Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

1

Petak, 20. Juli 2007

Kakvu to psihu djeca današnjice imaju..???

Iako je riječ o životinjama i po naslovu bi trebalo da stoji u topicu za njih namjenjeno ipak je u pitanju psihološki problem..bolje rečeno psihički poremećaj..pa ne bih pogriješila ni kada bih ovu temu prebacila u topic gdje se piše o bolestima :lol:

Naime o čemu je riječ....

...večeras slušam dnevnik i udarna vijet je ta kako nekolicina dječaka starosne dobi od 10 - ak godina na Grbavici u Aleji lipa u Sarajevu se poigralo na stravičan način. U pitanju su jadne mačkice..koje su ti dječaci prvvo maltretirali potom im vadili oči pa bi ih spalili i bacili u kontenjer ili jednostavno ostavljali na ulici. :twisted:

Susjedstvo je ogorčeno..reagovale su i udruge za zaštitu životinja ali i psiholozi kojima nikako nije jasno kakav je to psiha kod tih 10-ogodišnjih dječaka i smatraju da će s tom psihom za nekih 10-ak godina to isto raditi svojim vršnjacima i drugim ljudima...katastrofa živa.

Jedina reakcija roditelja tih dječaka je ta da su napali sviju što ih uznemiravaju i "ruže" im dječicu.

Zaista žalosno kakvu djecu danas imamo...to je samo jedan primjer a ima ih svakojakih i svakodnevno.

U šta se to pretvaraju naša djeca?
Šta se to dešava s njihovom psihom?
Kako riješiti taj problem?

Ja kao roditelj dvojice dječaka doista se plašim njihova odrastanja i ne znam šta i kako bih sačuvala svoju djecu od takve djece u okruženju.

Šta vi mislite o svemu tome????
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

2

Subota, 21. Juli 2007

Ma tu su deca najmanje kriva...mozda zvuci paradoksalno ali je zaista tako.Evo iz kojih razloga:
Prije svega sasvim sam siguran da su ta deca prepustena sama sebi i da su bez roditeljskog nadzora
Kao drugo ta ista deca su rodjena i zive u jednom okruzenju u kojem je nasilje postalo svakodnevnica bilo da su u kuci,skoli, na stadionu a vec o internetu i TV-u da ne govorim...

"O vjernici,cuvajte porodice svoje od vatre cije ce gorivo biti ljudi i kamenje."Qur'an :klanja:

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 21. Juli 2007

Treba razumijevati televiziju!

alBazari je dodao ovaj fajl:

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

4

Subota, 21. Juli 2007

Iz samog reagovanja njihovih roditelja vidimo o cemu se radi i gdje ta djeca nalaze inspiraciju za tako morbidne stvari. Naravno, tu je svoju ulogu odigrala i televizija. Ja se sjecam ranijih crtani filmova koji su bili ekstra i njih i sada cesto pogledam, dok danasnje ne mogu da pogledam, puni su nekog nasilja...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

5

Subota, 21. Juli 2007

@Jastreb

Slažem se s tobom u vezi crtanih filmova za djecu..i ja se zgrožavam šta danas nude djeci da gledaju..voljela bih kada bi se iz arhiva izvuklo bilo šta od onoga što sam ja kao dijete uživala da gledam..Muzički tobogan s Minjom Subotom , Branko Kockica - Kocka do kocke kockica , Šta djeca znaju o zavičaju , Veseli zabavnik s Seidom Memićem Vajtom , Zijahom Sokolovićem , Igre bez granica i td.

Djeca sada doista nemaju ništa pametno da gledaju na tv-u..ja svojoj djeci sam izričito zabranila crtane tipa Pokemoni , Digemonbi , Yo-Gi Oh, Playblade itd....to je užasno.

Istina jeste da su danas roditelji okrenuti više poslu i pribavljanju finansija i da su djeca prepuštena sama sebi..istina jeste dsa je danas sasvim normaslno da žena muža pošalje na mjesto odakle je izašao kad se rodio , djeca gledaju kako se roditelji svadjaju itd.

Ja sam recimo kada je moj babo rahmetli umro i kada je majka počela priočati svadje i probleme medju njima dvoma upitala majku kada su oni to radili jer ja i sestra rahmetli mi nikada ih nismo vidjeli da su ljuti jedno na drugo ...

Ali problem je u tome što postoje roditelji koji ipak mnogo polažu pažnju na svoju djecu i čine sve da djecu okrenu na pravi put i da od njih stvori istinske ljude..ali im je s ovakvim okruženjem jako teško.

Šta se može napraviti kako bi se ovakvve stvari izbjegle?
Šta učiniti kako bi se djeca okrenula nečemu štoo je korisno i za njih same i za njihovu okolinu?

Kako iz djece izbaciti mržnju i nasilnost??

Šta i kako....? Mali milion pitanja ali gdje su odgovori?
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Rahila

Početnik

(10)

• »Rahila« je žensko

Datum registracije: 22.07.2007

• Poruku poslati

6

Srijeda, 15. August 2007

kada bi decu vaspitavali samo roditelji, nebi bilo nevaspitane dece i nebi im padalo svasta na pamet. Zalosno je sto decu sada vaspitava drustvo, televizija, ulica....

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

7

Petak, 17. August 2007

Ne razumem šta je Rahila htela reći sa rečenicom kad bi decu vaspitavali samo roditelji?!
Ovo društvo na našu veliku žalost, ne vaspitava našu decu!!!
Roditelji su ti koji ih vaspitavaju

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

8

Petak, 17. August 2007

Vaspitanje može biti dobro i loše. Pa je ona mislila kako društvo vaspitava djecu onako kako to roditelji ne vole. I kaže još, kamo sreće kada bi samo roditelji vaspitavali djecu, a ne i društvo, jer je današnje društvo iskvareno.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

9

Petak, 17. August 2007

HEJ ...Junus..ja znam da čitam!!!!i na nekim stranim jezicima,ne samo na ovom...Problem je što ovo društvo ne vodi brigu o deci, ni malo!!!Tako da to ipak rade roditelji...ne može meni niko iskvariti ako ja imam od početka ...dobru osnovu,tj.ako imam ljubav od svojih bližnjih,razgovor sa njima...itd...Sve polazi od kuće...ona je prva stepenica.Kada si beba ti gledaš,ništa ne razumeš,ali već tad imaš neke svoje stavove,želje.Kako beba zna šta želi i to pokazuje..?
Naravno da je naše društvo iskvareno,i to odavno...svako im neki svoj interes.Niko ne uspeva da se dogovori medjusobno,počev od muža i žene,do brata i sestre,a da ne pričam o željama drugih ljudi ..do vere i ostalog...Ali svi mi zajedno, možemo da pokušamo, da utičemo i izmenimo barem malo, zbog nas samih..ili se ne slažeš?
Mislim da moramo da krenemo iz početka...svi zajedno koji živimo u ovoj zemlji , pa čak i oni koji ne žive..Zašto su Englezi naj ljubazniji naraod...po svim anketama sveta...?to je tema koji ću otvoriti sad na forumu..

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Petak, 17. August 2007

Naravno, da znaš da čitaš. Moja je namjera bila da pomognem, ništa drugo.

Tačno je da beba ima svoje stavove (prohtjeve), ali šta ako beba, odnosno malo dijete, ima želju da se igra otrovom? Šta tada, treba li se taj stav tog djeteta poštovati? Šta ako dijete želi da se igra nožem, treba li taj stav poštovati i kod djeteta podržati? itd.

Naravno, da se slažem da treba uvijek da se borimo da društvo bude bolje, ali prije toga i sami moramo da definišemo šta je to dobro, a šta loše, zar ne?

Znači stvari prvo moramo da definišemo. Nije dobro da se dijete igra nožem i to treba spriječiti, i navesti razlog zbog kojeg to nije dobro i ma koliko to dijete željelo i tražilo ne treba popustiti. Nije dobro da se dijete igra otrovom i to treba spriječiti i navesti razlog zašto to nije dobro, i ne dozvoliti mu ma koliko to ono tražilo.

Isti ovaj princip važi i za odrasle. Treba definisati prvo šta je dobro, a šta loše, pa onda prema tome sve što je dobro pospješivati, a što je loše zabranjivati. I uvijek za te definicije dati objašnjenje zašto je nešto definisano kao dobro, a zašto je nešto definisano kao loše.

Dakle, mi se razlikujemo u definisanju dobrih i loših stvari. Tamo gdje se mimoilazimo treba da vodimo dijalog i da se trudimo da zajedno, iskreno i argumentovano dođemo do ispravnog zaključka.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

11

Petak, 17. August 2007

BRAVO JUNUS!!!
Hvala na razumevanju..
A što se tiče definicija, one postoje ali ljudi neće da ih koriste...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Petak, 17. August 2007

Hvala na ovom BRAVO. :))

Pa znači postoje definicije dobra i zla, ali ljudi svjesno neće da ih koriste?

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

13

Petak, 17. August 2007

DA..Junuse ...postoji..ali ljudi neće da ga koriste...
Šta je po tebi dobro..?!!!
I šta je dobar čovek...????

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

14

Petak, 17. August 2007

Junuze,ako dijete hoce da se igra nozem onda je ono mozda predodredjeno da bude MESAR,i treba postovati njegov talenat..
Ako hoce da se igra otrovom,mozda je dete buduci apotekar,ko zna..
Uvek treba postovati decu,a ako poginu u tom svom nestasluku onda im nije bilo sudjeno.. :))
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

15

Petak, 17. August 2007

ne..nije baš tako..
ako dete hoče da se igra nožem...ti mu objasni da ne može...
Ne može da ode da opjačka banku jer je to video u nekom filmu ili da postane supermen.
Deci se mora staviti do znanja šta mogu i šta smeju a što je opasno po njih!!!

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

16

Petak, 17. August 2007

Nemojte mi tako pricat kad nije tako..
Moje dijete se igralo sa paukom i postalo spajdrmen,al nema ovde uslova da se pokaze jer su vrlo niske zgrade..Videcete kad dodje u BG :P
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Rahila

Početnik

(10)

• »Rahila« je žensko

Datum registracije: 22.07.2007

• Poruku poslati

17

Petak, 17. August 2007

Citirano

Orginalno od Junus
Vaspitanje može biti dobro i loše. Pa je ona mislila kako društvo vaspitava djecu onako kako to roditelji ne vole. I kaže još, kamo sreće kada bi samo roditelji vaspitavali djecu, a ne i društvo, jer je današnje društvo iskvareno.

Hvala Junus....tačno to sam rekla...

Ana, nije ti čovek rekao da ne umeš da čitaš, već ti je rastumačio šta sam htela da kažem i odgovorio na tvoje pitanje...

(o)

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

18

Srijeda, 22. August 2007

Junus...hvala na pomoći..ali mi se ovde ne razumemo...Naše škole i naše društvo uopšte nema kulturu vaspitanja, a kamoli nešto drugo..Često posmatram kako se deca ponašaju i mogu ti reći da je to užasno!!Počev od govora gde nema trunke poštovanja, a da ne pričam šta sve rade...
Niko ne zna da ti kaže Dobro jutro, Hvala,Izvini, ali zato sve psovke znaju.I time se dice što je sramotno!
Kultura kao i vaspitanje dece potiče od roditelja i njihovog odnosa sa tom decom.. koliko ja znam kod vas je poštuje reč BABE..( tate).Njegova je zadnja, ali isto tako nije u svim vašim porodicama.
A Rahila ti nemoj da dozvoliš da ti decu vaspitava Tv i društvo..POTRUDI SE DA IH TI VASPITAVAŠ! (ako ih imaš).Prvo,NAŠOJ DECI NEDOSTAJU RODITELJI,njihova toplina jer su se većina njih okrenula za sticanjem materijalnih dobara...
I ko odredjuje da je vaspitanje dobri ili loše..?!
kako češ ti znati da ne grešiš u vaspitavanju..da li češ se obratiti nekom ko ima više iskustva o d tebe ili češ pitati prijatelje koji nisu dovoljno stručni...?

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Srijeda, 22. August 2007

U suštini vi govorite o istoj stvari, samo što ti ANNA nisi, lingvistički gledano, shvatila pravilno rečenicu koju je napisala Rahila.

Naime, riječ vaspitanje se može koristiti i kada se radi o lošem i dobrom vaspitanju.

Znači djeca se mogu vaspitati dobro, a također se mogu vaspitati loše.

Rahila je dakle kazala da djecu danas ne vaspitavaju samo roditelji, već i ulica. Misleći time, da roditelji dobro misle djeci, pa iz toga proizilazi da ih dobro vaspitavaju, a da ulica, tj. društvo zbog svoje današnje iskvarenosti negativno, odnosno loše vaspitava djecu.

Dakle, u oba slučaja je upotrijebljena riječ vaspitavanje, ali u jednom slučaju vezano za dobro vaspitanje, a u drugom slučaju za loše vaspitanje.

Ovo što ti spomenu roditelje i njihovu posvećenost djeci je usko vezano za današnje stanje u društvu i obrnute vrijednosti. Naime, humano bi bilo (a ovo se može dodati i u onoj temi o tome šta je humano), da muškarci i žene osnivaju porodice i da u tom braku se trude da rode što je više moguće djece i da im se posvete u odgajanju. Međutim, ovdje se miješaju današnji egoistični stavovi ljudi, pa oni ipak odlučuju da ili imaju malo djece ili nijedno iz raznih razloga, jer ne bi da se žrtvuju.

Ili čuvaju svoju karijeru ili čuvaju svoju liniju (ovo je slučaj kod žena) ili ne bi da jednostavno trpe ono što sa rađanjem djeteta dolazi.

Zbog toga je za mene prosto gadost od egoizma kada neko usvoji dijete, a u stanju je da ima svoje. Naravno, oni svoj egoizam kriju iza "humanih" razloga.
Oni koji ne mogu da imaju svoje djece (zbog fizičkih, tj. medicinskih razloga) u redu je da usvajaju djecu.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

20

Srijeda, 22. August 2007

Deca treba u današnje vreme više da se druže sa knjigom, a roditelji da ih usmeravaju da ono što pročitaju u knjigama primenjuju u praksi.

Video igrice su, barem ove današnje veliko zlo. Uče decu da gaze preko živih ljudi, da lupaju, pucaju na sve strane, kradu i td. i td.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Social bookmarks