Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko
  • »kiki« je autor ove teme

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 10. Mart 2004

Kampovanje

Interesuje me ima li ovde ljudi koji vole da kampuju?

Ja sam od oca nasledila ljubav prema prirodi i kampovanju. Godinama smo leto provodili na jezeru i rekama i mislim da je to fantastican period mog zivota. (o) (o) (o)
Pazi koju igru igras.

2

Srijeda, 10. Mart 2004

@ kiki : Bravo! (o) Ja takodje volim prirodu i kampovanje, samo se pomalo namucim dok zaspem nocu vani :O.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 11. Mart 2004

i ja volim kampovati i cesto sam sam babom isao na kampovanje.mada sad bih radije sa drustvom na kampovanje.naravno moze i bapko da dodje u obzir :]
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 11. Mart 2004

i ja

Ja nisam kampov'o da sad, mada me to oduvek privlacilo.Voleo bih da kampujem sa drustvom.
A sto se tice mesta, to bi najverovatnije bilo more.
Voleo bih na more da kampujem, u nekoj morskoj uvali gde nema puno ljudi.Gde uopste nema ljudi.Samo ja sa drustvom...
Mnogo je jako sa drustvom uvece ono oko vatre.Ne spavas celu noc...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Orginalno od ernad Voleo bih na more da kampujem, u nekoj morskoj uvali gde nema puno ljudi.Gde uopste nema ljudi.Samo ja sa drustvom...
Mnogo je jako sa drustvom uvece ono oko vatre.Ne spavas celu noc...

Znam da je fantazija tako fina, ali u nekim slucajevima je bolje da ostane samo fantazija, jer u realnosti nebi bilo najbolje biti sasvim sam sa drustvom na nekom mestu, gde nema ljudi. Po nekoliko dana biste odmah pokupili stvari i nazad. 8o

P.S- Sigurno nebi spavao, ali od straha! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 11. Mart 2004

Dinna_
ti to iz nekog iskustva il' sta je u pitanju?
Jes da sam prvu noc gledo "Kad jaganjci utihnu"...
al nesto bas ne verujem da postoje kanibali... :(

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Orginalno od ernad
Dinna_
ti to iz nekog iskustva il' sta je u pitanju?

Ja to samo kazem za tvoje dobro. Ako se iskustvom smatra citanje raznih knjiga, gledanje filmova onda ovo kazem iz iskustva...

Ako ne!
... onda ovo shvati kao moje misljenje!

U svakom slucaju ako budes hteo da kampujes na bilo kakvom mestu zelim ti prijatan boravak! ;)

8

Četvrtak, 11. Mart 2004

:))

Citirano

Orginalno od ernad

al nesto bas ne verujem da postoje kanibali... :(

Ne postoji mozda Kanibal Lector (onaj iz filma) al veruj mi da ljudozdera zivih i dan danas ima... Nisu to bica iz bajki pa da verujes postoje li ili ne postoje.. to su ljudi iz dzungli kojima je to deo kulture (ili prezivljavanja) i do kojih jos civilizacija nije doprla. Ali ima i takve 'kulturne' civilizacije medju kojom u gradovima se rade i mnogo gore stvari od kanibalizma. Jedna heavy metal grupa je sad odlucila da pojede (clanovi grupe ne grupa :) coveka na koncertu posto im je policija zabranila da javno organizuju samoubistvo nekog dobrovoljca... Kinezi jedu majmune.. i pacove.. A u nekim zemljama (gadno mi i da kazem) i bebe jedu... Ruzno je sve to da se prica.. i zvuci kao da neko prica bapske price, al je sve istinito i sve se desava u ovom nasem jadnom svijetu..

A ne mora da te bude strah od ljudozdera.. ima i zivotinja opasnih u uvalam dje nikog nema... A i najmanji sumovi postaju opasni uvece.. kad se (drugu trecu noc kad su svi umorni) krene na spavanja.. kad svaki sum postane preglasan.. kad masta pocne da radi....

Mada meni sve to ipak smijesno i zvuci samo kao dobar motiv (al vec izrabljen) za film... Neki od onih klasicnih teen trilera.. 'znam sta ste radili proslog leta' :)... i posle 'jos uvek znam... '.. sad bi trebali.. 'nisam zaboravio sta ste radili.. ' itd... A znas ono u filmovima: vi taman pricate o takvim situacijama i filmovima, kad ono vam se bas takvo nesto desi :)) :))

Bio ja na ostrvu gde nikog nema (il jedva da kog ima)... i tako pricao sestri.. ona premrla od straha, al smo se na kraju zivi i zdravi vratili :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

9

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken

A znas ono u filmovima: vi taman pricate o takvim situacijama i filmovima, kad ono vam se bas takvo nesto desi :)) :))

Citirano

Bio ja na ostrvu gde nikog nema (il jedva da kog ima)... i tako pricao sestri.. ona premrla od straha, al smo se na kraju zivi i zdravi vratili :)

Fino, jasno ( i kratko ) razjasni ti sta je realnost, a sta film. 8)

Znaci ja mogu mirno da spavam, da ne teram muhe, da ne brojim skakavce, ne cekam spremna sa drvetom u rukama strasnu zivotinju koja, ne daj boze moze pokusati, da me iznenadi ... :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

10

Četvrtak, 11. Mart 2004

EEeeeeeeeeeee.. a znas onaj film 'blair withc project'.. njemu rekose da je istinit.. tj da je montiran sa materijala kampera (mada im ja ne verujem).. Al one woodo vradzbine, i fazoni jesu gluposti al postoje.. Vi dole ste manje vise daleko od toga, al azija, a jos vise afrika su jos srodni sa tim stvarima.. njima je to bliska proslost koja jos nije iskorenjena.. a znas kako je kad je neko nafuran na nesto.. brrr.. A za zivotinje.,. nikad se ne zna. Eto prije neki dan citah da su organizovali hajku na vukove u Herceg Novom jer su im vukovi u poslednje dvije nedelje dosta ovaca pojeli... Il ce ih bobit il ce ih oterat, a oni ce na neko drugo mesto.. negde gde nema ljudi :)... (a ljudi tu dodju sami da odmaraju :) ).

Znas kako.. sve dok postoje (realne) sanse da se nesto lose desi ja za te riskatne opcije nisam... Nije ono da sam konzervativan il nesto, al eto tako kazem..

Prosle god sam bio sa drustvom na jednom ostrvu (drugom jednom) gde je bilo bas malo ljudi... tu ni struje nema... Mi otisli kajacima sa ostrva na jedno jos manje ostrvo.. I uhvatilo nas nevreme kad smo se trebali vracat... E zamisli da se nevreme nije smirilo kako bi bilo prespavat na tom ostrvu gde se nalazi samo jedan luxuzni hotel sa svojim resortom (gde nema spomena da smo mogli ostat) i resto dzungle koja bi nam bila jedina opcija... I ona kucica u kojoj smo spavali nam je super bila.. al dzungla.. brr.. na ostrvu.. A da vidis kako ptice cudno zvuce ovamo.. nisu one nase :).. I srecom nas nevreme nije uhvatilo na pola puta.. a mi u kajacima.. ponoci... Na sred mora... E od toga je mene strah.. priznajem... Veslas.. noge slobodne.. Noc.. ne znas sta je ispod tebe... A jos nedaj Boze nevreme.. Bez nevremena ponoci je da te strah uhvati (ko sto me jeste), a nevreme je realna opasnost... al se bilo stisalo.. Al smo ipak morali ponoci nazad. I zamisli situacije... Prvo fora svi pricaju viceve i zorom se smiju... al kad se skonta da nikom nije smijesno.. niko da zucne... Stigli nazad u sobu i odmah na spavanje.. al niko spavao nije. I vise kajacima nigde isli nismo.. Al opet smo zivi i zdravi sve prosli :)

Smesna situacija: dok smo se vracali jedan je stalno kukumakao sto nema cigare... a u stvari to je bio strah :D ..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 11. Mart 2004

E vala sahi zanimljivo!

U kakvom stanju samo moze strah da dovede coveka.

Kao deca smo isli na razne izlete u sumama (u Evropi:) ) bili smo prijatno iznenadjeni sa lepotom prirode. Ponijeli smo jelo, pice sa namerom da cemo se do vecera vratiti, ali smo zalutali tako da taj strah nikada zaboraviti necu. Oko tebe samo suma, nigde zivog bica.. idi pravo uz nadu da ces negde nekog sresti. Ovaj put smo mi imali srecu, sreli smo jednog starca koji nam je pokazao put koji vodi kuci posle nekolilko sati smo vec bili kuci... Ali vise nikada nismo isli na takve izlete bez roditelja.

Iako je to samo obicna suma (ne azijska ili africka) ima dosta stvari od kojih se boji svaki covek. Recimo razne zivotinje, cudne biljke (sta ako smo gladni pa ih pojedemo), nedostatak hrane...

Iz toga ja zakljucih da volim vise gledati filmove nego organizovati ovakve izlete!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 11. Mart 2004

Hehe, vidim ima interesantnih dozivljaja, a i puno filmskog uticaja. :D

Mislim da skoro svi nasi strahovi proizilaze iz neznanja. Kada bismo se dobro informisali o prirodi, o zivotinjama i biljkama, verujem da bi vecina nasih strepnji nestala.

Ja rekoh da sam od malena isla sa roditeljima na kampovanje, al` ne rekoh da je moj otac dobar poznavaoc prirode i zakona koji vladaju u njoj. Mislim da je to itekako vazno za boravak na otvorenom, daleko od kuca i "civilizacije".
Naravno, kad pricam o kampovanju, ne podrazumevam osamljivanje u nekoj tamo africkoj il` azijskoj prasumi, ali samo zato sto je nama to nepoznato, strano, pa stoga i opasno (postoje i realne opasnosti ali ne bih o tome).

Onaj ko je provodi noci uz vatru pokraj reke ili jezera zna o cemu ja pricam.
Ernad pomenu kampovanje na moru- meni se to bas i nije dopalo, na moru je mnogo toplo i nekako mi to ubija draz.
;)
Pazi koju igru igras.

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 11. Mart 2004

ne da se meni ,ko uvijek !!!!!

Tema nije poceta sa tom namjerom,ali je vi polako pceste pretvarat u HOROR -temu,neka te tih drhtavih pricica!

Zadnji put sam boi na kampovanju,u Turskoj, na moru,blizu Bugarske granice '90-te godine.Plaza nekako divlja ,bolje reci prirodna ( nije prenatrpana onim novocivilizacijskim opterecenostima).Na jednoj uzvisini,postoje dva hotela,gdje imas standardne uslove,u jednom,a u drugom luxus.

Ispod,...na obali,od jednog krsa,pocinje plaza na desnoj strani,i nekih 10-tak km,...i dalje nijesam trcao obalom, ne znam jos koliko!Na toj duzini,skoro cijela plaza,kad ulazis u more,nekih 50-tak m je dubina ono do grla, a negdje i dalje.Tek nakon,pocinje veca dubina,(zgodno za one koji nijesu neki jaki plivaci ).Pijesak sitni,i prilicno je bilo cisto ![Mada se desilo jednog dana se je tu obrelo krdo krava,koje je posjetilo plazu :D ]

Posebno mi se je svidjelo,to,sto,ko je god htio nekakav mir sa svojom porodicom,...on nadje sebi mjesto tamo dalje od guzve na plazi,i ako bilo ko naidje,primijeti da je tu porodica sa tim ciljem,i odmah pozuruje,da joj isti i ne uskracuje !

Satore smo razapeli i postavili ,nekih 150 m,od same obale ,u HRASTOVOJ SUMI,i bilo je nekih pet-sest satora,sve poznatih,a nekih 50-tak satora,ostalog naroda. mjestani su bili vrlo ljubazni,i po neki su nudili svoje kuce za iznajmiti ( vrlo jeftino i povoljno),ali nikom nije padalo, nesto tako ,na pamet.Nocu smo uz pjesmu,def, gitare,...dlanove svoje,....AKSAMLUCILI,uz vatru i oko nje.Cinilo mi se da je i sama vatra,sa nama uzivala i da joj je bilo lijepo sa nama...i tako to ( kao lijep san )

Namirnice,povrce,voce,meso,...sve se je frisko i vrlo jeftino dobavljalo u selu,a na obliznjoj rijeci smo kad-kad isli i u ribolov !Puno smo upoznali '' STARIH MUHADZIRA '' ,koji su jos bir-vaktile odselili od nasih krajeva.Bilo je tu nezaboravnih druzenja,poznanstava,i puno cega ,svega i svacega.Uz zabavu,vrlo su rado dolazili i mjestani,i ostali koji su nase druzenje uzimali ,kao nesto posebno.Posebno je bilo smijeha,kad bih ja pricao neki vic,...ali sam po njihovoj zelji,obavezno morao to pricati '' NA MOJEM TURSKOM JEZIKU '' ,a onda bi se ono valjali od smijeha,i obveseljavali,prepricavajuci te iste viceve po sijelima !Mozda su se vise smijali '' mojem tuskom jeziku '' ,nego i samom vicu . :rolleyes: :D

Nakon toga,nezaboravnog kampovanja,13-tak godina , ponovo sam bio,tamo,ali je sve nekako drugacije.Sad je moj daidza napravio tamo kucu,pa i taj aksamluk ,nije nikako ko onaj pred satorom oko vatre.Ni ona lijepo spremljena hrana,nekako nije ukusna ko ona sto je bila !Moguce,..da je to sve tako,zato sto nije opet ,ona stara '' LONDZA '' u svom sastavu.Zato sto to sad,nije kampovanje,u prirodi,vec stanovanje u naselju !

PS.
Ako je drustvo prijatno i iskreno,kampovanje je nesto posebno,...nezaboravno i neopisivo !!!

M.S. ...... meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 11. Mart 2004

e vala i meni se svidja ova tema, al ovi je pokvarise sa ovima strahovima, nek te ljudi sta vam je.
kakav vas strah spopo, to je bas tuzno, jer video sam ljudi koji nigde nisu u zivotu mrdnuli bas zbog tog straha i predrasuda. Eve i finger pretera, nemo te u kinu oni jedu majmune, ne mo te ic u Japan oni jedu malu decu, a o onima Afrikancima iz dzungle da i ne pricam oni jedu sve sto stignu, he he he
no heljenejse
ja sam bas sa kikinim babom (nije rahmetli Emin Kikin babo, no Husno, kikijin babo) iso na kampovanje i to mi se bas svidjalo, tako da sam nastavio pa sam i ovde par puta bio i to bas na more i nesto sto lici na onu uvalu al imalo je ljudi
secam se pre dve godine nasli smo jedna kampig koji je bio na jednoj litici usecen i vidi samo okean, to je bilo nesto fantasticno, uvece cujes tu snagu koja udara u stenu uf eve cio se najezi, pa kad mi neko kaze da se to moze zamenit sa nekim hotelom sa neznam kolko zvezdica, ma idi
he he
malo za promenu

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 11. Mart 2004

horor

Posto tema glasi -kampovanje-a svi ste pocev od mene,pricali neke horor dozivljaje i pricice,ja odlucih da nastavim ali u nekom pozitivnom smeru.

:] :]

Zapravo, ja sam cesto puta kampovao sa roditeljima, bratom,svim midzovima, tetkama, halama, i da ne nabrajam sa celokupom rodbinom provodili godisnje po jedan dan, vise kao izlet, zajedno.
To bi najcesce bio 1.maj.Nekoliko godina to je bila tradicija.Tu bi ovi stariji pekli mesa na zaru, zene bi spremale pogacu ispod saca i gulile bi paprike, a mi deca bi se sigrali...
Lepo nam je bilo...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

16

Petak, 12. Mart 2004

Hehe kampovanje.Znam ranije,sa izvidjacima na more...po tri nedelje pod sator :))
Jos da nije bilo onih komaraca ;(

Ja sam do pre dve godine isao prilicno cesto,po dva tri dana,ili ipak bar jednu noc.Sve se to promenilo...
anyway...dosao sam na ideju 8)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 14. Mart 2004

Citirano

Orginalno od šišmiš
Hehe kampovanje.Znam ranije,sa izvidjacima na more...po tri nedelje pod sator :))
Jos da nije bilo onih komaraca ;(

Ja sam do pre dve godine isao prilicno cesto,po dva tri dana,ili ipak bar jednu noc.Sve se to promenilo...
anyway...dosao sam na ideju 8)

Bas me zanima kakva je to ideja?
Upravo sam pomislila da je nemoguce da medju forumasima nema nekadasnjih izvidjaca i sismis se javi. :]
Moram priznati da ni ja poslednjih godina nisam kampovala i da mi to strasno nedostaje. :(

Cesto smo brat i ja razgovarali da li je lepse jutro ili noc u prirodi (za ove iz horora sigurno noc :D )... nismo mogli da odlucimo. Jutro je prelepo, ustanes malo ranije i cujes cvrkut pticica, sve oko tebe mirno, ostali jos spavaju, imas osecaj da je sve samo tvoje. Jezero polako isparava, maglica nad vodom, setas oko satora i spotices se o ostatke neodgorelog drveca od sinocnje vatre. Jos jedan predivan dan je pred tobom. Ispijas svoj omiljeni caj i uzivas u tisini.
Onda sledi malo uzbudjenja, ljudi se bude, sledi onaj losi deo, naime, ja kao zensko, uvek sam imala zadatak da raspremam sator i perem sudje i to mi je tesko padalo. :)
KUpanje, igranje, tenis, monopol, karte...
Dan polako odmice, sledi odlazak po drva i pripreme za predstojecu zurku pod zvezdanim nebom...
Pazi koju igru igras.

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 14. Mart 2004

Voleo bih nekad da budem na nekoj zurci pod vedrim nebom.Samo ja i drustvo...
Ali bez prisustva hororicnih trenutaka...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 22. Mart 2004

Ideja je jednostavna :)
Mi iz "kluba motorista" moramo pravit zurku za novootvaranje moto-sezone'04.I kako sad stvari stoje bice to jedan mali kamp gde ce se preko dana voziti a preko noci pod vedrim nebom lumpovati :D

:klanja:

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 22. Mart 2004

Moram priznati da je ideja vrlo interesantna i lepa.
Ineresuje me gde ce se to odrzati?
Nadam se da cete provesti lepe noci i da necete mnogo lumpovati. ;)
Od tebe ocekujem da nam posle ispricas svoje dozivljaje i ako je moguce dostavis neku fotografiju, da ovi iz horora vide kako je to divno.
Ja vam zelim dobar provod.

S` obzirom da dolaze suncani dani, nadam se da ce i ova tema dobijati toplinu.
Pozdrav.
Pazi koju igru igras.

Social bookmarks