Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

301

Četvrtak, 25. Septembar 2008

Idemo redom. Veoma vazna stvar.
Ovog vikenda se igra najveci gradski derbi na svetu.

INTER-MILAN

Kako moj Inter pobedjuje pravo. Poceli su ko Milan. I kad nisu bas dobri pobedjuju. E tako se osvaja Calcio i Liga Sampiona.

NEka mi neko kaze, posto nisam gledo, ko je to cudo od deteta u Juventusu.Drugovi mi rekose bolji od Del Piera.

Real sedam komada.
.
.
.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

302

Četvrtak, 25. Septembar 2008

Sledeceg vikenada osim La Madonine igra se i Mersesajdski derbi Everton - Liverpul. Bice dobar ovaj vikend.
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

303

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

[SIZE=4]Milan - Inter 1-0 [/SIZE]

Gol odluke dao je Ronaldinjo,asistencija Kake' (o) (o) (o)

Nesto ne vidoh igraca po imenu Kvarezma,kojeg je Inter platio 40 miliona evra... :(

Ono hajvana Stankovica je trebao da dobije crveni nakon starta nad Kakom koji ga je okrenu,njega i jos jedno igraca ko budale... (o) (o) (o)

Milan se sa 3 uzastopne pobede vratio u vrh tabele,bice to strasna ekipa kad se vrate Nesta i Senderos u srediini odbrane,uz Jankulovskog i zambrou p strani,Gatuzo,Kaka,Ronaldinjo i Sedorf u sredini a u napadu Pato i Borijelo... a na klupi odlicni i iskusni igraci popt Sevcenka i Pippa Inzagija,Maldinija,Kalazea,Pirla i odlicnih Flaminija i Bonere...

Inace,Seria A je jaca nego ikad,tu ssu svi klubovi koji nesto znace ili su znacili u istoriji Italije

Napoli,Djenova,Bolonja odlicni,Lazio takodje,Katanija sa Zengom na celu pravo iznenadjenje,velika cetvorka ce gubiti dosta bodova,to su pokazala i prethodna kola kada je Djenova pobedila Romu i Milan,Sampdorija igrala nereseno sa Interom i Juveom,Katanija odnela bod iz Torina...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

304

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

Ne sećam se kad je (ako je uopšte ikad) Ronaldinjo dao gol glavom, ali ovaj večeras je bio prelijep naročito zbog akcije koja mu je prethodila, ali Kaka je bio u ofsajdu kad mu je upućena lopta. To se na snimku jasno videlo. Mada to ne umanjuje lepotu gola kao ni pobedu Milana koja je bila zaslužena po svemu viđenom jer osim šuta Ibra u prvom poluvremenu Inter nije imao nijednu šansu. Della Madonnina opravdao ulogu najvećeg gradskog derbija u Evropi.

Mersisajd derbi završen reklo bi se rutinskom pobedom Liverpula.

Derbi Barselone možda neralno pripao istoimenom timu, ali je ono bio ko suza čist penal.

Mislim das u gradski derbiji jedna od lepših stvari u fudbalu.

Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

305

Srijeda, 08. Oktobar 2008

Proslo kolo u Kalcu je potvrdilo moje reci u nekom od prethodnih postova,ovo ce biti jedno od najzanimljivijih prvenstava,Liga Kalco nikad nije bila jaca !

Gledao sam mec Djenova-Napoli i Sijena-Roma i zaista bio odusevljen,pogotovo mecom Djenova-Napoli 3:2

Pregrst dobrih poteza,igrac Lapazzi iz Napolija je novi Maradona,decko je maher sa loptom,izborio je 2 crvena kartona igraca Djenove zbog faulova nad njim,a dribla auuu (o) (o)

Favoriti na papiru gube dosta bodova,Juve je kuci izgunio od Palerma 1:2,Sijena dobila Romu 1:0 uz 2 crvena igracima Rome,Milan samo 0:0 sa Kaljarijem,Djenova kuci nepobediva cak i sa 2 igraca manje...

AC Milan kao i obicno gubi bodove protiv tzv autsajdera,dok ce sigurno u medjusobnim duelima sa Juveom,Interom,Romom i Violom biti bolji...ako ne osvoje titulu to ce ih i kostati iste... o|

edit : Barsa iscijepala Atletiko sa 6:1,Real-Espanjol 2:2
U Premijer Ligi,Mancester i Celzi rutinski do novih pobeda,Liverpool velikim preokretom od 2:0 do 2:3 protiv Siti-ja...
U Nemackoj Bayern posrce...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

306

Nedjelja, 19. Oktobar 2008

Sinoc je bio gradski derbi Madrida,izuzetna utakmica,Real je pobedio Atletiko sa 1:2 i to golovima u prvom i 96-om minutu u nadoknadi vremena!
2 crvena kartona i ponisteni golovi su obelezili ovaj mec.

U Premijer-u velika cetvorka pobedjuje s tim sto to Celzi i Mancester rade mnogo lakse nego Liverpool i Arsenal

Bayern se iscupao golom u 87-om minutu na gostovanju u Karlsrue-u 0:1 golom Klose-a

A u Kalcu sve prsti!
Napoli-Juventus 2:1

Juve u krizi a Napoli odlican,iako su primili gol prvi brzo su preokrenuli golovima Himsheka i odlicnog Argentinca(kome sad ne mogu da se setim imena :D )

Fiorentina-Redjina laganih 3:0 pred gostovanje Viole Bayernu u LS
2 gola za 10 minuta postogao je preporodjeni Djilardino koji je sa ova dva gola mislim vodeci strelac Serie A

Danas u 15h ostale utakimce,izmedju ostalih i
Milan-Sampdoria
a veceras
Roma-Inter u 20h30min

Mislim da ce Inter i Milan imati velikih problema u ovom kolu da dodju do pobede,zbog toga sto su ima najbolji igraci(brazilci i argentinci)promenili 2 vremenske zone u 7 dana igrajuci za repku po Juznoj Americi i putujuci nekoliko hiljada km...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

307

Nedjelja, 19. Oktobar 2008

Milan -Sampdorija 3:0 (o) (o)
Rutinska pobeda uz 2 gola Ronaldinja i jednog Pippa Inzaghija

Roma-Inter 0-4
Inter je oduvao Romu i izbio na celo tabele sa 2 boda vise od pratilaca dok je Roma ostala u donem delu tabele,pri dnu.Roma je imala sansi za pocasni gol ali su je golovi Ibrahimovica na samim pocecima poluvremena sasekli.

Rezultati 7. kola:

Milan – Sampdorija 3:0
(Ronaldinjo 55 pen, 66, Inzagi 90)

Bolonja – Lacio 3:1
(Volpi 5, Di Vajo 12, 26 – Roki 51)

Katanija – Palermo 2:0
(Martinez 69, Maskara 87)

Kjevo – Atalanta 1:1
(Mantovani 45 – Pinto 62)

Đenova – Sijena 1:0
(Biava 20)

Leće – Udineze 2:2
(Tiriboki 23, Domici 53 ag – Sančez 58, D’Agostino 71)

Torino – Kaljari 0:1
(Akvafreska 86)

Roma – Inter 0:4
(Ibrahimović 5, 47, Stanković 54, Obina 56)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

308

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2008

Inter pregazi Romu. Obina postize strasan gol. Stankovic jos jaci. Ibrahimovicev sam video drugi prelep gol, sa dobrom akcijom. Utakmicu sam gledo u teatru , i prvi go nisam video.

Dolazilo je do erupcije odusevljenja.

Sada ce da bude strasno zanimljiva trka Milana i Intera za prestiz u Kalcu.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

309

Subota, 25. Oktobar 2008

Juventusu torinski derbi

Sijena - Katanija 1:1 (0:0)
Kalajo 75' - Maskara 80'(pen)

Juventus - Torino 1:0 (0:0)
Amauri 48'

Gradski derbi u Torinu pripao je ekipi Juventusa, a jedini gol na 133. duelu dve ekipe postigao je Amauri. I pored odličnog prvog poluvremena "stara dama" nije uspela da postigne pogodak, ali je već u trećem minutu nastavka uspela da dođe do pobede.

Sijena je stvorila mnoštvo šansi u duelu sa Katanijom, ali su Sicilijanci ti koji mogu da budu zadovoljni bodom.

Nedelja, 26. oktobar:
15:00h Atalanta - Milan
15:00h Kaljari - Kjevo
15:00h Inter - Đenova
15:00h Lacio - Napoli
15:00h Ređina - Leće
15:00h Sampdorija - Bolonja
15:00h Udineze - Roma 20:30h Palermo - Fiorentina

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

310

Ponedjeljak, 27. Oktobar 2008

Odlican vikend za nama,
u Premijer-u Celzi-Liverpool 0:1
Everton-Man Utd 1:1

U Primeri Basrsa sa petardom ispratila goste,Viljareal-Atletiko M 4:4,fantasticna utakmica Real-Etletik Bilbao 3:2...
U Kalcu zanimljivije nego ikad...Milan jedva protiv Atalante 0:1,Napoli pobedio Lazio u Rimu,Inter samo 0:0 protiv Djenove i to sa igracem manje, Udineze nastavio agoniju Rome pobedivsi je sa 3:1 i gurnuvsi je u donji deo tabele,daleko od vrha...

U sredu vanredno kolo...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

311

Utorak, 28. Oktobar 2008

A kto je taj, a što je taj, da prostiš – Hoffenheim?

ČUDO IZ SEOCETA NA PUTU DA POKORI BUNDESLIGU

Hoffenheim je pravi hit ove sezone u fudbalskoj Evropi. Klub iz sela sa oko 3000 stanovnika, predvođen našim Vedadom Ibiševićem i Sejadom Salihovićem, zadivio je svojim igrama sve zaljubljenike u „najvažniju sporednu stvar na svijetu“...Kada navijači Hoffenheima dolaze na utakmicu, na sebi imaju majice sa natpisom „Cijelo selo je ovdje“. I ne pretjeruju, počinje tekst o fudbalskom čudu iz njemačkog sela novinar Associated Pressa. Hoffenheim ima oko 3.300 stanovnika, ali bez obzira na to klub privuče više od 25.000 gledalaca na susrete koje igra kao domaćin. U trenutku kada su završili izgradnju novog stadiona u januaru ove godine, kapacitet mu je bio gotovo deset puta veći nego kompletna populacija sela. "vlada prava euforija. Čak mislim da je kapacitet novog stadiona premali koliko interesovanje vlada za naše utakmice.", kazao je pomoćni trener Hoffenheima Tomislav Marić. Euforija je, međutim, potpuno opravdana. Hoffenheim se nalazi na čelu njemačke Bundeslige, a u posljednjem kolu su na svom stadionu sa 3:0 deklasirali veliki Hamburg. Trener Ralf Rangnick upozorava konstantno svoje igrače kako ne smiju „poletiti“ i početi vjerovati kako su u centru (fudbalskog) svijeta."Savjetujem ih da uopšte ne gledaju na tabelu.", kaže Rangnick. Napredak Hoffenheima jedan je od najznakovitijih u istoriji evropskog fudbala. Igrači ovog kluba iz seoceta u Njemačkoj došli su na čelo Bundeslige direktno iz amaterske lige. Iz treće njemačke lige, stigli su u elitno takmičenje a da nisu proveli više od jedne sezone u nižim ligama. Ekspresan uspjeh!
Velika većina zasluga za uspjeh Hoffenheima pripada predsjedniku i većinskom vlasniku kluba Dietmaru Hoppu. On je jedan od najbogatijih Nijemaca i suosnivač je velike kompanije za proizvodnju kompjuterskog softwarea. Hoppova je zasluga dovođenje trenera Rangnicka u klub. Rangnick je iskusan trener, koji je u Ligi prvaka vodio Schalke, a obojica imaju isti pristup fudbalu: Vole napadačku igru, a Hoffenheim također ima prilično razvijenu mrežu skautiranja. Tokom treninga ove sedmice, Rangnick je gotovo sat vremena svoje igrače uvježbavao dodavanje „iz prve“. Lopta ide od noge do noge, igra se brzo prenosi na protivnikovu polovinu – to je stil igre Hoffenheima, a koliko je učinkovit treba pitati (skupe) fudbalere Hamburga koji su se u Hoffenheimu proveli „ko' bosi po trnju“. Novinar Associted Pressa, kao i većina fudbalskih stručnjaka, oduševljen je igrom reprezentativaca Bosne i Hercegovine - Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića.
Napadači Hoffenheima, do početka ove sezone praktično nepoznati, danas su strah i trepet svih golmana Bundeslige, a ukoliko ovako nastave, bojaće ih se svaki golman u Evropi. Vedad Ibišević proveo je prošlu sezonu više na klupi nego u igri, ali je zato sve naplatio ove sezone. Kada neko postigne deset golova u devet utakmica u jednoj od najjačih evropskih liga, on se mora smatrati super-zvijezdom. Ibišević to i jeste! Vodeći strijelac Bundeslige, čiji roditelji žive u St. Louisu i koji je igrao za univerzitetsku momčad St. Louisa, dolazi iz Bosne i Herecgovine i igra za reprezentaciju te zemlje. Lakoća sa kojom Ibišević postiže golove plijeni pažnju, a treba imati u vidu da on iza sebe u sredini terena nema Riberya, Podolskog, Diega i ostale vrhunske asistente Bundeslige. Ibišević zato ima zemljaka Sejada Salihovića, s kojim se odlično slaže na terenu. Njih dvojica, zajedno sa Dembom Ba, Senegalcem rođenim u Francuskoj, motorna su snaga Hoffenheima.Trener Rangnick ima pomalo neobične metode treninga. Tako je svoje igrače u petak umjesto na teren odveo na – kuglanje!? "U kuglani mi se ne mogu povrijediti." šali se Rangnick: "Sreća je što nemamo pritiska od dobrih rezultata, ali imamo mnogo ambicija. Ipak, mi nismo na istoj razini sa drugim vrhunskim momčadima Bundeslige.", dodao je trener Hoffenheima.

Iako mnogi analitičari, uključujući trenera minhenskog Bayerna Jurgena Klinsmanna, Hoffenheim vide kao jednog od konkureneta za naslov, predsjednik Hopp je realniji."Klubovi poput Bayerna imaju mnogo veća primanja. Imaju deset puta veće sponzorske ugovore. Navijački klub Bayerna broji 140.000 članova, a naš 2000. Ukoliko se veći i bogatiji klubovi dadnu u utrku za našim igračima, vjerovatno ih nećemo moći zadržati u klubu.", kazao je Hopp. Iako je Hoffeheim krenuo odlično u sezonu, to ga i dalje ne čini favoritom Bundeslige. Ipak, čuda su uvijek moguća. Uostalom, ekipa Kaiserslauterna je, predvođena sa klupe Ottom Rehhagelom, 1998. godine osvojila prvenstvo u prvoj sezoni nakon povratka iz druge lige. Zašto to ne bi mogao ponoviti u Hoffenheim?

Na vatru odgovori vatrom !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

312

Subota, 22. Novembar 2008

U Bundes-u,Hofenhajm i dalje cuda cini,golovima Ibisevica pobedio na gostovanju 1:3,bayern i leverkuzen ga prate...

U premier ligi,velika cetvorka nije pobedila,Celzi,Liverpool i Mancester su remizirali dok ke Arsenal ubedljivo izgubio od Sity-ja 3:0

U kalcu,dva derbija
Fiorentina-Udineze 4:2 a u velikom derbiju
Inter-Juventus 1:0,inter bolji,Juve istrosen,nije mogao vise u ovom trenutku,Ibrahimovic sebican ko i uvek...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

313

Srijeda, 04. Februar 2009

Citirano

Orginalno od Tashke

Nesto ne vidoh igraca po imenu Kvarezma,kojeg je Inter platio 40 miliona evra... :(

Moram sam sebe da citiram,dakle Kvarezma,koga je Inter pre samo 3 meseca platio 40 Miliona Evra i doveo ga kao glavno pojacanje,je pozajmljen Celziju...neznam dal postoji gluplji vlasnik kluba...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

314

Nedjelja, 15. Februar 2009

@Taki, kako je?

Internazionale 2-1 Milan

Ibrakadabra covek se nije ni oznojio veceras, ali je dodao takav pas (svojstveno za mega zvezde ) Stankovicu, koji je pocepao mrezu Abijatiju.

A sto se tice Milanovih zvezda, moram pohvalit C.Sidorfa i A.Patoa............ostalo je bilo izgubljeno na terenu........D.Bekam je posebna prica !

P.S

Ne mrzim Milan, ali vise volim Inter ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

315

Ponedjeljak, 16. Februar 2009

Udavice me drugovi pricom o igranj rukom, da se razumemo, svi smo videli da je bilo igranja rukom. Ali ih je Inter u svakom slucaju razbio. A podseticu vas na prvu utakmicu da je gol postignut iz ofsajda. Nije Ronaldinjo bio , nego mislim Zambrota, ili ko je vec centrirao.

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

316

Subota, 16. Maj 2009

Džeko je prosto nezaustavljiv , drugi na listi strelaca sa 25 golova odmah posle suigrača iz Wolfsburga Grafite 26, Nadamo se da će još ovo malo do kraja sezone i biti najbolji strelac Bundeslige.

http://sport.msn.de/news/fussball/bundesliga/torjaeger/

http://www.24sata.info/sport/fudbal/7000…Wolfsburga.html
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

317

Subota, 16. Maj 2009

Mnacester je treci put uzastopno sampion Engleske,najjace lige u Evropi i najposecenije.
Ovo je Mancesteru 18-ta titula i izjednacio se sa Liverpool-om koji je takodje osvojio 18
Ovo je veliko Ser Aleksu Fergusonu 11-ta titula sa Mancesterom... (o) (o)
U Kalcu je Inter ponovo sampion,mada,i prosle godine su bili sampioni,a ove godine su morali(ili ne)da potrose jos 100 miliona evra da bi to i ostali,jedan trofej za tolike pare... ?(

Ove sezone u Bundesligi se pise istorija!
Nikad zanimljivija,a glavne uloge su podeljene Bosanskim reprezentativcima na privremenom radu u Nemackoj. (o) (o) (o)
Ibisevica 18 golva na polusezoni(povreda ga sprecila da dalje zabija golove,ali bice Vedo opet onaj stari),Misimovic i Salihovic kreatori i glavni asistenti svojih timova,a sta reci za Edina Dzeka koji nemilosrdno trese mreze i posle ovog kola je na koti 25!
a njegov kompanjon u napadu Grafite je dao 26 golova sto ukupno znaci da su zajedno dali 51 gol,samo 2 manje od Gerd Milera i Uli Henesa koji ssu zajedno dali 53 gola.
U poslednjem kolu ce Dzeko i Grafite imati priliku da donesu Volfsburgu istorijsku titulu i da obore ovaj rekord.
Bundesliga nikad uzbudljivija,nikad bolja,nikad posecenija,nikad vise golova.
Cak 4 tima se bore za titulu kolo pre kraja,vukovi drze sve u svojim rukama...

U Primeri Barsa je novi sampion i tako je kompletirala kup i prvenstvo a za nedelju dana imace priliku da osvoji i pehar Lige Sampiona i napravi het-trik sto se trofeja tice...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

318

Nedjelja, 17. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Tashke

U Kalcu je Inter ponovo sampion,mada,i prosle godine su bili sampioni,a ove godine su morali(ili ne)da potrose jos 100 miliona evra da bi to i ostali,jedan trofej za tolike pare... ?(

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Bice bolje za Milan sledece godine :)

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

319

Subota, 23. Maj 2009

Šta da kažemo, Džeko i samo Džeko.
Čovek, fudbalski genije, jes da nema "umetničko ime", al je majstor i vredi desetine miliona.

http://sport.msn.de/news/fussball/bundes…ieltag/tabelle/

http://www.24sata.info/sport/fudbal/7513…k-Njemacke.html

i to sa dvije zastave. Bravo
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

320

Nedjelja, 10. Januar 2010

U derbiju Italije,duelu dva najbolja i najtrofejnija tima

Juventus-AC Milan 0-3 (o) (o) (o)

Strelci nesta i Ronaldinjo x2

Na tabeli su se vec izdvojili Inter i Milan s tim sto Milan ima utakmicu manje.

Ove godine u svim ligama je uzbudljivo i neizvesno,u Primeri trka izmedju Barse i Reala se nastavlja,ta trka kod engleza je izmedju Celzija i Mancestera,moguce da se i Arsenal ukljuci,u nemackoj 5-6 ekipa ima jednake sanse za titulu...

Social bookmarks