Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 20. Maj 2005

Klasična muzika

Nešto se slabo o klasičnoj muzici govori na forumu :D . Ono, nisam ni siguran da li je i koliko je klasična muzika dio naše kulture. A valjda jeste. Barem bi meni bilo draže nego da je to recimo Goca Trzan. Slušate li vi klasiku? Ja veoma rijetko. Zapravo, nekada nisam mogao da je smislim ?( . Danas rado poslušam neke stvari. Na primjer, dok ovo pišem idu u pozadini Vivaldijeva Četiri godišnja doba. Trenutno slušam proljeće. Ili je već ljeto. Nisam siguran, hodi mu ga znaj :D.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 20. Maj 2005

Karmen od Bizet'a mogu slusat cijeli dan.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

3

Subota, 05. Novembar 2005

Mislim da vecina vas zna da su psiholoshka istrazivanja dokazala da Mocartova muzika pozitivno utiche na razvoj inteligencije.

Mi (chast izuzecima) i nemamo toliko razvijenu kulturu kad su stvari kao shto je klasichna muzika u pitanju. Ne zelim da ulazim ni u chiji ukus, ali chinjenica je da bi, makar u nashem gradu, bilo vishe posetilaca na koncertu Indire Radic nego na koncertu bugarske filharmonije. Nije li to pomalo tuzno?

Klasichnu muziku ne slusham toliko chesto, ali, "chastim svoje ushi" makar jednom nedeljno.

Smatram da je vrhunac u komponovanju dostigao Betoven, a josh ako uzmemo u obzir chinjenicu da je poslednjih godina svog zivota bio stoprocentno gluv i komponovao tako shto je zubima prislanjao chelichnu zicu na zice klavira... onda ga stvarno treba pochastiti epitetom majstora! (Ko nije poslushao, neka poslusha, ako je u mogucnosti, "Mesechevu sonatu", delo zbog koga sam ja Betovena toliko i zavolela.)

Dakle, Betovena smatram jednim od najboljih kompozitora svih vremena, ali ne mogu ga razdvojiti od josh jednog choveka: Rahmanjinova! Zao mi je shto nije malo "popularniji" medju narodom, ali, ko voli klasichnu muziku, umece da ceni to shto je uradio. On, inache, ima veliki broj dela koja samo vrhunski pijanisti mogu da izvedu. Chovek za svachije ushi, ali ne i za svachije ruke.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 05. Februar 2006

nisam ni ja lud za klasicnom muzikom ali koliko se pominje(ne pominje) ovde ispada kao da se ja u to razumem.volim poneke stvari a ponekima neznam ni ime,mada ih imam tu negde.najbolja mi je od betovena moonlight sonata i jos ponesto od njega,pa tek onda svi ostali.a onaj mocart mi nekako povrsan.nemore ko betoven da me takne u dubinu duse.cini mi se da malo vise hajem klavir da slusam.a imao sam dosta tih cd-ova nego dadni ovome,dadni onome i sad moram da downlodiram.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

5

Dve kolekcije...

... klasicne muzike pod nazivima "Forever Classics" i "101 Classical Greats" su pre nekoliko godina izasle prva na 16 i druga na 5 audio CD-ova. Kolekcije su zaiste impresivne za ljubitelje klasicne muzike a posebno ova druga na kojoj je sabrano dosta dobre muzike od razlicitih kompozitora. Na svu srecu po slusaoce (a na nesrecu muzicke kuce) ove kolekcije je neko lepo kompresovao i smestio na tri CD-a MP3 sto je, mora se priznati, za nas koji imamo malo prostora prikladnije.
Svaka cast Beethoven-u, zaista je veliki, ali za najveceg genija muzike, Mozarta, reci da je povrsan je malo preterano X( . Poslusajte bar "REQUIEM in D minor" pa cete videti da je to nepravedna ocena ;( . Ko zeli vise da sazna o zivotu i delu Mozarta moze pogledati ovde .
Mens sana in corpore sano!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

6

Svaki dan me Mozart budi na mom mobilnom.
Nisam luda z kalsicnom muzikom,ali mislim da moze zaista smiriti ljude. :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Cesto slusam klasicnu muziku dok crtam.Bas opusta i ne ometa vas kao druga muzka jer uz poznatu muziku pocnete da pevusite i pogresite pri crtanju(u pitanju je tehnicko crtanje sa preciznoscu do 0.1mm) a uz klasicnu to nije moguce.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

nanik

Početnik

(10)

Datum registracije: 04.03.2006

• Poruku poslati

8

Utorak, 07. Mart 2006

O ukusima ne vredi raspravljati

Da li ste znali da Beethoven nije dao ovoj sonati naziv "Meseceva sonata"? Za njega ona je Sonata op.27 no.2. Isto to stoji i za njegovu tzv. "Pateticnu sonatu". Pretpostavljam da su muzikolozi, ili jos verovatnije, ljubitelji njegove muzike dali ovaj naziv, koji se, vremenom, odomacio. Mozda je Beethoven imao nesto drugo na umu dok je stvarao ovu sonatu a ne "mesecinu". Uz to II stav ove sonate(stav igrivog karaktera), na koji se Attaca nadovezuje III stav (burni presto) okarakterisan je kao "cvet izmedju dve provalije."
O kompozitorima ne treba raspravljati u smisu ko je bolji, jer su oni stvarali u razlicitim epohama (cak i udaljenost od 2 godine u muzici znaci puno), sa razlicitim stilovima pisanja itd.,itd.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

9

Utorak, 07. Mart 2006

@nanik ovde se niko ne raspravlja o muzicarima.svesni smo da niko od nas nije muzicki genije(bar ja nisam,neznam za ostale)ali to ne znaci da ne mozemo da imamo razlicite ukuse i komentarisemo kakav utisak kompozitori ostavljaju na nas.na taj nacin verovatno opisujemo vise sebe nego njih(shala-ada pricajte sta hocete beethoven je najbolji).

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 08. Mart 2006

Ja skoro otkrih Eric Satie-a. Odlicna muzika za opustanje. Uglavnom su klavirska dela, preporucujem Gnossienne op1-6 i Gymnopedie op1-3. (o)
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

nanik

Početnik

(10)

Datum registracije: 04.03.2006

• Poruku poslati

11

Srijeda, 08. Mart 2006

Moja reakcija bila je na reci:"Svaka cast Beethoven-u, zaista je veliki, ali za najveceg genija muzike, Mozarta, reci da je povrsan je malo preterano" 8) i slicne komentare (vidi napred).
Satie :P -DIVOTA

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 30. Mart 2006

Ne znam da li ste culi za iranskog violonistu Bijan Mortazavija ali tip 'rastura'. Evo slusam njegovo Zatisje pred buru (Calm before storm). Izvrsno!
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 08. Juni 2006

Edin Dino Zonic

Samo da se zna da ima i nasih:

http://www.dinozonic.com/review.html

(o)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 30. Novembar 2006

Koncert klasicne muzike u Novom Pazaru

Radio 100+

NOVI PAZAR - U koncertnoj dvorani novopazarskog Doma kulture u nedelju 3. decembra biće održan koncert ozbiljne muzike pod nazivom Pesme i arije koje su osvojile svet. Prema rečima direktora Džengisa Redžepagića na koncertu će učestvovai Suzana Šuvaković Savić sopran i Slavko Nikolić tenor. “Naša publika nije često u prilici da prisustvuje jednom ovakvom događaju i nadam se da će to biti jedinstven doživljaj za ljubitelje klasične muzike”, rekao je Redžepagić radiju Sto plus. On smatra da će poznati izvođači klasične muzike naići na veliku podršku novopazarske publike. “Muzička kritika ističe da je reč o vrhunskim umetnicima koji uz izvanrednu klavirsku pratnju godinama osvajaju publiku u preko pedeset gradova Srbije, Crne Gore i Evropske unije. Članovi su Nacionalnog teatra u Beogradu a početkom 2005. godine gostovali su u Italijii i sa solistima rimske opere održali više operskih predstava”, rekao je Redžepagić.

Mislim da je ovo prava stvar za nas grad (o) (o) (o) Ovakvi dogadjaju se kod nas desavaju jednom u 100 godina i mislim da je ovo prava prilika da se da podrska ovakvom koncertu. Ne samo zbog ovog koncerta, vec i zbog toga da bi se poslao signal da je i Pazar grad u kome se ceni kultura.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

15

Ma @ef, ako kao gosta nemaju nekog pevaca ili jos bolje pevacicu narodne muzike, bojim se da nece bit bas toliko poseceno...verujem da se zato i desava jednom u sto godina :(

U to vreme cu biti u Pazaru...potrudicu se da odem :) , iako klasicnu muziku ne slusam bas cesto.

...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od siemprae
Ma @ef, ako kao gosta nemaju nekog pevaca ili jos bolje pevacicu narodne muzike, bojim se da nece bit bas toliko poseceno...verujem da se zato i desava jednom u sto godina :(

To ne mozemo znati, dok se koncert ne odrzi. Nekad se mislilo da ni pozoriste nema publiku u Novom Pazaru, pa se to pokazalo kao netacno ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

17

Nadam se da si u pravu... :)
Ovo je lijep dogadjaj za Pazar.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

18

Zaista nesvakidashnji dogadjaj!
Bice mi drago da, ako Bog da, prisustvujem.

Nadam se da se nece ponoviti "posecenost" kao na Jazz koncertu, koncertu Dragana Stojnica, ili pak Mikija Jevremovica (koji je, uzgred-budi-recheno, otkazan nepun sat pred pochetak zbog nedovoljnog interesovanja). Teshi me chinjenica o uspehu nasheg pozorishta, pa se nadam da ce i ovog puta biti tako!

Za ovakvo neshto nije potreban samo angazman, vec i hrabrost organizatora. Zato... (o) (o) (o)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

19

Subota, 23. Decembar 2006

A bija ( mnogo volim ove okolo pazarske rece) ;) li taj klasnicni konzert ? Neka kaze neko nesto vise...

Diksi

Početnik

(10)

• »Diksi« je žensko

Datum registracije: 22.12.2006

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 25. Decembar 2006

Ko hoce da cuje vrhunac klasicne muzike neka poslusa Mocartov "Requiem", posebno obratiti paznju na prvi deo Dies Irae. ;(

Postoje mnoge legende koje se odnose na komponovanje Mocartovog Rekvijema, ali su većina njih više mitovi nego činjenice. Februara meseca, poslednje godine Mocartovog života, lepa i mlada žena grofa Franca von Valsaga, umrla je prerano, u 20-toj godini. Slomljenog srca i ožaloščen, grof je hteo da u njen spomen svake godine na dan njene smrti bude izvedena posebna Misa. Preko kurira, on je anonimno poručio Mocartu da komponuje delo koje bi bilo prigodno za tu priliku. To je trebalo da bude spomen mrtvima, ali još važnije, uteha živima. Sledećih nekoliko meseci, sve do svoje smrti, Mocart se trudio da završi Rekvijem, ali ga je smrt odnela preko nego što je u tome uspeo. Delo je završio njegov učenik, i bilo je konačno izvedeno u spomen na mladu groficu, dve godine kasnije.
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece...

Social bookmarks