakvog ste zdravlja?

Svi kako ste? (sto bi rek'o cvetic)
Ok, mora da svakodnevno cujete ovakvo pitanje, mozda ga ljudi postavljaju iz navike, ali ja vas stvarno pitam KAKO STE.
Sta radite da pospesite svoje zdravlje? Jeste li nekad imali neku operaciju, povredu?

Mene jutros neke sandzije probadaju i boli me podno lozicice ali sam inace dobro... ;) ;)
U osnovi trudim se da sto zdravije zivim, da se zdravo hranim(voce, povrce, izbegavanje namirnica sa aditivima i sl.), da idem peske gde god mogu. Mada, desi mi se veoma cesto(skoro redovno) da operem kosu i izadjem napolje pa samo cekam da mi se negde usta okrenu :P ( daleko bilo).
Imala sam celog zivota problema sa krajnicima i najzad ih operisala pretproslog leta i od tad sam kao preporodjena( mada je sama operacija blago receno grozna i bolna, i stariji mnogo teze to podnose nego deca).
Pre par godina sam gadno povredila ligamente i zglob na nozi pa sam dva i po meseca nosila gips i hodala na stakama.(uh, lose je bilo...)
I da, ne vidim dobro pa nosim sociva, dioptrija -3 8)

Pa, tako, KAKO STE??
:D :D :D

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Psss eto, moglo bi bit i bolje :)

Evo bas juce sam istego misic na nogu, jutros za malo pado snogu pri ustajanju, al nije prvi put, za par dana ce sve bit u redu.

Inace sam takodje imo povredu na zglob, bilo je to jos pre 10 godina i vrsili su mi operaciju, al evo i dan danas imam cudan osecaj i uvek se plasim kad se bavim sportom da se opet ne povredim.

Levo rame me isto fiska, al mi se nikako neda da odem kod doktora na kontrolu o|

Inace je kod mene sve u redu, ne secam se kad sam zadnji put bio bolestan ... (cuk cuk cuk u drvo)

A vi ostali ? zdravo ? dobro ?

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

3

Hvala na ptanju dobro smo vi kako ste? Svi kako ste?

Ja se trudim da mi svaki novi dan bude bolji od prethodnog (i ako mi to uvek ne uspeva)
'94.te sam imala problema s bubrezima. Levi bio pun krupnog peska.dr. Busat mi je preporucio neki caj(koji kod nas nije imao u prodaju, nego se morao naruciti iz Germany),pa ako ne uspe onda ce me leciti tableticama ili cime vec. Kako se secam, nekih 5 meseci sam pila taj caj, posle jos mesec dana drugi koji se zvao Hiereene2000 tako nesto, ne secam se. I redovno isla na kontrole i stvarno nije ostalo nista. Prosle godine i godine ja vise nemam tih problema.
Mogu se raspitati za tacan naziv cajeva ako neko ima pesak u bubregu.

Trudim se da se zdravije hranim,pravim-izmisljam nekakve corbice, salatice, testeninu strogo od heljde, za prilog cesto koristim heljdu ili integrali pirinac, belo meso, ne puno slano ne puno masno...ne pijem, ne pusim, kafu pijem retko(ne racunajuci period kad sam imala ispte), jer sam citala da kolicina od dve soljice sedmicno sprecava truljenje zuba.

Sebi zameram jer ne jedem voce bas redovno. Kako sebe da priviknem na to?
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Pozdrav engi dje nadje toga dr Busata zdravljati.

I kad ga vidis poseljami ga od mene.

A sto se men tice ja sam bas ljepota.

Fali mi samo jedno heftu dana dobroga odmora.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

5

Eh kako sam... Nikako.....onaj moj bivsi naso drugu ;(
Pa kad ih vido sinoc cijela mi se Svedska okrenu oko glave xx(

Al samo da mi je jedno milion evra odma bi ja ozdravila.... ;)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

6

Fiska me glava.

Ti?

Eto.

Inace?

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

7

Ajla cora, nemoj da ti se nista okrece... okreni ti njega boxom! :-)

Dobro. Sahi dobro. :)
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

8

Cipela me uzuljala.
Inace dobro.
Hvala na pitanju.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

9

dobro,vi sta cinite?kako ste ? ;) :D
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od juskos
Pozdrav engi dje nadje toga dr Busata zdravljati.
I kad ga vidis poseljami ga od mene.

ada to jos u drugom srednje... Sad ne znam covek ni kako izgleda :D sto dalje to bolje.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

11

Moram da se pozhalim, chesto se ne osecam dobro. Ne znam ni sama shta mi je. Neka me muka spopadne pa ne pitaj. A da se onesvestim na sred ulice - ka' nishta! :D Samo ako se desi da mi je temperatura iznad normalne, kad sam npr. "jache" obuchena, a napolju je toplo, automatski mi dodje teshko. :rolleyes: Shto li mi se to deshava? :D Ada ja sam pukla bogoti. :D
Allahemanet! :]
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

12

Ja sam isto dobro hvala Allahu.. pokusavam da se sto je moguce vise zdravo hranim..volim voce, povrce..tako da mi konzumiranje istog ne pada uopste tesko :)..trudim se da unosim dovoljno tecnostii..pijem punoo cajaaa.. obicnu voduu.. :)..a isto mnogo volim kafuu da pijem :O (sto i nije bas toliko dobro)..

..poslije duzeg vremjenaa..ponovo sam po malo pocela da se bavim sportom..i zaistaa moram da priznam da se sad puno bolje osjecam.. nekako sam u posljednje vrijeme osjecala tako neki umor..isto kao da sam stara bakaa..i samo mi se spavalo.. alii sada je vec puno boljee..osjecam see nekako fitt :)..

..nisam imala nesto do sada neke vece operacijee..jedino sto sam imala problemaa sa noktima na velikim prstima na nogama..urastali su u mesoo..i to je onda dobijalo upaluu i imala sam bolove pri nosenju zatvorene obuce..tako da sam morala oba da operisem..onda sam imala peh da je ovaj jedan odmah poslije operacijee dobioo upaluu..i morala sam ponovo da operisem..a drugii je poslije nekog vremjena ponovo poceo da urastaa i morala sam onda i njega po 2. put da operisem :( .. jeste to biloo maloo bez vezee..alii proslo jee i sada hvala Allahu nemam vise problema sa tim.. jedini problem sto imam je glavoboljaa.. muci me nekad migrenaa.. i bas je losee..alii ok..svakom po nesto hvalii..pa i ja moram nesto da pretrpim…sve u svemuu mogu da kazem da sam zdravo i dobroo :)

@ngi3..ja nesto ne znam sta bih mogla da ti preporucim da bi konzumirala vise vocaa jer ja sama nemam taj problem.. hmm.. mozdaa da maloo „eksperimentises“ tako sto ces cesce pravitii sebii neke vocne salate koje finoo dekoriras… mozda ti to poslijee otvori apetit za vocee… jer ono se kaze da izgled nekog jelaa privuce apetit….. ili pak da sebi das zadatak.. kada ti se jede nesto slatkoo da umjestoo nekog slatkisaa.. sebii takoo napravis nekuu vocnu salatuu sa slagom na primjer…i na taj nacin ces unijetii vitaminee u organizam a istoo i nesto slatkoo..to je ipak boljee negoo neka na pr. neka cokolada.. sta znam.. mozda su glupe idejee..alii ko zna..mozdaa klappajuu.. :)
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 01. Mart 2007

sto se tice voca ima ona masina(ne znam kako se zove)sto u nju bacis voca i malo vode(pade mi na pamet-mozda malo soka ili koncetrata od limuna zbog ukusa) i eto ti sveze voce u vidu soka
@EdinA' proveri da ti nije nizak krvni pritisak.ako jes,probaj kahvu ukoliko je vec ne pijes.imaju pore u kozi kroz koje izlazi znoj i imaju ko neki senzori koji regulisu to,ali nekad ne reaguju na vreme i desi se da naglo skoci temperatura tela jer nema znoja da nas rashladi.kad kazem znoj ne mislim samo na onaj sto primetimo,vec i onaj koji ispari a da mi ni ne znamo da se znojimo.posto vec prepoznajes takve situacije unapred,probaj da na vreme ovlazis celo i lice(pa i ruke),jer je moguce da to podstice te senzore(a najbolje ti je svako jutro otrci tri kruga oko pazara).
ja sam zdravo i dobro(ovako fizicki a psihicki sizofrenicar nad sizofrenicarima-dobro hajt salim se)
mozda bi trebalo da operisem krenjike ali bih tad jeo ko konj pa je ovako bolje.mislim da treba ici na redovne preglede ako se ima uslova za to.ja sam isao pre zbog posla a zbog bolesti se ne secam kad sam zadnji put bio(ima vise od 15 godina),sto ne znaci da nisam imao grip kad god je bio u modi

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

EG

Učenik

(10)

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 01. Mart 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Eh kako sam... Nikako.....onaj moj bivsi naso drugu ;(

Ma ko ga sisa, ne sikiraj se ajlo, ne valja sikiranje za zuc.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 01. Mart 2007

Samo cu reci MashAllah,dovoljno je.
" Bilen alemlere rahmettir "

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

16

Petak, 02. Mart 2007

Citirano

Orginalno od juskos

Fali mi samo jedno heftu dana dobroga odmora.

Zdravlje me dobro sluzi hvala Bogu,iako se ja puno igram s njim. Ne spavam,ne jedem redovno,puno mozak opterecujem anatomijom...samo da mi je malo odmora,da se rakupero...
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

17

Petak, 02. Mart 2007

Ja se ne osjecam bas najbolje mislim, imalo je i boljih dana. Malo sam neispavana, umorna, iscrpljena, slomljena. Cesto osjetim da sam gladna ali mi se nista konkretno ne jede. Prodju mi obroci a da potpuno zaboravim na to.
Prije 10-ak dana sam pala niz stepenice, i dobro se razbila. U pocetku me nije nista boljelo, kasnije neke modrice se pojavile, a sad me s vremena na vrijeme probode nesto preko ledja.
Drugo je sve ok, elhamdulillah.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

18

Subota, 03. Mart 2007

Zub me malo "žigne" ,jer se ne usuđujem da opet odem kod zubara....Ah zubariiiii o| halalite,al' me bre mnogo strah od vas ;(

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

19

Subota, 03. Mart 2007

Zdravlje?

Paa,moglo bi biti bolje.Ne bolujem ni od kakve posebne bolesti,ali sam hronicno umorna.Narocito ovih zadnjih mesec dana.
Jos da znate kako je kad putujete 16 sati razlicitim prevoznim sredstvima :rolleyes: da biste stigli na zeljeno mesto,sve bi vam bilo jasno.Mozda bih mogla da uredovim obroke,a ovi manji i redji(kako se inace hranim) mislim da su solidni po pitanju hranljivosti.Eto,bar to :O
Samo dok dooobro odmorim ako Bog da,bicu kao nova :P
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Prije 10-ak dana sam pala niz stepenice, i dobro se razbila.

Da, da..i ja isto tako prosle god. kad sam bio u Pazar u Samald Komerc (?). Silazim s drugog sparata niz one stepenice i skliznem se nekako...ko na bananu. Ja se lijepo podignem ko da niko nije video. Kad s prvog sprata se neke dvije djevojke smjeskaju. Ehhhh...bruke :O

Reko 'Sta je smijesno? Umesto da dodjete i pomognete, vi se smijete' X(

Social bookmarks