Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• »Gyerzelez« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 22. Oktobar 2004

Knjiga "Zivot poslije smrti"

Sellam svima

Evo knjige rahmetli Ebu Hamid Muhammed ibn Muhammed ibn Muhammed EL-GAZALI-ja (s arapskog preveo Ismail Ahmetagić 1995) za one koji su zainteresirani.

Gyerzelez
Gyerzelez je dodao ovaj fajl:

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 23. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Knjiga je odlicna, ali bih dodao i to da je dosta teska i "strashna". Zato bih samo dao jedan savjet, da je ne citaju oni koji nemaju barem osnovno znanje o vjeri.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

3

Subota, 23. Oktobar 2004

selam

...ne brini Gerilac...taman je ...jer meni je nekako na kraju ublazavajuca :)...

selam
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 23. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Vjeruj mi ja kada sam je citao i kada sam iscitavao dio o Dzehennemu kosa mi se na glavi jezila, a kada sam citao dio o Dzennetu onda su mi suze isle. Naravno nasao sam se i tamo i tamo.

Ali iz iskustva znam da ima ljudi koji nisu nacisto sa sobom, pa kada procitaju tu knjigu kao prvu, tako se prestrave da je to vecbolest. Moja komsinica je takav slicaj bila. Mlada djevojka, mladja malo od mene procitala tu knjigu i "presekla se". Jedno vrijeme je imala zestokih problema, pa su je vodili kod hodza da joj pisu i tako. Jer poznato je da Dzinni napadaju osobe koje su u velikom strahu. Zbog toga rekoh.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »Talibul-ilm« je muško
  • »Talibul-ilm« je zabranjen

Datum registracije: 23.10.2004

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 24. Oktobar 2004

Slazem se sa gerilcem ovdje. Knjigu sam davno citao , i dobra je, mala , sazeta. Dobre su i knjige na istu temu "Iz kabura u dzennet ili dzehennem" i jos jedna slicna njoj iz porodicne biblioteke, pune su ajeta i hadisa kao dokaza.
Sve vrste pojedinacnih neprijateljstava covjeka bilo kad ce se pretvoriti u prijateljstvo i ljubav, osim neprijateljstva koje nastane iz zavidnosti (haseda). Ne mogu ga oprati sve vode, ni ublaziti sve ljubavi svijeta. On uvijek ostaje crna tacka, cekajuci momenat da eksplodira.

Parali su stomake trudnica, potom vadili zivu djecu koju su poslije pekli u sporetima i tjerali majke da piju djecju KRV!!! X( X( X(- Muderris

SVE SMO ZABORAVILI...I ZGARISTA...I RAT. ZABORAVILI BORBU DOBRA PROTIV ZLA, BORBU PRAVDE PROTIV NEPRAVDE, BORBU TESKU I KRVAVU. ZABORAVITI NE SMIJEMO. PROKLET BIO KO ZABORAVI IZGLADNJELU NANU, OSAKACENOG BABU, ZAKLANO DIJETE, SILOVANU SESTRU! ;( ;( ;(
Allahu ti pomozi mudzahidima u Ceceniji, Allahu , ti pomozi mudzahidima u Afganistanu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Iraqu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Palestini, Allahu ti pomozi mudzahidima sirom svijeta ma gdje se nalazili, podari im pobdjedu na ovom i dzennet na buducem svijetu. Amin! ;( ;( ;(

Social bookmarks